Seagate Barracuda 1TB 3.5" 7200RPM 64MB Cache Sata 3 Sabit Disk ST1000DM010 Tık sesi geliyor disk yazma hatası veriyor uygulama ve oyunlardan atıyor

Bu konuyu okuyanlar

SpeedyDevil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Diski kullanırken ya da diskte herhangi bir işlem yaparken tık diye bir ses geliyor ve sürekli yeni disk bağlanmış gibi otomatik kullan özelliği gibi ekrana diskin içini açıyor.
Her şey sağlıklı sağlam gözüküyor ama HDD'de ki uygulama ve oyunlardan sürekli atıyor crash veriyor Steam'den bir şeyler yüklemeye kalktığım zamanda disk yazma hatası veriyor.
Yardımcı olablirseniz sevinirim.

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481
Diski kullanırken ya da diskte herhangi bir işlem yaparken tık diye bir ses geliyor ve sürekli yeni disk bağlanmış gibi otomatik kullan özelliği gibi ekrana diskin içini açıyor.
Her şey sağlıklı sağlam gözüküyor ama HDD'de ki uygulama ve oyunlardan sürekli atıyor crash veriyor Steam'den bir şeyler yüklemeye kalktığım zamanda disk yazma hatası veriyor.
Yardımcı olablirseniz sevinirim.
fiziksel arızayı andırıyor verilerinizi başka bir diske yedeklemenizi ve aşağıdaki yazılımla diski kontrol etmenizi tavsiye ederim.

Windows event viewer da da hata var mı kontrol edin.

SpeedyDevil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4

Ekli dosyalar

• 5.png
    5.png
    5.2 KB · Görüntüleme: 93

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481
Hocam Sıkıntılı disk D ben bu programı C ye de kursam D ye de kursam ekte ki gibi bir hata alıyorum
Büyük ihtimalle diskinizde fiziksel arıza var. bilgisayarınızdan söküp başka bir bilgisayara bağlayıp test etmeniz daha mantıklı ya da 2. bir diskiniz varsa ona windows kurup onun üzerinden bu diski test edin. C veya D demiyorum onlar partition yani disk bölümü, 2. bir harddisk varsa windowsu ona kurun.

SpeedyDevil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Büyük ihtimalle diskinizde fiziksel arıza var. bilgisayarınızdan söküp başka bir bilgisayara bağlayıp test etmeniz daha mantıklı ya da 2. bir diskiniz varsa ona windows kurup onun üzerinden bu diski test edin. C veya D demiyorum onlar partition yani disk bölümü, 2. bir harddisk varsa windowsu ona kurun.
Hocam Ssd var zaten onda da win kurulu arşiv diski olarak hdd kullanıyordum kablolarını kontrol ettim ve anakartta ki portunu değiştirdim şu an da bahsettiğim sıkıntılar tekrarlamadı umarım diskte sıkıtı yoktur ve sıkıntılar tekrarlamaz
İlginiz ve yardımınız için minnettarım.

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481
Hocam Ssd var zaten onda da win kurulu arşiv diski olarak hdd kullanıyordum kablolarını kontrol ettim ve anakartta ki portunu değiştirdim şu an da bahsettiğim sıkıntılar tekrarlamadı umarım diskte sıkıtı yoktur ve sıkıntılar tekrarlamaz
İlginiz ve yardımınız için minnettarım.
kablo uçlarından birinde temassızlık varsa o da yapar, aklımıza en kötüsü geldi tabii.
sorunu çözmenize sevindim.

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Bende de aynı hdd var ama hiç sorun yaşamadım ben.