SDN Üyeleri, Gezi Parkı Eylemi için ne düşünüyorlar? Tartışıyoruz!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

BERVA

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Kader değiştirilebiliyor muydu ağalar ?
Müslüman diye bildiğim bir arkadaşın kaderin olmasın demesi üzerine sordum yanlış anlamayın.
Dokundurmadır, hafif ama :)

azen63

Profesör
Reaksiyon puanı
24
[MENTION=105290]erenberk[/MENTION] kardeşim neden bana uyarı yolladınız buradan söylermisiniz?? özelden atınca cevap vermiyorsunuz onun için bende buradan yazdım..

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
@muratflash Ah şu karşı görüşleri hazmedemeyip değiştirmek istemeleriniz yok mu,

Benim kaderim beni ilgilendiriyor.
Ben senin görüşünü filan değiştirmek istemiyorumkii. Ama forumda genelde hepiniz 17-30 yaş aralığı pırıl pırıl gençlersiniz ve size gerçekten yazık oluyor.. Ben sizi kazanmaya çalışıyorum. Bu vatan hepimizin değil mi?. Neden dış mihrakların maşası olasınızkii ben bunu anlamıyorum.. Yoksa senin görüşüne bişey diyen yok..

Bi ülkenin gençliği hezeyan içerisindeyse geriye ne kaldı yanii. Bi ülkenin gençliğinin bitmesi demek o ülkenin geleceğinin olmaması demektir. Yani bişeyleri körü körüne savunmakla ancak düşmanlarımızı mutlu edersiniz.. Yoksa ben seni tanımam etmem senin görüşünü ne yapayım.. Sadece senin için söylemiyorum burdaki diğer arkadaşlar içinde geçerli..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Demokrasi kelimesini kullanıp demokratik, hak ve hukuk özgürlüğü olan bir ülkede yaşamak isteyenlerin yapmaları gerekenin demokratik ve medeni bir gösteri olması gerekirken, yapılanların son derece demokrasiden uzak başkaların hak, hukuk ve özgürlüklerini hiçe sayarcasına yapılan bir eylem olduğu ironisinin farkında mısınız?
Özgürlükten de ne denmek istenildiğini anlamış değilim, özgür değilmiyiz yani biri bana söyleyebilir mi nasıl bir özgürlükten bahsediliyor.
Özgürlükten kastedilen eğer; ben istediğimi yapar istediğim gibi yaşarım bana kimse karışamaz düşüncelerimi istediğim yerde ve zamanda nasıl istersem söylerim ise, bunu bir olayla özetlemek istiyorum.
Yaşadığım bir olay, Telefon açık olmasının yasak olduğu bir yerde biri gayet lakayt telefonla konuşuyordu ki duyarlı biri sabredemedi ve uyardı öyle ya biz enayimiyiz ki telefonlarımızı kapıyoruz sen necisin dercesine, konuşkan vatandaştan gelen cevap (kullanılmış ve kullanılmaya hala devam eden burjuva kelimelerle insanlara haklılığını dikte etmesini örten türdendi); iletişim özgürlüğümü kısıtlayamazsınız? Bu kelime kullanıldığında tabi herkes sustu bir anda adamı haklı göstermişti. Ama bide madalyonun başka bir yüzü var ki. Senin iletişimde özgür olacaksın diye ben otobüse gelecek herhangi bir hasardan dolayı hayatımı tehlikeye mi atacam lan zibidi diyeceksin (hiç demokratik, modern ve insancıl olmaz).
Bu örnek özgürlük arayıpta başkalarının özgürlüklerini hiçe sayanlara taksim gezi parkına ve öncesine gitsin tamamen egoizmin vermiş olduğu kendi ve kendi gibilerinden başkasını göremeyen körlerin bağrışı bu.
Bu eylemleri yapanlar ve yapılanlar aynı derecede mesuldur.

