SDN Üyeleri, Gezi Parkı Eylemi için ne düşünüyorlar? Tartışıyoruz!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

shadow2

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Şimdi çok çelişkili konuşuyorsun sen de.
Daha demin ben onu tarafını tutmuyorum diyip, şimdi onsuz ne yaparız diyorsun.
Nasıl konuşacağız?
Hayır net söylüyorum alternatif arıyorum alternatif yoksa ve bu giderse kaos olur diyorum oy seviyesi %35-40 arasını geçmesin istiyorum. net tavrım bu benim. Çünkü hitab ettiği çoğunluğun o olduğuna inanıyorum.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Elektrik kesilmeleri yaşlı zihinsel engelli vatandaşların kullanılması oy seçim programının ABD kaynaklı olması senin için yeterli mi dostum :)

Arkadaş tarih sayfaları internette mevcut diğelerinden İllallah dediği için herkes bir umut buna sarıldı. O kadar kötü olsa sarılacak başka biri olsa ona gider yine bu millet. Ama yok işte. elde olan bu

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Bu adamın buraya gelmeden önce Türkiyenin durumunu unutmadık biz. Korkumuz o. Varmı alternatif? Bir isim ver bu geçmişteki hatalara veya bu adamın hatalarına düşmez diyeceğiniz. Çıkmışlar M ali alabora diyorlar şimdi. Ne diyelim gülelimmi ağlayalımmı?

Bak işte, alternatif görmüyorsanız yine oyunuzu verin, yada veren her kimse versin ama başbakan "ben ne yaparsam yapayım, yaptığım yanıma kar kalır, bu seçmen beni her halukarda destekler" psikolojinde. Onun da eğer yanlış yaparsa koltuğunun tehlikede olduğunu hissettirsinler ki başbakan daha özverili davransın. Bu nasıl hissedilir, başbakanın doğrusuna doğru, yanlışına yanlış denilerek. Ama bizim seçmenimiz öyle değil ki, %100 biat ederek olmaz bu işler, ben 200 sayfa önce de dedim, muhalafete kulak asmıyor zaten, bu zulme ancak kendi seçmeni bir tepki gösterirse kulak verecektir, bizden ziyade kendi seçmeninin tepkisi, eleştirisi önemli diye. Kendi seçmeni yanlışına yanlış demediği müddetçe başbakan bildiğini okumaya, yanlışlar yapamya devam edecektir. Başbakan yanlış yapmaz ve onları da doğruya çevirirse bu herkesin kazanımı olacaktır, bundan kim zarar görebilir ki?

IuTKuI

Profesör
Reaksiyon puanı
4
[MENTION=74929]Korpe[/MENTION] sen Türk bayrağını sevmeyen birisin sanırım.
Sence de zoraki Osmanlı bayrağının asılması istenmesi, T.C yazılarının okullardan, bankalardan kaldırılmak istenmesi seni rahatsız etmiyor mu?

Eğer ki bunlar sana küçük ayrıntı gelip rahatsız etmiyorsa seninle siyaset konuşamayız. Çünkü zaten fikrinin değişmeyeceği ve sert tutumlu olduğun bellidir.

Uranos

Profesör
Reaksiyon puanı
15
[video=youtube;G0jNuP4TI0Y]http://www.youtube.com/watch?v=G0jNuP4TI0Y&feature=youtu.be[/video]

Biraz tarafsız olup algıları açıp ziftle boyanmış gözlüklerinizi çıkartında dinleyin adamlar ne demiş.

shadow2

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Sen yapmadın ama madımak otelinde insanlar yanarken arka taraftaki kalabalık "Allahu ekber" nidaları çekiyordu.
İşte bu kadar tehlikeliydi ortam.

Birde sürekli olarak dava edersin diyorsun da. Hani hatırlar mısın Evet ve Hayır seçimleri oldu.
Halkımız yine onun da içine etti. AKP liysen Evet değilsen Hayır'a geldi mevzuu.

İşte bugün o Evet'ler dendiği için kimseyi hiç birşeye dava açtıramazsın.
Polisi şikayet edemiyorsun daha reklamlarında "Halk için varız" diyen birisi.

Senin bahsettiğin dönemler 90'ların başı. Ülkenin darbeye hazırlandığı dönem aynı bugün devrime hazırlanmaya çalışıldığı gibi. Ogün orada Allah diye bağıranlar nekadar büyük bir yanlışın içinde ise bugün taksimde bağıranlar benzer bir yanlışın içinde. Farklı niyetler için kullanılıyorlar.

