Seagate 1TB HDD alınır mı?

Bu konuyu okuyanlar

KTMR

Asistan
Reaksiyon puanı
128
Merhabalar,
Yaklaşık 5-6 ay önce bir bilgisayar aldım. Şu an içinde sadece 240GB SSD mevcut. Artık bana yetmiyor. Yeni bir HDD almaya karar verdim. Eğer bu HDD'i alırsam oyun geliştirmeye başlayacağım. Sizce unreal engine / unity gibi oyun motorlarını hdd'ye kursam bir sıkıntı olur mu?
Almayı düşündüğüm HDD

Şimdiden teşekkürler.

Arjinn

Profesör
Reaksiyon puanı
660
m
Merhabalar,
Yaklaşık 5-6 ay önce bir bilgisayar aldım. Şu an içinde sadece 240GB SSD mevcut. Artık bana yetmiyor. Yeni bir HDD almaya karar verdim. Eğer bu HDD'i alırsam oyun geliştirmeye başlayacağım. Sizce unreal engine / unity gibi oyun motorlarını hdd'ye kursam bir sıkıntı olur mu?
Almayı düşündüğüm HDD

Şimdiden teşekkürler.
max bütçeniz ve arzuladığınız kapasite ne kadar acaba

Xinzu

Doçent
Reaksiyon puanı
895
Biraz yavaş çalışır ssd'ye nazaran. Ben olsam biraz daha ekleyip 500gb SSD alırdım, günümüzde HDD devri yavaşça sona eriyor.

Arjinn

Profesör
Reaksiyon puanı
660
Merhabalar,
Almayı düşündüğüm HDD

Şimdiden teşekkürler.
anakartınnızın tam adı nedir acaba

KTMR

Asistan
Reaksiyon puanı
128
Biraz yavaş çalışır ssd'ye nazaran. Ben olsam biraz daha ekleyip 500gb SSD alırdım, günümüzde HDD devri yavaşça sona eriyor.
Bende ilk zamanlar öyle düşünmüştüm ama 500GB yeterli mi bilmiyorum.

mychar276

Profesör
Reaksiyon puanı
2,539
Alınır, uzun süredir laptopta ve masaüstünde kullanıyoruz. Güzel bir sorun yaşamadık.
Ben kişisel bilgisayarıma WD Blue kullanıyorum. Onu da öneririm.

Arjinn

Profesör
Reaksiyon puanı
660
eğer 500gb yeter diyorsanız kesinlikle size m2ssd öneririm

aliyasiny65

Profesör
Reaksiyon puanı
2,283
HDD devri kapanıyor yavaş yavaş önerim SSD almanız yönünde ama HDD olarak ise WD Blue tavsiye ederim

KTMR

Asistan
Reaksiyon puanı
128
Arkadaşlar herkez tutturmuş m.2. ssd öneririm. Tabiki m2. öneririz ama adamın ssd si var, katı depolama lazım adama. Boşta m2 slotu olsa başlıkta m2 önerisi yazardı hayda. Bu nedir yahu.
Söylemek istemiyordum dilime tercüman oldunuz. Teşekkür ederim.

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
Merhabalar,
Almayı düşündüğüm HDD

Şimdiden teşekkürler.
Alınabileceğini düşünüyorum.

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,506

KTMR

Asistan
Reaksiyon puanı
128
Hocam mümkünse benim attığım HDD'le arasındaki farkı açıklar mısınız HDD - SSD'den pek anlamıyorum.

Samet Karakaş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Artık yavaş yavaş güncel olana yani ssd ye geçmenizi tavsiye ederim 1tb hdd almak yerine daha düşük boyutta olsa ssd almak bence daha mantıklı.

mychar276

Profesör
Reaksiyon puanı
2,539
Artık yavaş yavaş güncel olana yani ssd ye geçmenizi tavsiye ederim 1tb hdd almak yerine daha düşük boyutta olsa ssd almak bence daha mantıklı.
Adamın SSd'si var, hdd gerekli kendisine, katı bir depolamaya ihtiyacı var.

Son düzenleme:

Samet Karakaş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
ADAMIN SSD'si var. SSD si var. Adama katı depolama lazım
S
S
D

VAR.
Şu konuları lütfen okuyup cevap yazınız. Rica ediyorum.
konuyu okudum ve dediğiniz anladım. Evet ssd var ama yanına bir tane daha alıp depolama alanlarını ssd olarak devam ettirmek güzel olacaktır. Oyun geliştirirken hız işine yarayacaktır.

mychar276

Profesör
Reaksiyon puanı
2,539
konuyu okudum ve dediğiniz anladım. Evet ssd var ama yanına bir tane daha alıp depolama alanlarını ssd olarak devam ettirmek güzel olacaktır. Oyun geliştirirken hız işine yarayacaktır.
Ben profesyonel oyun geliştiriciliği yaptım demek istediğini anlıyorum. HDD üzerinden çalıştım. Yer yer koca modelleri yüklerken bekletebiliyor seni evet ama 300 TL ye 1 TB veri saklayabileceğin kaliteli bir ssd markası biliyorsan paylaşırsan o şekilde yardımcı olabilirsin. Ha yoksa 1TB veriyi o fiyata ancak HDD de saklar. Katı depolama lazım adama. Anladım demek istediğini ama sert çıktım bir an kb.

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,506
Tabii ki SSD'ye lafımız yok. Gerçekten hızlılar ama fiyatları da yüksek. 1TB HDD yerine 500GB SSD almak iyi olmaz bana göre. Benim 1TB HDD'dem var ve oyunlarımı ona yüklemeyi düşünüyorum.
Dolar 2-4 düşse keşke. Belki o zaman 1TB SSD alınabilir. Belki de 2TB bile alınır.