SDN Üyeleri, Gezi Parkı Eylemi için ne düşünüyorlar? Tartışıyoruz!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ahbârî

Dekan
Reaksiyon puanı
346
Kazlıçeşmenin de sanatçı! desteği varmış.

nzhitf.jpg

hemen gezideki artistlerin üzerine salalım :D maksat çiçek göndermek :D

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Orta açtın hemen voleyi çakalım:

"Meydanlar cenabetti, sağolsun TOMAlar Guslettirdi."
ve top ağlarda... :D

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
O çiçeği oradan çekip Doğuşu Gezi Parkına salaydık daha mı iyiydi.. :p

Snipertr

Profesör
Reaksiyon puanı
6
BM6FemYCQAAAuWr.jpg:large

Fasist milletvekilinin Türk milletine ihaneti..

@Ahbârî ve @friendly lutfen..

gülmekten öleyazdim be !

evowinds

Dekan
Reaksiyon puanı
174
Kazlıçeşmenin de sanatçı! desteği varmış.

Sanatçı orada Ağaçların Kesilmesine(!) karşı yapılan protestolara gönderme yapıyor.

Sizin yeşili koruma anlayışınız önce onu s...kten geçer demek istiyor.

Ayrıca mahrem yerini örterek yeşili koruma bahanesi ile mahrem pisliklerinizi, gizli emellerinizi örtmeye çalışıyorsunuz mesajını veriyor.

Çıplaklık ise doğallığı ve saflığı simgeliyor.

Ama duyarlı bir insan olmanın gereği olarak iradesini de katıldığı mitinge destek vererek gösteriyor.

Ben şimdilik bunları anlıyorum, acaba siz ne anlıyorsunuz ?

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Sanatçı orada Ağaçların Kesilmesine(!) karşı yapılan protestolara gönderme yapıyor.

Ayrıca mahrem yerini örterek yeşili koruma bahanesi ile mahrem pisliklerinizi, gizli emellerinizi örtmeye çalışıyorsunuz mesajını veriyor.

Ama duyarlı bir insan olmanın gereği olarak iradesini de katıldığı mitinge destek vererek gösteriyor.

Kapakkkk...:laugh:

Reaksiyon puanı
0
Ben konu açıldığından beri takip ediyorum. Konuda yalan dolan iki tarafında bir sürü tweeti resimi videosu var. Eğer benim mesajlarımı incelersen görürsün zaten yalan olan bir çok resme yada videoya resimli kanıtlı cevap vermişimdir.
Hah bende onu diyorum önce tarafsız ol.Sonra benden cevap iste.Ayrıca profiline baktım 15-16 mesaj yazmışsın bu konuyla alakalı.Bir tane videoya,twete,fotoğrafa yalan dememişsin merak eden arkadaş bakar?

Ahbârî

Dekan
Reaksiyon puanı
346

şairin kasdını öğrenmiş olduk :D

efka_vasi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
üstadın dediği gibi:
"oluklar çift; birinden nur akar; birinden kir. "

Aynı tarihlere denk gelen(veya getirilen)bir yanda Türkçe Olimpiyatları diğer yanda gezi parkı olayları..
Tesadüf ki ikisinin bitmesi aynı zamana denk geldi..
Ayarlayanlar güzel ayarlamış..

Hafiye

Profesör
Reaksiyon puanı
14
hemen gezideki artistlerin üzerine salalım :D maksat çiçek göndermek :D

Bence o eylemcilere hiç ilişmeden gidip bir ağacı taciz etmeye başlar :D

WOZL3o4.gif

Ahbârî

Dekan
Reaksiyon puanı
346
tutup adamın bilmem ne fotoğrafını oraya koymakla yaptığı hata. Biz o gezicilerin yaptıkları pislikleri saydık mı? bunlar kişilerle alakalıdır. Alakasız yerlerde bağdaştırmak abes...

