Şenol Güneş Beşiktaş'ta

Bu konuyu okuyanlar

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Beşiktaş, Şenol Güneş ile 2+1 yıllık sözleşme imzaladı... İmza töreninde söz alan başkan Fikret Orman ve Şenol Güneş, iddialı açıklamalarda bulundu. Siyah-beyazlı kulübün yeni teknik patronu Güneş, "Benim şampiyonluğa açlığım var, aynı heyecanı oyunlardan da bekliyorum" dedi.

imza3_RFVWM.jpg

Beşiktaş'ın yeni teknik direktörü Şenol Güneş oldu. Nevzat Demir Tesisleri'nde düzenlenen imza töreninde Siyah-beyazlı kulübün başkanı Fikret Orman, ikinci başkan Ahmet Nur Çebi ve teknik direktör Şenol Güneş açıklamalarda bulundu.

SÖZLEŞME ŞARTLARI
Siyah beyazlılar tecrübeli teknik adamla 2+1 yıllık anlaşma sağlandı. Beşiktaş'tan yapılan açıklamada Güneş'e sezon başına 1.500.000 euro ödeneceği belirtildi. Ayrıca anlaşma gereği Beşiktaş'ın sözleşmeyi ilk sezon sonunda 500.000 euro tazminat ödemek suretiyle fesih hakkına sahip olduğu da vurgulandı.

ORMAN: "ŞENOL HOCA İLE 35 SENE ÖNCE TANIŞTIM"
Törende ilk olarak söz olan Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, "35 sene önce Şenol hoca ile tanıştım. Şenol Hocam, Trabzonspor'un kaptanı ve kalecisiydi. Rahmetli babam inşallah bu günü görüyordur. Çok isterdim bu günü görmesini. Beşiktaş'ın Avrupa'da bir kupa kaldırmaması için bir nedeninin kalmadığı bir döneme giriyoruz. Stadın inşaatı sona geldi ve tesislerimizi de yeniliyoruz. Artık en önemli şey, stadımıza dönerken başarılara koşmak istiyoruz. Futbolun patronunu seçtiğimiz için aramızda çok konuştuk. Şenol hocam, çok önemli bir spor insanı. Nasip bugüneymiş. Göreve ilk geldiğimiz zamanlarda da aklımızda geçmişti ama nasip bugüneymiş. Çok önemli işler yapacağız. Bütün Beşiktaş taraftarlarına hayırlı uğurlu olsun. Beşiktaş camiası bir bütün olarak hocamızın arkasında olacaktır. Allah mahcup etmesin. Şenol hocam Beşiktaş'ı severek, hiç tereddüt etmeden bu görevi kabul ettiği için çok mutluyuz" dedi.

GÜNEŞ: "ŞAMPİYONLUĞA AÇLIĞIM VAR"
Beşiktaş'ın yeni teknik direktörü Şenol Güneş ise şampiyonluğa aç olduğunu ve bu heyecanı oyunculardan da görmek istediklerini söyleyerek, "Bugün ilk geldiğim gibi tesisleri dolaştım. Sıkıntılar var ama her kulüp gibi Beşiktaş'ın da böyle sorunları var. Ama çözülebilir şeyler bunlar. Camianın içindeyiz. Bugünkü büyük Beşiktaş'ı iyi sonuçlarla buluşturmak istiyoruz. Geçen sene ve ondan önceki sene Beşiktaş, yeniden yapılanmak zorunda kaldı. Bütün zorluklara rağmen başarılı olduklarını düşünüyorum. İyi futbol oynadı, Avrupa'da da başarılı sonuçlar aldı. Ligde de son anda şampiyonluğu kaybetti, tabii ki onun ufak bir moral bozukluğu olacak. Elimizde yetenekli bir kadro var. Giden hocanın da başarılı olduğunu düşünüyorum, ona da teşekkür etmek gerekiyor. Kadro çok uyumlu. Hedef artık şampiyonluk. Benim için beklenti şampiyonluk. Ben şampiyonluk görmedim, bu konudaki eleştirilerin de yapıldığı oluyor. Haklıdırlar da. Şampiyon olmayan hocanın, şampiyon olamayacağı şeklinde bir kural yok. Mesela geçen sene Hamza hoca, geçen sene Galatasaray'da 2 kupa birden aldı. Bende diğer kupaların hepsi var, o konuda bir sıkıntım yok. Ama lig şampiyonluğuna açlığım var. Beşiktaş'ta son yıllarda şampiyon olmadı, önceliğimiz bu. Bende bu heyecan var, aynı heyecanı oyuncularımdan da bekliyorum" şeklinde konuştu.

