SDN Üyeleri, Gezi Parkı Eylemi için ne düşünüyorlar? Tartışıyoruz!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Uranos

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Sallamasyon haberlerin foyası ortaya çıktı sen rahat ol [MENTION=262256]Uranos[/MENTION]
Hani tomanın ezdikleri, gözlerin fırıl fırıl dışarı çıktığı haberler vardııya hatırland mı ?
Ülkeyi birbirine düşürmeye çalışanların ipliği pazara çıktı ve hesabını da hukuk çerçevesinde çok güzel bir şekilde ödeyecekler inşallah.

Eylemci polis fark etmeksizin vuran kıran döken söken ezen cezasını çeksin.

Bu medyanın ne mal oldugunu herkez biliyor.Yalan haber daha başlıgından anlaşır hale gelmişken yalan oldugunu bile bile paylaşmakta provakatörlüge girmiyormu.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Sen okuduğunu anlamamışsın birader.

Sizin paylaştığınız ve okuduğunuz tüm haber portalları siteler normal aleyhinize yapılan tüm haberler sallama doğru diyorsun.

Haberi okumadın bile degilmi.

Korpe

Rektör
Reaksiyon puanı
16
Eylemci polis fark etmeksizin vuran kıran döken söken ezen cezasını çeksin.

Bu medyanın ne mal oldugunu herkez biliyor.Yalan haber daha başlıgından anlaşır hale gelmişken yalan oldugunu bile bile paylaşmakta provakatörlüge girmiyormu.

Haberi okumadın bile degilmi.

Haberin aynısını paylaştım hı hı okumadım evet :)

ReDaRRoW

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sen okuduğunu anlamamışsın birader.

Gayet iyi anladım, o demogoji yaparak duygu sömürüsü amaçlı yazmış, bende gönderme yaptım, kim akp'ye oy verenlerin hepsinin yardıma muhtaç makarnacı olduğunu düşünecek kadar mal olurki'de böyle bir yazıyı yazmaya ihtiyaç duyarsın?

Uranos

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Okudugunuzu bile anlamak istemiyorken ben size ne anlatım ki.

goki

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bazılarının anlayacağı dilden konuşayım "bağzı şeyleri hazmetmek lazım gençler" istemeyük demekle olmuyor bu işler. neyse mektup felan benide hüzünlendirdi biraz gandi yi izleyelimde neşelenelim :D bundan sonra her salı gününü iple çekicem sempatim oldu adama yahu :D utanmasak bile dedikten sonra bi duruyo farkettinizmi "nededim ben ya" diyo galiba :D

[video=youtube;f-s-Y3qnL5A]http://www.youtube.com/watch?v=f-s-Y3qnL5A[/video]

msozen

Asistan
Reaksiyon puanı
0
12 yıldır amerika'da olacaksın, Turk Avenue'nin genel yayın yönetmeni olacaksın (sokakta aç dolanmıyorsun yani) ve aile'ne 1 kuruşluk yardım etmeyecek kadar (makarna ve kömür yardıma'na muhtaç bırakacaksın) insanlıktan nasibini almamış şerefsizin biri olacaksın ve bu yazıyı yazacaksın çok duygulandım ve yedim...

Okuduğunu anlamamışın bile, hakaret etmek için aradan bir cümle okuyup cevap yazmak yerine hepsini güzelce okusan belki düşüncelerin bu şekilde olmazdı. Gerçi pek bişey değişeceğini sanmıyorum. Doğru başlığa "Akıl sahiplerine..." yazmalıydım.

BeyaZayeB

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Suriye ile Türkiyeyi nasıl karşılaştırıyorsun anlamamak mümkün değil. Türkiyede halkın seçtiği Başbakan görev yapıyor. Suriye dikta ile yönetiliyor. Azınlık suriyede yıllardır yönetici konumunda. İnsanları çoluk çocuk demeden katlediyorlar.

