Ses dosyalarındaki 256-128kb olayı

Bu konuyu okuyanlar

Mackle LLC

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar ben kulaklıkla sürekli müzik dinliyorum. bu kb olaylarını anlayamadım. Birisi bana anlatabilir mi ? Farkları ne ? Şuanda çoğu şarkım 256 kb ama 128 ve 320 kb da ne kadar fark eder bilmiyorum. Birisi anlatabilir mi ?

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
En basitinden söylemek gerekirse filmlerde 480p, 720p, 1080p vs. ne ise mp3'lerde de aynı. Ama sağlam donanımın (ses kartı, kulaklık) yoksa farkı anlamayabilirsin.

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
Kbps ses kalitesidir.
Dikkat ettiysen ordaki sayı ne kadar büyükse dosya boyutu da bi o kadar büyük ve kalitelidir. Ama mesela kaliteli bir kulaklığın yoksa 192-320 arasındaki farkı anlaman zor.
Eğer kaliteli bir kulaklığın varsa beats vs. .flac formatlı müzik dinlemeni öneririm. 1000 kbps nin üzerinde ses detayı var. Farkı hissedersin. Ama bir o kadar da boyutu olur söylim :)
3-4 dakikalık şarkı 25-35 mb civarı oluyor.

G0LGE

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kbps ses kalitesidir.
Dikkat ettiysen ordaki sayı ne kadar büyükse dosya boyutu da bi o kadar büyük ve kalitelidir. Ama mesela kaliteli bir kulaklığın yoksa 192-320 arasındaki farkı anlaman zor.
Eğer kaliteli bir kulaklığın varsa beats vs. .flac formatlı müzik dinlemeni öneririm. 1000 kbps nin üzerinde ses detayı var. Farkı hissedersin. Ama bir o kadar da boyutu olur söylim :)
3-4 dakikalık şarkı 25-35 mb civarı oluyor.

birkaç kulaklık önerebilir misin bu farkı hissettirecek :]

ONE_M7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
anladıgım kadarıyla bu işte yenisin :) o yuzden simdilik creative EP-630 işini gorucektir. fiyatı 35-40 tl arası ;)

karacaerc

Profesör
Reaksiyon puanı
18
anladıgım kadarıyla bu işte yenisin :) o yuzden simdilik creative EP-630 işini gorucektir. fiyatı 35-40 tl arası ;)
Sen de forumda yenisin galiba ;) hoşgeldiniz. Creative ses konusunda çok fazla ürüne sahip olmasına karşın pek beğeni alamadı benden bunca senedir. 30-40 tl arasına standart akg ya da sennheiser kulaklıklar çok daha kaliteli olacaktır.

ONE_M7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sen de forumda yenisin galiba ;) hoşgeldiniz. Creative ses konusunda çok fazla ürüne sahip olmasına karşın pek beğeni alamadı benden bunca senedir. 30-40 tl arasına standart akg ya da sennheiser kulaklıklar çok daha kaliteli olacaktır.

Hoşbuldum :) Forumda yeni olmam müzik işindede yeni oldugum anlamına gelmez :) 128 ile 256 kbit arasındaki farkı soran adama akg k-330 veya CKS-90 yada denon AH-C710 tavsiye edecek deilim baslangıc için yeterli oldugunu dusundugum için onu tavsiye ettim ;) (ki bu soruyu sorduguna gore baslangıc asamasında)

mstfhll2012

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Bende de beats audio studio var. İlk başlarda herkes kalitesi o kadar yok parasını hak etmiyor diyordu. Kimseyi dinlemedim ve aldım iyi ki almışım. Hak etmiyor diyenler galiba 128 kb ile dinlemis. Ben de .flac müzik olayını duydum ve bi iki albüm indirdim ve gerçekten daha önce hiç müzik dinlememisim sanki tabi bunu anlaman için iyi bir kaynak yani sağlam ses kartlı cihaz ve kulaklık olması gerek. Bende bunlar mevcuttu Htc One X plus - Beats audio studio
Ama boyutları çok fazla dikkat et

ONE_M7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kulaklık güzel ama mikrofonu yok.Creative EP 630i'yi düşünüyorum S3 için :)

Ama onu bi arastır istersen benim bildigim 630i nin ses kontrol dugmeleri sadece iphone larla uyumlu android te calısmıyor :huh:

Son mesajlar