Sdn üyeleri ne ile meşgulsünüz

origami__1988

Profesör
Reaksiyon puanı
17
Başlıktan da anlaşılacağı üzere siz SDN üyeleri ne ile meşgulsunuz. Öğrenci misiniz çalışıyor musunuz yoksa hem çalışıp hem okuyor musunuz

findukfaresi_

Profesör
Reaksiyon puanı
20
hmm sadece öğrenciyim şimdilik ama kısa vadede hem öğrenci hem öğretmen olmayı planlıyorum. daha uzun bir vadede de (yaklaşık 3-4 sene) sadece çalışan olmayı planlıyorum

eray045

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
250
okumakla uğraşıyorum bu aralar . Seneyede Y.lisans yapmaktan cayarsam askerlik ve sonrası bulursam iş hayatı :)

sansr

Doçent
Reaksiyon puanı
17
2002 den beri özel bir firmada iç muhasebe yapıyorum

globy7

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ben hep okuyup hem çalışanlardanım :D sabah iş akşam üniversite evden 7,30da çıkıp gece 11,30da geliyorum :D

origami__1988

Profesör
Reaksiyon puanı
17
ben de yazmayı unutmuşum bende üniversite 3.sınıf öğrencisiyim. Üniversiteyi bir bitireyim belki yüksek lisans okuyup devam ederim öğrencilik hayatına. Çünkü güzel oluyor öğrencilik hayatı:thumbup1::thumbup1:

findukfaresi_

Profesör
Reaksiyon puanı
20
ben de yazmayı unutmuşum bende üniversite 3.sınıf öğrencisiyim. Üniversiteyi bir bitireyim belki yüksek lisans okuyup devam ederim öğrencilik hayatına. Çünkü güzel oluyor öğrencilik hayatı:thumbup1::thumbup1:

bence de öğrencilik güzel ama ben okulu uzatarak öğrenciliğimi uzatıyorum

Beowulf

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Okuyorum üni 2 sene bitti 3'e uzadı bu sene bitircez inş.

Şu an için boş durmuyorum.İnternettede webtasarım ile uğraşıyorum. Ve kısa zamandada bir iş bulup çalışmayı planlıyorum.

sci3

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Hem iş hem eğitim..
İşim dışarda olmadığından sorun yok.. :)

efexefe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ankarada yerel belediyede su tesisatçısı olarak çalışıyorum,
sdn yede ordan ve evden takılıyorum anlıycağınız

yengec

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Harita kadastro mühendisiyim ahh öğrencilik yılları

M.Uzun

Profesör
Reaksiyon puanı
2
hem web sitelerim ile uğraşıyorum :) bir yandanda dershaneye gidip geliyorum.. (lise 4 geçen sene bitti)

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Öğrenciyim iş bulup çalışmak istiyorum Ankara da işçi arayan kişiler bana ulaşabilirler :)

zootechnist

Doçent
Reaksiyon puanı
22
21 yıllık öğrencilik hayatım (7 senesi üniversitede :D ) bu yaz bitti.

Ziraat Mühendisiyim ama bilişim sektöründe iş aramakla meşgulum.

kapadokyalı

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Şu an turizmde çalışıyorum ama büyük bi ihtimalle 1 ay sonra işsiz kalacağım. Antalyadaki şirket sahiplerinden iş arayanlarla görüşebiliriz...

vacip42

Profesör
Reaksiyon puanı
0
öğrenciyil lise 3. sınıfım seneye bitiyo inş :)
bide internetcafemiz var

GKHNCKR

Profesör
Reaksiyon puanı
47
Sıkıldıkça il il gezip ülkesinin nadide tesislerine destek sağlayan teknik bir personelim..

DerinSiyaset

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Özel bir yazılım firmasında Eğitim/Destek veriyorum. (SQL ve firma adına yazdığımız muhasebe programı hakkında)

ANNE

Profesör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
75
21 yıllık öğrencilik hayatım (7 senesi üniversitede :D ) bu yaz bitti.

Ziraat Mühendisiyim ama bilişim sektöründe iş aramakla meşgulum.

Belirttiğiniz gibi öğrencilik hayatı en güzel ve verimli yıllarımızı alıp götürmektedir.

Kesinlikle arkadaşlara tavsiyem; üniversitede okumak istediğiniz fakülte/MYO 'nun bitirildiğinde kolay iş bulunabilecek bir potansiyeli varsa üniversitede okuyun.

Eğer cevabınız hayır ise ...

Kesinlikle liseyi bitirir bitirmez, iş hayatına atılın. İnanın ki, üniversitede okuyan yaşıtınızdan daha kısa zamanda iş ve eşe sahip olursunuz. En önemlisi stresden uzak kalırsınız. Üniversite insanı çok yıpratıyor. Benim fikrim bu dur ...

Ayrıca;

Bir akrabam bu sene, ziraat mühendisliğini kazandı. Gerçekten merak ediyorum. Üniversitede iyi eğitim almış, stajlarını iyi, güzel yerlerde yapmış, gerçekten elle tutulur, referansları olan bir ziraat mühendisi iş bulmakta zorlanır mı?

