Serdal Adalı çekildi!

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Serdal_Adali01.jpg

Beşiktaş eski asbaşkanı Serdal Adalı, genel kurulda aday olmayacağını açıkladı.

Geçen hafta yaptığı açıklamada adaylık sinyali veren Adalı, yaptığı açıklama ile aday olmayacağını açıkladı.

İşte Adalı'nın resmi açıklaması

Mensubu olmaktan büyük onur duyduğum Beşiktaş Jimnastik Kulübün’ de As Başkan ve Futbol Komitesi Başkanı olarak 1,5 yıl görev yaptım.

“Beşiktaş’ ın 1 kuruşunu boşa harcatmam” prensibi ile başladığım görevimi en iyi şekilde yerine getirmeye gayret ettim. Bu süreçte camiamızın teveccühü, taraftarımızın sevgisi en büyük mutluluğum oldu.

Beşiktaş Başkan ve Yönetimi’ nin istifa etmesi ve olağanüstü kongre sürecine girilmesi ile kendimi hiç hesabını yapmadığım başkan adaylığı sürecinde buldum. Camia ve taraftarlarımızdan gelen yoğun talep ve baskılar nedeniyle “Kulübümüz için neler yapabiliriz?” , “İçinde bulunduğumuz mali ve idari kriz ortamından nasıl çıkabiliriz?” sorularının cevabını aramaya başladık.

Çalışma arkadaşlarımla BJK’ nın kısa, orta ve 5 yıl gibi uzun vade de borçlarını ve ihtiyaçlarını tablo halinde çıkardık. Şunu açık ve net ifade etmeliyim ki Beşiktaş’ ın mali ve idari sorunlarının bilinenden çok daha fazla ve ağır olduğudur.

Sorunların çözümlenmesinde doğru yöntem belirlenmesinin çözüm yönünde önemli bir mihenk taşı olacağı gerçeği ile yüzleştik. Beşiktaş’ ın en büyük sıkıntısının camia da yönetime olan güven eksikliği ve çözüm odaklı fikir birliğine ihtiyaç olduğudur.

15 gün boyunca bununla ilgili sayısız görüşmeler yaptık. Beşiktaş’ ın sorunlarını ve çözüm önerilerimizi paylaştık. Beşiktaş camiasında bu konuda bizimle görüşen ve destek veren herkese duydukları güvenden dolayı çok teşekkür ederim. Bu süreçte dikkat ettiğim hususlar; çalışmalarımız sırasında şeffaf olmak, açık ve net konuşmak oldu. Biz kulüp için çalışmalarımızı sürdürürken gördüm ki kişisel hesaplar dönmeye başlamış. Ben, “Beşiktaş’ a maddi manevi katkı sağlayacak vizyon sahibi yöneticilere ihtiyaç var” derken karşıma “Benim şu kadar oyum var” diye çıkan karakterlerle karşılaştım.

Beşiktaş’ ın bu kadar çözüme kavuşması gereken meselesi varken son günlerde ki gelişmeler benim yabancısı olduğum ibretlik kareler olarak hafızama kazındı. Bugüne kadar hayatımda hiç kimsenin emanetçisi olmadım, kendi bildiğim doğrulardan da şaşmadım.

Büyük Beşiktaş camiasının ve büyük taraftarının benden ne beklediğini biliyorum ancak bu samimiyetsiz ve kaotik ortamda benim Beşiktaş’ a hizmet etmem ve faydalı olmam mümkün değildir.

Mevcut adaylara ve bundan sonra aday olacak Beşiktaşlılara başarılar diliyorum. Beşiktaş camiası ve büyük taraftarı hakkını helal etsin, her zaman kalbimin onlarla olduğunun bilinmesini istiyorum.

Kaynak

senar1st

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Seni seviyorduk keşke "takım küçülecek" gibi açıklama yapmasaydın.

Kulüp nereye gidecek bakalım. Muamma

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Şu iki söz Beşiktaş için geleceğin pek de parlak olmadığını göstermeye yeter.

Biz kulüp için çalışmalarımızı sürdürürken gördüm ki kişisel hesaplar dönmeye başlamış. Ben, “Beşiktaş’ a maddi manevi katkı sağlayacak vizyon sahibi yöneticilere ihtiyaç var” derken karşıma “Benim şu kadar oyum var” diye çıkan karakterlerle karşılaştım.

Bugüne kadar hayatımda hiç kimsenin emanetçisi olmadım, kendi bildiğim doğrulardan da şaşmadım.

