SDN Üyeleri, Gezi Parkı Eylemi için ne düşünüyorlar? Tartışıyoruz!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Reaksiyon puanı
0
ABD Büyükelçisi AKP genel merkezine geldi. Hem de tam MYK toplantısı sırasında. Yani AKP genel merkezinde yönetim toplantısı devam ederken girdi içeri; ne de olsa artık "yönetim"den birisi. Çıkışta basın açıklaması yaptı ve AKP'yi destekleyen açıklamalarda bulundu. (Acaba "olayları Amerika destekliyorsa zaten baştan hıyanet vardır" diyen arkadaşların fikri değişecek mi diye merak ediyorum.) Bir kaç gün önce de İsrail gizli servisinin başkanı geldi. Böylece takım tamamlanmış oldu. ABD-İsrail ve Erdoğan.
Sorması ayıp tam o esnada girerken yanında mıydın? Binaya girip toplantının bitmesini beklemiş olamaz mı?

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Sorun değil [MENTION=150619]PöH19[/MENTION] abicim, senin için beklemiş olsun. :) Zira bir şeyi değiştirmiyor. Yani illa ki toplantıya girmiş olması gerekmez, fakat çok manidardır gelme saati. Zira Büyükelçi senin benim gibi bir adam değildir, ne zaman nereye gideceği, hangi dakikada ne yapacağı günler öncesinden planlıdır. MYK toplantıları da öyledir. Ve bu buluşma, randevusuz yapılmaz. Bir Büyükelçi "dur şu partiyi bir ziyaret edeyim" diye kendi kafasından kalkıp gitmez. "Aa toplantının ortasına mı denk geldik tüh bekleyelim bari" diye bir şey de olmaz dolayısıyla.

Yine de merak ederseniz, içeride bir saat kalıyor adam ve sonra çıkıyor. Yani bir bekleme de söz konusu değil. Zaten de dediğim gibi, sonucu hiç değiştirmiyor.

XAFER37

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Uyduruktan teyyare selam söyle o yare,millet hep senaryo yazıyor. yok şu geldi bununla öpüştü,sonra ahçı bahçıvanı falan derken ortalık karıştırıyorlar. :)

erenberk

Rektör
Reaksiyon puanı
101
Mesajlar denetlenmek üzere konu bir süreliğine kapatılmıştır. Gerekli düzenlemeler ve silme işlemleri yapılıp uyarı ve cezalar verildikten sonra yeniden açılacaktır. Biraz soluklanın.

erenberk

Rektör
Reaksiyon puanı
101
Gözden kaçan, uygun olmayan mesajlar varsa moderatöre bildir butonunu kullanın. Konuyu yeniden açıyorum.

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Şeref sahibi insan davasının arkasında durur. Dün "Devrim yapacağım" diye çıldıranlar bugün, "Hesabım hacklendi" diyor. 5 para etmezsiniz. (Süleyman ÖZIŞIK)

Bu laf can dündara (kaldıkı kac gün oldu yeni uyandı uyanık abim)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Ülkeyi karıştırdı, savunmasında "Hastayım ve o videoyu şaka amaçlı çektim" dedi. http://www.internethaber.com/muftu-karisi-d

Bunlar dönme dolap diyorum inanimiyorlar :)

Yok işte bilmiyon davasının arkasındalar sen orayı anlamamışsın fişlenmeye karşı fişleme yapıyorlar hani Türkiye Cumhuriyeti kanunlar işlemi yor şimdi AKP kanunları işleniyor ya.

ruz

Asistan
Reaksiyon puanı
0
[video=youtube;eZ1DU6O1bnk]https://www.youtube.com/watch?v=eZ1DU6O1bnk[/video]

Türkiye'nin ismini şu çakallara malzeme eden sizlerin Allah bin belasını versin. Başka da sözüm yok. Dakika 3:10 " He is a Muslim". Allah sizi bildiği gibi yapsın isyancılar

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Başka bir konuda kazlıçeşme miting görüntülerini paylaşan arkadaş, Allah senden razı olsun:)

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19

Türkiye'nin ismini şu çakallara malzeme eden sizlerin Allah bin belasını versin. Başka da sözüm yok. Dakika 3:10 " He is a Muslim". Allah sizi bildiği gibi yapsın isyancılar

Niye rte övseydi ATATÜRK 'le mi dalga gecseydi ATATÜRK övmesini beğendim

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Çevik Kuvvet Teslim OL!

