Seo uyumlu sayfa nasıl yazılır ->link

Bu konuyu okuyanlar

ercanacar

Asistan
Reaksiyon puanı
7
seo uyumlu sayfa nasıl konusunda biraz araştırma yapıp pek çok seo sitesini dolaştık. hem yerli hem yabancı siteleri dolaşarak google'ın ranking faktörlerini çözmeye çalıştık.

seo uyumlu sayfa nasıl yazılır

adresinde bunlara değindik. İşin özel tarafı bu sayfanın kendisini de SEO UYUMLU yazıp anında google ve bing robotlarına gönderdik.

Sonuç gerçekten enteresan.

seo uyumlu sayfa nasıl aramasında bing'de hemen 1. sıraya oturdu. google'da 2. sıraya oturdu.

seo uyumlu sayfa aramasında google'da 5.sıraya yerleşirken bing'de ilk 100'ün içinde yoktu.

seo uyumlu site aramasında bing'de 1.sıraya oturdu ancak bu sefer google'da 58.sıraya yerleşti.

herşeye rağmen 1 günde pek çok anahtar kelime hedefinde 1. sıraya girmesi veya ilklere oturması bulduğumuz yöntemlerin ve anlatılanların gerçekten doğru olduğunu göstermiyor mu?

Kendimize saklamıyalım paylaşalım dedik rekabet güzeldir bizi fazla geçmeyin ama :)

xismailaydin

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Merhaba,

Ben de SEO ile ilgili çalışmalar yapıyorum. Metindeki bilgiler iyi bir tekrar oldu benim için.

Metinde de yer aldığı üzere, Google gerçekten de siteleri "keyword" olarak görüyor. Ancak gelişen çeviri ve dil algoritmasıyla içeriklerde, başlıklarda ve saydığınız tüm yerlerde mantık da arıyor.

Bing ise Google'ın aksine metnin içindeki sözcüklere ve metne yoğunlaşıyor. Başka türlü Google'a rakip olamayacağını düşünmüş olmalılar.

Google ve Bing'de Duplicate Domain (Aynı siteyi gösteren farklı alan adı) SEO'yu bazen iyi yönde etkileyebilirken bu durum Yandex'te tam tersi. Yandex bir alan adınızı dizine alıyorsa diğerini almıyor -ki *.tr uzantılı alan adı kullanıyorsanız genelde dizine almadığı *.tr uzantılı alan adınız oluyor. Sadece *.com ya da *.net olan alan adınızı dizinleyip gösterime sunuyor.

Bilgilendirmeleriniz için teşekkürler.