Reaksiyon puanı
10,325
Bugüne kadar hayatımda hiç kimsenin emanetçisi olmadım

şu ülke babalardan çektiğini sanırım başka bişeyden çekmedi.
fenerbahçenin bir şambabası vardı, semih bayülken... tam otuz yıl babasının çiftliği gibi yönetti fenerbahçeyi.
onun izni olmadan kimse başkan olamadı, hatta kimse adım bile atamadı.

Türkiye Cumhuriyetinde Süleyman Demirel, Fenerbahçe Cumhuriyetinde de Semih Bayülken.
şimdi anlıyorum ki Beşiktaşın da bir babası varmış!
hem de çok müessir bir baba...
bir göz işaretiyle akan suları durdurabilen bir baba!

Serdar Adalı beşiktaş camiasının sevdiği kaliteli bir isimdi.
unutulmaya yüz tutmuş baba hatırlanmanın yolunu buldu:
"N'aayyıııııııırrr!"

sayın seba, keşki çilingir sofranızdaki alemlerden hiç uyanmasaydınız!

sevgili beşiktaşlı arkadaşlar, bu yorumumu bir fenerbahçeli olarak değil, bu ülkenin normal bir vatandaşı olarak yazdım.
haddimi aştımsa özür dilerim. hakkınızı helal edin.
ne ki bazı şeyler takım sevgisi ötesinde insanın ait olduğu ülkesinin, kültürünün bir gerçeği olarak insanı mecbur ediyor konuşmaya...

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Ortalıkta ne iddialar var ne...
Bunları duyunca daha da tiksiniyorsun Futbol içindeki siyasetten.

Son iddia. Doğruluğunu bilmiyorum.

Serdal Adalı aday olmak için her türlü çabayı gösteriyor.
Beşiktaş'ın önde gelen isimleri ile görüşmeler yapıyor.

Bu sırada Futbol Takımı için de yeni bir yapılanma düşünüyor.

Tüm teknik ekibe yol verecekmiş Tayfur dahil.

Yerine Mehmet Özdilek'i getirmeyi yardımcıları olarak da GUTİ ve İbrahim Üzülmez'i düşünüyormuş. Atletico Maçında Adalı Madrid'te GUTİ ile görüşmüş. Zaten maç günü GUTİ'nin Beşiktaş'la ilgili attığı Tweetler buna delil gösteriliyor.

Tayfur bu nedenle Seba'ya durumu bildirmiş. Seba da bu yüzden Y.Karadeniz'i işaret etmiş.

Çok şey dönüyor ama olan Beşiktaş'a olacak gibi...

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
şu ülke babalardan çektiğini sanırım başka bişeyden çekmedi.
fenerbahçenin bir şambabası vardı, semih bayülken... tam otuz yıl babasının çiftliği gibi yönetti fenerbahçeyi.
onun izni olmadan kimse başkan olamadı, hatta kimse adım bile atamadı.

Türkiye Cumhuriyetinde Süleyman Demirel, Fenerbahçe Cumhuriyetinde de Semih Bayülken.
şimdi anlıyorum ki Beşiktaşın da bir babası varmış!
hem de çok müessir bir baba...
bir göz işaretiyle akan suları durdurabilen bir baba!

Serdar Adalı beşiktaş camiasının sevdiği kaliteli bir isimdi.
unutulmaya yüz tutmuş baba hatırlanmanın yolunu buldu:
"N'aayyıııııııırrr!"

sayın seba, keşki çilingir sofranızdaki alemlerden hiç uyanmasaydınız!

sevgili beşiktaşlı arkadaşlar, bu yorumumu bir fenerbahçeli olarak değil, bu ülkenin normal bir vatandaşı olarak yazdım.
haddimi aştımsa özür dilerim. hakkınızı helal edin.
ne ki bazı şeyler takım sevgisi ötesinde insanın ait olduğu ülkesinin, kültürünün bir gerçeği olarak insanı mecbur ediyor konuşmaya...
Hocam Aziz Yıldırım varken başka örnek göstermeye gerek var mı :) Babasının çiftliğini bile geçti artık durum, yakında babadan oğula geçen saltanatını ilan edebilir :D

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
bence Beşiktaşlılar üzülmesinler. Süleyman Seba'dan da, onun desteklediği kişilerden de Beşiktaş'a zarar gelmez. zaten yeni ve beyaz bir sayfa açılmak isteniyorsa YD yönetiminde yer almamış birisinin başkan olması makul olan.