[video=youtube;n3wPzCxCRJQ]http://www.youtube.com/watch?v=n3wPzCxCRJQ&feature=share[/video]

O videoyu forum kuralları çerçevesinde silen Süper Mod,
Allahım senden de razı olsun. :)

İzledin sanırım sende :)

ruz

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Niye rte övseydi ATATÜRK 'le mi dalga gecseydi ATATÜRK övmesini beğendim

Beynin ne kadar kıvrılmamış ki Atatürk'ü övdüğünü sanıyorsun. Orda Atatürk'ün bahsi 2-3 sn geçiyo geçmiyor. O sırada da arka planda gülme efekti var zaten. Gülünce tabi onlar övmüş oluyor!

Mevzu Atatürk, Recep mevzusu değil mevzu Türkiye arkadaş sen anlama hala!

Ahbârî

Dekan
Reaksiyon puanı
346
Çevik Kuvvet Teslim OL!

[video=youtube;n3wPzCxCRJQ]http://www.youtube.com/watch?v=n3wPzCxCRJQ&feature=share[/video]

İzledin sanırım sende :)
o ne güzel video öyle. Yani polis plastik mermiyle vursa kıyamet koparırlar ama sonra. Gel bizi kaşı demişler.

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Beynin ne kadar kıvrılmamış ki Atatürk'ü övdüğünü sanıyorsun. Orda Atatürk'ün bahsi 2-3 sn geçiyo geçmiyor. O sırada da arka planda gülme efekti var zaten. Gülünce tabi onlar övmüş oluyor!

Mevzu Atatürk, Recep mevzusu değil mevzu Türkiye arkadaş sen anlama hala!

öncelikle beyin mevzuna girme ben beyni kıt dediğim icin ceza aldım bakalım mod arkadaşlarımız nasıl davranacak

2.video başlına yorum yaptım ATATÜRK övüyor RTE ile dalga geciyor diye video başlığına cevab verdim ki sende bunu anlamamışsın senin kadar Türkçem olmasa Türkçe yazamasam da Hiç bari cümlelerin ne anlam taşıdını ne demek istediğini senden iyi biliyorum bu kesin bu adam cıkmış orada program yapmış iyi ve ya kötü sen geliyorsun burda hak arayanlar (marjinal) gruplar haric hepsine isyancı diyorsun ne hakla o adamın yaptığını bu insanlara mal ediyorsun varsa bir dertin bu kadar klavye delikanlıysısan adamın programına yazar onu eleştirirsin. önce bir bak kendine ne yazdığına ne demek istediğine ondan sonra eleştirilerini yap kardeşim.

Bence o video daki tek zoruna giden RTE ile dalga gecmesi diğerleri umrunda değil bile RTE olmasaydı Sadece ATATÜRK ve Türkiye Olsaydı Töbeki video yu paylaşasan buraya.:)

ReDaRRoW

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Sahiplenip savunduğunuz ve hala aymadan savunmaya devam ettiğiniz saçmalıklara insanların neresiyle güldüğünü görün işte, kimin haddine halkın yaşamına, özgürlüğüne karışmak?.

