Şehitlere veda [bağrımıza gömdük sadece bedenlerini onlar diridirler]

Bu konuyu okuyanlar

quasimodo

Müdavim
Reaksiyon puanı
57

inna lillah ve inna ileyhi raciun
Allah[cc]şehadetlerini mendub eylesin geride kalanlarında sabrı cemil ihsan eylesin.Sadece gömülen bedenleridir onların diri olduğuşehidlerin] ve Allah [cc]katında nasiblendikleri bildirilmiştir İnşaallah makamları ashabı uhdudun makamı olur
ashabulyemin

not:siyasi kişilik ve kurumlar tarafımdan örtülmüştür

Şehitlere veda
sp.gif

sp.gif

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde terör örgütü PKK üyeleri tarafından döşenen mayının patlaması sonucu şehit olan Piyade Onbaşı Onur Ayaydın, İstanbul'da son yolculuğuna uğurlandı.

Şehit Onur Ayaydın için Ataköy 5. Kısım Camisi'nde öğle vakti düzenlenen törende, Ayaydın'ın babası Zafer, annesi Nagehan, kız kardeşleri Gözde ve Tuğçe Ayaydın taziyeleri kabul etti. Törene, İstanbul Valisi Muammer Güler, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Hasan Iğsız, xxx İstanbul Milletvekili Mehmet xxxx, Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, askeri ve mülki erkan ile vatandaşlar katıldı. Törende basın mensuplarının sorularını yanıtlayan anne Nagehan Ayaydın, oğlu ile şehit olmadan iki gün önce telefonla konuştuğunu söyledi.

Neler konuştukları sorulan Ayaydın, ''Ah yavrum onu hiç sormayın. 'Yağmur yağıyor anne, buralar çok güzel' dedi. Ben de 'Oğlum hiç mi yeşillik görmedin?' dedim. 'Hayır anne buradaki çok güzel' şeklinde cevap verdi bana'' diye konuştu.

Oğlu askere gitmeden önce doğuda askerlik yapacağını hissettiğini dile getiren Ayaydın, oğlunun askerlik yaptığı yerlerle ilgili hiçbir zaman şikayette bulunmadığını söyledi. Anne Ayaydın, ''Çok gururluyum. Oğlum ölmedi, öldürmediler. Benim oğlum hep yaşayacak'' dedi. Baba Zafer Ayaydın da oğluyla en son telefonla görüştüğünde askerlik yaptığı yerin doğasını çok beğendiğini söylediğini anlattı. Ayaydın, ''Oğlum 'Baba burada kuş seslerini bile duyabiliyoruz, yağmur bile yağıyor' şeklinde mutluluğunu ifade ediyordu'' dedi.

Tek erkek evlatlarını şehit verdiklerini dile getiren Ayaydın, ''Rabbım bizi seçti, buna da şükür. Biz evladımızı vatanla evlendirdik. Çok gururluyuz. Dimdik durup, kimseyi sevindirmeyeceğiz. Bizi yıkamayacaklar. Askerdeki bütün evlatlar arkamızda. Bozulmamış olan tek kurumumuz olan ordumuz arkamızda'' diye konuştu.

Şehit Ayaydın ile birlikte Hakkari'de askerlik görevini yapan ve cenazeyle birlikte İstanbul'a gelen Fatih Ulucan da Onur Ayaydın şehit olduğu zaman yanında olmadığını, ancak birlikte askerlik görevini yerine getirdiklerini söyledi. Ayaydın'ın çok iyi bir insan olduğunu anlatan Ulusoy, ''İkimiz aynı uçağa bilet ayarlamıştık. Askerden dönünce donanım dükkanı açacaktık beraber, ama olmadı'' dedi.

Onur Ayaydın'ın Türk bayrağına sarılı tabutu, cenaze namazının ardından askerlerin omuzlarında taşınarak, cenaze marşı eşliğinde top arabasına konuldu. Tören yürüyüşünden sonra top arabasından alınarak cenaze aracına konulan şehit Ayaydın'ın naaşı, Edirnekapı Şehitliği'nde toprağa verildi.

''BİR EVLAT KAYBETTİM AMA BİNLERCE EVLAT KAZANDIM''

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde terör örgütü PKK üyeleri tarafından döşenen mayının patlaması sonucu şehit olan Piyade Onbaşı Onur Ayaydın'ın cenazesi Bayrampaşa'daki evlerinin önüne getirilerek helallik alındı.

