SDN Üyeleri, Gezi Parkı Eylemi için ne düşünüyorlar? Tartışıyoruz!

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

azen63

Profesör
Reaksiyon puanı
24
kamu araştıması sayıyı doğruluyor bundan 2-3 ay önce bülent arınc konuşması var türkiyede ki alevi nüfüsü hakında dediki mahale baskısı yüzünden kendini saklayan cok alevi vatandaşımız var sayı 15 milyon altında olmamakla birlikde tam sayı bizde bilmiyoruz dedi deminden beri internet arıyorum bu konuşmasını tv izlemiştim bi türlü bulamadım mahale baskısı doğrudur yani daha önce yazmıştı ben Alevi olduğum icin cuma namazına gitmediğim icin işten atıldım gereceksede 1 yıl evel yaptığım işle ilgili bir hata iş mahkemesine gitmiştim gerecek orada gördüm ki hata da direk patron yüzünden yapmıştım hatayı kendisinin söylediği

şuan ki iş yerimde halen herkese söylemiyorum neden mi bak aynı ofisde calışanlar bildiği icin altan cok laf sokuldu en basiti ramazan aylarında şirkete aynı kadroda olanlar tüm şirket genelinde olur ramazanın sonunda iftar yemeği verilir herkes davet edilir bir ben davet edilmiyorum nedeni beli oruç tutmammı hayır alevi olamayıp da aynı kadroda oruç tutmayanlar da var onlar davet ediliyor ee şimdi sen söyle buna ne dersin
öyle şeyleri yapmışlarsa terbiyezsizlik saygısızlıktan başka bir şey değildir. senin adına üzüldüm...:(

ama sana bir teklifim olacak . bak öbür şantiyeye gidersem seni oraya alayım.... yurtdışı yanii:)

engin_er

Asistan
Reaksiyon puanı
1
20 milyon çok olmadı mı? ayrıca kendileri arasında birlik yok. Kimisi diyanet derken kimi özerkiz diyor. Garipler...

20 milyon çok değil hatta daha fazlası,

aleviler diyanet demezler hiç bir zaman , islam tarihini bilmeyenler aleviler hakkında ve din hakkında burada tartışarak birbirimizi kırmayalım.
islam ve din tarihini iyi bilen bazı proflar bile yeri geldiğinde (hükümet yanlısı olanlar) yalan söylemek zorunda kalıyorlar

Ahbârî

Dekan
Reaksiyon puanı
345

aleviler diyanet demezler hiç bir zaman , islam tarihini bilmeyenler aleviler hakkında ve din hakkında burada tartışarak birbirimizi kırmayalım.
islam ve din tarihini iyi bilen bazı proflar bile yeri geldiğinde (hükümet yanlısı olanlar) yalan söylemek zorunda kalıyorlar
kardeşim bizzat şahkulu dergahında iki dedenin ağzından duydum. umarım yeterlidir. ben onların dediklerini diyorum. işkembemden değil. Bak dediğim gibi biri birini tutmuyor :)

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
öyle şeyleri yapmışlarsa terbiyezsizlik saygısızlıktan başka bir şey değildir. senin adına üzüldüm...:(

ama sana bir teklifim olacak . bak öbür şantiyeye gidersem seni oraya alayım.... yurtdışı yanii:)

suudi arabistandamısın ben geldim oraya şuan orada inşaat var bizim 3 gün ordaydım medine de network alt yapısı icin :)

azen63

Profesör
Reaksiyon puanı
24
suudi arabistandamısın ben geldim oraya şuan orada inşaat var bizim 3 gün ordaydım medine de network alt yapısı icin :)

Evet oradayım ...hangi firma .... bi daha şantiyem arabistan olmaz.. başka ülke olur:).
ben medineye 1400 km uzaktayım kuveyt ve bahreyne yakınım...Çölün Ortasındayım.........AHO aho aho

msozen

Asistan
Reaksiyon puanı
0

Konu buraya nerden geldi bilmiyorum, işler yoğun bugün ama

Şunu herkesin iyi bilmesi lazım bu Ülkenin %99'u Müslüman ise Türkiye'de 76 milyon Alevi vardır. (Alevi; Ali (kv)ye tabi olan, mensup olan, seven, yolundan giden)