Kaldıki yaşanan tüm bu olayların suçlusu, malzeme edeni belli, ne yaparsanız peki ağam paşam mı denecek zannediyorsunuz?

ruz

Asistan
Reaksiyon puanı
0
öncelikle beyin mevzuna girme ben beyni kıt dediğim icin ceza aldım bakalım mod arkadaşlarımız nasıl davranacak

2.video başlına yorum yaptım ATATÜRK övüyor RTE ile dalga geciyor diye video başlığına cevab verdim ki sende bunu anlamamışsın senin kadar Türkçem olmasa Türkçe yazamasam da Hiç bari cümlelerin ne anlam taşıdını ne demek istediğini senden iyi biliyorum bu kesin bu adam cıkmış orada program yapmış iyi ve ya kötü sen geliyorsun burda hak arayanlar (marjinal) gruplar haric hepsine isyancı diyorsun ne hakla o adamın yaptığını bu insanlara mal ediyorsun varsa bir dertin bu kadar klavye delikanlıysısan adamın programına yazar onu eleştirirsin. önce bir bak kendine ne yazdığına ne demek istediğine ondan sonra eleştirilerini yap kardeşim.

Bence o video daki tek zoruna giden RTE ile dalga gecmesi diğerleri umrunda değil bile RTE olmasaydı Sadece ATATÜRK ve Türkiye Olsaydı Töbeki video yu paylaşasan buraya.:)

Kesin öyledir kesin! Valla nasılda tanıyosun beni helal olsun 20 yıllık anam babam bu kadar bilmiyo! hakkımda. Biz vatan aşığıyız sizi bilmem. "İç karışıklık olan müslüman ülke" derken mısır'la tunus'la yanyana koyuyor seni. Onu da geçtim, 3:15'de dediği "He is muslim" demesi bile beni çıldırtmaya yeter. Ben diyorum ki mevzu RTE felan değil sen hala oraya getiriyosun. Getir bakalım. Ben belamı okudum. Yeter artık. Bundan kelli de bu başlığa tek kelime etmeyecem.

Bu da benden herkese gelsin. Herkes dinlesin kendine gelsin.

[video=youtube;WAwKZUmgVq8]http://www.youtube.com/watch?v=WAwKZUmgVq8[/video]

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
[MENTION=346236]ruz[/MENTION] kardeşim bunada yorum yaparmısın seninkiler de dalga geciyor

[video=youtube;fNlgtSrSPz4]http://www.youtube.com/watch?v=fNlgtSrSPz4[/video]

ruz

Asistan
Reaksiyon puanı
0
@ruz kardeşim bunada yorum yaparmısın seninkiler de dalga geciyor

[video=youtube;fNlgtSrSPz4]http://www.youtube.com/watch?v=fNlgtSrSPz4[/video]

Sen hala beni anlamamışsın. Seninkiler derken kimi kastediyosun bilmiyorum, ben kimlerdenim? Ben sana diyorum ki mevzu Atatürk veya RTE değil. Ama madem sordun söyleyeyim, bak cevap yazmayacaktım ama sırf sorun havada kalmasın diye yazıyorum.

O fıkrayı anlatan da eşşekliğin daniskasını yapmış. Sen Atatürk'ü seviyosun değil mi? Böyle adi insanlar saçma sapan şeyler anlatınca, onun hakkında sinirleniyosun. Sen kimsin ki adını ağzına alıyosun diyosun.

Ha işte bende bunu ülkem için diyorum. 3-5 tane Amerikalı it takımı kim oluyor da benim ülkemin adını ağzına alıp sakız gibi çeviriyor. Şimdi anla beni. Daha da sözüm yok.

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Bu konu sırf ceza vermek için ve eski üyeleri tasviye etmek için açılmış.. Madem konuşamayacaksak neden böyle bi konu açıyorsunuzki??.

O kadar provokatörler o kadar mesaj yazmışlar bişey yok şurda yazdığım iki mesaja ceza verilmiş.. Toplasan bu konuda 3-5 mesajım var.

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Sen hala beni anlamamışsın. Seninkiler derken kimi kastediyosun bilmiyorum, ben kimlerdenim? Ben sana diyorum ki mevzu Atarürk veya RTE değil. Ama madem sordun söyleyeyim, bak cevap yazmayacaktım ama sırf sorun havada kalmasın diye yazıyorum.

