Seni sadece arkadaş olarak seviyorum

hüzün_

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
503
mdeadws_hNw.jpg

Siz aslında son derece efendi ve düzgün bir insansınız ama o kız sizi değil de öteki karaktersiz adamı seçti.

'Yahoo! Personals' uzmanı April Masini genç çiftlere ipucu veriyor: 'İyi bir insan' olmak iyi bir ilişki kurmaya yetmez.
Bu duyguyu erkekler iyi bilir: Siz aslında son derece efendi ve düzgün bir insansınızdır. Yakışıklı ve kibar olduğunuzu söylemeye hiç gerek yok. Ama haftalardır peşinde koştuğunuz o kız sizi değil de öteki tipsiz ve yalancı adamı seçti.

Neden? diye sorduğuuzda ise şöyle bir cevap alırsınız: "Sen çok iyi birisin ama ben seni arkadaş olarak seviyorum.."

"Tanrım bu kadınlar ne kadar da garip?" diye düşündünüz. Dürüst ve kibar bir erkek istediklerini söylerler sonra da en alakasız tipleri seçerler. İlişkilerinin hep hüsranla sonuçlanmasına şaşmalı mı?

"Şimdi hazır olun çünkü size duymaktan pek de hoşlanmayacağınız bazı sırları bir kadının ağzından duymak üzeresiniz..." diyen 'Yahoo! Personals' uzmanı April Masini konuyu şöyle açıklıyor:

Bir defa sizin 'efendi' bir adam olmanız kadınların indinde sıkıcı ve sıradan biri olacağınızı anlamına gelir. Sözlüğe bakın, bu kelimenin anlamı şöyle: uyumlu, sakin ve tatmin edici. Yani hiç sıradışı bir tip değilsiniz, heyecan verici hiç değilsiniz ve .. maalesef seksi değilsiniz. Çünkü ‘efendi’ adamların ‘seksi’ olmaları pek rastlanan bir durum değildir.

Ama bir kadının ‘en yakın’ arkadaşı olarak, omzuna yaslanacağı ve diğer erkekleri çekiştirebileceği ir arkadaş ihtiyacı da vardır ve şansa bakın ki bu arkadaşların da ‘efendi’ bir erkek olmaları tercih edilir.

Bu tür ‘efendi’ adamlar kadına pek de heyecan vermiyor. O zaman da ‘kimya’ tutmuyor. Lütfen yanlış anlamayın: kadınlara yanlış davranıyor değilsiniz. Saygısızlık falan ettiğiniz de yok. Ama hoşlandığınız kadın size "Çok hoş bir insansın ama.." diyorsa, kendinize biraz daha fazla saygı duymanız gereken bir durumdasınız demektir.

Şöyle açıklayalım: “Kadına pek de önem vermeyen bencil adam, niçin en sonunda kadını elde eden adam olur?” Cevap çok basit: ‘Efendi’ arkadaş çok yakında gelecek ve kadını teselli edecektir de ondan. Kadına ilgi gösterip onu şımartacak bir erkeği el altında bulundurmayı her kadın ister. Fedakar ve güvenilir bir arkadaş olarak ondan iyisi bulunmaz zaten.

Ama kadının güvenini kazanmak ve ona nazik davranmak için yani ‘efendi bir adam’ olabilmek için çaba sarfeden erkeğin, kadının gözünde ‘kendine güvensiz, umutsuz ve kadının ilgisine muhtaç’ bir görüntü verdiğini bütün kadınlar bilir de hiç biri bunu yüzünüze söylemeyecektir. Çünkü ‘hoş ve fedakar’ bir arkadaşı kaybetmeyi kim ister ki? Ve bu zavallı adamın kendisine duyduğu saygıdan daha fazlasını kadından görmesi beklenemez.