GÜNEŞ: "TARAFTAR OYUNCULARI KUCAKLASIN"
Beşiktaş taraftarından destek istediklerini belirten Güneş, "Beşiktaş'ı daha önceki yıllarda sürükleyen taraftarı, zaman zaman Beşiktaş'ın da imaj olarak önüne geçti. O zaman doğru düşünceleri sahiplenip, oyuncuları kucaklayan bir taraftar olmasını istiyorum. Anlayış olarak çok güçlü bir taraftarı var. Başkanla ilk kez 3 gün önce konuştum. Halkın her kesiminden destek aldım. Bu kadar Beşiktaşlı olduğunu da bilmiyordum. Yönetici kademesinden, işçisine kadar herkesten mesaj aldım. Biraz aceleci olunuyor, ama prensipli bir Beşiktaş olması için elimden geleni göstereceğim" ifadelerini kullandı.

ÇEBİ: "DAHA PROFESYONEL YAPI İÇİN ÇALIŞACAĞIZ"
Siyah-beyazlı kulübün ikinci başkanı Ahmet Nur Çebi ise "Duygularımızı sayın başkanımız ve hocamız ifade ettiler. İnşallah başarılı olup şampiyon olacağız ve kupaları kaldıracağız. Daha profesyonel bir yapı için çalışacağımızı buradan aktarıyorum. Camiamız için hayırlı uğurlu olsun" diyerek imza töreninde söz aldı.

KAYNAK

ih_gunes-nevzat-demirde-degisikliklere-basladi-iste-gelismeler-1434023667.jpg

Güneş, Nevzat Demir'de değişikliklere başladı! İşte gelişmeler...

Beşiktaş'ta teknik direktörlük görevine getirilen Şenol Güneş, antrenman ve kamp tesislerinin sadece idman yapılan, iş için kullanılan bir yer değil, sosyal hayatın yaşandığı bir merkez haline getirilmesini istedi.

Teknik ekibin kalması için kamp tesisinden bağımsız bir bina isteyen Şenol Güneş, bütün altyapıyı da tamamen Ümraniye'ye taşıyor. Saha zeminlerini değiştirmekte olan yönetim, Şenol Güneş'in diğer isteklerini yerine getirmek için de çoktan harekete geçti bile. Önceki yıllarda da konuşulan fakat hayata geçirilemeyen sağlık merkezi de Şenol hocanın gelişi ile tamamlanıyor. Takımın yemek yediği lokanta bölümü, fitness ve soğuk odanın yer aldığı sağlık merkezine dönüştürülüyor. Ayrıca tesislere futbolcuların birlikte zaman geçirmesinin sağlanacağı sosyal alanlar yapılıyor. Şenol Güneş bu değişikliklerdeki amacını futbolcuların odalarına kapanıp yalnız kalmaları yerine aralarındaki iletişimi ve arkadaşlığı daha fazla artırmak olarak açıkladı.

SPORTİF DİREKTÖRLÜK YENİDEN RAFA KALKTI

Beşiktaş yönetimi, takımda tek yetkili olan ve bütün futbol birimlerinin kendisine bağlanmasını isteyen Şenol Güneş'in talebini olumlu karşıladı ve sportif direktör konusunu yine rafa kaldırdı. Bunun yerine Şenol Güneş ve yönetim arasında koordinasyonu sağlayacak ve futbolculara abilik yapacak eski futbolculardan bir ismin göreve getirilmesi düşüncesi ağırlık kazandı.(DHA)

KAYNAK

[video=youtube;a5P_8_AWY7Q]https://www.youtube.com/watch?v=a5P_8_AWY7Q[/video]

Sizce Şenol Güneş Beşiktaş'ta başarılı olabilir mi?

