Server Dosya silemiyorum Yardım !!!

Bu konuyu okuyanlar

fatboy310

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar web siteme virüs girdiği için ftpden sitenin olduğu dosyayı silip bendeki yedeği upload edeceğim fakat ustmenu.swf adlı dosyayı silmiyor hiç bir şekilde dosyaylı ilgili işlem yapamıyorum verdiği hata 550 access is denied. Filezilla ile bağlanıyorum siteme giren virüs JS/Trojandownloader.pegel.bk

Bana yardımcı olursanız sevinirim.

not: ftp accountuna bütün yetkileri verdim read/write felan hepsi tamam.

fogu78

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Windows üzerinden işlem yapıyorsan zor, Çalışan Linux bul ordan yap işlemleri.

fatboy310

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben acaba virüs o dosyadamı diye düşünüyorum ama linux bulmaya çalışacam saol

ersin

Asistan
Reaksiyon puanı
33
Arkadaşlar web siteme virüs girdiği için ftpden sitenin olduğu dosyayı silip bendeki yedeği upload edeceğim fakat ustmenu.swf adlı dosyayı silmiyor hiç bir şekilde dosyaylı ilgili işlem yapamıyorum verdiği hata 550 access is denied. Filezilla ile bağlanıyorum siteme giren virüs JS/Trojandownloader.pegel.bk

Bana yardımcı olursanız sevinirim.

not: ftp accountuna bütün yetkileri verdim read/write felan hepsi tamam.

Dosyaları silememenizin sebebi klasör düzeyindeki haklardan kaynaklanıyor.
Ana klasöre giderek (kiminde httpdocs ,kiminde www) bu klasör üzerine sağ tıklayn ve (file permissions veya dosya hakları bölümünden )
CHMOD değerini 777 yapın, "bunu alt klasörlere de uygula" gibi bir seçenek olması gerekiyor, bunu da işaretleyin ve tamam diyerek CHMOD değerini değiştirin.

Böylece dosyalarınızı silebilirsiniz.

Dosyalarınızı upload ettikten sonra CHMOD değerini eski haline getirmeyi unutmayın.

Not: Eğer chmod yapmaya yetkiniz yok diye hata alırsanız, hosting şirketinize başvurun.

fatboy310

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yardımlarınız için teşekkür ederim. Ersin söylediği yöntemle oldu tekrar teşekkürler