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Bu adamın buraya gelmeden önce Türkiyenin durumunu unutmadık biz. Korkumuz o. Varmı alternatif? Bir isim ver bu geçmişteki hatalara veya bu adamın hatalarına düşmez diyeceğiniz. Çıkmışlar M ali alabora diyorlar şimdi. Ne diyelim gülelimmi ağlayalımmı?

Birşey diyeyim sana bundan 3 yıl önce neden kimse karşı değildi cünkü adamın son 3 yılda fikirleri değişti başka başka şeyler yapmaya başladı ben bile bundan 3 yıl önce helal olsun diyordum AKP'ye ama RTE son 3 yıldan beri farklı bir kalıba büründü insanlar bazı şeyleri anladı demeki ilk 7 yılda saman altında su yürütüyormuş

mazlum calışkan halk sever ayrıcılıklı olmayan modunda takılıyormuş eli beli güçlendi dediki gün bugündür şimdi görüşürüz siznle demeye başladı alın işte gercekler ortada ilk yıllarda yapsaydı zayıfdı daha güclenmemişti düşürürler diye endişeliydi dur kendimi güclendirim ozaman hesap sorarım demişki şimdi bu durumda.

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
Senin bahsettiğin dönemler 90'ların başı. Ülkenin darbeye hazırlandığı dönem aynı bugün devrime hazırlanmaya çalışıldığı gibi. Ogün orada Allah diye bağıranlar nekadar büyük bir yanlışın içinde ise bugün taksimde bağıranlar benzer bir yanlışın içinde. Farklı niyetler için kullanılıyorlar.
Evet benzer bir yanlışın içindesiniz bu oynanan oyunda yem sizsiniz terörü baş tacı yaptınız insanları ayrıştırdınız. Obama'nın bir dediğini iki etmediniz. Bu ülkeyi savaşa sokmadığınız kalmıştı onuda yapacaktınız malum Suriye ile.... Saygılar :)

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
@Korpe sen Türk bayrağını sevmeyen birisin sanırım.
Sence de zoraki Osmanlı bayrağının asılması istenmesi, T.C yazılarının okullardan, bankalardan kaldırılmak istenmesi seni rahatsız etmiyor mu?

Eğer ki bunlar sana küçük ayrıntı gelip rahatsız etmiyorsa seninle siyaset konuşamayız. Çünkü zaten fikrinin değişmeyeceği ve sert tutumlu olduğun bellidir.

niye soruyorsun ki avatarına bakman yeterli :)

Stilex Jel

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Hatırlar mısınız bu diktatör bizi dindar,tinerci diye de ayrıştırmıştı. Utanç duyar oldum ülkemin bu durumlarından. Dün aksaraya giden metroda arap turistler bana soru sordu Sultanahmete gideceklermiş o sırada muhabbet ettik Yusufpaşa'ya geçerken biri ırak diğeri ise suriyeliydi suriyeli olan ukrayna ıraklı olan isviçrede yaşıyormuş. Gezi parkı olaylarını da biliyorlardı. Esad'a ve Erdoğan'a katil dediler. Onlarda doğruyu biliyormuş ya çok sevindim. Daha çok özgürlük istediğimi söylediğimde ise burada imkansız demesi çok üzdü beni. Ama nedense benim ülkemin vatandaşı farkedemiyor bunları! :cursing:

shadow2

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Birşey diyeyim sana bundan 3 yıl önce neden kimse karşı değildi cünkü adamın son 3 yılda fikirleri değişti başka başka şeyler yapmaya başladı ben bile bundan 3 yıl önce helal olsun diyordum AKP'ye ama RTE son 3 yıldan beri farklı bir kalıba büründü insanlar bazı şeyleri anladı demeki ilk 7 yılda saman altında su yürütüyormuş

mazlum calışkan halk sever ayrıcılıklı olmayan modunda takılıyormuş eli beli güçlendi dediki gün bugündür şimdi görüşürüz siznle demeye başladı alın işte gercekler ortada ilk yıllarda yapsaydı zayıfdı daha güclenmemişti düşürürler diye endişeliydi dur kendimi güclendirim ozaman hesap sorarım demişki şimdi bu durumda.