Şu sebeple soruyorum; çevremde bir çok ziraat mühendisi akrabam var, kendi meslekleri ile uğraşmıyorlar. Halbuki, ziraat mühendisliği dışarıdan kolay gözükür ama gerçekten zor muş?

Bu kadar emeğe rağmen neden iş bulamazlar yoksa ziraat mühendisliğinde iş potansiyeli mi, yok.?

Bunu merak ediyorum.

Saygılar.

exantric

Doçent
Reaksiyon puanı
9
Özel bir telekominikasyon firmasında sistem destek uzmanı olarak çalışıyorum canımı sıkmayın keserim netinizi heaaa :p

MegaWolt

Profesör
Reaksiyon puanı
42
Üniversite yeni bitti, ingilizce işletme mezunuyum, aralıkta askerim inşallah.

adoganses

Doçent
Reaksiyon puanı
28
Fen ve Teknoloji öğretmeniyim, 3 yıl önce atandım.
yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim, önemli olan katılmaktı...:lol::biggrin:

zootechnist

Doçent
Reaksiyon puanı
22
Belirttiğiniz gibi öğrencilik hayatı en güzel ve verimli yıllarımızı alıp götürmektedir.

Kesinlikle arkadaşlara tavsiyem; üniversitede okumak istediğiniz fakülte/MYO 'yu bitirdiğinizde kolay iş bulabilecek bir bölüm de iseniz, üniversitede okuyun.

Eğer cevabınız hayır ise ...

Kesinlikle liseyi bitirir bitirmez, iş hayatına atılın. İnanın ki, üniversitede okuyan yaşıtınızdan daha kısa zamanda iş ve eşe sahip olursunuz. En önemlisi stresden uzak kalırsınız. Üniversite insanı çok yıpratıyor. Benim fikrim bu dur ...

Ayrıca;

Bir akrabam bu sene, ziraat mühendisliğini kazandı. Gerçekten merak ediyorum. Üniversitede iyi eğitim almış, stajlarını iyi, güzel yerlerde yapmış, gerçekten elle tutulur, referansları olan bir ziraat mühendisi iş bulmakta zorlanır mı?

Şu sebeple soruyorum; çevremde bir çok ziraat mühendisi akrabam var, kendi meslekleri ile uğraşmıyorlar. Halbuki, ziraat mühendisliği dışarıdan kolay gözükür, ama gerçekten zor muş?

Bu kadar emeğe rağmen neden iş bulamazlar, yoksa ziraat mühendisliğinde iş potansiyeli yok mu?

Bunu merak ediyorum.

Saygılar.

Öncelikle şunu belirteyim ben Ziraat Mühendisliğini isteyerek ve bilerek yazdım.Pişman da değilim.

Bilişim sektöründe iş aramamın sebebi Ziraat mühendisliği alanında iş olmaması değil tamamen kişisel tercihim.Bilgisayarlarla uğraşmayı daha çok seviyorum.

Yoksa benimle aynı dönem okula başlayıp mezun olan bir çok arkadaşım şu anda çok güzel yerlerde çalışıyor.

Yalnız, takdir edersiniz ki bugün sadece ziraat değil tüm alanlarda genel anlamda bir sıkıntı mevcut.Ve doğal olarak iş bulabilmek için daha fazla niteliğe sahip olmak gerekiyor.

Üniveristeye ilk başladığımda herkesin dilinde olan klasik "30000 ziraat mühendisi işsiz" lafının aslında tam olarak söylendiği gibi olmadığına bizzat şahit oldum.

İşsizlikten şikayet eden ziraat mühendislerinin büyük çoğunluğu diploma sahibi olsa da mühendislik yapabilecek düzeyde değil.Ana sorun bu.

Aksi takdirde kendini yetiştirmiş (bir çok fakültenin çiftlikleri var ve çalışma imkanı mecvut hatta bazen zorunlu :D ) yabancı dil bilen, araç kullanabilen ve girişken bir ziraat mühendisi bugünkü kriz ortamında bile rahatlıkla iş buluyor.Ki dediğim gibi bir çok ziraat mühendisi arkadaşım var böyle.Ki bana bile bir çok yerden mülakat için teklif geliyor.Ama hem bilgi olarak kendimi yeterli görmediğim için hem de bilişim üzerine çalışmak istediğim için gitmiyorum.

Maaşlar da kendini yetiştirmiş bir mühendis için Türkiye şartları göz önüne alındığında tatminkar seviyede.

Toprak bölümü mezunu bir arkadaşım geçen ay arazi toplulaştırması üzerine çalışan bir firmada 2000 TL maaşla işe başladı mesela.

Ancak doğal olarak yeni mezun birisinin özellikle ücret konusunda biraz daha kanaatkar olması gerek.

İş imkanı avrupa birliği ile tarım müzakerelerine geçildiğinde daha da artacak.Özellikle de Bitki Koruma alanında birçok uzmana ihtiyaç olacak.Çünkü kontol laboratuarlarının sayısı artacak.

son.durak.27

Profesör
Reaksiyon puanı
11
calışıyorum kendi iş yerimizde ve ögrenciyim sınava tekrar girecegim... daha önce terk ettim ünmiversiteyi ama şimdi tekrar hazırlanıyorum