Bu konuyu okuyanlar

Mike Shinoda

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
hizliseedbox.com'dan seedbox 2 yi alayım diyorum başlangıç olarak ne diyorsunuz? İleride kredi kartına da sahip olunca seed.st'den kiralarım artık.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
rutorrent'te dosyanın %20'sini indirip uploada bırakma gibi bir şansımız var mı? 20 gb'lık dosyanın tamamını indirmeden 5 gb'lık kısmını upload etmek mümkün mü?

Darknes$

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Torrent, birden fazla dosya içeriyor ise şu şekilde bir işlem yapabilirsin...

Torrent'i eklerken, eklediğin kısımda " İndirmeyi otomatik başlatma" yı işaretle.

Daha sonra dosyalar kısmından indirmeyeceğin torrentleri seçer, torrenti başlatırsın belli bir kısmı iner.

NeOLaCaK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hala seed.st diyenler var ama tüm torrentçiler bilirki sadece 1 gbps 50 gb SSD olan işe yarar diğerleri adamı zıvanadan çıkartır ama diğer firmaları bilemem sadece benim tavsiyem seed.st verdiğim paket harici almayın okadar.

djprofix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ben kullandigim seedbox ile 95 m.bit/s indirme 69 m.bit/s yukleme hizi gordum kaliteli vede memnunum 1 yildir kullaniyorum
84249878511873618192.png

djprofix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
burdada indirme hizi resimi
20017865209670971895.png

- - - http://beyaztorrent.com/seedbox/

aborjini

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar seed.st aldım yalnız autodl-irssi kullanamıyorum irc den dosyaları alırken can't send torrent file to rtorrent. you have not initialized rt-address hatası veriyor. sebebi ne olabilir

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
arkadaşlar şuan en alınabilir seedbox hangisi acaba? fiyat ve performans açısından.

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Cutorrent iyidir [MENTION=56637]mendocino[/MENTION] fiyatına göre çok iyi servisi var.

http://www.cutorrent.com/cutorrent-professional-shared-seedboxes/ , Paylaşımlı fiyatları.

Nereye kullanacağın da önemli.

seedbox hakkında pek bilgim yok daha önce kullanmadım ilk olacak yani. ucuz olması lazım fiyatına göre iyi olmalı zaten terabaytlarca arşiv yapacak halimde zamanımda yok tek amacım torrentleech üyeliğim bu sefer patlamasın.
şimdi basit mantık olarak bu seedbox dedikleri uzaktaki hızlı bir ağa bağlı bir bilgisayar, biz dosyayı oraya indirip ve seede bırakıp sonrada hızlıca kendi bilgisayarımıza indiriyoruz değilmi kabaca bu?
burda iyi servis ne oluyor tam olarak, depolama kapasitesi mi hızmı?

arsenik

Rektör
Reaksiyon puanı
242
seedbox hakkında pek bilgim yok daha önce kullanmadım ilk olacak yani. ucuz olması lazım fiyatına göre iyi olmalı zaten terabaytlarca arşiv yapacak halimde zamanımda yok tek amacım torrentleech üyeliğim bu sefer patlamasın.
şimdi basit mantık olarak bu seedbox dedikleri uzaktaki hızlı bir ağa bağlı bir bilgisayar, biz dosyayı oraya indirip ve seede bırakıp sonrada hızlıca kendi bilgisayarımıza indiriyoruz değilmi kabaca bu?
burda iyi servis ne oluyor tam olarak, depolama kapasitesi mi hızmı?
İyi servis depolama kapasitesinden çok yapılan trafik ve hız oluyor. Adamlar sana 100 mbit veriyorsa torrentleech gibi yerlerde düşen dosyalara ilk girersen 7-8 mb hatta 10mb/s görebilirsin. Bazıları 100 mbit satar ama öyle bir rezil olur ki 4-5 mb/s'yi geçmez. 150-200 gblık dosya atsan çöker açılmasını beklersin vs vs. Ama torrentleech scene içeriklerde çok hızlı olduğu için 100 mbit ile bile kasmak zor. Her dakika iyi takip etmen gerekir. Mesela alırsan fifa 14'ün pc versiyonunu geldiği gibi yakalarsan çok iyi kasarsın.

Seedbox utorrente benzer rutorrent ya da deluge(transmission da var) programının olduğu bir sistem. Sana link veriyorlar ftp bilgisi veriyorlar. Sen utorrent kullanır gibi bilgisayarına indirdiğin torrent uzantılı dosyayı seedbox'a yüklüyorsun ardından indirmeye geçiyor. İstediğin zaman kapat o 7/24 devam eder. Ama ilk seferde acemilik çekersin büyük ihtimalle. Daha sonraları alışırsın. Bir daha bilgisayara indirmek istemezsin. :)

Seedboxta dosyaları kendi ftpsine indirdiği için siteden nasıl dosya indirirken 10 gb ise gidip seedboxın ftpsinden dosyayı indiriyorsun filezilla benzeri programlar ile.