Kadınlar esas olarak ‘kendine güvenen’ bir partner arayışı içindedirler. İnsanın doğası böyle: bir şeyi elde etmek için ne kadar çok çaba harcarsak ona o kadar çok değer veriyoruz. Serseri çocuğun ‘hoş çocuk karşısındaki avantajı da burada yatıyor işte: O kendisine güvenli ve pervasız olduğu için kadın onun ilgisini çekmek ister. İlgisini zaten kadına yöneltmiş olan 'efendi' çocuğun bu rekabette şansı yok.

Ve 'efendi' çocuk olmaktan sıkılan ve biraz da ‘pervasız’ adam rolünü takınarak kadınlar karşısında şansını denemek isteyen erkeklere elbette bir tavsiyemiz olacak.

Öyle bir tavır takının ki kadına şu mesajı verin: “Gerçekten hoş bir kadınsın, seninle birlikte olmak isterim. Ama o kadar meşgulüm ki. .Yapmam gereken o kadar çok önemli iş var ki... Üstelik hayatımda çok heyecanlı şeyler de oluyor ve onları kaçırmak istemiyorum!”

Rolünüzü iyi oynayabilirseniz bir sonraki aşk filminde esas oğlan siz olabilirsiniz. İyi şanslar!

Kaynak

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Kadınların ilgi odağı olacağım diye yavşaklık yapacak halim yok...

Ben neysem oyum...

Karakterimi rol yaparak değiştirecek değilim...

Heyecan arıyorum eğlence arıyorum diyerek serserilerin peşine takılıp her türlü aşağılamayı yaşayan hatta dayak yiyen bin bir türlü sıkıntıya katlanan kızlara da acıyorum... Kendilerini itten değersiz hale kendileri sokuyor...

Yıl 2007
Mekan Adana...

İki çift...
Sokakta kavga ediyorlar...

Kız güzellik yönünden melek gibi bir kız... Giyimi şekli şemali derli toplu.
Erkek yürürken yolda görseniz karşı tarafa geçeceğiniz türden bir pislik...

Normal şartlar altında bu ikisini yanyana getirmeyi bırakın aynı şehirde bile düşünmeniz imkansız....

Olay...

Bu ikisi tartışıyor...

Kız yerde sürünüyor...
Oğlanın bacağına sarılmış ağlayarak yalvarıyor...

Erkek kıza akla hayale sığmayacak küfürler edip yanında kovuyor...

Ve bu Adana'nın en kalabalık yerlerinden biri olan Baraj Yolunda yaşanıyor...

100 lerce insanın gözü önünde oluyor...

Kızın o şekilde insanların gözü önünde bir zibidinin bacağına sarılıp yalvarmasına insan yorum yapmakta gerçekten zorlanıyor...

Ama neymiş bu kadının doğasında varmış... Heyecan adına eğlence adına bir köpeğin kölesi olmak da onları mutlu eden şeymiş...

Hiç bir kadın Şiddet Görüyorum Diye Şikayet Etmeye Hakkı yok... Eğer mantaliteleri bu ise!

sdbz

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Ama o tipsizi seçen kız eninde sonunda tipsizi aldatıp size dönecektir. Buna emin olun.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Ama o tipsizi seçen kız eninde sonunda tipsizi aldatıp size dönecektir. Buna emin olun.

Köpek gibi rezil olmuş karaktersiz bir kız bana dönse ne yazar dönmese ne yazar...

Üstelik böyle zihniyetteki bir kızlar evlilik dahi olmaz...

Heyecan diyerek her fırsatta sizi aldatan ama evine gelip hanım hanımcılık oyunları oynayan birinden Allah tüm doğru dürüst Erkekleri korusun...

Hangman35

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Hepsi aynı mükemmel erkeği bulamamaktan dert yanarlar ama giderler yüzüne bakılmayacak kişilerle takılırlar. Sonuç olarak bizler değersiz kalırız yanlarında

Sadr-ı Cihan

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Öyle bir tavır takının ki kadına şu mesajı verin: �Gerçekten hoş bir kadınsın, seninle birlikte olmak isterim. Ama o kadar meşgulüm ki. .Yapmam gereken o kadar çok önemli iş var ki... Üstelik hayatımda çok heyecanlı şeyler de oluyor ve onları kaçırmak istemiyorum!