O fıkrayı anlatan da eşşekliğin daniskasını yapmış. Sen Atatürk'ü seviyosun değil mi? Böyle adi insanlar saçma sapan şeyler anlatınca, onun hakkında sinirleniyosun. Sen kimsin ki adını ağzına alıyosun diyosun.

Ha işte bende bunu ülkem için diyorum. 3-5 tane Amerikalı it takımı kim oluyor da benim ülkemin adını ağzına alıp sakız gibi çeviriyor. Şimdi anla beni. Daha da sözüm yok.

yine diyorum ben o videonun başlığana yorum yaptım video sen paylaştın tamam ama video nun başlığını yazanda sendeğilsin herhalde o video tabiki memnun değilim bende RTE bir kenara atıyorum ATATÜRK ve Müslümana yapılan saygısızlığa tabiki karşı cıkarım ben videonun tüm icereğine yorum yapmadım dikkat edersen yine söylüyorum video başlığını yazan zihniyete tepkimdi ayrıca ben koyu bir ATATÜRK hayranıyım onun yeri kalbimde ayrı ATAMIZLA igili birşey gördüğümde deli oluyorum kim olursa olsun tepkim set olur.

Video Başlık şöyle : ünlü komedyen Atatürk övdü RTE ile dalga gecti. tabiki ATATÜRK övülecek biri yani ikisini yan yana koymak bile komik

msozen

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ABD Büyükelçisi AKP genel merkezine geldi. Hem de tam MYK toplantısı sırasında. Yani AKP genel merkezinde yönetim toplantısı devam ederken girdi içeri; ne de olsa artık "yönetim"den birisi. Çıkışta basın açıklaması yaptı ve AKP'yi destekleyen açıklamalarda bulundu. (Acaba "olayları Amerika destekliyorsa zaten baştan hıyanet vardır" diyen arkadaşların fikri değişecek mi diye merak ediyorum.) Bir kaç gün önce de İsrail gizli servisinin başkanı geldi. Böylece takım tamamlanmış oldu. ABD-İsrail ve Erdoğan.

Başbakan Amerikaya gidip ne kadar sevmesekde hemen hemen her alanda tartışmasız süper gücün Başkanı Obama ile görüşünce, Amerikan parlamentosuna girince ondan icazet alıyor diyorsunuz; Amerikan büyükelçi Ak parti genel merkezine gelince, Başbakanlığa çıkınca oda ülke yönetiminde nede olsa girip çıkabiliyor diyorsunuz. Ortada bir çelişki yok mu sizcede???

Siz ilmi siyaset nedir biliyormusunuz?

i.am.kira

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Benim Anadolu halkını ezdiğim falan yok. Küçümsemiyorum da. Ama bu böyle siz bunu kabul etmiyorsunuz. Ben Eskişehir'de yaşıyorum. Sokaktaki insanlarla konuşabilirsiniz ellerinden geldikçe kendilerini ifade ediyorlar. Hepsi çadırları ziyaret etti, yemek falan getirdiler.

Ama diğer Anadolu illerini bilmem.

Sandıkta ifade eder demişsiniz de garip Anadolu'da yaşayan amcam televizyondan, gazeteden başka bişey görmüyor ki. Bütün TV'ler Gazeteler yandaş medya yapıyor. Satılmış medya. Madalyonun diğer yüzünü göremeden oy kullanıyor.

Garip bir mantık. Senin mantığa göre 2002'den önce yaklaşık 70 yıl yandaş değil candaş medya vardı. Ağır bir dezenformasyon vardı tv ve radyoda, üstelik internette yoktu. Senin tabirinle madalyonun diğer yüzü görünmüyordu. Buna rağmen HALK yine kendini sandıkta farklı ifade ediyordu. Bu nasıl oldu peki?

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Başbakan Amerikaya gidip ne kadar sevmesekde hemen hemen her alanda tartışmasız süper gücün Başkanı Obama ile görüşünce, Amerikan parlamentosuna girince ondan icazet alıyor diyorsunuz; Amerikan büyükelçi Ak parti genel merkezine gelince, Başbakanlığa çıkınca oda ülke yönetiminde nede olsa girip çıkabiliyor diyorsunuz. Ortada bir çelişki yok mu sizcede???