CyberShot

Doçent
Reaksiyon puanı
1
agif_h977.gif

video Başbakana 'yedirtmeyiz' sürprizi

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Evet oradayım ...hangi firma .... bi daha şantiyem arabistan olmaz.. başka ülke olur:).
ben medineye 1400 km uzaktayım kuveyt ve bahreyne yakınım...Çölün Ortasındayım.........AHO aho aho

şirket ismini pm olarak atım

azen63

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Herkes Evine Yemek Yemeğe Gidiyor Bizi Davet eden Yok Bizde gidek kendi kümesimizde Tavuk Kış kışlıyağ:)))

Yaw He He :)

goki

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bunları izlemek lazım

[video=youtube;ZVl8hKLTI_4]http://www.youtube.com/watch?v=ZVl8hKLTI_4[/video]

goki

Asistan
Reaksiyon puanı
0
protestocular a haber muhabirine saldırdılar demin adamın sucu polis gaz bombası kullanmadı demek! artık bu eylemlerden tiksinmeye başladım.

goki

Asistan
Reaksiyon puanı
0
trafik durdurulduğu için müdehale olduğu söyleniyor, kimse kamu düzenini bozamaz bu yasak ya bunu bilmeden yapıyor bu göstericiler yada bilerek özellikle yapılıyorlar!

azen63

Profesör
Reaksiyon puanı
24
biz seyredemiyoruz... ya ... vatan hainleri tekrar işbaşımı yaptı.....

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Şu komplolara paranoyalara inanıp, herşeyi lobilere dış mihraklara bağlayanların aklınan şaşayım :)

Adamların oyunu olduğunu iddia ediyorsunuz, hadi var diyelim bu kadar saçma sapan bir oyun olabilir mi, herşey başbakanın "tamam gençler, gezi park park olarak kalacak, özgürlüklerinizi kısıtlamayacım" demesiyle bitecekken, hangi aklı yarım başbakanın bu sözleri demeyeceği üzerine böyle bir plan yapabilir :)

Tüm kozlar başbakanın elinde, 2 cümle ile herşeyi bitirebilecekken, sözde oyunu bozacakken, herkesi kucaklayabilecekken, o inandığınız saçma sağan komplo teorileri çökecekken başbakan niye hala geri adım atmıyor?

Atmıyor çünkü bunu siyasi bir kazanıma dönüştürebileceğini farketti.

Yıllarca mağdur edebiyatı yaptı;

-Hedef tahtasına orduyu koydu, esti gürledi attı tuttu oy kazandı, orduyu ezdi geçti.
-Hedef tahtasına ergenekonu balyozu koydu, esti gürledi attı tuttu, oy kazandı hepsini içeri tıktı.
-Hedef tahtasına israili koydu one munito dedi, esti gürledi attı tuttu, oy kazandı, israil ile sözde ilişkililer kesik!
-Hedef tahtasına muhalefeti koydu, ezdi, sırtını dine dayadı başörtüsü dedi, oy topladı.
vs

Hep bir hedef tahtası vardı, yüklenebileceği, bağırabileceği, azarlayabileceği bir hedef yarattı kendine ve Türkiyeyi bu hedef üzerinden gerip, kutuplaştırıp oy topladı.

CAN SİMİDİ;

Ama şu gezi parkı olaylarına kadar hiçbir hedefi kalmamıştı, artık mağdur değildi aksine tüm güç artık ondaydı ve halkın heyecanı ateşi düşüyordu, kendine yeni bir hedef lazımdı, gezi parkı olayları başladıktan birkaç gün sonra dank etti, dedi ben burdan çok ekmek yerim :) Olaylar yatıştı ama hala susmuyor? Sizce neden? Çünkü halka gaz lazım, kendisine de hedef lazım, başbakan sadece saldırarak politika yapıyor, hiç dinleyerek değil, tarzı bu değil.