Şimdi bizde olan olaylar aynımı ?
Başbakan refarandum yapayım diyor cevap yookkk !
Köprüyü yapma , Kanal istanbul yapma, Yeni hava alanı yapma, Nükleer santral yapma !
Oh ne güzel iş değil mi [MENTION=18256]Turab Garip[/MENTION]

Polis olayların en başında orantısız güç kullanmış ise sorumluları cezalandırılır. Ancak meselenin gezi parkı olmadığı, meselenin ne olduğunu senin hala nasıl anlayamadığını ben anlamıyorum.
Olayların ilk gününde Sosyal ağlarda paylaşılanlar niyetlerin ne olduğunu açıkca ortaya koymuştur.
Derdin hükümeti düşürmek ise seçimde oyunu vermezsin bu kadar basit.

Bozuk kaset gibi aynı şeyi çalıp duruyorsun ;
İleride aynı şeyi bize yapsalar tepkimiz ne olurmuş.

Aynısı değil daha alasını yaptılar bu ülkenin insanlarına. Kimse sokağa çıkıp devletin otobüslerini yakmadı, oraya buraya terörist pankartları açmadı. Evler basıldı Risaleler çöpe atıldı, Başörtülü kızlar üniversite kapılarında polisten dayak yedi ve kimse devletin polisini taşlamadı. Devletini dosta düşmana rezil kepaze etmedi.

Seçimi bekledi ve seçimde kendine zulmedenleri mağlup etti.
Eğer bu hükümetide beğenmez ise halk bunuda indirmesini bilir.

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Arkadaşlar, şu alıntıladığın yada yazılarını, fikirlerini paylaştığınız yazarların birçoğu, değil Türkiye'nin, gazetelerinde bile pek fazla itibar edilmeyen, herkes mersin derken tersine giden, bıyık altından bizimki yine saçmalamış diye gülünen yazarlar.

Gerek muhafazakar kesimin gerek muhalefetin gerekse hükümetin fikirlerine değer verdiği, Türkiyenin ilerleyişine fikirleriyle yön veren saygın yazar ve gazeteci, düşünür, yorumcu ve tv programlarına baktığınızda bazı şeyleri daha kolay kavrayacaksınızdır.

Siz meydadaki paranoyak komplocuların peşine takılıp gitmişsiniz. Tv lerde bile hükümete yakın, onları destekleyen ve itibar gören, kısmen yandaş gazeteciler bile bu paranoyakça komplo teorilerine itibar etmeyip, olayın sosyolojik ve siyasi boyutlarını bizim bahsettiğimiz özgürlük, demokrasi, otoriterleşme, sol örgütler, apolitik yeni nesil, polis şiddeti zemininde tartışıp konuşuyor, bu kişilere zaman zaman katılıp zaman zaman itiraz etsemde, Türkiyenin aklı selim insanlarının zemini bu. Siz bu zemine girmemek adına komplolarla savunma yapıyorsunuz, vazgeçin artık.

Olaylar artık yatıştı ve sis ve gaz dağıldı, olayların başlangıcını ve altında yatan toplumsal birikimi görün artık. Aski halde bu yaşananları hiçbir zaman anlayamayacaksınız.

azen63

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Arkadaşlar, şu alıntıladığın yada yazılarını, fikirlerini paylaştığınız yazarların birçoğu, değil Türkiye'nin, gazetelerinde bile pek fazla itibar edilmeyen, herkes mersin derken tersine giden, bıyık altından bizimki yine saçmalamış diye gülünen yazarlar.

Gerek muhafazakar kesimin gerek muhalefetin gerekse hükümetin fikirlerine değer verdiği, Türkiyenin ilerleyişine fikirleriyle yön veren saygın yazar ve gazeteci, düşünür, yorumcu ve tv programlarına baktığınızda bazı şeyleri daha kolay kavrayacaksınızdır.

Siz meydadaki paranoyak komplocuların peşine takılıp gitmişsiniz. Tv lerde bile hükümete yakın, onları destekleyen ve itibar gören, kısmen yandaş gazeteciler bile bu paranoyakça komplo teorilerine itibar etmeyip, olayın sosyolojik ve siyasi boyutlarını bizim bahsettiğimiz özgürlük, demokrasi, otoriterleşme, sol örgütler, apolitik yeni nesil, polis şiddeti zemininde tartışıp konuşuyor, bu kişilere zaman zaman katılıp zaman zaman itiraz etsemde, Türkiyenin aklı selim insanlarının zemini bu. Siz bu zemine girmemek adına komplolarla savunma yapıyorsunuz, vazgeçin artık.