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
[MENTION=75364]arsenik[/MENTION]
eyvallah adamım aklımdaki çoğu soru işareti kalktı. Senin bu önerdiğin en iyisimidir? gerçi benim amacım sadece sitede barınabilmek çok download yapan bi insanda değilim artık. yani ayda toplasan 40-50 film/dizi indiririm bide ayda yılda fifa14 gibi oyun indiriyoruz işte. Yani ayda 30 lira verelimde ben hakkını veremem şu durumda, daha ucuz yada deneme amaçlı bişey yok değilmi?

arsenik

Rektör
Reaksiyon puanı
242
@arsenik
eyvallah adamım aklımdaki çoğu soru işareti kalktı. Senin bu önerdiğin en iyisimidir? gerçi benim amacım sadece sitede barınabilmek çok download yapan bi insanda değilim artık. yani ayda toplasan 40-50 film/dizi indiririm bide ayda yılda fifa14 gibi oyun indiriyoruz işte. Yani ayda 30 lira verelimde ben hakkını veremem şu durumda, daha ucuz yada deneme amaçlı bişey yok değilmi?
Deneme yok diye biliyorum. Benim için en iyisi feralhosting :D ama fiyatlar uçuk.

Ama şunu söylemek isterim. Torrentleechte ilk 7 gb yükleme yapmadan son 12 saatte yüklenen yeni dosyalara giremiyorsun. Bu yüzden torrentday gibi bir yerden dosyaları bulup torrentleech'e göndermeye girip 7 gb yüklemeyi aşman gerekiyor. Bunu yapmadan box almak bence mantıklı değil. 30 lira şu durumda alabileceğin en iyilerden ve en ucuzlardan biri hocam. Kimisi gelip seed.st 3$ haftalık al der ama haftalık alırsın göndermede max 2 mb/s görürsün ki torrentleechte 2 mb/s görmek bu firma ile hayal olur. Bu dediğim box hem 1 ay kullanacaksın hem de dosyaları yeni girdiği gibi anında yakalarsan rahatlıkla 10 mb/s görürsün.

Ben olsam 7 gb göndermeyi geçmeden box almazdım.

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Deneme yok diye biliyorum. Benim için en iyisi feralhosting :D ama fiyatlar uçuk.

Ama şunu söylemek isterim. Torrentleechte ilk 7 gb yükleme yapmadan son 12 saatte yüklenen yeni dosyalara giremiyorsun. Bu yüzden torrentday gibi bir yerden dosyaları bulup torrentleech'e göndermeye girip 7 gb yüklemeyi aşman gerekiyor. Bunu yapmadan box almak bence mantıklı değil. 30 lira şu durumda alabileceğin en iyilerden ve en ucuzlardan biri hocam. Kimisi gelip seed.st 3$ haftalık al der ama haftalık alırsın göndermede max 2 mb/s görürsün ki torrentleechte 2 mb/s görmek bu firma ile hayal olur. Bu dediğim box hem 1 ay kullanacaksın hem de dosyaları yeni girdiği gibi anında yakalarsan rahatlıkla 10 mb/s görürsün.

Ben olsam 7 gb göndermeyi geçmeden box almazdım.

torrentleech'e daha önce internetin iyice tırt olduğu yıllarda 170 gb kadar upload yapmıştım tabi ratiomaster kullanarak fake upload yapmıştım:) sonra askere gittik geldik aktif olmadığımız için hesap patladı. Sonra forumda adını unuttum saolsun bi arkadaşın davetiyesiyle yine üye olduk 7gb barajını aşalım diye fake upload işine girdik aynı gün şutlandık:) 3.defa üye oldu bu sefer patlamak istemiyorum. Yoksa arşiv yapma işlerini bırakalı çok oldu. Zaten dizi film vs güncel içerikleri kat.ph,zamunda,isohun vs vs her yerden bulabiliyoruz. Şu hesabı patlatmadan nasıl kullanırım derdindeyim, yoksa ihtiyacım olsa çoktan seedbox işine merak sarmış olurdum heralde.

arsenik

Rektör
Reaksiyon puanı
242
torrentleech'e daha önce internetin iyice tırt olduğu yıllarda 170 gb kadar upload yapmıştım tabi ratiomaster kullanarak fake upload yapmıştım:) sonra askere gittik geldik aktif olmadığımız için patladı. Sonra forumda adını unuttum saolsun bi arkadaşın davetiyesiyle yine üye olduk 7gb barajını aşalım diye fake upload işine girdik aynı gün şutlandık:) 3.defa üye oldu bu sefer patlamak istemiyorum. Yoksa arşiv yapma işlerini bırakalı çok oldu. Zaten dizi film vs güncel içerikleri kat.ph,zamunda,isohun vs vs her yerden bulabiliyoruz. Şu hesabı patlatmadan nasıl kullanırım derdindeyim, yoksa ihtiyacım olsa çoktan seedbox işine merak sarmış olurdum heralde.
Dediğim gibi hocam en uygun yöntem torrentday gibi bir yerden indirip 7 gb barajı aşmak. Başka türlüsü zor görünüyor. :)