HeroGaki

Doçent
Reaksiyon puanı
10
İyi bir teknik direktör olduğu kesin umarım Beşiktaşta başarılı ve kalıcı olur , bizi korkutan asıl şey yönetim...

Aretios

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
kim gelirse gelsın ama lutfen en az bı 5 sene dursun be bu nedır yaaa :D :D

ynsemre61

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Elindekilerle her zaman en iyi olanı başarmış bir teknik adam ama emeğinin karşılığını alamaz ise çabuk karamsara bağlıyor.

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Beşiktaş, teknik direktör Şenol Güneş ile görüşmelere başlandığını borsaya bildirdi.

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Beşiktaşımıza Hoş Geldin Şenol Güneş

Beşiktaşımızın yeni teknik direktörü Şenol Güneş oldu.

Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş.'den Kamuyu Aydınlatma Platformu'na gönderilen açıklama şöyledir:

Şenol Güneş ile profesyonel futbol takımımızın Teknik Direktörlüğü konusunda 2+1 yıllık anlaşmaya varılmıştır.

Buna göre Şenol Güneş'e;

-2015-2016 sezonunda 1.500.000 avro
-2016-2017 sezonunda 1.500.000 avro ödenecektir.

Şirketimiz 01.06.2017 tarihine kadar yazılı bildirimde bulunmak kaydı ile sözleşmeyi bir sezon daha uzatma hakkına sahiptir. Bu durumda Şenol Güneş'e 2017-2018 sezonu için 1.500.000 avro ücret ödenecektir.

Anlaşma gereği, Şirketimiz sözleşmeyi 1.sezon sonunda 500.000 avro tazminat ödemek suretiyle fesih hakkına sahiptir.

dreamhunter

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hayırlısı olsun. İyi bir teknik direktör ; ama nedense Bilic kadar başarılı olacağını sanmıyorum. Bilicle oyuncular en üst seviyesine çıkmıştı , evet Şenol Güneş'te öyle bir hoca o da çıkartır da elinde daha yüksek seviye futbolcular olmalı başarı gelmesi için.

semih61

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
hayırlı olsun umarım başarılı olur bizim efsane ismimiz olmasını değiştirmez.

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Yeni Teknik Direktörümüz Şenol Güneş için İmza Töreni Yapıldı

[video=youtube;a5P_8_AWY7Q]https://www.youtube.com/watch?v=a5P_8_AWY7Q[/video]

Yeni Teknik Direktörümüz Şenol Güneş, Başkanımız Fikret Orman’ın katıldığı törende sözleşme imzaladı.

BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde yeni Teknik Direktörümüz Şenol Güneş için düzenlenen imza törenine; Başkanımız Fikret Orman, İkinci Başkan ve Futbol Şubesi Başkanımız Ahmet Nur Çebi, Genel Sekreterimiz Ahmet Ürkmezgil ve İletişimden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve Kulüp Basın Sözcümüz Metin Albayrak katıldı.

Fikret Orman: ‘Şenol Güneş ile çalışacak olmaktan mutluyuz’

“Şenol Güneş ile Trabzonspor’da kalecilik yaptığı zamandan beri tanışıyorum. Beşiktaş’ın Avrupa’da kupa kaldırmamak için bir nedeninin olmadığı bir döneme giriyoruz. Stadyum ve kamp tesislerine yatırım yapıyoruz. Mali olarak geçmişle ilgili işleri çözüyoruz. Futbolda özlediğimiz başarıları yakalamak istiyoruz. Şenol Güneş, önemli bir teknik adam. Çok dürüst, namuslu bir spor insanı. Kendisini göreve geldiğimiz ilk günlerde de düşünmüştük. Bugüne nasipmiş. Kendisine çok güveniyoruz. Camiamıza ve taraftarlarımıza hayırlı olsun. Takımla alakalı eksikleri hızla giderip yeni sezona hazır olacağız. Camia olarak hocamızın yanında olacağız. Allah mahçup etmesin. Şenol Güneş ile çalışacak olmaktan mutluyuz.