Olaylar artık yatıştı ve sis ve gaz dağıldı, olayların başlangıcını ve altında yatan toplumsal birikimi görün artık. Aski halde bu yaşananları hiçbir zaman anlayamayacaksınız.
bana isim verebilirmisin tarafısz ve yandaş olmayan yazarlardan gazetecilerden bizde öğrenelim?

SARKAT

Profesör
Reaksiyon puanı
68
Eylemciler kapılarını acmayan Mado'ya bidaha gitmeyecklermiş, kapılarını acan Cami'ye 5 vakit giderler inşallah...

%99 Müslüman olan bir ülkede 5 saat ayakta dikilen adama devrimci, 5 vakit namaz kılan adamada yobaz deniliyor...

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Evet ya gitmesinler Mado'ya,
Zaten çok kalabalık oluyor.. :)
Ayıptır söylemesi dondurmasını da çok severim.. :p

shadow2

Profesör
Reaksiyon puanı
23

.
Ne yapalım Ertuğrul Özkök'e,Uğur Dündar'mı itibar edelim

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Kusurabakmayın bunu yazmasam rahat edemem 3 gün SDN okuru olarak yazıyorum modlarımız mesajı yayınlamıyor nedeni sormayacam ilkez de ağır eleştirecem mod arkadaşlarımızı

Umarım hakaret yediğimiz icin yine ceza almayız bir aklı kıt kelimesine 3 gün ceza yedim amabenim lafım dan cok daha kötü hakaretler olmuş ama kimse gitmemiş adam bana hakaret ediyor ve 1 aydır bir hayvana benzediyor beni kaç defa uyardım aynı anda modlarımızı da uyardım pazar bir yorum yazdım normal olan bir yorum verecek cevap bulamadı hakaret başladı bende [MENTION=36351]mr_rain[/MENTION] mesaj atım uyarması icin yarım saat kimse uyarmadı arkadaşı ve devam eti arkadaş ben aklı kıt kelimesinden başka birşey kulanmadım @ahbarı ve [MENTION=357]hasan[/MENTION]yemekteyiz şait ama bir mod arkadaşımız yarım saatdır bana yapılan hakareti görmeyerek direk cezayı banada kesti SDN deki mod arkadaşları biraz adeletli olmaya davet ediyorum benim SDN olub olmamam önemli değil ama her yanlış üye kaybetiri
[MENTION=19025]AliA[/MENTION] mod arkadaşımızı cok seviyorum şahsen ama lütfen hangi hakaret etiğimi yazsın [MENTION=36351]mr_rain[/MENTION] gönderidğim mesajı söylesin saygılarımla