Son dönemde yalnızlaştığının,farklılaştığının herkes farkında. Ama eldeki malzeme bu neyazıkki. Biraz devlet kurumlarıyla ilgili olan herkes bazı şeylerin normal olmadığının farkında ama bu demek değilki meşru yolların dışında buralardan gitsin. Bulsunlar yetiştirsinler kardeşim adama siyasi rakip. Okadar muhalefet var. yokmu bitane yetişen siyasetçi.

IuTKuI

Profesör
Reaksiyon puanı
4

Tamam da başka şeyler de yazdım onlar için ne diyorsun.
Artık dava etmekten bahsetmiyorsun sanırım sana da biraz daha mantıksız gelmeye başlamıştır.

Bak işte yine aynı şeyi söylüyorsun bana da.
Yine denek, alet, piyon olduk değil mi?
Sesimizi çıkardık diye hemen karalayın. Hemen birşeylere bağla. Halk ayaklanıyor, teyzeler, amcalar sokaklara çıkıyor ve piyon olduk öyle mi :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

niye soruyorsun ki avatarına bakman yeterli :)

Belki dedim :D

IuTKuI

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Son dönemde yalnızlaştığının,farklılaştığının herkes farkında. Ama eldeki malzeme bu neyazıkki. Biraz devlet kurumlarıyla ilgili olan herkes bazı şeylerin normal olmadığının farkında ama bu demek değilki meşru yolların dışında buralardan gitsin. Bulsunlar yetiştirsinler kardeşim adama siyasi rakip. Okadar muhalefet var. yokmu bitane yetişen siyasetçi.

Bir tane çıkıyor. İlker Yücel.
Konuşabilen birisi. İyi organize ediyor. Koşabiliyor yani en azından kem küm edip gaflara boğmuyor cümlesini.
Biraz kulak ver ona bakalım.

shadow2

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Tamam da başka şeyler de yazdım onlar için ne diyorsun.
Artık dava etmekten bahsetmiyorsun sanırım sana da biraz daha mantıksız gelmeye başlamıştır.

Bak işte yine aynı şeyi söylüyorsun bana da.
Yine denek, alet, piyon olduk değil mi?
Sesimizi çıkardık diye hemen karalayın. Hemen birşeylere bağla. Halk ayaklanıyor, teyzeler, amcalar sokaklara çıkıyor ve piyon olduk öyle mi :)

Son sözüm bukonuda şu olsun sebep ne olursa olsun Halkın desteğiyle gelmiş siyasetçi meşru yollarla gitmeli. Halk istedi geldi halk istemezse gönderir. Milli iradeye saygı budur.

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19

oda yok bir Mustafa Sarıgül kulağa hoş geliyor ama kim gelirse o bozuluyor koltuk sevdasına kemal sunal film aklıma geldi :)

IuTKuI

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Son sözüm bukonuda şu olsun sebep ne olursa olsun Halkın desteğiyle gelmiş siyasetçi meşru yollarla gitmeli. Halk istedi geldi halk istemezse gönderir. Milli iradeye saygı budur.

Kaçıyorsun ama sürekli.
Ben A diyorum Sen B desen kâfidir gidiyorsun Z'ye. :)
Gülmek istemiyorum bu duruma tam birini bulmuşuz tartışabiliyorken ama sende kaçamak cevaplar veriyorsun.

İşine gelmeyen cümleleri sanki ben söylememişim gibi görüp kaçıyorsun.

CyberShot

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Sözcü, CHP'li belediyeyi AK Parti'li yaptı!

Sözcü Gazetesi, CHP'li Arguvan Belediyesi'nin Arguvan'daki bir parktaki yaklaşık 60 ağacın kesmesi ile ilgili haberi okuyucuya sunarken büyük bir yalana imza attı.

