Haber Seçim öncesi sosyal medyaya dev sansür geliyor

Bu konuyu okuyanlar

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
Senin kafanın basmadığı nokta CHP nin tek amacı var oda tek adam rejiminden kurtulmak.Bunun için mecliste üstünlük kurulması şart.Tek adam rejimi kalktığı zaman ülke kendine gelecektir.Sen istediğin kadar boş algı yap sana gülüp geçiyoruz çünkü kralcı bir troll olduğunu bu forumda herkes biliyor.Bu arada CHP nin oyu yüzde 25 in üzerinde AKP nin oyları yüzde 30 lara kadar indi.
İttifak olarak millet zaten önde ?
Ali babacanın geçmişini bir kenara bırakırsak, Ali Babacan gibi bir adam AKP yi terk ettiyse AKP bitmiş demektir, millet Erdoğana takılı kalmış, ekonominin cidden iyi olduğu zamanlarda ekonomi başındaki adam Erdoğan değil Ali Babacandı, ve Ali Babacan zamanı Erdoğan bu kadar güçlü olmadığı için işçiyide görüyordu alım gücü belli oranda yüksekti, taki Erdoğan tek oldu tüm paralar bana saraya yanımdakilere dedi halka refah sadece hayatta kalacakları kadar olacak dedi daha fazlası değil ölmesinler yeter dedi, güç zehirlenmesinden ötürü ondan sonra Ali Babacan çekti gitti, yeni hükümet kurulursa siyasal islam ın olmadığı yönetim Ali Babacan derhal ekonomi başına geçmeli adam öyle yada böyle biliyor birşeyleri.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Ali Babacan çekti gitti, yeni hükümet kurulursa siyasal islam ın olmadığı yönetim Ali Babacan derhal ekonomi başına geçmeli adam öyle yada böyle biliyor birşeyleri.

Siz gerçekten siyasetide takip etmiyorsunuz :( Veya dünyadan bir habersniz.

Altılı masada ki 3 parti AKP kökenli zaten :D Kararlar ortak alınacak ise nasıl olacak bu iş. ( O partiler dünya görüşü olarak AKP'den farklı değil ki. Neredeyse yüzde 95 aynılar.)
AKP eskisi Deva ve Gelecek var iken en baba İslamcı Saadet o masada iken siz neyden bahsediyorsunuz.

Ayrıca Ali Babacan'ın ekonomi politikalarından haberiniz var mı? ( Şahsen bende onun ekonomi politikalarını kısmen beğenirdim.) Lakin CHP bunun tam tersini söylüyor :D CHP onu ekonomi bakanı yaparsa kendisini inkar etmiş olur. Onun bakanlığı döneminde demedikleri hakaret yapmadıkları şey kalmamışken bu nasıl olacak?

CHP her çıktığı yerde yok şunlara el koyacaz yok şurayı kamulaştıracaz şurayı zorla devletleştirecez derken. ALi Babacan öyle olmaz diyor siz burada ne anlatıyorsunuz.

Not: Gerçekten siyasetten bir habersiniz. :( Oldu olacak Davutoğlu'da tekrar İç İşleri bakanı olsun. Hatta hazır getirmişken Abdullah Gül'ü de getirin oda Cumhurbaşkanı olsun !

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,461
Siz gerçekten siyasetide takip etmiyorsunuz :( Veya dünyadan bir habersniz.

Altılı masada ki 3 parti AKP kökenli zaten :D Kararlar ortak alınacak ise nasıl olacak bu iş. ( O partiler dünya görüşü olarak AKP'den farklı değil ki. Neredeyse yüzde 95 aynılar.)
AKP eskisi Deva ve Gelecek var iken en baba İslamcı Saadet o masada iken siz neyden bahsediyorsunuz.

Ayrıca Ali Babacan'ın ekonomi politikalarından haberiniz var mı? ( Şahsen bende onun ekonomi politikalarını kısmen beğenirdim.) Lakin CHP bunun tam tersini söylüyor :D CHP onu ekonomi bakanı yaparsa kendisini inkar etmiş olur. Onun bakanlığı döneminde demedikleri hakaret yapmadıkları şey kalmamışken bu nasıl olacak?

