SDN Üyeleri, Gezi Parkı Eylemi için ne düşünüyorlar? Tartışıyoruz!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

azen63

Profesör
Reaksiyon puanı
24
[MENTION=297276]YEMEKTEYİZHASAN[/MENTION] coşmuşsun yine..:dil:

storm61

Profesör
Reaksiyon puanı
12
MUHASEBE ..

Ben artık ne şairim, ne fıkra muharriri!
Sadece beyni zonklayanlardan biri!

Bakmayın tozduğuma meşhur Babialide!
Bulmuşum rahatımı ben bir tesellide.

Fikrin ne fahişesi oldum, ne zamparası!
Bir vicdanın, bilemem, kaçtır hava parası?

………………..
Cemiyet, ah cemiyet, yok edilen ruhiyle;
Ve cemiyet, cemiyet, yok edilen güruhiyle...

……………………….
İnanmıyorum, bana öğretilen tarihe!
Sebep ne, mezardansa bu hayatı tercihe?

Üç katlı ahşap evin her katı ayrı alem!
Üst kat: Elinde tespih, ağlıyor babaannem,

Orta kat: (Mavs) oynayan annem ve aşıkları,
Alt kat: Kızkardeşimin (Tamtam) da çığlıkları;

Bir kurtlu peynir gibi, ortasından kestiğim;
Buyrun ve maktaından seyredin, işte evim!

Bu ne hazin AĞAÇTIR, bütün ufkumu tutmuş!
Koku iffet, dalları taklit, meyvesi fuhuş...

Rahminde cemiyetin, ben doğum sancısıyım!
Mukaddes emanetin dönmez davacısıyım!

Zamanı kokutanlar mürteci diyor bana;
Yükseldik sanıyorlar, alçaldıkça tabana.

……………………………..
Yeter senden çektiğim, EY TERSİ DÖNMÜŞ AHMAK!
Bir saman kağıdından, BÜTÜN İŞ KOPYA ALMAK;

Ve sonra kelimeler; kutlu, mutlu, ULUSAL.
Mavalları bastırdı DEVRİM isimli MASAL.

Yeni çirkine mahkum, eskisi güzellerin;
Allah kuluna hakim, kulları heykellerin!

Buluştururlar bizi, elbet bir gün hesapta;
Lafını çok dinledik, şimdi iş inkilapta!

BEKLEYİN, GÖRECEKTİR, DURANLAR YÜRÜYENİ!
SABREDİN, GELECEKTİR, SOLMAZ, PÖRSÜMEZ YENİ!

Karayel, bir kıvılcım; simsiyah oldu ocak!
Gün doğmakta, anneler ne zaman doğuracak?
1947
NECİP FAZIL KISAKÜREK

msozen

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Tayyip Erdoğan Mısır'da;

[video=youtube;A3sI26TAkm4]http://www.youtube.com/watch?v=A3sI26TAkm4[/video]

Kahire üniversitesi konuşmasının son bölümü;

[video=youtube;0s42mngZvB0]http://www.youtube.com/watch?v=0s42mngZvB0[/video]

Reaksiyon puanı
0
1011218_613407295343781_1654678162_n.jpg
Abi çok teşekkür ederim.Özellikle beni çok gururlandırdın...

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
Değişkenlerin bile değiştiği dünya. :)

Erdoğan'a gülcez diye örgütlenemiyoruz ki. :D

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Abi neler diyorsun sen öyle. Adamların tamamı şuan ayakta. Hiç bir sorunları yok ve bizim gibi ülkelere destek için toplanıyorlar. Lütfen biraz saygı. :D

ilgili cümle bdp li bağımsız 12 millet vekilinin ysk tarafından yasaklanması sonucu ak partinin seçim barajını düşürmediği gerekçesiyle söylendi. nitekim daha sonra bu durum yasal düzen içerisinde düzeltildi.

Uranos

Profesör
Reaksiyon puanı
15
[MENTION=32361]SARKAT[/MENTION] ne zaman vazgeçeceksin polis avatarı altında provakatörlük yapmaktan?

SARKAT

Profesör
Reaksiyon puanı
68
Sen ne zaman vazgeçeceksin çarşı adlı kanunsuz eylem destekçilerinin avatarından.

Polis bu ülkenin kanun bekçisi, siz nesiniz.

storm61

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Can Dündar'ın da Twitter hesabına kedi girmis!
Rota Haber › Gündem Haberleri › Can Dündar'ın da Twitter hesabına kedi girmis!
200620130824132451348_2.jpg
Gezi ayaklanması süresince twitter hesaplarından halkı provoke eden ve kışkırtıcı twit atan ünlüler, eylemlerin başarıya ulaşmaması üzerine tek tek çark etmeye başladı. Bu kişiler, attıkları twitler nedeniyle hesap sorulacağının anlaşılması üzerine de twitterhesaplarının ya hacklendiğini ya da o hesapların kendisine ait olmadığını söylemeye başladı. Bunlardan biri de Can Dündar...