Şimdi bulmuş bu gençleri, silahı yok bişeyi yok, saldırıp duruyor, ülkeyi kutuplaşmaya, gönülleri bölmeye devam ediyor, olaylar bittiği halde bir başbakan niye hala körükle yaklaşır, ufak ufak harlatır. Çükü SİYASİ KAZANIMLARI var. Lobi mobi hikaye, derdi bu olaylardan kazançlı çıkmak. Arkasına dini alır, polisi alır, gazetecileri alır, medyayı alır, yargıyı alır topyekün hücum eder. Kendi siyasi çıkarları için ülkeyi fiziken olmasada meneviyatta böler. Sizde hala saf saf lobi mobi şu bu peşinden gidersiniz :)

msozen

Asistan
Reaksiyon puanı
0
@Turab Garip sayfalarca yazdın gördüm, gerçi ben 130-150. sayfadan sonra gördüm burayı, senin düşüncelerine karşı bende yazmayı düşündüm ama bir türlü fırsatım olmadı , o yüzden kısa kısa paylaşımlar yaptım.

Samanyolunun yaptığını iddia ettiğiniz haber yüzünden Suriye de insanların öleceği teziniz biraz asparagas kaçmış doğrusu. İrandan ayna gibi program çeken bir kanalın aynı şekilde çekim için Türkiye'ye geldiğini düşünün, birine mikrofon uzattı o da dedi ki 'Türkiyede baskı var zulüm var işkence var' tabiki bunu yayına almayacaktır. Sadece bu yayın bile 2 ülke arasındaki ilişkileri nasıl zedeler bir düşünün. Aynı kanalda olması bu durumu değiştirmez biri haber yayını diğeri program yayını.

Silahını Amerika ve İsrail'in hibe ettiği bir "cihad" varda 'Rusya' ve 'Çin' in hibe ettiği bir 'cihad' yok mu? Kimi ve nasıl savunabiliriz. (Dua meselesi; Siyasetçi olursun gereken lafı gereken yerde söylemen gerekir yani ilm-i siyaset yaparsın, bazen bir deyim olarak kullanırsın o başka) Arap Şeyhleri İsraile dua ediyormuş, kim İsraile ve Rusya'ya samimi manada dua ediyorsa iyi bilsin ki Cehennemde insanları yakacak yakıt yoktur, herkes kendi yakıtını dünyadan götürür. Suriye'deki her ölen sivil mazlum üzerinden siyaset yapan, hem "terörist besliyorsun diyen", hem "kampları ziyaret edeceğim Erdoğan beni engeleyemeyecek" diyen, sıkışınca "Esetin de Seninde canın cehenneme" diyen KK'da bunu iyi bilmelidir.

Tamamen farklı konularda ki bazı düşüncelerimiz birbibire benziyor diye Peygamber (sav)'e [Adı destursuz salavatsız anılmamalıdır kanaatindeyim] katliam yaptı iddiası olanlarla beni aynı kefeye koymuşun helal olsun diyorum ne diyeyim.

Gözleriyle görmedikleri halde bu tür iftiraları Peygamber (sav) e bile atabiliyorlar. Adam olan, insan haklarını savunan bir kişi 2 milyar insanın liderine iftira atmayacağı gibi Müslüman ülkelerin büyük bölümünün 'hadimi' ve aynı zamanda Halifesi olan Yavuz Selim Han'a da bu tür yakıştırmalar yapmaz.