azen63

Profesör
Reaksiyon puanı
24
halil_berktay_3685.jpg

Daha önce 1977 yılında yaşanan 1 Mayıs olaylarıyla ilgili 'Solcuların iç hesaplaşması nedeniyle katliam çıktı' diyen Halil Berktay şimdi de Gezi olaylarını yorumladı.
[h=4]SOL ADINA SÖYLENEN YALANLARDAN BIKTIM[/h] Nişantaşı Valikonağı civarında oturan Berktay, polisle çatışan eylemcileri yazdı. 16 Haziran'da yapılan protestoları ve polis müdahalelerini anbean takip eden Berktay, 'Ben bıktım artık. Bir solcu ve bir demokrat olarak, on yıllardır sol adına söylenen yalanlardan bıktım. "Kol kırılır yen içinde" anlayışından bıktım. Bütün oportünist faydacılıklardan bıktım. ' diye yazdı.
[h=4]İŞTE BERKTAY'IN O YAZISINDAN ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR[/h] Gözlemlerimi net özetleyeyim. (1) Polisin bütün mevzilenişi, kimseyi Nişantaşı kavşağının ötesine geçirmemek, Taksim'e ilerlemelerine olanak vermemek üzerineydi. (2) Polisin, protestocuların fazla ilerlemesini önlemek için zaman zaman gaz fişeği atmak dışında bir güç kullanmama talimatı aldığı çok açıktı ve nitekim öyle de davrandılar. Benim görüş alanım dahilinde, cop kullanmadılar, kimseye başka şekilde de vurmadılar, kimseyi gözaltına almadılar. Hatta yan sokaklardan birisi üzerlerine yürüdüğü ve küfrederek itip vurmaya kalkıştığında bile, sadece geri itmekle yetindiler; hiçbir karşılık vermediler. Oysa o kişinin yaptıkları (veya karşı apartımandan bir hanımın ettiği, kızımı "baba, Nişantaşı'nda Atatürkçü olmayan herhalde bir tek biz varız" demeye sevkeden küfürler) derhal
tutuklanmalarına yeterdi de artardı bile. (3) Ben Gezi Parkı direnişinin başından değil, ilk haftasından da değil, bugününden, 15-16 Haziran'ından bahsediyorum.
[h=4]BİRİLERİ CUMHURİYET TARİHİNİN EN KİTLESEL EYLEMİDİR DEYİP DURSUN[/h] BU ÖLÇÜLER İÇİNDE, aşikâr olan, bütün saldırganlık ve şiddet insiyatifinin eylemcilerden geldiğiydi. Artık Taksim'e ulaşmak ve tekrar işgal etmek diye bir umutları da yoktu; sadece ve sadece, nerede ve ne ölçüde olursa olsun polisle çatışmak istiyorlardı. Belki bir kısmı için bu, AKP'yi devirmek gibi bir hedefe bağlıydı; bir kısmı içinse, kendini (1848 veya 1870-71 misali) "barikatlardaki bir özgürlük savaşçısı" gibi hissetme arzusundan kaynaklanıyordu. Ama ortada somut, anlamlı ve ulaşılabilir hiçbir siyasi hedefin kalmadığı ve eylem için eylem, çatışmak için çatışmak arzusunun öne çıktığı son derece belirgindi. İsteyen, "bu Cumhuriyet tarihin en kitlesel eylemidir" diye yazıp dursun. Belki gerçek olan, bu gençlerin kendilerini öyle bir "tarihsel ân ve aksiyon" içinde hissetme özlemidir. Elle tutulur olan şu ki, sokağa yalnızca hırslanmış bir öfke ve nefret ile belki bir kahramanlık ve macera hissi hükmediyordu.
[h=4]KOL KIRILIR YEN İÇİNDE KALIR ANLAYIŞINDAN BIKTIM[/h] Biliyorum ki bunları çıkıp söylemem ve yazmam, şimdi gene bir tepki dalgasına yol açacaktır. Aldırmıyorum. Ben bıktım artık. Bir solcu ve bir demokrat olarak, on yıllardır sol adına söylenen yalanlardan bıktım. "Kol kırılır yen içinde" anlayışından bıktım. Bütün oportünist faydacılıklardan bıktım. Geçmişte ve bugün, benim kendi kuşağımda ve şimdi kuşaklarda, maksimalist boyölçüşmeci,
saldırgan ve şiddet kullanan kesimlere "masum gençlerdir" veya "barışçıl protestoculardır" veya "meşru savunma halindedirler" diye kol kanat germekten bıktım -- vakti zamanında bana ve bizlere kol kanat gerilmiş olmasından da, şimdi başka gençlere kol kanat germeye çağrılıyor olmaktan da bıktım ve utanıyorum. Günlerdir okuduğum "polisin inanılmaz vahşi saldırıları" teranelerinin (ki yok
böyle bir şey; polis kullanabileceği şiddetin belki en fazla yüzde 10-15'ini kullanıyor) yanı sıra, eylemcilerin şiddetinden zerrece bahsedilmemesinden bıktım ve utanıyorum. Sürekli kriz ve sürekli çatışma mantığıyla her türlü şiddeti davet edenlerin, sonra da "anne polis beni dövdü" havasıyla himaye
aramasından (ve bazılarının da solculuk gereği veya iktidar düşmanlığı gereği onlara bu himayeyi sunmasından) da bıktım ve utanıyorum.
[h=4]TÜRKİYE'DE MUHALEFET VE SOL NAMUSLU OLMADIĞI SÜRECE..[/h] Ben bu satırları yazarken Başbakan Erdoğan da Kazlıçeşme'de hep aynı kibir ve nobranlığıyla konuşmuş; üstelik MHP'yi (veya tabanını) da yanına almış;
bir çeşit fiilî Milliyetçi Cephe oluşturmuş. Yapar, yapmıştır. Tek el şaklamaz. Kim itti onu o noktaya? Krizi Erdoğan başlattı; ikinci hafta boyunca sürdüren ve hele 15 Haziran Pazar sabahından itibaren bu kutuplaşmayı özellikle davet eden de, ister "sol" deyin, ister Taksim Dayanışması, ister protestocular-eylemciler, işte onlar oldu. Hükümet demokrat olsun; peki. Ya muhalefet? Acı olan şu ki, Türkiye'de önce muhalefet (ve sol) demokrat olmayı ve dürüst olmayı ve namuslu olmayı öğrenmedikçe, iktidarı ve bütün toplumu demokratlaştıramaz.