Transferde bir sistemimiz var. Yapılan çalışmaları hocamızla paylaştık. Eksik olan bölgelerde mutabakatımız var. Geniş bir kadroya sahibiz. Kalacaklara, gideceklere ve yeni geleceklere teknik heyetimizle uzlaşarak karar vereceğiz.

Camia olarak bir an evvel stadımıza dönmek istiyoruz. 20 Eylül’de stada geçmek istiyoruz. İlk 6 maçımızı deplasmanda oynayabiliriz. Bunun için federasyona başvuracağız. Kombine ve loca satın alan taraftarlarımızı mağdur etmek istemiyoruz. Bu seçenek olmazsa İstanbul Başakşehir takımının sahasında oynayabiliriz.

Transfer bütçesinde limitlerimiz var. Mevcut kadroyu korumak üzerine plan yaptık. Mali disipline uyma taraftarıyız. Hiçbir oyuncu satılmaz diye bir şey yok. Yönetim ve teknik heyet oyuncu satma ve alma konusunda oturur konuşur.”

Ahmet Nur Çebi: ‘Şenol Güneş’in büyük katkıları olacağına inanıyorum’

“Şenol Güneş, camiamıza hayırlı olsun. Hedefimiz şampiyonluk ve kupalar kaldırmak. Şenol hocanın katkı sağlayacağına inanıyorum. Futbolda profesyonel bir yapıya geçmeyi arzu ediyoruz. Bunun için de bir mesafe kaydettik. Zaman içinde gerekli adımlar atılmaya devam edecektir.”

Şenol Güneş: ‘Büyük bir camiaya geldiğimin farkındayım’

“Beşiktaş’ın sıkıtıları var ama bunları aşacak gücü de var. Beşiktaş’ı iyi sonuçlara taşımak istiyoruz. Beşiktaş bir yapılanma içinde. Tesisler yapıyor, ekonomisini iyileştirmeye çalışıyor ve bunların yanında şampiyonluk mücadelesi veriyor. Bütün zorluklara rağmen şu ana kadar iyi işler yapıldı. Geçen sene bana göre Avrupa’da başarılı bir sezon geçirdi. Yetenekli bir kadro var. Daha iyisini yapmak için buradayız. Şampiyonluk yaşamadım. Umarım Beşiktaş’ta şampiyonluk yaşarım. Heyecanlıyım, aynı heyecanları oyuncularımından da bekliyorum. Bütün Beşiktaşlıların anlayışlı olması lazım. Beşiktaş’ı sürükleyen taraftarıdır. Oyuncular yönetimler değişir ama taraftar hep kalır. Taraftarlarımız hep tribünde olsun istiyoruz. Sorumluluklarımın farkındayım. Önce gözlem yapacağım. Oyuncuların performanslarını artırmak için çabalayacağım. Yönetim bana destek olacak ben de oyunculara destek olacağım. Beşiktaş her zaman şampiyonluğa oynar. Beşiktaş’ın oyun karakterinin hücum futbolu olması gerektiğini düşünüyorum. Demba Ba ve Gökhan Töre’nin takımda kalması gerektiğini düşünüyorum. Sağ tarafta sayısal eksiklik var. Bazı bölgelerde fazlalık var. Eldeki kalecileri kullanabileceğimizi düşünüyorum.”

Konuşmaların sonrasında imza törenine geçildi ve Başkanımız Fikret Orman ile yeni Teknik Direktörümüz Şenol Güneş, sözleşmeye imza attı.

İmza töreni, Başkanımız Fikret Orman’ın üzerinde Güneş yazılı yeni sezon Beşiktaş formasını Şenol Güneş’e hediye etmesi ve toplu hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.

manb_4.jpg

wEYv9dz.jpg

qmpLtRh.jpg

NdRmbKl.jpg

Beşiktaş Jimnastik Kulübü

Aretios

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
takımın basında en az 10 yıl kalsın barı .....

teote

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Umarim yanilirim...Hayatında teknik direktör olarak hic final kazanamamis birisi BJK ye ne verebilir ki [emoji31]