20.06.2013 08:25

Can Dündar aylardır kullandığı twitter hesabıyla ilgili bugün köşesinde ilginç bir açıklama yaptı. Halkı Gezi eylemleri boyunca provoke eden hesabın kendisine ait olmadığını ileri süren Can Dündar'ın, 600 bin takipçisi olan hesapla ilgili bugüne kadar hiçbir açıklamada bulunmaması kafalarda soru işaretleri oluşturdu.

Milliyet yazarı Can Dündar'ın tam da twiter provokatörlerinin araştırılmaya başladığı bir sırada twitter hesabının knedine ait olmadığını ve kullanan kişiyi de tanımadığını söylemesi dikkat çekti.
Ceza almaktan kaçtığı için Can Dündar'ın başvurduğu bu yönteme daha önce başka ünlü isimler de başvurmuştu.
İNTERNETTE HALKI TAHRİK EDİP CEZA ALMAKTAN KURTULMANIN YOLLARI AÇIKLANMIŞTI
Gezi isyanının başarıya ulaşmayacağının anlaşılmasının ardından 20 gün boyunca halkı provoke edenlerin ceza almasını önlemek için 'Ceza almamak için yapılması gerekenler' adı altında yayınlanan rehberde ilk madde olarak "Twitterdaki hesabın size ait olmadığını söyleyin" şeklinde madde yer alıyordu.
600 bin kişiye ulaşan takipçisi bulunan hesabın kendisine ait olmadığı yönünde hiçbir açıklaması olmayan Can Dündar'ın, hesabı reddetmesinin rehberdeki ilk maddeyle paralellik göstermesi dikkat çekti.
İşte Milliyet yazarı Can Dündar'ın twitterdaki hesabını yalanladığı o açıklaması: "Twitter’daki Can Dündar’a açık çağrı: Sevgili arkadaşım! Gerçek ismini bilmiyorum. Twitter’da benim adımı ve yazılarımı kullanıyorsun. Engellemeye çalışıyorum, yeniden çıkıyorsun. Yaklaşık 600 bin takipçin oldu, iyi gidiyorsun. Ancak herkesin seni ben zannetmesine neden oluyorsun. Yakında mahkemelik olacaksın, bilmiyorsun. Lütfen vazgeç ya da beni ara; bir yol bulalım.(Kendi adıma açılmış bir hesaba tweet atmak komik geldiğinden ve herkes twitter’daki hesabı benim zannettiğinden buradan seslenmek zorunda kaldım. Özür dilerim.)"

KAYNAK: ROTAHABER
http://haber.rotahaber.com/can-dundarin-da-twitter-hesabina-kedi-girmis_377742.html

by10ur

Profesör
Reaksiyon puanı
7
O fotoğrafi medyaya servis etmesi toplumsal çatışmanın kutuplaşmanın iç savaşın daha da şiddetlennesine sebebiyet veriyor anlatmak istediğim buydu yani Burada senin kutsalin benim kutsal im diye bir şey değil siyasal çıkarlar uğruna her türlu pisliğin reva görülmesi bu her iki taraf içinde geçerli .

Yapılanları yansıtmaması'da doğru değil. Parti fark etmeksizin orada öyle bir olay yaşanıyorsa gazeteci onu yansıtmakla yükümlü halkın iç çatışması toplumsal bir olay olduğundan yaşanan olayda partiden her ne kadar nefret etse'de düşünen eğitimli birinin yorumlaması sokağa dökülüp iç çatışmaya sebebiyet vermez. İç çatışmayı başlatan ana etmen şiddet eğilimidir. Daha önceden de Türk bayrağına yapılan saygısızlıkları muhalefet partisi bayrağıyla görüntülenmişti. İç çatışma falan çıkmamıştı. İç çatışmanın hiç başlamaması için burada polis şiddetinin olmaması gerekiyordu. Bundan sonrakiler körüklemez merak etme devede kulak kalır.

msozen

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bu film mutlu sonla biten 66 yıllık bir hikayenin özetidir...