kaynak:http://www.ensonhaber.com/halil-berktaydan-gezi-eylemcilerini-kizdiracak-yazi-2013-06-19.html

Ahbârî

Dekan
Reaksiyon puanı
346
Eylemciler kapılarını acmayan Mado'ya bidaha gitmeyecklermiş, kapılarını acan Cami'ye 5 vakit giderler inşallah...

%99 Müslüman olan bir ülkede 5 saat ayakta dikilen adama devrimci, 5 vakit namaz kılan adamada yobaz deniliyor...
Ellerinden öperim...

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Kusurabakmayın bunu yazmasam rahat edemem 3 gün SDN okuru olarak yazıyorum modlarımız mesajı yayınlamıyor nedeni sormayacam ilkez de ağır eleştirecem mod arkadaşlarımızı

Umarım hakaret yediğimiz icin yine ceza almayız bir aklı kıt kelimesine 3 gün ceza yedim amabenim lafım dan cok daha kötü hakaretler olmuş ama kimse gitmemiş adam bana hakaret ediyor ve 1 aydır bir hayvana benzediyor beni kaç defa uyardım aynı anda modlarımızı da uyardım pazar bir yorum yazdım normal olan bir yorum verecek cevap bulamadı hakaret başladı bende @mr_rain mesaj atım uyarması icin yarım saat kimse uyarmadı arkadaşı ve devam eti arkadaş ben aklı kıt kelimesinden başka birşey kulanmadım @ahbarı ve @hasanyemekteyiz şait ama bir mod arkadaşımız yarım saatdır bana yapılan hakareti görmeyerek direk cezayı banada kesti SDN deki mod arkadaşları biraz adeletli olmaya davet ediyorum benim SDN olub olmamam önemli değil ama her yanlış üye kaybetiri
@AliA mod arkadaşımızı cok seviyorum şahsen ama lütfen hangi hakaret etiğimi yazsın @mr_rain gönderidğim mesajı söylesin saygılarımla

Irkçı kıt beyinli demişsin, kendini insan sanan yaratık beyinli demişsin, beyni kokmuş beyin yoksunu demişsin.

Madalya takacak halim yok ya? :)

Birisi hakaret ediyorsa o mesajı raporlayacaksınız. Online olan bir Süper Mod gerekeni yapacaktır.

O hakaret ediyor diye senin de ona hakaret etme hakkın yok. Ediyorsan sen de ceza alırsın.

Ayrımcılık yapmam kusura bakma.

Bu arada cezalı birisinin okur mesajlarını onaylamıyoruz, bilgin olsun.

ReDaRRoW

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Okuduğunu anlamamışın bile, hakaret etmek için aradan bir cümle okuyup cevap yazmak yerine hepsini güzelce okusan belki düşüncelerin bu şekilde olmazdı. Gerçi pek bişey değişeceğini sanmıyorum. Doğru başlığa "Akıl sahiplerine..." yazmalıydım.