Günlerdir Taksim Gezi Parkı olaylarını kaşıyan ve marjinal grupları eylemci olarak gösteren Sözcü Gazetesi fena çuvalladı. Sözcü Gazetesi, mesele ağaç katliamı olunca CHP'li Arguvan Belediyesi'ni, AK Partili Belediye olarak okuyucularına duyurdu. Gazete haberi 'Yine ağaç katliamı, yine AKP'li belediye' başlığıyla okuyucularına servis etti.
Günlerdir yanlı haberlerle tepki toplayan Sözcü Gazetesi, Anadolu Ajansı'nın Malatya Temsilciliği'nin servis ettiği Arguvan ilçesinin merkezinde yer alan Hurşit Parkı'ndaki yaklaşık 60 adet ağacın kesilmesi haberini çarpıtarak, iktidarı yıpratmaya çalışması yanlı ve desteksiz haberlerine devam edeceğini gözler önüne serdi.
Cihan Haber Ajansı'nın da, "CHP'li belediye işyeri için ağaçları kesti" başlığıyda geçtiği haber Sözcü Gazetesi'nde yayınlanınca çok farklı bir hal almış oldu.
İşte Sözcü Gazetesi'nin 23 Haziran 2013 tarihli sayısının 16. sayfasında 'Yine ağaç katliamı, Yine AKP'li belediye' başlığıyla yayınladığı haber:

kaynak

oraycan

Doçent
Reaksiyon puanı
0
komik videolara montaj videosu attım hemen silinmiş ne muhazafakar bir site burası

silinen videoda bu yani.
siyasi değil bişey değil
[video=youtube;HBn8wFaplMk]http://www.youtube.com/watch?v=HBn8wFaplMk[/video]

goldenlight

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Donunu çıkaran çoktan çıkardı. Hemde mecazi değil. Yazık polislere yaaaf :)

istiklal_caddesindeki_ciplak_eylemci_6339.jpg

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
Konu zaten yeterince sapmış durumda :) her kes bişi soylüyor (kendine göre) ben müsait oldukça cevap veriyorum merak etme
Konu başlığına bakarsanız "Tartışıyoruz!" yazıyor. Yazmış olduğunuz "her kes bişi soylüyor" söylemi zaten tartışma ortamında yaşanır.

Uranos

Profesör
Reaksiyon puanı
15
komik videolara montaj videosu attım hemen silinmiş ne muhazafakar bir site burası

silinen videoda bu yani.
siyasi değil bişey değil
[video=youtube;HBn8wFaplMk]http://www.youtube.com/watch?v=HBn8wFaplMk[/video]

Hahahahha süper olmuş [MENTION=136676]IThelp[/MENTION] yanında kimse yoksa izle , varsa izleme tokatlarsın adamı :D

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
Sözcü, CHP'li belediyeyi AK Parti'li yaptı!

Sözcü Gazetesi, CHP'li Arguvan Belediyesi'nin Arguvan'daki bir parktaki yaklaşık 60 ağacın kesmesi ile ilgili haberi okuyucuya sunarken büyük bir yalana imza attı.

Günlerdir Taksim Gezi Parkı olaylarını kaşıyan ve marjinal grupları eylemci olarak gösteren Sözcü Gazetesi fena çuvalladı. Sözcü Gazetesi, mesele ağaç katliamı olunca CHP'li Arguvan Belediyesi'ni, AK Partili Belediye olarak okuyucularına duyurdu. Gazete haberi 'Yine ağaç katliamı, yine AKP'li belediye' başlığıyla okuyucularına servis etti.
Günlerdir yanlı haberlerle tepki toplayan Sözcü Gazetesi, Anadolu Ajansı'nın Malatya Temsilciliği'nin servis ettiği Arguvan ilçesinin merkezinde yer alan Hurşit Parkı'ndaki yaklaşık 60 adet ağacın kesilmesi haberini çarpıtarak, iktidarı yıpratmaya çalışması yanlı ve desteksiz haberlerine devam edeceğini gözler önüne serdi.
Cihan Haber Ajansı'nın da, "CHP'li belediye işyeri için ağaçları kesti" başlığıyda geçtiği haber Sözcü Gazetesi'nde yayınlanınca çok farklı bir hal almış oldu.
İşte Sözcü Gazetesi'nin 23 Haziran 2013 tarihli sayısının 16. sayfasında 'Yine ağaç katliamı, Yine AKP'li belediye' başlığıyla yayınladığı haber:

kaynak
Belki ben cumhuriyet okuyorum, belki aydınlık okuyorum???? Başka bir çözüm getir bu durum :)