YEMEKTEYİZHASAN

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Pii hocam ne kadar ince düşünmüşsün yeminle. :D [MENTION=139621]BERVA[/MENTION]

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Ben senin görüşünü filan değiştirmek istemiyorumkii. Ama forumda genelde hepiniz 17-30 yaş aralığı pırıl pırıl gençlersiniz ve size gerçekten yazık oluyor.. Ben sizi kazanmaya çalışıyorum. Bu vatan hepimizin değil mi?. Neden dış mihrakların maşası olasınızkii ben bunu anlamıyorum.. Yoksa senin görüşüne bişey diyen yok..

Bi ülkenin gençliği hezeyan içerisindeyse geriye ne kaldı yanii. Bi ülkenin gençliğinin bitmesi demek o ülkenin geleceğinin olmaması demektir. Yani bişeyleri körü körüne savunmakla ancak düşmanlarımızı mutlu edersiniz.. Yoksa ben seni tanımam etmem senin görüşünü ne yapayım.. Sadece senin için söylemiyorum burdaki diğer arkadaşlar içinde geçerli..

Bende vatanımı seven bir insanım. Bende ülkem iyiye gitsin isterim. Ama şu dış mihraklar yapıyor olayı bana basite kaçmak gibi geliyor. Hatta Brazilya, Meksika, Türkiye ''ımf'ye borçlarını ödedi ondan faiz lobisi çıkarttı'' dediler.

Bugün Brezilya büyükelçisi canlı yayına bağlandı ve: ''Burdaki eylemlerin dış güçlerce yapıldığını düşünmüyoruz. Burdaki daha çok ekonomik ve insanlar haklılar ve bu olayın Türkiye'de bu kadar yankı uyandırmasını benzer olayların orda da yaşanıyor olmasına bağlıyorum, yoksa burda o kadar da büyük bir olay yok'' dedi.

Şaşırdım kaldım. Bize günlerdir medya: Dış güçlerin oyunu diyip duruyor. Tamam CNN kesintisiz 8 saat yayın yapmış. Ben bundan bi nem kapar düşünürüm. Ama toplanan insanların da bir ortak noktası var. Başbakanın bunu dinleyip: '' Bizde burda hata yaptık arkadaş '' demesi yeterliydi. Olayların en başta kesilmesi için.

Bizlerde vatanımızı seviyoruz ama bu gezi olayları sırasında dahi meclisten geçen yasalar oldu ve halkımız çoğunu bilmiyor bile. İran dahi petrol yasasında Türkiye'ye mesaj gönderdi: Yasa kabul ediliyor siz gezi ile uğraşırken diye.

Valla kaç gündür tartışıyoruz. Ben hatamı görür söylerim fanatik bir biçimde savunmuyorum. Ama forumda öyle arkadaşlar gördüm ki şu 10 günde AKP'nin yaptığı herşeyi olumlu buluyor, hiç bir hatasını görmüyor. Benim karşıtlığım buna.

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Kader değiştirilebiliyor muydu ağalar ?
Müslüman diye bildiğim bir arkadaşın kaderin olmasın demesi üzerine sordum yanlış anlamayın.
Dokundurmadır, hafif ama :)
Hem değiştirilir hemde değiştirilemez.. Yani bu kader olayı ehli sünnet itikadına göre tek yönlü değil.. Eğer tek yönlü olmuş olsaydı insanın Dünyadaki TERCİHİ ortadan kalkardı.

aloisnebel

Profesör
Reaksiyon puanı
4

Burada asıl hezeyan içinde olanlar sizlersiniz. Bi' şeyleri körü körüne savunanlar da sizlersiniz. Biraz açın gözlerinizi de etrafınızda olan bitenlere bir bakın. Gelişiyoruz dünden bugüne şahlandık hede hödölerine kulak vermeyip perde arkasında olan bitenlere bakın. Ülkenin nasıl yabancı güçlere peşkeş çekildiğine... Nasıl parsel parsel satıldığına bir bakın. Dindar olduklarını iddia eden insanların ne çeşit yolsuzluklara karıştığına bir bakın...

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Hemen beğen [MENTION=297276]YEMEKTEYİZHASAN[/MENTION] aman geç kalma..:D

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Neyse gençler o zaman şöyle bağlayalım size doyum olmaz.
Benden size gelsin. Bizi böyle ayıranlar utansın.