Ailesinin onuruyla yaşadığını, yardım almadığını, oyunu makarna'ya kömüre satmayacağını ve hep birileri tarafından hor görülüp aşağılandıklarını gayet iyi anladım, sonuç olarak yapılacak seçimlerde akp'ye oy verdiklerinde yine hor görüleceklerini yazmış (bu yazıdan amaç-beklenti ne? tabiiki ne kadar kendini mağdur-hor görülmüş hisseden varsa oyunu akp'ye atsın) , eee bir konu ancak bu kadar çarpıtılır, bende diyorum ki kim akp seçmeninin tamamının makarnacı olduğunu söylüyorda? (duygu sömürüsü mağdur edebiyatı yapabilmek için bu yazıyı kaleme alıyorsun) (ki makarna-kömür-nakit yardımlarıyla oy satın alındığı belgelenmiş realite olmasına rağmen) kim böyle düşünecek kadar sığ olabilir?, akp'nin belirli bir seçmeni-inanını (tabii çıkarı beklentisi olanıda) var üstünede makarna oylar ve diğer partilere gidişatınızdan hiç memnun değilim mesajı vermek isteyenlerde eklenince %35 oy rahat alıyor bu gerçek (artık alamaz çünkü hatırlarsanız Türk halkına 11 yıl evvel verdiği tüm güvenceleri (11 içinde yaptığı ama göremediğiniz yıkımları pas geçersek) son 1-1,5 ayda çiğnedi geçti yalancı çoban oldu artık bu saatten sonra diğer parti seçmenlerinden gelen oyların üstüne 1 bardak soğuk su, ki son günlerdeki hırçınlığın ve çırpınışların sebeblerinden biri bu diğeri ise obama'yla yaptığı görüşmede (kendisine verilen görevlerin hepsini yerine getirdiği (bu saatten sonra iktidarda kalması yarardan çok zarar getireceği) için) yolcu olduğunun tebliğ edilmesi...

İyide neden adama şerefsiz diyerek ilk mesajı yazdın diye hala düşünüyorsan bir konu istendiğinde ne kadar rahat çarpıtılabilir görülsün diye tamam?, anlayan anlardı ya neyse :wink:

amidi

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Arkadaşlar bu gece kısmetse memleketten Ankaraya bir iş için gitmem gerekiyor acaba bu duran adamlar başkentte var mı varsa nerde var açıkçası memlekette öylesine durup durduk yere duran adam göremiyoruz çok merak ettim birde sorması ayıp aştiden çankayaya nasıl giderim...

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Abi bide Türkçe yazmayı ve imla kurallarını öğrenebilsen var ya...
Daha daha iyi anlayabileceğiz seni.. :)

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Irkçı kıt beyinli demişsin, kendini insan sanan yaratık beyinli demişsin, beyni kokmuş beyin yoksunu demişsin.

Madalya takacak halim yok ya? :)

Birisi hakaret ediyorsa o mesajı raporlayacaksınız. Online olan bir Süper Mod gerekeni yapacaktır.

O hakaret ediyor diye senin de ona hakaret etme hakkın yok. Ediyorsan sen de ceza alırsın.

Ayrımcılık yapmam kusura bakma.

Bu arada cezalı birisinin okur mesajlarını onaylamıyoruz, bilgin olsun.

Hocam peki o arkadaş neler dedi neler ben uyarımı yaptım mod arkadaşa bekledim bekledim halen devam eti her insan bir sabrı vardır hepimiz insanız niye ben ırkcı dedim ki ırkcılık yaptı direk bana değil yazdıklarını görmedin herhalde bana yapılan hakaret müdahale edilmediği uzun sürece tabiki tepkimi bende vereceğem

Irkcı kelimesini durduk yere söylemedim resmen yaptı @Ahbarı gördü sanırım mesajını e başka ne diyebilirsin tam hatırlamıyorum ahbarı ve hasanyemekteyiz de tepki gösterdi o kelimesine sonra hakarete devam eti kıt beyinli dedim neden mi cünkü o hakaret yaparken ben aşırıya gitmedim uyarıları dinlemedi ondan dedim kıt beyinli

neyse hocam titanlardan korkulur :)

azen63

Profesör
Reaksiyon puanı
24
[MENTION=136676]IThelp[/MENTION] hoşgeldin......

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...