Snipertr

Profesör
Reaksiyon puanı
6
bu cahillik değil, daha ötesi bilinç yapılmış olabilir.

bundan dolayidir ki bende buna ihanet dedim. cahillikle olsaydi belki acirdim belki biraz da tiye alirdim ama bu halki proveke etmek icin, ulkeyi itibarsizlastirmak icin yapilmakta.

firtina dindiginde herkes pisligiyle basbasa kalacak ve yaptiklarinin hesabini sadece akp secmenine degil tum halka verecekler.

skys

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
11
Hah bende onu diyorum önce tarafsız ol.Sonra benden cevap iste.Ayrıca profiline baktım 15-16 mesaj yazmışsın bu konuyla alakalı.Bir tane videoya,twete,fotoğrafa yalan dememişsin merak eden arkadaş bakar?

Ben zaten tarafsızım iki tarafında çok fazla yalandan dolandan haber yazdığını yorum yazdığını biliyorum buraya. O 15-16 Mesajımda o yalan yanlış haberlere cevabımdır. Gördüğümü bildiğimi yazarım. İnternetten öğrendiğimi değil. O Mesajlarımdan sonra cevap vermeyi bıraktım çünkü gereksiz Senin tarafsızlık dediğin olay burda çok az bu yüzden burayada yazdım arkadaşlar cevap vermeyin diye.

Ben polisin haklı olduğu çok nokta var kabul ediyorum. Ama işte bazı arkadaşlarımız Polisin haksız olduğu çok nokta olduğunu kabul etmiyor yada orda eylemde bulunan halkın haklı olduğunu onların gözünden bakmadan ne düşündüklerini bilmeden İnternetten öğrendikleri şeylerle milleti yargılamaktan hiç çekinmiyorlar.

tacsizkral123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bizzat baktım gerçekten paylaşılmış mı diye,paylaşılmış.Utanmasanız ABD ' yi ülkemize dmeokrasi getirmye çağıracaksınız,sonra gelip ana aa an aaa ana(KK.) :D töbe töbe neyse.

Reaksiyon puanı
0
Ben zaten tarafsızım iki tarafında çok fazla yalandan dolandan haber yazdığını yorum yazdığını biliyorum buraya. O 15-16 Mesajımda o yalan yanlış haberlere cevabımdır. Gördüğümü bildiğimi yazarım. İnternetten öğrendiğimi değil. O Mesajlarımdan sonra cevap vermeyi bıraktım çünkü gereksiz Senin tarafsızlık dediğin olay burda çok az bu yüzden burayada yazdım arkadaşlar cevap vermeyin diye.

Ben polisin haklı olduğu çok nokta var kabul ediyorum. Ama işte bazı arkadaşlarımız Polisin haksız olduğu çok nokta olduğunu kabul etmiyor yada orda eylemde bulunan halkın haklı olduğunu onların gözünden bakmadan ne düşündüklerini bilmeden İnternetten öğrendikleri şeylerle milleti yargılamaktan hiç çekinmiyorlar.
Bak şimdi sen bu yazıyı yazarken bile bir sürü yalan haber,yalan twet ortaya çıktı.Benim kastetiğim bı işte kardeşim.Video paylaşıyosun,fikrini savunuyosun bunda hiç bir absürtlük yok.Ama yalana da yalan de.İki lafta onun için et benim istediğim bu.Gerçek halk gerçekten haklıdır.Bizde onları destekliyoruz.Ama Allah adı için 15 gündür halk görebiliyor musun sen ortalıkta?Polis şunu yaptı polis bunu yaptı yerine içinizde ki hainleri, gerçekten bir dava uğruna bir şeyler yapmaya çalışanların tekerine çomak sokanları ayıklasanız olmaz mı?Polisi,hükümeti bu kadar eleştirmek yerine içinizde hainleri eleştirseniz onlara bu kadar yüklenseniz "höst ulan haddini bil" deseniz size bişey diyen yokki zaten.Bizde sizin yanınız da oluruz o zaman.

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
Solcu demem bir yafta değil. Solcu söylemlerini savunman, solcu yalanlarını dile getirmen ile kendin ilan ediyorsun bu durumu. Kendini her ne kadar solcu olarak kabul etmesen de bir gün kabul edeceksin ki Solcunun önde gideni olmuşsun. Çünkü adeta bir yağmur gibi gelen solcu propagandasına mağruz kalmışsın yalanlarına inanmışsın doğru kabul etmişsin.
Tartışmanın geldiği nokta bile bunu çok net gösteriyor. Gezi olaylarını savunuyordun fakat savunacak birşey kalmayınca terör meselesine geldik.