[video=youtube;WLnhw4-cyDY]http://www.youtube.com/watch?v=WLnhw4-cyDY[/video]

BERVA

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Hem değiştirilir hemde değiştirilemez.. Yani bu kader olayı ehli sünnet itikadına göre tek yönlü değil.. Eğer tek yönlü olmuş olsaydı insanın Dünyadaki TERCİHİ ortadan kalkardı.

Abi kusura bakma ama ya sen çok yanlış biliyorsun yada ben.
En basitinden bir ayet.Hangisi olduğunu hatırlamıyorum,tam meali de yazdığım olmayabilir ama anlatmak istediği budur.
"Allah dilemedikçe siz dileyemezsiniz."

Kaderi değiştirmek Allah'ın isteğine bağlıdır.
Ben Allah'a kaderimi değiştirmesi için ancak dua edebilirim.O isterse değiştirir.

Yani insanın kaderinin değişmesi mümkün değil,Allah istemedikçe.
Yani karşı çıktığım nokta bir insandan kaderini değiştirmesini istemeniz.

Ben de bir video-müzik ekleyip kaçayım.
Arabesk sevmem ama baba adamdı Müslüm Baba :)
Ruhu şad,mekanı cennet olsun.Allah rahmet eylesin.Cümleten Hayırlı geceler,Allah'a emanet olun.
[video=youtube;K-8umOoELiI]http://www.youtube.com/watch?v=K-8umOoELiI[/video]

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Abi kusura bakma ama ya sen çok yanlış biliyorsun yada ben.
En basitinden bir ayet.Hangisi olduğunu hatırlamıyorum,tam meali de yazdığım olmayabilir ama anlatmak istediği budur.
"Allah dilemedikçe siz dileyemezsiniz."

Kaderi değiştirmek Allah'ın isteğine bağlıdır.
Ben Allah'a kaderimi değiştirmesi için ancak dua edebilirim.O isterse değiştirir.

Yani insanın kaderinin değişmesi mümkün değil,Allah istemedikçe.
Yani karşı çıktığım nokta bir insandan kaderini değiştirmesini istemeniz.
Yok estağfurullah kusur olayını geçelimde..

Şimdi tamam ayetlere diyecek hiçbişey yok. Ama biz bişeyi ayetlerle açıklayamayız yani buna bizim yetkimiz yok. Ayetler bi anayasadır ve bu ayetlerin tek kelimesinin bile çok geniş bi açılımı vardır. Bu açılımı biz yapamayız Peygaber efendimiz aleyhisselam sünnetleriyle yapar ama biz dini gene anlayamayız. Dolayısıyla peygamber efendimizin sünnetlerinide müctehid imamlar ve ehli sünnet alimleri dinimizi bizim seviyemize indirirler.. Yani dinimizi biz Kuran-ı Kerimdeki ayetlerden veya hadis-i şeriflerden öğrenecek olursak herkes kendi kafasından bi anlam çıkaracağı için kesinlikle imanımızı kaybederiz.

Şimdi kader konusuna gelince ehli sünnet itikadına göre kader ikiye ayrılıyor.

1- Kazâ-i muallak
2-kazâ-i mübrem

Şimdi bunlar nedir açıklayalım:
Kazâ-i muallak: Kulun kendi tercihine bağlı olan kaderdir. Yanii bir fiili yaptıktan sonra o fiil bizim kaderimiz oluyor. Bi insan bi fiili yapacağında önüne seçenekler açılır mesela ben şuanda bu yazıyı yazıyorum az sonra cevapla butonuna tıklayacağım yazı gidecek işte ben bu yazıyı yazmayadabilirim bu benim tercihim veya başka şekilde yazabilirim.. Yani kulun kendisinin tercihi söz konusu.. Bu yapacağımız her işte böyle mesela biz iyi insan olmak istersek iyi oluruz kötü olmak istersek kötü oluruz yani tercih var ve bu tercihi yapmakta özgürüz.. Allahü teala kendi külli iradesinden insanoğluna cüz-i miktarda irade vermiştir ve bu cüz-i iradesiyle herkes özgürdür.. Ve kişi kendi iradesiyle isteğiyle kendi kaderini belirler. İşte insanı sorumlu tutanda bu tercihidir. İnsan Dünyaya tercih yapması için gönderilmiştir.. Nereye tercih?. Cennete veya cehenneme..