1 Mart Tezkeresi ve Irak savaşı; 2003 Türkiye'si ile 2013 Türkiye'si ni karşılaştırırsak tezkerenin neden meclise getirildiğini anlarız. Mantık yürütmek lazım; Bunu tam olarak bizde bilmiyoruz diyelim. Ya baskı ile bu yaptırılmış Türkiye tehdit edilmiştir**, meclisde bu yüzden geç saatlere kadar nöbet tutulmuş milletvekilleri gizliden bilgilendirilerek büyük çoğunluğun elde edilmemesi ile tasarının geçmemesi sağlanmıştır. Veya o zamanlar Devlet yönetme bakımından tecrübesiz olan Tayyip Erdoğan ve ekibi çok eskiden gelen ABD müttefikliğini*** kullanıp PKK kamplarına girmeyi düşünüyordu. 2. şık daha yakın gibi görünüyor çünkü tasarı geçerse asker Kuzey Irak'a gönderileceki. Savaş sürecinde de anlaşılacağı üzere Kuzey Irak güvenli bölge olacakdı, Peşmergenin Irak savaşında ABD nin yanında savaşmasıda buna delildir. PKK tamamen yalnızlaştırılıp Peşmerge desteği ile Türk askeri tarafından yok edilmesi planlanmıştır. PKK yok edildikten sonra ise Türk Askeri Afkanistan'daki gibi barış gücü olarak kalmaya devam edecek, Müslüman kardeşine hiç değilse bu şekilde yardım edecekti.

**Türkiye nasıl tehdit edilebilir diyebilirsiniz şöyleki; bu ülke hemen hemen 80 yıldır Siyonizmin (İsrail=ABD) nin emrine verilmiş, bütün kaynakları dışa aktarılmış (bizim vergilerimizde dahil), silah adı altında TSK ya 3. dünya ülkelerinin bile kullanmadığı aletler fahiş fiyatlarla verilmiş, askerin içine en alt merciden en üst mercilerine kadar İsrail destekçisi piyonlar yerleştirilmiştir. Ülke 94-98-99-2001 krizleri ile ezilmiş, medya tamamen siyonizmin eline verilmiştir. Yani Türkiye çok afedersiniz Amerikanın arka mahallesi yapılmıştır. Bu ülkenin yöneticisinin kim olduğu hiç fark etmez, her insan bu durumlarda kolaylıkla korkutulabilir. Neyle korkutulur; Irak ile birlikte Türkiye'ye de savaş açmakla, Amerikaya karşı savaşacak gücün yok nasıl sen kalkıpda, zaten aç kurt gibi bekleyen Bush yönetimindeki ABD ye kafa tutacaksın. Yine Siyoizmin kukla yöneticiler atadığı ülkelerden biri* Suudi arabistan ABD üslerinin kullanılmasına izin vermiştir. Türkiye'de ki (Tayyip Erdoğan dan çok önce açılan şu üsler işte) üsler ise lojistik destek olarak kullanılmıştır. Bu bile halkıma 80 yıldır nasıl idareciler seçtiği fazlasıyla göstermiştir. Bu utanç bize yeterde artar bile.

Tasarının mezlisden geçmemesi iyi oldu tabiki, belkide ABD Türkiye yi sonu gelmeyen bir bataklığa çekmek istiyordu.

***Tecrübesiz olduğu için zaten pkk ile savaşa göndermeyi düşündüğü Mehmedinin içine sızan hainleri nerden bilecekdi, bu hainler dışdan yapılacak ABD saldırısında Ülkeyi ABD ye teslim etmek için hazır beklediğini nerden bilecekdi. Ona zaman gösterdi.

Türk hükümetinin, Myammar hükümetine yardım teslim ettiğini nerden çıkardınız, Arakan yapılan yardımlar Kızılay tarafından, 150 milyonluk Müslüman bir ülke olup yine Siyonizmin atadığı kukla liderlerin altında ezilen Bangladeş'teki kamplara gitmektedir. Myammar zaten savaş alanıdır buraya yardım kuruluşları giremiyor daha doğrusu alınmıyor.