Terör sorunu, kürt sorunu vb kelime oyunlarının çok önemi yok benim gözümde. Önemli olan ne anlatılmak istendiğidir. Eğer ak parti söylediğin gibi bölücü olsaydı güney doğu anadoludan oy alamazdı.
Yıllardır Güne doğu anadolu halkı basılarla teröristlerin uzantısı olan partilere oy vermeye zorlanıyor ama ak parti yine de oy almayı başardı. Hem şehitin annesinden hem teröristin annesinden oy alan bir partiye bölücü demek mantığa sığmaz.

Ayrıca sonuç ortada pkk geri çekiliyor. Devlet 30 yıldır karakol adındaki barakalarda yatan mehmetçik için Artık bölgeye kale gibi korunan binalar inşa ediyor. Yıllardır yatırım almayan bölgeye teşvik veriyor yatırım yapıyor. Gap'ı bitiriyor vb. Savunma sanayi hiç olmadığı kadar güçlü. Milli tank projemiz bile var.

Başbakan kaçıyor deyip bence daha fazla kendini kandırma. Kaçacak olsa e-muhtıra verildiğinde kaçardı. Askerden de asılmaktan da korkmamış başbakan 3-5 çapulcudan mı korkacak.

Fişleme ile ilgili de adım atan hükümet yine ak parti hükümetidir. Ak partiden önce kimsenin beni dinliyorlar diye mahkemeye başvurma hakkı yoktu. Hatta Dinleme için kimseden izin almaya bile ihtiyaç yoktu. Ak parti çıkardığı yasalar ile dinlemeyi mahkeme iznine bağladı. İzin dışı dinlemeler kim tarafından yapılırsa yapılsın suç. İhaleler için her zaman yargı yolu açıktır. Ayrıca Fişleme ve ihaleye sokmama konusundaki iddialarını ispata davet ediyorum. Uzasın gitsin benim artık yalana ve haksızlığa tahammülüm kalmadı uzasın ve inceldiği yerden kopsun

Gördüklerimi söylemekle solcu olmam bu senin yaftandır. Senide anlıyorum bunu en iyi yapan kişiden öğreniyorsun nede olsa ona göre ortalık ayyaş kaynıyor.

Ha birde

1013399_557661287613767_208435657_n.jpg

30₺ ruhunu satan hainlerden olmaktansa solcu yaftası yemek daha iyidir.

Konuya yazdığım ilk mesajdan başlayarak oku, at gözlüklerini takmışsın yapacak bir şey yok senin için.

Taksimde bu ülkenin halkına gaz sıkarken PKKlı teröristleri davul zurnayla karşılayan imralıdaki caniden icazet alanlardan başka bir şey beklenmez.

Hele ki bölücülük suçundan ceza almış birinin yönettiği ülkede bu tür olayların olması çok normal. Sen şimdi buna da kanıt istersin. Başbakanın Diyarbakır DGM den aldığı cezaya bak.

Ha iş adamları ile alakalı olarak bir çok içerik yayın yasağı nedeni ile silinmiş ama kalanları da yeter anlayana.

http://www.aktifhaber.com/mitte-fisleme-haberlerine-yayin-yasagi-805822h.htm

efka_vasi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
5 Sendika yarın grev yapacakmış..

DİSK Genel Başkanı Kâni Beko, Başkanlar Kurulu ve DİSK Yönetimi’nden 30 kişinin yaptığı toplantı sonrası aldıkları karara ilişkin ilk açıklamayı yaptı. Beko, ‘genel grev’ ifadesini kullanmadan “Üretimden gelen gücümüzü kullanarak alanlara çıkacağız” dedi.

KESK Genel Sekreteri İsmail Hakkı Tombul da “Yarın KESK üyeleri işyerlerine gidecek. Buralarda bildiri okunacak. Daha sonra üretimden gelen gücümüzü kullanarak üyelerimi alanlara çıkacak” dedi.

KESK Genel Sekreteri Tombul, DİSK’in yanı sıra Türk Tabipler Birliği (TTB), Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) ve Türk Diş Hekimleri Birliği’nin ortak karar aldıklarını açıkladı. Tombul, anılan örgütlerin üyelerinin yüzbinlerle ifade edildiği aktardı.