Sonuç olarak bu kader değişkendir tamamiyle kulun tercihine bırakılmıştır.. Fiili yaptıktan sonra o bizim kaderimiz oluyor..

kazâ-i mübrem: İşte bu kader Allahü teala'nın o kulu için takdir ettiği kaderdir.. Yani bu kader değişken değildir.. Ezelde takdir edilir yeri ve zamanı gelince tecelli eder.. Mesela ihtiyarlık yaşlılık veya ölüm veya doğuştan gelen bazı hastalıklar mesela doğuştan çocuğun 2 bacağı yok özürlü doğuyor onun için takdir edilen budur.. Doğduğumuz yeri anne babamızı hiçkimse tercih edemez bunlar kaza-i mübremdir.. Mesela ölümün zamanı değişebilir kaza-i muallaktır ama ölümün kendisi muhakkaktır kaza-i mübremdir..

Peygamber efendimiz buyuruyorkii.. Benim ümmetim 73 fırkaya ayrılacak 72 si illaki cehenneme gidecek. Tek kurtulan fırka ehli sünnet vel cemaat itikadı olacaktır.. Yani bu sapkın fırkalar sapkınlıklarından dolayı cehenneme giriyorlar sonradan çıkacaklar çünkü peygamber efendimizin ümmetidirler.. Bu sapıtan fırkaların çoğuda bu kader konusunu düzgün anlayamadıkları için ve kafalarına göre yorumladıkları için sapıtmışlar.. Yani imanımızı kaybetmemek için çok dikkatli olmalıyız.. Ehli sünnet vel cemaat itikadında sabit olmalıyız..