CHP her çıktığı yerde yok şunlara el koyacaz yok şurayı kamulaştıracaz şurayı zorla devletleştirecez derken. ALi Babacan öyle olmaz diyor siz burada ne anlatıyorsunuz.

Not: Gerçekten siyasetten bir habersiniz. :( Oldu olacak Davutoğlu'da tekrar İç İşleri bakanı olsun. Hatta hazır getirmişken Abdullah Gül'ü de getirin oda Cumhurbaşkanı olsun !
Sen o kadar çok takip ediyorsun ki CHP nin seçime tek gireceğini zannediyorsun.Ali Babacan şu anki Nebati den 1000kat daha iyi.Bunu sende iyi biliyorsun.İstediğin kadar boş algı yap seçimde AKP nin fişini çekeceğiz.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Evet onlar bile halka yapılan zulme dayanamadı ?

Aynen sen öyle sanmaya devam et. :)

2019'yılına kadar neyi beklediler o zaman diye sakın sorma ama. Ömrüm CHP zihniyeti ile mücadeleyle geçti diyen insanlar var orada. Sende biliyorsun ki. Bir bakanlık verilse veya AKP'de üst düzey kadro verilse yüzde 90 partide kalacaktılar.

Şimdi yüzde 1-2 oyları yok CHP sayesinde 1-2 vekillik flan alma derdindeler. CHP olmasa barajı bile geçemezler iken. Söz sahibi olma ve yüzde 1-2 oy ile yüzde 25 oy alan CHP ile eşit yönetim hakkı alma derdindeler. :D

Not: Gene konuya cevap vermeden kaçıyorsun. Bana söyler misin CHP'nin ekonomi politikası ile Ali Babacan'ın taban tabana zıt iken nasıl olacak ! Her şeye el koyacaz devletleştirecez herkese para dağıtacaz herkese şunu verecez bunu verecez diyen CHP ile Ali Babacan'ı nasıl aynı kefeye koyuyorsun?
CHP halen 1920'leri politikası ile bakıyor olaylara...

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
Sen o kadar çok takip ediyorsun ki CHP nin seçime tek gireceğini zannediyorsun.Ali Babacan şu anki Nebati den 1000kat daha iyi.Bunu sende iyi biliyorsun.İstediğin kadar boş algı yap seçimde AKP nin fişini çekeceğiz.
Aynen şuan nebati şahsımın yanında o nebati kral şahsım hükümetinde kim koltuğa oturtulursa özkan için o en iyisi.

Adam söyleyemiyor bile Babacan nebati den iyi diye ?

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,461
Aynen sen öyle sanmaya devam et. :)

2019'yılına kadar neyi beklediler o zaman diye sakın sorma ama. Ömrüm CHP zihniyeti ile mücadeleyle geçti diyen insanlar var orada. Sende biliyorsun ki. Bir bakanlık verilse veya AKP'de üst düzey kadro verilse yüzde 90 partide kalacaktılar.

Şimdi yüzde 1-2 oyları yok CHP sayesinde 1-2 vekillik flan alma derdindeler. CHP olmasa barajı bile geçemezler iken. Söz sahibi olma ve yüzde 1-2 oy ile yüzde 25 oy alan CHP ile eşit yönetim hakkı alma derdindeler. :D

Not: Gene konuya cevap vermeden kaçıyorsun. Bana söyler misin CHP'nin ekonomi politikası ile Ali Babacan'ın taban tabana zıt iken nasıl olacak ! Her şeye el koyacaz devletleştirecez herkese para dağıtacaz herkese şunu verecez bunu verecez diyen CHP ile Ali Babacan'ı nasıl aynı kefeye koyuyorsun?
CHP halen 1920'leri politikası ile bakıyor olaylara...
AKP nin politikası ne? Her şeyi özelleştirme adı altında indereganni yapma.20 yıldır ülkeyi soyan bir zihniyeti nasıl savunuyorsun? hayret ediyorum.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Aynen şuan nebati şahsımın yanında o nebati kral şahsım hükümetinde kim koltuğa oturtulursa özkan için o en iyisi.