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16

-polis şiddetini eleştirmek
-taksimin göbeğindeki son yeşil alanın park olarak kalmasını istemek
-özgürlüklerin genlişletilmesini istemek
-daha fazla demokrasi istemek
-azınlıkların haklarının gözetilmesini istemek
-sadece kendi seçmeninin değil ülkenin tamamının başbakanı olduğunu hatırlatmak
-tecavüzcülerin salınmasını eleştirmek
-protesto etme hakkını kullanmak
-toplu halde yürümek, slogan atmak
-tek bir birey olarak #durmak
-ne yiyip içeceğimize karışılmasın demek
-yatak odamızdan ve çocuk sayımızdan uzak dur demek
-Atatürk'e dil uzatma demek
-Ülkenin dinamikleriyle oynama demek
-yargıdaki kadrolaşmayı eleştirmek
-suriye politikalarını eleştirmek
-bop eşbaşkanlığını eleştirmek
-amerika ve israil çıkarlarını gözetmesini eşeştirmek
-komşularımızla düşman etmesini eleştirmek
-halkı %50 %50 şeklinde ikiye bölüp birbirine kırdırmasını eleştirmek
-milli içeceğimizi tayin etmesini eleştirmek
-dış sermayeye ülkeyi peşkeş çekmesini eleştirmek
-söylediği şeyi 2 ay sonra kendi ağzıyla yalanlamasını eleştirmek
-milleti provoke etmesini, kin nefret duyguları aşılamasını, bölmesini eleştirmek
-daha demokratik bir seçim sistemi istemek
-seçim barajının kaldrılıp milli iradenin meclise daha doğru ve orantılı yansımasını istemek

********* Ne zmndan beri milli iradeye saygısızlık oldu hocam? Yukarıdaki maddelerin altına 100 katı kadar daha madde eklenebilir, bunlar mı millet iradesi? Sizin iradeniz bu mu? Bunlar olsun mu istiyorsunuz?

nobody946

Doçent
Reaksiyon puanı
2
-polis şiddetini eleştirmek
-taksimin göbeğindeki son yeşil alanın park olarak kalmasını istemek
-özgürlüklerin genlişletilmesini istemek
-daha fazla demokrasi istemek
-azınlıkların haklarının gözetilmesini istemek
-sadece kendi seçmeninin değil ülkenin tamamının başbakanı olduğunu hatırlatmak
-tecavüzcülerin salınmasını eleştirmek
-protesto etme hakkını kullanmak
-toplu halde yürümek, slogan atmak
-tek bir birey olarak #durmak
-ne yiyip içeceğimize karışılmasın demek
-yatak odamızdan ve çocuk sayımızdan uzak dur demek
-Atatürk'e dil uzatma demek
-Ülkenin dinamikleriyle oynama demek
-yargıdaki kadrolaşmayı eleştirmek
-suriye politikalarını eleştirmek
-bop eşbaşkanlığını eleştirmek
-amerika ve israil çıkarlarını gözetmesini eşeştirmek
-komşularımızla düşman etmesini eleştirmek
-halkı %50 %50 şeklinde ikiye bölüp birbirine kırdırmasını eleştirmek
-milli içeceğimizi tayin etmesini eleştirmek
-dış sermayeye ülkeyi peşkeş çekmesini eleştirmek
-söylediği şeyi 2 ay sonra kendi ağzıyla yalanlamasını eleştirmek
-milleti provoke etmesini, kin nefret duyguları aşılamasını, bölmesini eleştirmek
-daha demokratik bir seçim sistemi istemek
-seçim barajının kaldrılıp milli iradenin meclise daha doğru ve orantılı yansımasını istemek

********* Ne zmndan beri milli iradeye saygısızlık oldu hocam? Yukarıdaki maddelerin altına 100 katı kadar daha madde eklenebilir, bunlar mı millet iradesi? Sizin iradeniz bu mu? Bunlar olsun mu istiyorsunuz?

işte algıda seçicilik. tabi olanları bir filtreden geçirince geriye bu masum konular kalıyor.

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
Ben cok geçmemişim senin zihniyet geriye gitmiş o yüzden anlamıyorsun .Dünya illeriye giderken sen geriyemi gidelim diyorsun kusurbakma ben illeriye gitmek istiyorum geriye değil sen istiyorsan geriye git geriye gidersek yine ingilizler fransızlar yunanlar basarlar buraları ama korkamana gerek yok Mustafa Kemal ATATÜRK yolunda gidenler sizi yine kurtarır aynı başbakanınız şuan da bizi İsrail ve ABD teslim etiği gibi.