srdrvrl

Asistan
Reaksiyon puanı
1
273 sayfayı okuyamam ama ara sayfalara baktım, bir polisin öldürüldüğünü söylenmiş, yüksek ihtimal türbanlı bir ablaya işendiğini de söylemişlerdir ve de camide seks yapıldığını da söylemişlerdir.
Şimdi öncelikle asla unutulmaması gereken ilk günlerdir, kimse bana ajanlar var dış mihraklar yaptılar demesinler, ilk günler noldu hatırlıyor musunuz? Yakılan çadırlar? 50-60 kişilik gruba nasıl saldırıldığını hatırlıyor musunuz? Onlar gayet sakin insanlardı ne yaptılar ki o müdahaleleri hak edecek. Şafak operasyonlarını hatırlıyor musunuz? Daha ilk gün vazgeçseydi yetkililer en azından proje sorumluları görüşme yapsaydı orada ki insanlarla konuşsaydı anlatılsaydı ne olurdu? Ama onun yerine ne yapıldı? Gönder polisi gönder polisi dağıtsın çapulcuları değil mi? Ne de olsa onlar insan değil ne görüşülecek onlarla değil mi? Fakat sonra neler olduğunu görüyoruz insanlar sinirlendi, Recep Tayyip Erdoğan kendilerinin kararlarını verdiklerini beyan ettiler başka da kimseye sormaya falan gerek duymadılar e zaten poliste 3-5 çapulcuyu da dağıtacaktı oldu bitti.
Sonra noldu insanlar sinirlendi ve sokağa döküldü evet mesele o anda gezi parkından çıktı çünkü RTE diktatörcü bir kafayla konuşmalar yaptı. Biber gazı atıldıkça insan sayısı arttı aslında çok basitti; üst yetkili birisi biz duraklatma kararı aldık görüşeceğiz insanlarla, mimarlarla, ona göre karar verilecek projenin akıbetine denecekti. Ama bunun yerine biber gazına, ilaçlı ama kimyasal olmayan suya tam gaz devam edildi.
Şimdi biri çıkıp diyecek ki mahkeme durdurma kararı aldı o zaman neden dağılmadı insanlar? Basit: Geç kaldı ve durdurma kararı alan mahkeme bir dava üzerinden durdurma kararı almıştı, bu dava aslında gezi parkında ki projenin durdurulması için, yanlış olmasın ama şubat ve ocak ayında açılmıştı. Fakat ülkemiz de ki muhteşem sistem sayesinde bir inşaat projesi için bir iptal davası varken o proje devam ettirilebiliyor. Aynı zaman da yargıda olan bir konu varken ki mahkeme kararını en üst karardır ancak üst mahkemeye taşınabilir, Başbakan ben yapacağım da yapacağım diye tutturdu. Bir insan başbakan bile olsa bir mahkeme süreci devam ederken nasıl bu kadar net konuşabilir?
İnsanlar sinirlendi, RTE %50 sinden bahsetti onlar bana bu yetkiyi verdi, ama matematiksel olarak %50=%50. Onun gözünden diğer %50 den binlerce insan sokaklara döküldü, bu arada balkon konuşmasını hatırlatmak isterim, ben herkesin başbakanıyım, demişti. Ama o %50 %50 elli böldü kendi kendisine ülkeyi. İlk zamanlar Cehape dedi, tutmadı, sonra Faiz lobisi dedi tutmadı bu böyle devam etti. Ama insanlar artık bıktı, sürekli bir sınıflamaya maruz bırakıldı, içkisine karışıldı insanların sürekli kaç çocuk yapılmasından bahsetti, kürtaj dedi doğum kotrol hapı dedi o dedi bu dedi, ben demiyorum ki eskiden bu ülke muhteşem özgürdü, ama olanı almaya çalıştı ayıp olmasın ama insanlar yatak odalarında ne yapacaklarına bile karışılmasından bıktı. O kendisinin gördüğü kendisini seçen %50nin yetkisiyle diğer tarafa sormadan karar alıyor, ama diğer tarafın da uygulamasını zorunlu tuttu.
Gene ayyaş çıktı diyeceksiniz şimdi içki dedim diye, ben 22-06 yasasını beğendim aslında ama uygulama bölgeleri olmaları yani bir turizm merkezinde bunu yasaklamak çok absürttür. Dedi ki trafik kazaları oluyor, doğrudur oluyor ama hiç düşündünüz mü ehliyet nasıl alınıyor bu ülke de, 20 saatlik direksiyon eğitiminin kaç saati veriliyor, veya sınava gerçekten kaç kişi girip soruları yapıyor. Sen ilk önce avrupadaki gibi şoförlerini eğit ondan sonra avrupadaki gibi yasaları al uygula. Ama nerde, unutmayın ben eskileri savunmuyorum; yanlış bilmiyorsam bu ehliyeti işi örneğin 85lerden beri mi ne böyleymiş, devlete para gelsin diye. Ama sorunları iyileştirici çözümler üretmektense direkt kısıtlayıcı çözümler üretilmeye çalışıldı ve 'biz kararımızı verdik' sözünü duyunca insanlar yeter dedi, hep sen hep sen yeter. İşte o andan sonra insanları durdurmak neredeyse imkansızlaştı.
Gezi parkı bana göre insanlardaki son damladır ve bardağı taşırmıştır.

Şimdi geliyorum o muhteşem iddialara; öncelikle bir türbanlının üzerine işeme iddiası ki hala hiçbir kanıt yok tanık yok sözde bir cuma günü görüntüler sunulacaktı ama onlarda çıkmadı. Ama yine de belirtmek isterim ki böyle bir şey pararlel evren de falan olmuştur, bunu yapan insanlar cezalandırılmalıdırlar. Tabi önce o uzman çavuşlar cezalandırılsın.
İçki içildi camide dediler, 2 fotoğraftan başka bişi yok o iki fotoğrafta aynı şişenin 2 ayrı yerde fotoğrafı çekilmiş, ben demiyorum ki orada bira şişesi yoktur ama Cami müezzini bile reddetti iddiaları. Ama yine de bir video koymak isterim:
https://www.youtube.com/watch?v=9b-_bzpd2Bs
İzleyin bunu insanlar o can havliyle akıllarından içkiyi geçirebilirler mi?