Adam söyleyemiyor bile Babacan nebati den iyi diye ?

Ben şuan ki ekonomi politikasından memnun değilim ki. Düşük faiz yüksek kur politikası bizim insanımıza gitmez. Bizim insanımız ithal ürün almadan duramaz çünkü.

Bize daha çok liberal politikalar lazım. Ve Ali Babacan dönemi gibi olmamız gerekir düşüncesindeyim halen.
Ali Babacan CHP ile yakınlaşmadan yürüseydi emin ol çoğu AKP'li ona oy verebilir ona geçebilirdi. Ben bile sıcak bakabilirdim. Ama şuan CHP'nin kuyruğuna takılan ve AKP arkasından iş çeviren birisi gibi göründüğüne oyları artmıyor bana göre.

Not: Her mesaja cevap vermeden alakasız yerlere atlamaya devam mı ?

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
Ben şuan ki ekonomi politikasından memnun değilim ki.
Memnun olmaman önemli değil önemli olan eleştirmen, eleştiremedikten sonra lafını söyleyemedikten sonra memnun olsan ne olmasan ne?

Seni burada kimse AKP eleştirirken görmedi.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Memnun olmaman önemli değil önemli olan eleştirmen, eleştiremedikten sonra lafını söyleyemedikten sonra memnun olsan ne olmasan ne?

Seni burada kimse AKP eleştirirken görmedi.

Arakdaşım beğenmiyorum deyip eleştiriyorum işte daha ne yapayım sizi mutlu etmek için? Ekonomi iyi değil diyorum ekonomiden memnun değilim diyorum daha ne yapayım sana !

Lakin Ekonomi kötü o zaman HDP'ye selam çakayım dur az şunu öveyim şunu serbest bırakayım veya YPG terör örgütü değildir ABD Türkiye sevdalısıdır. Yunanlar aslında barış iştiyor bizim Türkler yanlış yapıyor flan diyecek birisi değilim ben bunu anlayamıyorsunuz...

Muhalefet az düzgün siyaset yapsa zaten alıp yürüyecek. Ama HDP sevgileri halkı CHP'den uzaklaştırıyor bunu halen daha anlamıyorsunuz. EKonomi ikinci plana geçiyor insanlar için.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Seçim günü Allah ömür verirse sonuç ne olursa olsun bu forumda olacağım :) Umarım AKP'nin sandıktan çıkamadığı ve hatta sandığa gömüldüğü bir seçim olur. MHP için ise umarım değişimin başlangıcı olur.

Sosyal medya konusuna gelince tabii ki sosyal medyayı düzenleyen bir kanun olmalı ama bugünkü adalet ve hukuk sistemimize baktığımızda bu mecrada olanların da hükümetin keyfi uygulamaları doğrultusunda olacağı apaçık.

Önemli olan AKP sonrası dönemde işleyen ve siyasilerin keyfiyetine göre hareket etmesinin önüne geçilmiş bir adalet sistemi ihdas etmek. Hukuk düzgün işlemedikçe hiçbir şeyin düzelme ihtimali yok.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Bu yasa bugün büyük ihtimal geçecek ve halen daha muhalefetten bir ses seda yok :)

Sonra şu ülkeye kaliteli muhalefet lazım dendimi kızıyorsunuz. Dün akşam hatta gündem değiştirecek bir video atıp Türban yasalaşsın gibi alakasız bir öneri getirdi Kemal Kılıçdaroğlu. ( Ne alaka ise şuan kimsenin başörtüsü ile Türban ile derdi kalmamışken neden eski defterleri açıyorsa anlamak mümkün değil.) Üstelik bu videolar gerçekten muhalefete artı yazıyor çok iyi oluyor diyen var mı?