Siz ilmi siyaset nedir biliyormusunuz?

Ben onun yerine söyleyim bakalım ne cıkara bileceksin sorun bana değildi ama özür ben cevap verim

bir murid mursidine demis ki efendim bana icazet verin gideyim. Seyh demiski sen daha hazir degilsin son bir ders daha kaldi sana verecegim demis efendim ben sizden ogrenecegim herseyi ogrendim daha birsey kalmadi. bana musade edin gidip insanlar Allah'i hakki hakikati anlatayim.
Seyh bakmis ki cok istiyor o zaman icazet veriyorum, var git bir koye ve basla

Eleman gider en yakin buldugu bir koye ve cuma vaazinda cami hocasini dinlemeye baslar. bir de bakar ki hoca yalan yanlis bir suru sey soyleyip duruo ve cemaatte dinlio. dayanamamis ve kalkmis ayaga bu adamin soylediklerinin cogu yalan yanlis seyler, dinlemeyin su adami. Cemaat kizmis ve mursidi guzelce dovmusler. Mursid hatasini anlamis ve seyhine donmus, olanlari anlatmis. Efendim bana vereceginiz son ders neydi demis.

Seyh cevap vermis Son ders ILM-I SIYASETTIR
Son dersini aldiktan sonra baska bir yone dogru gitmis ve yine bir cuma vakti cemaat camide toplanmis. Bir de ne gorsun, o hocanin oraya tayini cikmis ve hala yalan yanlis atip tutuo.

Kalkmis ayaga bizim mursit ve demis ki Ey cemaat! bizim ne mubarek bir hocamiz var, bu adamin yuzunden bir kil koparan cennetlik olur heralde demis. Hoca daha baska birsey diyemeden butun cemaat hocanin yuzunden bir suru kil koparmis.

ISTE BUDUR ILM-I SIYASET. Yani birseyin yapilmasi icin bir cok yol vardir.

Ben burda şunu cıkardım

mursit HALK

Hoca RTE

:)

dinle sözüm al nasihat

dağları da kış incitir

cahil ile etme sohbet

her sözü bir baş incitir

alıntıdır

SARKAT

Profesör
Reaksiyon puanı
68
Şeref sahibi insan davasının arkasında durur. Dün "Devrim yapacağım" diye çıldıranlar bugün, "Hesabım hacklendi" diyor. 5 para etmezsiniz. (Süleyman ÖZIŞIK)

Bu laf can dündara (kaldıkı kac gün oldu yeni uyandı uyanık abim)

Ülkeyi karıştırdı, savunmasında "Hastayım ve o videoyu şaka amaçlı çektim" dedi. http://www.internethaber.com/muftu-karisi-d

Bunlar dönme dolap diyorum inanimiyorlar :)

Yazıklar olsun diyorum başka bişey değil. Bu kadın nasıl insan içine çıkacak acaba.

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Bir Akp bakan cıkıyor diyorki 1923 den 2003 kadar Türkiye de ne yapıldı ekonomik sıfırdı 2003 den 2013 bakın akp neler yaptı ekonomiyi nere gedirdi.

Ne dir bunların 1923 takıntısı hadi 1950 vs dese anlarım ama hep 1923 takıntısı var bunların peki soruyorum 1923 olmasaydı şimdi siz bu ülkede olurmuydunuz osmanlının kaybetmiş bit ülke her tarafda ingilizler fransızlar rumlar a bırakılmış topraklarda yaşardınız 1923 de kurun o Yüce insan olmasaydı 1923 olmasaydı Bu cumhuriyet olurmuydu evet 1923- 2003 kadar ekonomi iyi değildi kabul ama 2003 den 2013 kadar dakide satılmadı bu ülke.

kızgınlığım O bakana takmış güneş gözlüğünü sadece kendi sofrasını zengin olduğunu sanan bakanıma ama sofrasında calınan kaşıklardan haberi yok.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...