Bir diğer iddia 'polisimizi şehit ettiler' evet bir polisimiz şehit oldu ama neden? Silahlı çatışma mı çıktı insanlar birbirine öldüresiye mi saldırdı? Neden?
http://wap.milliyet.com.tr/News/NewsArticle.aspx?ID=1721054&returnURL=/HomePage.aspx
Buraya alalım bu sefer, diyor ki:
Muammer Güler abimin öldüğü ilk gün 4-5 kişi tarafından atıldığı yalanını tüm kamu oyuyla paylaşmıştır. Abim polislere öncülük ederken köprü inşaatındaki ışıksızlanma, uyarı levhalarının eksikliği, yorgunluk ve uykusuzluk nedeniyle takıldı ve düştü. Babamın söylediğine göre bu düşüşüne 15ten fazla polis de şahit olmuş ve hemen müdahale etmişler.
Bir köprü inşaatı var ve gene benim güzel yetersiz güvenlik önlemleri. Diyor ki:
ABİMİN ÜZERİNDEN KİMSENİN PRİM YAPMASINA İZİN VERMEYİN.
Ama bazıları Şehit Komiser Mustafa Sarı üzerinden prim yapmaktan bıkmadı.

Bugün sözde bir haber sitesi duran adamın zamanında kafasına arkadaşıyla başörtüsü takmış fotoğrafını yayınlayıp türbanlılarla dalga geçmek için yapmış diyerek yalan haber yaptılar, şu anda silinmiş durumda. Aslında Erdem Gündüz (DuranAdam) Üniversitelelerde türban yasağını eleştirmek için üniversitede böyle bir eylem yapmışlar.

Siz! ki böyle demek istemem ama siz kendinizi ayrıştırmışsınız bu yüzden böyle diyorum, siz Ethem Sarısülük'ün terörist olduğunu iddia ediyorsunuz 27 yaşında bir sanayi işçisinin. Yazık hem de çok yazık, ama yine hatırlatmak isterim sizin gözünüzden öyle görünüyorsa yine teröristlerle aynı masaya oturan kimlerdi? Yazık gerçekten!

Acaba Abdullah Cömert için ne diyorsunuz?
Ya Mehmet Ayvalıtaş? Bir arabayla ezilerek öldürüldü, daha 19 yaşındaydı.
Ya yaralananlar gözlerini kaybedenler? Ya Ali İsmail Korkmaz, eli sopalı kişilerce dövülerek komaya sokuldu? Direnişçilerden hangisinde sopa gördünüz kaçınız direnişçileri insanları döverken gördü? Daha bu akşam Yeniköyde parkta toplanan insanlara eli bıçaklı insanlar saldırdı neden, muhtar buraya cami yapılabilir demiş insanlar da başka yer bulunmalı dedi diye. Bu mu yani.

Alın size zararlar:
https://www.youtube.com/watch?v=bPGAV2p6b4E

Hepinizi düşünmeye davet ediyorum. Düşünün bu olaylar neden büyüdü? İnsanlarla iletişim kurmak bu kadar mı zor? Düşünün.