Kabe'nin kana bulanması, Kabe'nin basılması 1979 yılında değil miydi ya Erdoğan la ne alakası var, Tayyip Erdoğan Mehdi değil ki, dünyanın dört bir yanına barış götürsün. :) Tamam dünyadaki en barışçıl politikalar izleyen ülke Türkiye oldu sayesinde ama o kadar da değil yani. Arabistan da İslam yok denmezde ona bütün arap ülkelerin daha doğrusu bütün müslüman ülkelerin yöneticileri malesef İsrail yanlısı denir. Bu yöneticileri onlar atıyor denir. Vahhabilik denilen sapkın düşünce hakim denir. Şia Hz. Ali (kv) yi savunuyor diğer halifelere hakaret ediyor diye, O Haydarı Kerrar'a, O Allahın Kılıcına, O Zülfikar'ın Sahibine utanmadan güya misilleme olarak küfreden kesimler var denir. Benim dünyada savunduğum Müslüman liderler; [Tayyip Erdoğan (Büyük Usta), Abdullah Gül (Sakin Güç), Ahmet Davutoğlu (Hoca), Muhammed Mursi (2. Yusuf), Gurbangulu Berdimuhamedov (Türkmen Gülü), Navaz Şerif (Pencap Aslanı)]

Diğerleri bana göre kukladır. Ama ümit ediyorum ki, İnşallah, yeni İran Cumhurbaşkanı selefinin düştüğü hatalara düşmezde bu listeye Hasan Ruhani'yide katabilirim.

O Somali değil Sudan olacakda, ayrıca şuda var katliam yapılıp yapılmadığını bilmiyoruz. Çünkü katliam yapıldığı bilgisini bize veren ve Ömer El Beşir'i kendince savaş suçundan yargılayıp cezasını kesen UCM, Avrupaya güvenmeyeceksek bu verdiği bilgiye neden güvenelim. Kaldı ki Darfur olaylarında sorumlu tutulan Ömer el beşir'in, Sudan'da İsrail piyonları ile savaştığı kanatindeyim. Nedeni ise İsrail'in Hristiyan olan Güney Sudan'ın ülkeden ayrılma isteğine büyük destek vermesini ve Güney Sudan'da zengin petrol yatakları olmasını gösterebilirim. Hem Sudan'ın hem ülkeden ayrılan yeni devlet kuran Güney Sudan'ın Ahmmet Davutoğlu'na arabuluculuk teklif etmesi ise bizim Dışişlerinin dünyada ne kadar etkin, saygın ve güvenilir konumda durduğunun olduğunun bir göstergesi. Her kesimi kucaklamayı bilmek gerekir.

Bu benim kanaatimdi Ahmet Davutoğlu'na o soru öyle soruldu ama cevap o olmadı; İslam Konferansı Teşkilatı toplantısına katılmak için buraya geldi dedi, kaldırıpda adamı AP ye teslim edecek halimiz yok dedi. Çok da doğru bir karardır. Ne yani İKT toplantısı İranda olsa, İran AP nin bu isteğine olumlu yanıt verecek miydi? Sağlıklı düşünmek şart.

Geldik Filistin'e, Filistin'in en büyük destekcizi yine Türkiye Hükümeti oldu bu desteğe en vefakar davranış Filistin'den geldi. Erdoğan Filistin'de seçime girsen %99 ile seçilir. :) Buraya girecek olsak zaten Arap liderlerin kuklalığı hemen gün yüzüne çıkıyor. Savaş asla çözüm değildir. Çözüm İslam aleminin maddeten terakki ve maneviyatının güçlenmesidir, birliğidir. Savunması güçlü bir İslam birliğini sadece caydırıcı güç olarak kullanmak, düşmanın anasını ağlatmaya yeter Hamdolsun. Buda olacak İnşallah. Elinde bir güç yok neye göre savaşacan. Önce tüm alanlarda tam bağımsız ol, ABD gibi silah gücün, ekonomi gücün, politika gücün (bu çok büyük ölçüde var)...vs. olsun bakalım kim senin istediğin gibi şekillenmiyor.