Kusura bakmada ne dediğimi anlayamayacak kadar ideolojik saplantılara batmışsın, bizim geçmişimizin 571 de başladığını söyledim (aslında Milattan Önceye dayanıyor, İslamı başlangıç sayıyorum o yüzden 571 dedim), geçmişimiz 571 de bitiyor ondan sonrası yok 571 de sabitlendik biz HOBAAA, HAYDA BRE PEHLİVAN demedim. Bizim geçmişimizde HALİD BİN VELİD, ALPARSLAN, EDEBALI, FATİH, YAVUZ, KANUNİ, ABDULHAMİD, ATATÜRK,KARABEKİR var. Dediğine bakarsak senin geçmişinde kim var; ATATÜRK. 2. bi kişi bile yok geçmişinde. O klasik cümleyi söylememe gerek yok sanırım. Sakın bana ATATÜRK olmasaydı edebiyatı yapma, o kadar espriyi kaldırmaz benim bünye.

"Bizi Atatürk yolunda yürüyenler kurtaracak", Bunu kargaya desen kıçıyla güler. 80 senedir ATATÜÜÜÜÜRK LAAİKLİİİK CUMHURİYEEEET diye diye memleketin anasını ağlatan sizler bu ülkenin gerçek kurtarıcısısınız öyle mi? 80 yıldır niye kurtarmadınız?

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
80 yıldır bu ülkede Atatürk'çüler iktidardaymış da haberimiz yokmuş :)

IuTKuI

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Kusura bakmada ne dediğimi anlayamayacak kadar ideolojik saplantılara batmışsın, bizim geçmişimizin 571 de başladığını söyledim (aslında Milattan Önceye dayanıyor, İslamı başlangıç sayıyorum o yüzden 571 dedim), geçmişimiz 571 de bitiyor ondan sonrası yok 571 de sabitlendik biz HOBAAA, HAYDA BRE PEHLİVAN demedim. Bizim geçmişimizde HALİD BİN VELİD, ALPARSLAN, EDEBALI, FATİH, YAVUZ, KANUNİ, ABDULHAMİD, ATATÜRK,KARABEKİR var. Dediğine bakarsak senin geçmişinde kim var; ATATÜRK. 2. bi kişi bile yok geçmişinde. O klasik cümleyi söylememe gerek yok sanırım. Sakın bana ATATÜRK olmasaydı edebiyatı yapma, o kadar espriyi kaldırmaz benim bünye.

"Bizi Atatürk yolunda yürüyenler kurtaracak", Bunu kargaya desen kıçıyla güler. 80 senedir ATATÜÜÜÜÜRK LAAİKLİİİK CUMHURİYEEEET diye diye memleketin anasını ağlatan sizler bu ülkenin gerçek kurtarıcısısınız öyle mi? 80 yıldır niye kurtarmadınız?

80 yıldır içine oturmuş bir sancı hala doktoru arıyorsanız bulamazsınız.
O doktorları tarihe gömeli çok oldu.
Bir acıdır gidiyor. 80 yıl şöyle 80 yıl böyle.
Başbakanın da diyor ya senin gibi, 80 yıl önce ne yaptı ki bu "adam" diyor. Ayıp!
2013 yılında gelmiş 1920 li yılları kıyaslıyor ayıp!

O Atatürk yolunda giden bazı sapıtmış insanlar hep vardı. Hala daha var.
Ya hiç bir zaman Atatürk'ün yanında olmamış, Türkiye Cumhuriyet'ini Türkiye olarak değiştirmeye çalışan kurtarıcınızı ne diye savunuyorsunuz? Sizi nelerden kurtardı mesela, İngilizlerin, Amerika nın, sömürge devletlerinin içerisinden kurtarabildi mi?

Mesela ne kurdu? Türkiye Cumhuriyeti'ni kurdum diyebildi mi? Ne yaptı mesela seni bu kadar çok sevindirebilecek.

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
2013 le 1920 yi kıyaslayan yok o manaya gelecek bi cümle kurmadım bile, 1920 den 2002 ye kadar sizin zihniyetiniz baştaydı ne yaptı o zihniyet bu ülke için diyorum ben. Bi sayınsana bana, ciddi ciddi şunları şunları yaptık diye sayınsana bi.
"Türkiye Cumhuriyeti'ni kurduk (cumhuriyet bugün dışladığınız, sakıllı,sarıklı çarşaflılarla birlikte kuruldu, sadece siz kurmadınız)", eee...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...