goki

Asistan
Reaksiyon puanı
0
akp li teyzeyle hüloooooğğğ diye dalga geçen, söylediği lafı (g*t olayı) arkasından önünden kesip kendini aşağıladığını ima edip tüm akp seçmenine maal edecek kadar alçalan, ülke yanıyor iç savaş var polis gerçek mermi kulanıyor üzerimize portakal gazı sıkıyor diye provakasyon yapan, bu memleketin aydın sanatçısı takılıp merkele şikayet mektubu yazan, hak arıyoruz diyerek ortalığı yakıp yıkan, polis panzerle eylemci kızı ezdi diye eski resimleri paylaşıp insanları galeyana getiren, arap ülkesinden resim paylaşıp türk polisi bunuda yaptı diyen (milletvekili), türbanlı kılığına girip aşağılık cümleler kuran, başbakana türlü küfürler sarf eden, demokrasi isteyip seçimlere referanduma karşı olan, adı taksim platformu olupta havaalanına kanala köprüye karşı çıkan, akp li diye gördükleri türbanlı kadına aşağılık hakaretler eden böcek diye hitab eden (arkadaşımın annesine yanımda yapıldı hikaye demeye kalkmayın!), eyleme katılanların kültürlü okumuş kesim olduğunu katılmayanların tayyibin %50 si cahil yobaz eğitimsiz olduğunu söyleyen, akp ye oy verenlere kömür için makarna için oy satıyorlar diyen, bende atatürk çüyüm diyen kapalı kadına sadece kapalı olduğu için sen atatürkçü olamazsın diyen, eyleme destek vermeyen adamın başına toplanıp dakikalarca adama laf atıp alkışlayıp baskı yapan, direnişe geçmeyen ünlülere twitter üzerinden hakaret eden baskı yapan, farklı düşünenlerin yandaş akp li satılmış olduğunu söyleyen, önümüzdeki seçimlerin milletin IQ testi olduğunu söyleyen (eğer akp çıkarsa milletimizin IQ su düşük oluyormuş), ben başbakanlık ofisini basarım ama polis gaz sıkamaz diyen insanları gördük bu süreçte :)

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16

#DirenBeyazTv :)

akp li teyzeyle hüloooooğğğ diye dalga geçen, söylediği lafı (g*t olayı) arkasından önünden kesip kendini aşağıladığını ima edip tüm akp seçmenine maal edecek kadar alçalan, ülke yanıyor iç savaş var polis gerçek mermi kulanıyor üzerimize portakal gazı sıkıyor diye provakasyon yapan, bu memleketin aydın sanatçısı takılıp merkele şikayet mektubu yazan, hak arıyoruz diyerek ortalığı yakıp yıkan, polis panzerle eylemci kızı ezdi diye eski resimleri paylaşıp insanları galeyana getiren, arap ülkesinden resim paylaşıp türk polisi bunuda yaptı diyen (milletvekili), türbanlı kılığına girip aşağılık cümleler kuran, başbakana türlü küfürler sarf eden, demokrasi isteyip seçimlere referanduma karşı olan, adı taksim platformu olupta havaalanına kanala köprüye karşı çıkan, akp li diye gördükleri türbanlı kadına aşağılık hakaretler eden böcek diye hitab eden (arkadaşımın annesine yanımda yapıldı hikaye demeye kalkmayın!), eyleme katılanların kültürlü okumuş kesim olduğunu katılmayanların tayyibin %50 si cahil yobaz eğitimsiz olduğunu söyleyen, akp ye oy verenlere kömür için makarna için oy satıyorlar diyen, bende atatürk çüyüm diyen kapalı kadına sadece kapalı olduğu için sen atatürkçü olamazsın diyen, eyleme destek vermeyen adamın başına toplanıp dakikalarca adama laf atıp alkışlayıp baskı yapan, direnişe geçmeyen ünlülere twitter üzerinden hakaret eden baskı yapan, farklı düşünenlerin yandaş akp li satılmış olduğunu söyleyen, önümüzdeki seçimlerin milletin IQ testi olduğunu söyleyen (eğer akp çıkarsa milletimizin IQ su düşük oluyormuş), ben başbakanlık ofisini basarım ama polis gaz sıkamaz diyen insanları gördük bu süreçte :)
[MENTION=54792]kosasker[/MENTION] forumda ilk günlerde portakal gazı kullanılıyor diye yazmıştı, bu mesaja beğenisini görünce hatırladım, nereden nereye:)

Korpe

Rektör
Reaksiyon puanı
16
969975_4672399819761_1297699432_n.jpg

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
[MENTION=74929]Korpe[/MENTION] adres neresi abi ? nerede ayakta durmamız gerekiyor tam olarak ? :)
80 tl iyi para abi.. :)
Zaten hafta sonu mitingden 30 tl yi indirdik cebe..
Bunlar daha iyi ödüyorlarsa sorun yok yani... :)

goki

Asistan
Reaksiyon puanı
0
#Hüloooğğğğ şurda yazılanlara bakın yahu sırf akp seçmenini aşağılayabilmek için ellerine geçen en ufak bir şeyi bile kullanıyorlar kaç gündür tt de bu, bumu saygı bumu hak arayışı bunun nerisi özgürlük veya özgürlük başkasına dilediğince hakaret etmek mi aşağılamak mı küçük görmek mi tepeden bakmak mı kimse kusura bakmasın da eğitimli veya kültürlü insan bu şekilde davranmaz orda o kadına hakaret edenler o kadından daha da cahildirler!.