[video=youtube;RwTFbBg7exg]http://www.youtube.com/watch?v=RwTFbBg7exg[/video]

Korpe

Rektör
Reaksiyon puanı
16
Şeref sahibi insan davasının arkasında durur. Dün "Devrim yapacağım" diye çıldıranlar bugün, "Hesabım hacklendi" diyor. 5 para etmezsiniz. (Süleyman ÖZIŞIK)

Bu laf can dündara (kaldıkı kac gün oldu yeni uyandı uyanık abim)

Ülkeyi karıştırdı, savunmasında "Hastayım ve o videoyu şaka amaçlı çektim" dedi. http://www.internethaber.com/muftu-karisi-d

Bunlar dönme dolap diyorum inanimiyorlar :)

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Abi çok teşekkür ederim.Özellikle beni çok gururlandırdın...
Ne demek Kardeşim.Sizin gibi Dostlara Sahip olduğum için Bende çok Bahtiyarım.Şu zor zamanlarda Sizler gibi Vatanını,Milletini Seven Düşünen İnsanların olduğunu görmek Gelecek adına beni İnanın çok sevindiriyor.

YEMEKTEYİZHASAN

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Adamlar öyle bir sevdalı ki AKP'ye öl dese ölücek.

Bizi polis düşmanı yaptılar yahu :) Şuan polis okulunda okuyan arkadaşım da var. Babası polis olan arkadaşım da.

Biz insanca muamelesi olmayan polisin düşmanıyız.

Fanatikliğin alemi yok. Polis resimleri koymakla vatansever olmuyorsunuz.

Askerin, polisin yaralandığında yine yardım eden, kan veren cenazesine giden yine bu halktır.

CyberShot

Doçent
Reaksiyon puanı
1
[h=1]İşte Gezi Parkı olaylarının korkunç bilançosu[/h]
icisleri_bakani_gulerden_sok_eden_bilanco13701905280_h1033965.jpg

[h=2]AK Parti sözcüsü Hüseyin Çelik, Gezi Parkı olaylarında verilen tahribatın bilançosunu açıkladı.[/h]Gezi Parkı ile yapılacak halk oylamasının tüm İstanbul'da yapılacağını açıklayan AK Parti sözcüsü Hüseyin Çelik olaylarda oluşan tahribatı ise şu rakamlar ile açıkladı:

"291 iş yeri tahrip edildi, 271 özel araç kullanılamaz hale geldi. 116 polis aracı, 41 ambulans pert olmuştur. Biri CHP binası olmak üzere 14 parti binası zarar gördü. Toplam zarar 140 milyon liradır. Sabır, tahammül, diyalog, sağduyu ortaya konmuştur.

Kaynak

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Alabora'ya teklif götürülmüş. CHP den belediye başkanı adaylığı için..Ehh işte bi iti itler himaye altına alır tabiki.. Hemen koruma altına alsınlar bakalım..
Mesele Gezi filanda değildi zaten.Hazır İş Bankası reklamlarındada oynuyordu,chp ye geçince nasılsa o parti bankanın patronu,sıkıntı olmaz.Hiç olmazsa rengini biliriz.

CyberShot

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Mesele pert olmanın anlamı değil. ne demek olduğunu biliyoruz. üslup komiğime gitti.

41 ambulans zarar gördü de anlarım da böcek mi bunlar :D pert oldu :D

Ben şahsen sinek için pert oldu ifadesini kullananı görmedim.Bu ifade daha çok araçlar için kullanılır.Gariplik sende.

Görmezden gelin,kaale almayınız.Ben öyle yapıyorum.:)

Doğru ya düzelseydi düzelirdi şimdiye kadar.

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Ben şahsen sinek için pert oldu ifadesini kullananı görmedim.Bu ifade daha çok araçlar için kullanılır.Gariplik sende.- - - Mesaj Güncellendi - - -Doğru ya düzelseydi düzelirdi şimdiye kadar.
Ne kadar çok bilirsen bil,Anlatabileceklerin Karşındakinin anlayacağı kadarmış.:)Yoksay gitsin.:)

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
ABD Büyükelçisi AKP genel merkezine geldi. Hem de tam MYK toplantısı sırasında. Yani AKP genel merkezinde yönetim toplantısı devam ederken girdi içeri; ne de olsa artık "yönetim"den birisi. Çıkışta basın açıklaması yaptı ve AKP'yi destekleyen açıklamalarda bulundu. (Acaba "olayları Amerika destekliyorsa zaten baştan hıyanet vardır" diyen arkadaşların fikri değişecek mi diye merak ediyorum.) Bir kaç gün önce de İsrail gizli servisinin başkanı geldi. Böylece takım tamamlanmış oldu. ABD-İsrail ve Erdoğan.

aloisnebel

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Günde on kere Mevlana'dan alıntı yapan maneviyatçı arkadaşların giden canlara "iyi oldu" diyip kaldırım taşlarına ağıtlar yakmaları...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...