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Dediğim gibi hocam en uygun yöntem torrentday gibi bir yerden indirip 7 gb barajı aşmak. Başka türlüsü zor görünüyor. :)

tam olarak nasıl olacak başka siteden aynı isimli dosyayı indir tl'ye upload et diyorsun yani? neden torrentday peki?

arsenik

Rektör
Reaksiyon puanı
242
tam olarak nasıl olacak başka siteden aynı isimli dosyayı indir tl'ye upload et diyorsun yani? neden torrentday peki?
Kesin torrentday olacak diye demiyorum. Torrentleech genelde scene içerik veriyor ve scene içerik veren en iyi siteler sayılıdır. Sceneaccess, torrentday, torrentshack, iptorrents gibi siteler scene içerikli sitelerdir ve scene içerikler tüm trackerlarda(çoğu tracker diye düzelteyim) aynı şekilde değiştirilmeden yüklenmek zorundadır. Bundan dolayı üyelik bulma olsun ratio tutturma kolaylığı olsun torrentday dedim. Yoksa bu saydığım sitelerden hepsinden scene olan dosyaları indirip direk tlde göndermeye geçebilirsin. Böylece çok daha kısa sürede upload yapabilirsin.

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
[MENTION=75364]arsenik[/MENTION]
bu sitelere en kolay nasıl üyelik buluruz, bunlarda tl gibi davetiye vs istiyorlar muhtemelen.

torrentshack üyeliğim varmışta haberim yokmuş, torrente merakım ortada :)

arsenik

Rektör
Reaksiyon puanı
242
@arsenik
bu sitelere en kolay nasıl üyelik buluruz, bunlarda tl gibi davetiye vs istiyorlar muhtemelen.
Üyeliği bulamazsın desem yeridir. :D Çünkü iptorrents, torrentday, sceneaccess hiç üyelik açmaz. Torrentshack ise daha 2 ay öncesine kadar her Allah'ın günü açık olan bir yerdi. Ama üyeliği açık siteler konusunda kimse umursamaz 6 ay sonra site iyi işler çıkarınca deli gibi davetiye aranır. :D Belli bir zaman beklemen gerek hocam bu sitelere üyelik bulman. Sabır işi bu iş biraz. :)

arsenik

Rektör
Reaksiyon puanı
242
Torrentshackta advanced search deyip scene bölümüne no deyip filter torrentsi tıkla ardından da tekrar advanced searchü tıkla ve bütün p2plere ulaş hocam. Rationun olmadığı bir site. ama indirip kaçma. İndirdiğini 2-3 gün göndermede bırak merak etme kimse indirmez çünkü yarıdan çoğu seedbox kullanıyor. :) Keyfini çıkarmaya bak. p2p bölümü yeni açıldı sayılır ama çok üstünde duruyorlar. Yeni açıldı diyorum da 3 bin p2p var boru değil. :D

djprofix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
kaliteli seedbox konusunda isteyene herturlu yardimci olurum ukrayna loksiyonlu dedi seedboxlar 1 gigabit hat 500 gd hdd ve ust seedboxlar mevcut dur 24 saat destek aninda teslim skype djyakuza34 iltisim

NeOLaCaK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kaliteli seedbox konusunda isteyene herturlu yardimci olurum ukrayna loksiyonlu dedi seedboxlar 1 gigabit hat 500 gd hdd ve ust seedboxlar mevcut dur 24 saat destek aninda teslim skype djyakuza34 iltisim

Sizin firmanızın linkini verirmisiniz. Yerli firma olarak bildiğim hizliseedbox.com vardı şimdi sizde oldunuz böylece yerli firmalar artmakta güzel bir olay.

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33
var mı güzel bi seedbox kampanyası

babadagi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yerli bir firma denemek isteyen arkadaşlar
https://batihost.com/seedbox.php adresini
inceleyebilirsiniz.

250gb hdd. 2.5tb bant genişliği. 100mbit bağlantı.
rutorrent/deluge/transmission/web, ftp desteği..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba. anlatımınız çok güzel olmuş elinize sağlık. yalnız benim de sormak istedikerim var. seedboxtan pek anlamıyorum, şimdiye kadar tek kullandığım putio oldu.

ben publiclerden indirdiğim torrenti, private trackerlara yükleyerek ratio artırmak istiyorum. başka sitelerde seedbox kurulumu diye korkunç kodlarla modlarla uğraşıldığını gördüm, yok bilgisayara linux kurmalar falan hiç anlamadığım şeyler.

şimdi seedbox aldıktan sonra, sırf kullanıcı adı şifresiyle bu rutorrent programını kurup çalıştırdığımda normal utorrent gibi kullanabilecek miyim? başka hiç bir kuruluma ihtiyaç yok öyle mi? teyit etmek istedim bilgilendirirseniz sevinirim.