Diğerlerinede yanıt verecem yani devamı gelecek biraz işim var...

milletin konuya hakim olması açısından, ilk cevabım; http://forum.shiftdelete.net/sdn-ha...usunuyorlar-tartisiyoruz-279.html#post2936435

İkinci cevabım; http://forum.shiftdelete.net/sdn-ha...usunuyorlar-tartisiyoruz-281.html#post2937252

Snipertr

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Adamların oyunu olduğunu iddia ediyorsunuz, hadi var diyelim bu kadar saçma sapan bir oyun olabilir mi, herşey başbakanın "tamam gençler, gezi park park olarak kalacak, özgürlüklerinizi kısıtlamayacım" demesiyle bitecekken, hangi aklı yarım başbakanın bu sözleri demeyeceği üzerine böyle bir plan yapabilir :)

oldu kardesim. her oturana buyur canin ne istiyor ne verelim der iktidar.

oyle ya iktidar olmakla muktedir olunmuyordu degil mi?

vay be koca turk devletine baksana sen. capulculara pabuc birakacak.

hadi ordannnn

Korpe

Rektör
Reaksiyon puanı
16
[MENTION=334075]msozen[/MENTION] üç üç üç üç :) maşallah çok iyi anlatmışsın

YEMEKTEYİZHASAN

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Sen sabahın 5'inde gazı bas, yemeğini paylaşana jopu vur, karanfil uzatana suyu sık, sonra CIA'ymiş, faiz lobisiymiş. En dış mihrak sensin.

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
oldu kardesim. her oturana buyur canin ne istiyor ne verelim der iktidar.

oyle ya iktidar olmakla muktedir olunmuyordu degil mi?

vay be koca turk devletine baksana sen. capulculara pabuc birakacak.

hadi ordannnn

Bu nasıl çarpık bir yönetim anlayışıdır.

Padişah mı ki devlet babasından miras kalsın, hepimizin söz hakkı var. Kaldıki istenen şey başbakan gölge etmesin yeter, insanları rahat bıraksın, özgürlüklerine müdahale etmesin.

Bu ülkede kimsenin birşey istemeye hakkı yokmu? Herkes ister diye insanlara haklarını ve özgürlüklerini vermemek köle taciri zihniyetidir.

Çapulcular dediğin bu ülkenin vergisini veren, iş gücüne ve ekonomisine katkı yapan, sanat ve kültür hayatını var eden, eğitimli, bilinçli vatandaşlar belkide. Halkının ihtiyaçlarını karşılamak, onların refahını huzururu sağlamak iktidarların görevidir.

Kendi %50 si olunca milletmiz istiyor yaptık, halktan saymadığı diğer ötekileştirilmiş %50 birşeyler isteyince çapulculara papuc bırakmak mı oluyor, nasıl bir faşizmdir bu.

Bu günleri de mi görecektir, birde demokrasi özgürlük adalet fln ağzınınzdan bu kavramlar eksik olmuyor, birde bu kavramların içini açsanız kim bilir ne kadar çarpık ve yozlaşmış fikirlerle kalacağız :)

braveheart.fb

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Birçok kişi ”gezi olaylarının” başladığı ilk günlerde başbakanın sert çıkışına gönderme yaparak “ o çıkış olmasaydı olaylar bu noktaya gelmezdi” demekte. Böylelikle, sorunu anlayan ve empatiyle yaklaşan bir başbakanın olmaması sorunun kaynağı gösterilmekte.

Oysa toplumsal olaylarda Devletin geri adım atması kendi bekası açısından son derece tehlikelidir. Hele hele sokağa dökülenlerin iktidar partisini devirme gibi içten içe niyetleri de varsa.

Bunun en iyi örneği Brezilya’da yaşandı. Devlet başkanın orda geri adım atmasına rağmen olaylar durmamış artarak devam etmiştir.

Başbakanın tavrı bence oldukça rasyoneldi.

goki

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Direnişin simgesi kadın yabancı çıktı!

TOMA'nın karşısında durarak direnişin simgesi oldu. Cesur Türk kadını denildi ancak o kadın Amerikalı çıktı.

292965.jpg

803137420012.jpg

Taksim Gezi Parkı direnişi ile ilgili olarak ilk günden beri sosyal medyada yankı bulan ve direnişin simgelerinden biri olan bu fotoğraftaki kadın yabancı çıktı.