İlave olarak şunu da demeliyiz ki Erkek kadının gözündeki havasını, karizmasını yitirmemeli.

uma350

Profesör
Reaksiyon puanı
70
Kadınların ilgi odağı olacağım diye yavşaklık yapacak halim yok...

Ben neysem oyum...

Karakterimi rol yaparak değiştirecek değilim...

Heyecan arıyorum eğlence arıyorum diyerek serserilerin peşine takılıp her türlü aşağılamayı yaşayan hatta dayak yiyen bin bir türlü sıkıntıya katlanan kızlara da acıyorum... Kendilerini itten değersiz hale kendileri sokuyor...

Yıl 2007
Mekan Adana...

İki çift...
Sokakta kavga ediyorlar...

Kız güzellik yönünden melek gibi bir kız... Giyimi şekli şemali derli toplu.
Erkek yürürken yolda görseniz karşı tarafa geçeceğiniz türden bir pislik...

Normal şartlar altında bu ikisini yanyana getirmeyi bırakın aynı şehirde bile düşünmeniz imkansız....

Olay...

Bu ikisi tartışıyor...

Kız yerde sürünüyor...
Oğlanın bacağına sarılmış ağlayarak yalvarıyor...

Erkek kıza akla hayale sığmayacak küfürler edip yanında kovuyor...

Ve bu Adana'nın en kalabalık yerlerinden biri olan Baraj Yolunda yaşanıyor...

100 lerce insanın gözü önünde oluyor...

Kızın o şekilde insanların gözü önünde bir zibidinin bacağına sarılıp yalvarmasına insan yorum yapmakta gerçekten zorlanıyor...

Ama neymiş bu kadının doğasında varmış... Heyecan adına eğlence adına bir köpeğin kölesi olmak da onları mutlu eden şeymiş...

Hiç bir kadın Şiddet Görüyorum Diye Şikayet Etmeye Hakkı yok... Eğer mantaliteleri bu ise!

Tebrik ederim dostum çok doğru tespit..! bana söyleyecek birşey bırakmamışsın.Ben de seninle aynı fikirdeyim.

oxytacin

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Köpek gibi rezil olmuş karaktersiz bir kız bana dönse ne yazar dönmese ne yazar...

Üstelik böyle zihniyetteki bir kızlar evlilik dahi olmaz...

Heyecan diyerek her fırsatta sizi aldatan ama evine gelip hanım hanımcılık oyunları oynayan birinden Allah tüm doğru dürüst Erkekleri korusun...

iyide biz patlak topla oynamayızki.

Uso!

Doçent
Reaksiyon puanı
27
Bu yazı başımdan geçen olayı özetlemiş yani.Tebrik ediyorum. :D
Zaten bu yüzden karar aldım, Lady Sovereign'in şarkısındaki nakarat tam olarak açıklıyor bunu. :D
[video=youtube;cmJKHIDFz5k]http://www.youtube.com/watch?v=cmJKHIDFz5k[/video]

7/24

Profesör
Reaksiyon puanı
51
"Sen çok iyi birisin ama ben seni arkadaş olarak seviyorum.." Klasik cevap işte.

ERL

Asistan
Reaksiyon puanı
24
Yok, ben almıyayım, giden gitmiştir benim için.

LifeStyle

Profesör
Reaksiyon puanı
802
valla doğru söylemiş, ben bunun üstüne giderim yahoodan bir mail adresi alırım arkadaş :) :)

Stone

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Karikatür yazıya cuk oturmuş tebrikler __kadıköyRAP__. Söylenecek pekde birşey kalmamış aslında. O tip insanlarla zaman geçirdikten sonra bana dönse ne? Dönmese ne? Kim ister ki böyle birşeyi?