Şemdinli'nin Koçyiğit bölgesinde önceki gün arazi arama ve tarama faaliyetleri sırasında terör örgütü PKK üyeleri tarafından araziye önceden döşenen mayının patlaması sonucu şehit olan Ayaydın'ın naaşı, Gümüşsuyu Askeri Hastanesi'nin morgundan alınarak cenaze arabasına konuldu. Ayaydın'ın cenazesi, askerler eşliğinde Bayrampaşa Kartaltepe Mahallesi Gazi Kemal Caddesi üzerindeki evlerinin önüne getirildi. Şehit Ayaydın'ın cenazesi, burada helalliğin alınması ve duaların okunmasının ardından Ataköy 5. Kısım Camisi'ne gönderildi.

Şehidin babası Zafer Ayaydın, evinin önünde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, ''Bir evlat kaybettim ama buradaki kalabalık gösteriyor ki binlerce evlat kazandım. Oğlum vatan için şehit düştü'' dedi. Bu arada, şehidin evinin bulunduğu 4 katlı binaya Ayaydın'ın asker olarak çekilen büyütülmüş bir fotoğrafı asıldı.

Şehit Ayaydın'a hitaben, ''Gözünü kırpmadan gitti görevine/ Geri dönecekti elli gün içinde/ Ölmedi bekliyor vatanı nöbette/ Şehidim izliyor şu an gökyüzünde'' yazılan bir şiirin yer aldığı büyük bir pankartın da evin bulunduğu binaya asıldığı görüldü.

Ayaydın'ın evinin bulunduğu cadde üzerindeki evler ve sokakların da vatandaşlar tarafından dev Türk bayrakları ile süslendiği görülürken, burada toplanan binlerce kişi Türk bayrakları taşıyarak ''Hepimiz askeriz, şehit olmak isteriz'', ''Şehitler ölmez, vatan bölünmez'' sloganları attı.

ŞEHİT OLAN PİYADE ONBAŞI İSA KESKİN'İN CENAZESİ TOPRAĞA VERİLDİ

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde terör örgütü PKK üyelerince döşenen mayının patlaması sonucu şehit olan piyade onbaşı İsa Keskin'in (21) cenazesi, Samsun'un Vezirköprü ilçesinde, Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir'in de katıldığı törenle toprağa verildi.

Jandarma Komutanlığı ekiplerinin, Şemdinli ilçesine bağlı Derecik beldesi Koçyiğit bölgesinde arazi arama-tarama faaliyeti sırasında, terör örgütü PKK üyeleri tarafından araziye döşenen mayının patlaması sonucu şehit olan piyade onbaşı İsa Keskin'in cenazesi, Samsun'a getirildikten sonra ailesinin yaşadığı Vezirköprü'ye bağlı Narlısaray Beldesi'ne götürüldü.

Şehidin, Narlı Mahallesindeki baba evinde bir süre bekletilen cenaze, buradan alınarak Narlısaray Merkez Camisi'ne taşındı. Kılınan cenaze namazının ardından belde mezarlığına götürülen cenaze buradaki şehitlikte defnedildi.

Cenazenin evden alınması sırasında şehit yakınları Keskin'in yüzünü görmek isteyince, cenaze etrafında kısa süreli bir izdiham yaşandı. Cenazeye katılan Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir, şehit babası Fazlı Keskin'in (49) koluna girerek, teselli etmeye çalıştı.

Şehit askerin annesi Nurkız Keskin (39) ile eşi Ebru Keskin (23) de tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Çocukları İsmail (2) ve İbrahim'e (3) sarılan acılı eşi, yakınları teskin etmeye çalıştı. Cenazenin mezarlığı taşınması sırasında büyük bir Türk bayrağı taşıyan ilçe halkı, terör örgütü PKK aleyhine slogan attı. Cenaze mezarlığa getirildikten sonra tabutun üstündeki Türk bayrağı şehit onbaşının yakınlarına teslim edildi.

Cenaze törenine xx Parti Samsun Milletvekili Fatih xxxx, Samsun Garnizon Komutanı Tümgeneral Ömer Bayraklı, Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Erhan Güler ve Samsun Vali Vekili Ramazan Aksoy ile çeşitli kuruluşlardan temsilciler katıldı.
http://www.sabah.com.tr/Gundem/2010/03/10/sehit_ayaydina_veda