Şehid'in Tabutu Açıldı!

Bu konuyu okuyanlar

bilicimustafa12

Müdavim
Katılım
24 Mayıs 2017
Mesajlar
7,164
Reaksiyon puanı
626
Puanları
113
Yaş
24
Şırnak'ta şehit olan Jandarma Astsubay Üstçavuş Şenel Ağıl'ın naaşı ailesinin isteğiyle evin bodrum katına alındı. Burada şehidin tabutu açılarak yakınlarına yüzü gösterildi.

sehidin-cenazesi-ailesinin-istegiyle-bodrum-kata-9774203_5276_o.jpg


Şırnak'ta PKK'lı teröristlerce düzenlenen saldırıda şehit olan 3 askerden 35 yaşındaki Jandarma Astsubay Üstçavuş Şenel Ağıl son yolculuğuna uğurlandı.

ŞEHİT BABASININ METANETİ: VATAN SAĞ OLSUN

Şırnak'ta üs bölgesine yemek götüren askerleri taşıyan araca, PKK'lı teröristlerce uzun namlulu silah ve roketatarlarla düzenlenen saldırıda şehit olan Jandarma Astsubay Üstçavuş Şenel Ağıl'ın naaşı Tokat Havalimanı'na askeri uçakla getirildi. Karşılama töreninde şehidin annesi Sevim Ağıl ile şehidin eşi Nermin Ağıl gözyaşlarına boğulurken, şehidin babası Mustafa Ağıl metanetini koruyarak 'yıkılmadık ayaktayız' diyerek mesaj verdi. Şehit babası Mustafa Ağıl,"Vatan bölünmez, bayrak inmez, ezan susmaz, kahrolsun PKK. Vatan yenilmez, bölünmez, her şey vatan için, vatan sağ olsun" diye konuştu.

sehidin-cenazesi-ailesinin-istegiyle-bodrum-kata-9774203_5276_o.jpg


BODRUM KATA İNDİRİLDİ, TABUTU AÇILDI, YÜZÜ GÖSTERİLDİ

Şehidin naaşı havalimanından alınarak helallik alınmak üzere Fatih Mahallesi Torunoğlu Sokak'taki baba ocağına getirildi. Şehidin naaşı askerlerin omuzlarında evin bodrum katına alındı. Burada şehidin tabutu açılarak yakınlarına yüzü gösterildi. Bu sırada fenalık geçirenlere acil yardım ekipleri müdahale etti. Daha sonra dualarla helallik alınarak şehidin cenazesi Cumhuriyet Meydanı'na getirildi. Şehidin annesi Sevim Ağıl, oğlunun tabutuna son kez sarılarak gözyaşı döktü.

tokatli-sehit-son-yolculuguna-ugurlandi-9774203_o.jpg


"SENİ ALSINLAR, BENİ KOYSUNLAR"


Şehit Ağıl'ın kız kardeşi Şengül Enli bu sırada, ''Buralarda yatamaz, benim ciğerim yanıyor'' diyerek ağladı. Cenaze daha sonra törenin yapılacağı Turhal Belediyesi önündeki alana getirildi. Silah arkadaşları tarafından taşınan şehidin cenazesi tören alanına konuldu. Burada şehidin annesi Sevim Ağıl oturduğu bölümden kalkarak oğlunun tabutuna yöneldi. ''Aslan yavrum, seni alsınlar da beni koysunlar'' diyerek oğlunun tabutunu okşadı.

tokatli-sehit-son-yolculuguna-ugurlandi-4-9774203_o.jpgTEKBİRLERLE UĞURLANDI


Şehit Astsubay Şenel Ağıl'ın kardeşi, Astsubay Şaban Ağıl ile babası Mustafa Ağıl cenaze namazında metanetini korudu. İl Müftü Vekili Mustafa Özdemir tarafından şehidin cenaze namazı kıldırıldı. Tekbirler getirilerek şehidin naaşı Kale Mezarlığında son yolculuğuna uğurlandı.

Cenazeye Tokat Valisi Cevdet Can, Jandarma Genel Komutanlığından Tuğgeneral Engin Çırakoğlu, AK PartiTokat milletvekilleri Coşkun Çakır, Celil Göçer, Cumhuriyet Halk Partisi Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ile çok sayıda vatandaş katıldı.

SON MESAJI: BİZ AİLECE BU ÜLKE İÇİN KEFENİMİZİ GİYDİK

Şehidin yaklaşık 3 yıl önce sosyal medya hesabında paylaştığı mesajında, "Ailemde erkek olarak babam 58 yaşında ben 33 yaşındayım kardeşim 27 yaşında büyük oğlum 6 yaşında küçük oğlum 4 aylık. Biz ailece bu ülke için sözde değil özde kefenimizi giydik. Ölmeye hazırız taviz tavizi getirir. Ne mutlu Türküm diyene" şeklindeki sözlere yer verdiği ortaya çıktı.

Şehidin Cenazesi, Ailesinin İsteğiyle Bodrum Kata İndirildi; Tabutu Açıldı
 

Son mesajlar

Üst