Taksim Gezi Parkı direnişi ile ilgili olarak ilk günden beri sosyal medyada yankı bulan ve direnişin simgelerinden biri olan bu fotoğrafta TOMA aracından sıkılan tazyikli suya karşı duran genç kadın daha sonra bir arkadaşı ile birlikte TOMA önünde dans ediyor. Türk Kadını olarak sosyal medyada ve basında yoğun olarak lanse edilen kadının Kate Cullen olduğu iddia ediliyor.
Cullen kendi sayfasında Sidney Teknoloji Üniversitesi'nde çalıştığını ifade ediyor. Cullen, 5 Haziran'da yaptığı paylaşımda Taksim'de kimyasal silah kullandığını iddia ediyor ve bu konuda kimyagerlerin kendilerine yardım etmesini istiyor.

Cullen ismini bilmediği bir kadının kendisine yardımcı olduğunu ve daha sonra o kadını bir daha görmediğini ona yürekten teşekkür ettiğini ifade ediyor

Kate Cullen'in kendi Facebook sayfasında gerek gezi fotoğrafları gerekse de diğer fotoğraflarını koyduğu ve Gezi Parkı eylemleri ile ilgili düşüncelerini net paylaştığı görülüyor. Söz konusu fotoğraflar içerisinde en ilgi çekenler ise İran İsfahan'dan paylaştığı fotolar...
İŞTE KATE CULLEN'İN FACEBOOK SAYFASINDA PAYLAŞTIKLARI
"Clear evidence of police using chemical warfare in Taksim. I'm not sure what chemicals were being used (any chemists out there have an idea?) but the pain was so intense I was sure I would go blind and have permanent scaring. If it wasn't for an incredible woman who treated me (whose name I never got, and who I will probably never see again or ever be able to thank), I might well have. Thank you the bottom of my heart anonymous woman!!! You are the embodiment of the solidarity shown by everybody in this protest!"

kaynak

bundan sonra gergin ortamı biraz yumuşatmak adına gülelim :D

[video=youtube;DrFm-3H2evs]http://www.youtube.com/watch?v=DrFm-3H2evs[/video]

Stilex Jel

Asistan
Reaksiyon puanı
18
22 Haziran doğum günümdü. Sabah ilk vapurla kabataştan kınalı adaya geçtim sevgilimle. Ama saatler sonra taksimdeki buluşmayı öğrenince çıktık gittik taksime. Meydan tıka basa doluydu ve aynı zamanda Şişhaneden gelenler İstiklalden Beşiktaştan gelenler Gümüşsuyundan akın ediyorlardı. Müdahale başlamadan 30 dk önce uyarı geldi. Yarım saat müddet tanıdılar gelen tomalara yol açmamız için. Ancak halk yine kandırılacaktı atılan sloganlardan sonra toma geçerken hiç bir provakasyon olmadığı halde tazyikli suyu sıktı ve bu sırada çevik kuvvet garantinin yokuşuna sürükledi insanları izdiham yaşandı. Defalarca gittiğim direnişte bugün yine oyuna gelmiştik hiçbir şey yokken saldırının bahanesi neydi gerçekten açıklamaları zor olacaktır. Direnişe katıldığımdan haberi olmayan ailem aradığında müdahalenin ve insanların kaçışmadığı kısımda kalan adidasa telefonda konuşarak girerken kapılar kapattılar. Sağolsun Burger King çalışanları ve müdürü kız arkadaşımla beni barınmamız için içeri aldı telefonda konuştuk çıktık müdahale sertti yine. Artık saat 5te uyanmanın ve yüzmenin verdiği yorgunluğun üzerine direnmenin zorluğu da eklenince dayanamaz hale geldik her yer gazdı ayrıca kesinlikle korumasızdık. Çıkmak zorunda kaldım İstiklalden Şişhaneye doğru otobüsle döndüm evime. Ama inanın yüreğim orada kaldı dinlenip yarın tekrar direnişte olacağım. Maske,baret,gözlük satan arkadaşlara ise her seferinde şunu söyledim ''biz herkes için bedavaya direniyoruz size hayırlı işler''. Haklı direnişimiz için yarın meydanlara silahsız ve masumca herkes için! :yes:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Son mesajlar