SDN'ye şikayet

aliça

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bu site hergün girip teknolojiyi yıllarca ve hergün takip ettiğim biryer... Shiftdelete.net ailesnin geniş olduğunuda biliyorum, çalışanların ve şirket ilerlemesi için maddiyatta önemli haklısınız. Ama unuttuğunuz birşey var, güzelim haberleri mahvediyosunuz. Haberlerin yan tarafındaki reklam banerlerini anladımda, reklamlarınız haberlerin içine kadar taştı, okuduğum haberlerden de birşey anlamaz oldum. Yazı için link reklam koydunuz şimdide resmin içine reklam koydunuz. İnanın sitenin tadı kaçmaya başladı. Bir okuyucu olarak sitenizi sitem yerine koyan bi okuyucuyum bunu böyle algılamınızı isterim... Teşekkür ederim.

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Tarayıcılar için ADBlock eklentisi , Mobil için ise Tapatalk programı ile bu durumu çözebilirsiniz.

isveçli

Profesör
Reaksiyon puanı
9
mobildeyken çok sıkıntı oluyor bazen.
hedefi tutturmak için bekliyorum bekliyorum tıklıyorum habere tüh reklama tıklamışım gene yada appstorea yönlendrildik kapat tekrardan başla aynı işlemlere :biggrin:

belkide sıkıntı çok fazla reklam olması değilde .yerleştirmede sıkıntı var sanki

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Tapatalk kesinlikle super 0 reklamla takip edebilirsin

aliça

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Friendly Sevmiyorsan çek git mantığınla konuşmuyoruz burda..! Böyle eklenti kuracak olsaydık yazmazdık buraya. Bu sitenin günlük binlerce takipçisi var burada son okuyucu geri dönüşümü yapıyoz. Ben olmasını istediğimi yazıyorum. İster yaparlar ister yapmazlar onlara kalmış bişey. Ama büyük bi site için bu çözüm çözm değil.

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
Friendly Sevmiyorsan çek git mantığınla konuşmuyoruz burda..! Böyle eklenti kuracak olsaydık yazmazdık buraya. Bu sitenin günlük binlerce takipçisi var burada son okuyucu geri dönüşümü yapıyoz. Ben olmasını istediğimi yazıyorum. İster yaparlar ister yapmazlar onlara kalmış bişey. Ama büyük bi site için bu çözüm çözm değil.

O da sana ters bir şey yazmamış ki. Tabiki reklamlar düzgün yerleştirilse daha iyi olurdu ama madem düzgün yerleştirmiyorlar biz de adblock vb. kullanıyoruz.

Bir ara ben de adblock kapatıp giriyordum siteye ama dediğiniz gibi yazı okurken bile fare link yazıların üzerine gelip reklam açıldığından beri adblock kapatmıyorum SDN'de.

El Padrino

Dekan
Reaksiyon puanı
70
Arkadaş çözüm çok basit.Arkadaşlarda söylemiş.Adblock Plus eklentisini kuruyorsun firefox veya chrome a kafan rahat ediyor.Ben mobildende giriyorum hiçbir reklama denk gelmiyorum.Siz pek mızmızsınız.Reklam olmayan sitemi var.Her sitede heryerde reklam fışkırıyor karşımıza.Ben 2 yıldır adblock plus kullanıyorum reklam nedir unuttum.Bu eklentiyi kurmayan veya kurmak istemeyende kusura bakmasın reklamları çekicek o zaman.Bu kadar basit.

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Yandex Browser kurarsanız reklam, flash gibi içerik engelleme aracı gömülü geliyor.

Şu rota haber reklamlardan daha kötü. Haberleri aynı ücretsiz lig tv izle siteleri gibi.

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Reklamlar için ben sana çözümü söylüyorum, bu eklentiyi kurmak neden istemez bir kullanıcı bunun tek bir sebebi var ; bilinçsizlikten kaynaklanan sabit ön yargı..

E o zaman bu reklamları göreceksin birader burası bir Ticari kuruluş ve bir şekilde giderlerini karşılamak için bu reklamları kullanmak zorunda.

Bugün bireysel site tasarımcıları bile belli bir hite geldikten sonra sitesine reklam alma peşine koşuyor. Reklam almayan bir tane hit web sitesi varmı ki bu sektörde ?

Çok hayalci olmamak lazım.

Mustafa655

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Benzer bir konuyu bugün açmayı düşünüyordum... Gerek kalmamış. Bana kalırsa olay eklenti indirip bu sıkıntıyı ortadan kaldırmak ve ya beğenmiyorsak çekip gitmek değil. SDN güzel ve büyük bir forum ve böyle bir forumda reklam düzeninin daha başarılı olması tabii ki beklenen bir şey.

Bu durum şuna benziyor;

Twitter ve Youtube yasaklandığında DNS,VPN gibi çözümlerle erişebiliyorduk ama herkes erişebilenler bile(kendimden yola çıkarak yazıyorum.)bunun yanlış olduğunu biliyordu.Net anlatabildim mi bilmiyorum... (Amacım kavga çıkarmak ve ya konuyu siyasete çekmek değildir sadece benzetmedir.)

Reaksiyon puanı
10,327
onca teknik eleman çalıştıran bir siteye reklam koyma demek haksızlık olur. bende adblok eklentisiyle reklamsız bir şekilde geziniyorum. hiç kimse size "beğenmiyorsan git" mantığıyla asla yaklaşmaz, tedai dahi ettirmez. az bir zahmete girin ve kurun, rahat edin kardeşcağız.

Tükenir Kalem

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Benim merak ettiğim,neden üyelere farklı ziyaretçilere farklı görünüm yok ?
Çok sorun değil aslında ama,üyelerin gördüğü reklam sayısı daha az olmalı bence..

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Ben her türlü reklam engelleyiciyi ve ya tarayıcı eklentileri her neyse hepsini kullanırım. Fakat bence konuyu açan arkadaş başka bişey anlatmaya çalışıyor ve de haklı yanii. Bu reklam engelleyicileri website kuranlar ve de sitelerinden gelir elde etmeye çalışanlar pek kullanmazlar. Yani sdn de reklam yerleşimi yanlışsa bu profesyonel bi siteye yakışmaz..

Tükenir Kalem

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Öyle de abi zaten reklamın amacı insanı gıcık edip dikkat çekmek değil mi ? Güzel bir yerleşim yapsa,göze çarpmaz.Reklamı kim koyduysa tam gerekli yerlere koymuş :D Gözümüze gözümüze giriyor :D

Buğra Y.

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Ben Yandex kullanıyorum. Tarayıcıya gömülü adguard var. Reklamları ve görmeyi istemediğiniz her yeri engelleyebiliyorsunuz. Mobilden ise arkadaşların dediği gibi Tapatalk en iyi çözümdür.

Caqatayy

Asistan
Reaksiyon puanı
1
adblock plus + comodo'ya ait privdog kullanıyorum bir tane bile reklam yok :)

TIGUAIN

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Birinci olarak adblock kullanılabilir ikinci ise bazı reklamlara tıklamiyor değilim.Rota Haber

aliça

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Reklam kullanmasınlar demiyorumki düzgün bi şekilde haber içeriğine fazla müdahale etmeden. Eklenti turacak olduktan sonra yasak site diyede bişey yok gerek varmı kalite varken..!

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar konu farklı yerlere gidiyor buradaki konu reklamları engellemek veya bir şekilde göstermemek değil asıl amacı haber sunmak olan sitenin haberi okunaklı sunması. reklamlarıda makul yere makul miktarda koyması.