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Fikirler kurşun geçirmez kardeşim o yüzden ne yapsalar boş sandığa gömülecekler?
Evet istediklerini sansürlesinler ama düşüncelerimiz asla değişmeyecek. Tek yaptıkları insanların onlardan daha çok nefret etmesi olacak. Artık adlarını da seslerini de duymak veya onları görmek istemiyorum. Sinirli olma nedeniler.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Şu ülkeye gerçekten kaliteli muhalefet lazım ya.

Sosyal medya düzenlemesini koşun sansür geliyor gibi sunuyorlar :) Karşı çıktıkları maddede şu :

Sırf halk arasında endişe, korku veya panik yaratmak saikiyle, ülkenin iç ve dış güvenliği, kamu düzeni ve genel sağlığı ile ilgili gerçeğe aykırı bir bilgiyi, kamu barışını bozmaya elverişli şekilde alenen yayan kimse” 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası alacak.

Buna neden karşı çıkarsın. Hayır efendim biz kamu yararını bozacak ülke iç güvenliği bozacak şekilde yalanı savunuyoruz mu diyorsunuz?

Buna 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası var. Ve TCK'ya göre bu cezanın gene yatarı yok aslında. Bu suçu en az 2-3 kere tekrar etmelisin yatarı olması için. Ve muhalifler alenen YALAN BİLGİ YAYMA hakkımızı elimizden alamazsınız moduna giriyorlar.

Ayrıca her yalan veya yanlış bilgi ceza alacak diye bir şey yok. Bunun Kamu barışını bozması vatandaşlar arasında infial oluşturması belli başlı toplumsal olaylara neden olması şartı var. Sen yanlış yazdın atın içeri mi sanıyorsunuz harbi harbi ?

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,461
Şu ülkeye gerçekten kaliteli muhalefet lazım ya.

Sosyal medya düzenlemesini koşun sansür geliyor gibi sunuyorlar :) Karşı çıktıkları maddede şu :

Sırf halk arasında endişe, korku veya panik yaratmak saikiyle, ülkenin iç ve dış güvenliği, kamu düzeni ve genel sağlığı ile ilgili gerçeğe aykırı bir bilgiyi, kamu barışını bozmaya elverişli şekilde alenen yayan kimse” 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası alacak.

Buna neden karşı çıkarsın. Hayır efendim biz kamu yararını bozacak ülke iç güvenliği bozacak şekilde yalanı savunuyoruz mu diyorsunuz?

Buna 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası var. Ve TCK'ya göre bu cezanın gene yatarı yok aslında. Bu suçu en az 2-3 kere tekrar etmelisin yatarı olması için. Ve muhalifler alenen YALAN BİLGİ YAYMA hakkımızı elimizden alamazsınız moduna giriyorlar.

Ayrıca her yalan veya yanlış bilgi ceza alacak diye bir şey yok. Bunun Kamu barışını bozması vatandaşlar arasında infial oluşturması belli başlı toplumsal olaylara neden olması şartı var. Sen yanlış yazdın atın içeri mi sanıyorsunuz harbi harbi ?
Yalan bilgi arıyorsan Nebati ile Cumhurbaşkanının açıklamalarına bakabilirsin.??? Enflasyonu şu tarihte düşüreceğiz.Vatandaşlarımızı Enflasyona ezdirmeyeceğiz.Şu açıklamaların hangisi doğru? Yalan söyleme konusunda her geçen gün kendini aşan hükümetin bu tavrı Sence normal mi? Dürüstlük üzerine kanun çıkaranların önce kendilerinin dürüst olması lazım.Sen kralcı bir Troll olduğun için bunu anlamanı beklemiyorum.????

MadResister

Doçent
Reaksiyon puanı
392
Sen yaştan yırtarsın meraj etme...
Cezai ehliyetim yok dersin. :)
Emin misiniz hocam? ?

resim_2022-10-05_142611980.png