Reaksiyon puanı
10,325
Hocam Aziz Yıldırım varken başka örnek göstermeye gerek var mı :) Babasının çiftliğini bile geçti artık durum, yakında babadan oğula geçen saltanatını ilan edebilir :D

dikkat edersen biz perde gerisinde oturup yuları elinden bırakmayan şambabalardan bahsettik, [MENTION=65099]y_ates[/MENTION], görevini bizatihi sürdürenlerden değil!
aziz yıldırım rakiplerin hiçbir zaman anlayamacağı bir fenomendir. o kulübünü alıp bütün branşlarda şampıyon yapmış, altyapısı dünyanın en önde gelen ve göz kamaştıran bir seviyeye ulaştırmış, bütün mesaisini kulübüne vermek suretiyle bütün parazitlerden temizlemiş bir kişidir.

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
dikkat edersen biz perde gerisinde oturup yuları elinden bırakmayan şambabalardan bahsettik, @y_ates, görevini bizatihi sürdürenlerden değil!
aziz yıldırım rakiplerin hiçbir zaman anlayamacağı bir fenomendir. o kulübünü alıp bütün branşlarda şampıyon yapmış, altyapısı dünyanın en önde gelen ve göz kamaştıran bir seviyeye ulaştırmış, bütün mesaisini kulübüne vermek suretiyle bütün parazitlerden temizlemiş bir kişidir.
Tanımasak çok muhterem bir zat zannedeceğiz kendisini :D

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
gözünüzü fena korkutmuş olmalı! :)
Hocam Süleyman Seba'yı eleştiriyorsun Aziz Yıldırım'ı övüyorsun. Kusura bakma ama bunu mantıklı biri değil bir holigan söyleyebilir ancak. Kişiler camialardan büyük değildir. Şike olaylarından aklansa bile futbolumuza ektiği nefret tohumları Fenerbahçe taraftarları hariç herkesi kendinden nefret ettirmiştir. Bugün Özhan Canaydın, Süleyman Seba, Serdar Bilgili gibi insanlar tüm takım taraftarlarınca sevilir, sayılır. Aziz Yıldırım'dan ise kendi taraftarları hariç herkes nefret eder. Başarılı olduğu için çekemiyorlar dersen bizim bundan çok daha başarılı dönemlerimiz oldu. Ama herkesin bizden nefret ettiği bir dönem hiç hatırlamıyorum. Aziz Yıldırım da camialar arasında nefreti yayan biri olarak anılacak maalesef devri kapandıktan sonra. Ya da diğer 17 takımın taraftarları haksız, bir siz haklısınız. Takdir senin, biraz sağduyulu olmalısın bence.

Reaksiyon puanı
10,325
[MENTION=65099]y_ates[/MENTION], kimseyi övmek, yermek yazısı değildi bu.
bir durum değerlendirmesi yaptık o kadar. konu serdar adalı konusuydu.
getirdin işi dayadın aziz yıldırıma.
tamam, biliyoruz... herkesin bu konuda ayrıştığı bir nokta vardır.
herkes dilediği gibi düşünebilir, fakat karşıdakini artık suçlayıcı, fikrinden dolayı öteleyici, konuyu başka mecralara götürücü yorumlar çok hoş kaçmıyor abim.
ben sadece eskilerden, perde ardındaki kişilerden bahsettim.
ne beşiktaşlı, ne başka bir kulüpten görev yapan, o kulübü bugün temsil eden kimseyi kötülemedim.
iyidir ya da kötüdür, eğer sevenleri varsa, arkasında yolundan, peşinden gidenleri varsa kötülemeyin, hakaret etmeyin... zira o insanları üzmüş oluyorsunuz, bu gereksiz polemiklere, öfkelenmelere, kırılmalara sebep oluyor. bazı şeyler var ki, çözümü yoktur, iş, hesap Allaha, ahirete kalır. gerçek çözüm oraya havale edilir. bırakın biz de öyle yapalım.
farkedebildiğim kadarıyla sizinle bu konular haricinde aynı yahut benzer düşüncelere sahip insanlarız, vatandaşlık bilinci olarak, milli ve manevi değerlere saygı olarak aynı kategoriden insanlarız... anlaşabileceğimiz yüzlerce, binlerce konu varken, anlaşamadığımız tek bir konudan dem vurmak aynı zamanda kardeşlik hukukuna da ters düşer... diye düşünüyorum.

deatmania

Rektör
Reaksiyon puanı
62
Adalı'nın çekilmesine, her ne kadar beşiktaşlı olmasam da üzüldüm açıkçası.Çünkü Demirören' den sonra herşeyi iyiye doğru götürebilecek bir kişi bana göre.