Korpe

Rektör
Reaksiyon puanı
16
#Hüloooğğğğ şurda yazılanlara bakın yahu sırf akp seçmenini aşağılayabilmek için ellerine geçen en ufak bir şeyi bile kullanıyorlar kaç gündür tt de bu, bumu saygı bumu hak arayışı bunun nerisi özgürlük veya özgürlük başkasına dilediğince hakaret etmek mi aşağılamak mı küçük görmek mi tepeden bakmak mı kimse kusura bakmasın da eğitimli veya kültürlü insan bu şekilde davranmaz orda o kadına hakaret edenler o kadından daha da cahildirler!.

zihniyet meselesi hocam, coğunluk azınlığı yönetiyor ya (keser doner sap doner :D)

olympuskiller

Profesör
Reaksiyon puanı
7
@Korpe adres neresi abi ? nerede ayakta durmamız gerekiyor tam olarak ? :)
80 tl iyi para abi.. :)
Zaten hafta sonu mitingden 30 tl yi indirdik cebe..
Bunlar daha iyi ödüyorlarsa sorun yok yani... :)
abi 80 TL iyi para da şimdi bir de sıcak malum bence suyu kolası da bunun yanında olmalı bir de ben en fazla 2 saat kalırım kıza söz verdim hafta sonu için fazla kalamam olur mu abi sen bir düşün beni aratırsın abi 2 saat iyi normal bence abi he ne diyorsun? Hem 2.saatten sonra yerime başkasına da bulurum ben sen merak etme

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
abi 80 TL iyi para da şimdi bir de sıcak malum bence suyu kolası da bunun yanında olmalı bir de ben en fazla 2 saat kalırım kıza söz verdim hafta sonu için fazla kalamam olur mu abi sen bir düşün beni aratırsın abi 2 saat iyi normal bence abi he ne diyorsun? Hem 2.saatten sonra yerime başkasına da bulurum ben sen merak etme

Abi mitingdeyken su , yemek neyin vermişlerdi.. :)
Bunlarda verir herhalde :p

#DirenİroniYapanSDNÜyesi :p

Korpe

Rektör
Reaksiyon puanı
16
Onlar oraya götürür eylem yaptirir para vermeden kacarlarsa sasirmam :D

Ya da gotürüp oraya bırakır yemek+yol size ait derse ona da şaşirmam :D

1003665_506297609426101_2106403024_n.jpg

1013473_411841635597089_2022498654_n.jpg

Duran Adam Erdem Gündüz'ün, CHP'Lİ GÜL TAŞLI'nın kızı EYLÜL CEREN TAŞLI'nın dans hocası olduğunu biliyor muydunuz?

942045_527399470643030_711648266_n.jpg

Masum cocuklar o kadar masum ki

olympuskiller

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Cem Uzan'ın mitingleri çok iyiydi abi zaten Türkiye çok büyük bir fırsatı aslında o günlerde kaçırdı döner ekmek veriyor diyorlardı kimisinin ekmeğinin içinden de para çıkmış diyorlardı mazot da 1 TL oluyordu o eski güzel günler. Yazar kasaların anayasa kitapçıklarının havalarda uçuştuğu başbakanlıktaki en karanlık koridorun en dandik merdiven altından yönettiği ülkeye hitap eden,kendisi yönetemeyip dışarıdan yönetici olarak ithal edilen Kemal Derviş'li basın toplantılarının olduğu o güzelim yıllar geri gelir mi dersiniz.

Korpe

Rektör
Reaksiyon puanı
16
1003129_165072890341127_88133500_n.jpg

Evlatlari yemin ediyor. Onlar da izliyor (bunlari unutmadık)

(Cuma dan sonra görüşürüz )

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...