Yardım se 2020 ios sürüm 13.6.1

vinsanity1525

Doçent
Reaksiyon puanı
444
güncellemeler artık eski sürümden dolayı yapmamaya başladı programlar sizce son sürüme geçiyimmi?

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
güncellemeler artık eski sürümden dolayı yapmamaya başladı programlar sizce son sürüme geçiyimmi?
Se 2020 kullanıyorum.Cihazımda ios 15.6 sürümü var.Sürümden yana en ufak bir şikayetim yok.15.5 den önceki sürümlerde ufak tefek takılmalar vardı.15.5 de stabilite iyi oldu ama batarya tüketimi arttı.15.6 sürümünde hem batarya hemde stabilite çok iyi durumda.Gönül rahatlığı ile güncelleyebilirsin.Kullandığın sürüm ios 13.6.1 olduğu için yedek alıp İtunesdan Dfu mod ile güncellemeni tavsiye ederim.

vinsanity1525

Doçent
Reaksiyon puanı
444
dfu mod olayını bilmiyorum ya direk itunestan en son sürüme güncellesem sorun olurmu?

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
dfu mod olayını bilmiyorum ya direk itunestan en son sürüme güncellesem sorun olurmu?
Performans olarak sorun olmaz ama Dfu mod yapsan iyi olur çünkü önceki sürümün sistem dosyaları DFU mod yaptığında siliniyor.Sistem dosyalarının kalması ufak tefek stabilite sorunlarını beraberinde getirebilir.

Son düzenleme:

Kimkioben

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Performans olarak sorun olmaz ama Dfu mod yapsan iyi olur çünkü önceki sürümün sistem dosyaları DFU mod yaptığında siliniyor.Sistem dosyalarının kalması ufak tefek stabilite sorunlarını beraberinde getirebilir.
Merhaba hocam ben iOS 16 sürümü geldiği zaman cihazı sıfırlayıp güncellemeyi öyle yüklemeyi düşünüyorum fakat bu dediğin DFU mod ile cihazı sıfırlamak arasındaki fark nedir? Hangisi daha sağlıklı olur? Cihaz 11 pro max

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
Merhaba hocam ben iOS 16 sürümü geldiği zaman cihazı sıfırlayıp güncellemeyi öyle yüklemeyi düşünüyorum fakat bu dediğin DFU mod ile cihazı sıfırlamak arasındaki fark nedir? Hangisi daha sağlıklı olur? Cihaz 11 pro max
Cihazı normal sıfırladığında yaptığın ayarlar,fotoğraflar,uygulamalar silinir ama sistem dosyaları kalır ama DFU mod yaptığın zaman sistem dosyaları dahil her şey silinir.İos 16 ya gelince ios 16 çıktığında hemen güncellemeni tavsiye etmem.İosun ilk sürümleri sıkıntılı oluyor.İos 16.5 sürümünü bekle.16.5 i gördüğünde İtunesdan Dfu mod ile bu sürüme güncelle.İosda 5 rakamından sonra kafan rahat güncelle bir şey olmaz ama ondan önceki sürümlerde maalesef keyif kaçıran hatalar olabiliyor.

Kimkioben

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Cihazı normal sıfırladığında yaptığın ayarlar,fotoğraflar,uygulamalar silinir ama sistem dosyaları kalır ama DFU mod yaptığın zaman sistem dosyaları dahil her şey silinir.İos 16 ya gelince ios 16 çıktığında hemen güncellemeni tavsiye etmem.İosun ilk sürümleri sıkıntılı oluyor.İos 16.5 sürümünü bekle.16.5 i gördüğünde İtunesdan Dfu mod ile bu sürüme güncelle.İosda 5 rakamından sonra kafan rahat güncelle bir şey olmaz ama ondan önceki sürümlerde maalesef keyif kaçıran hatalar olabiliyor.
Teşekkür ederim hocam, bu konu hakkında bir kaç video izledim fakat ipsw olarak dosya indirimi ile yapılıyor sanırım bu işlem peki bu dosya dış kaynaklardan iniyor bunun bir zararı olur mu?

Ali Cann

Asistan
Reaksiyon puanı
79
İlk başta zaten pil sorunu ile başlıyoruz. Artık iPhone kullananlar olarak bunları ezberledik. ? ama ben ilk çıktığı an yüklerim kendimi tutamam. Kilit ekranı olayını çok sevdim ?