Beş sendika ve birliğin ortak basın açıklaması yapması bekleniyor..

Vay arkadaş ne gezi parkıymış. Bu sendikalar tümden zarar arkadaş.

Kaynak

evowinds

Dekan
Reaksiyon puanı
174
[MENTION=58793]REDFOKS[/MENTION],
Devlette günlük harcirah bedeli 29,50 TL dir, yuvarlak hesap olarak 30 TL olması bence sorun olmaz.
Göreve gönderdiğiniz kişilere günlük harcirah verirsiniz.
Ama bu "devlet" için geçerlidir, "özel sektör"de yoktur...

Reaksiyon puanı
0
Gördüklerimi söylemekle solcu olmam bu senin yaftandır. Senide anlıyorum bunu en iyi yapan kişiden öğreniyorsun nede olsa ona göre ortalık ayyaş kaynıyor.

Ha birde

30₺ ruhunu satan hainlerden olmaktansa solcu yaftası yemek daha iyidir.

Konuya yazdığım ilk mesajdan başlayarak oku, at gözlüklerini takmışsın yapacak bir şey yok senin için.

Taksimde bu ülkenin halkına gaz sıkarken PKKlı teröristleri davul zurnayla karşılayan imralıdaki caniden icazet alanlardan başka bir şey beklenmez.

Hele ki bölücülük suçundan ceza almış birinin yönettiği ülkede bu tür olayların olması çok normal. Sen şimdi buna da kanıt istersin. Başbakanın Diyarbakır DGM den aldığı cezaya bak.

Ha iş adamları ile alakalı olarak bir çok içerik yayın yasağı nedeni ile silinmiş ama kalanları da yeter anlayana.

http://www.aktifhaber.com/mitte-fisleme-haberlerine-yayin-yasagi-805822h.htm
Sayın süper modum http://www.akp.com.tr/ akp otomotiv sanayi limited şirkete çıkıyor adres.akp.org.tr olmasın o.Mesajı atan arkadaş kör olmuş galiba :)

Snipertr

Profesör
Reaksiyon puanı
6

Ha birde

30₺ ruhunu satan hainlerden olmaktansa solcu yaftası yemek daha iyidir..

Redfoks bu balonunuz da patlak...

sen buna inandin da utanmadan paylastin ya.. diyecek sozum yok.

skys

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
11
Bak şimdi sen bu yazıyı yazarken bile bir sürü yalan haber,yalan twet ortaya çıktı.Benim kastetiğim bı işte kardeşim.Video paylaşıyosun,fikrini savunuyosun bunda hiç bir absürtlük yok.Ama yalana da yalan de.İki lafta onun için et benim istediğim bu.Gerçek halk gerçekten haklıdır.Bizde onları destekliyoruz.Ama Allah adı için 15 gündür halk görebiliyor musun sen ortalıkta?Polis şunu yaptı polis bunu yaptı yerine içinizde ki hainleri, gerçekten bir dava uğruna bir şeyler yapmaya çalışanların tekerine çomak sokanları ayıklasanız olmaz mı?Polisi,hükümeti bu kadar eleştirmek yerine içinizde hainleri eleştirseniz onlara bu kadar yüklenseniz "höst ulan haddini bil" deseniz size bişey diyen yokki zaten.Bizde sizin yanınız da oluruz o zaman.

Ben sana derdimi resimle anlatayım.
MU43RC0.jpg

Bak resimdede gördüğün gibi biz polislerle karşılıklı durup sohbet ederken. Cumhuriyet Caddesinde BDP Gibi gruplar polisle çatışıyordu. Ben hiç bir türlü grubu desteklemiyorum ne bdp ne tkp nede başka birşeyi. Ben sadece kendi düşündüklerim için ordayım. Bu resim gezi parkına gaz bombaları atılmadan hemen önceydi. Polislerle oturup muhabett ettik sohbet ettik. Polis amiri gelip arkadaşlar sadece arkanızdaki Otobüsleri kaldıracağım şerefim üzerine yemin ediyorumki Gezi parkına girmeyeceğim. Zaten toplasak 100 kişişiniz burda sizi dağıtmam 1 Dakikamı almaz lütfen dağılın yolu açalım dedi. Ama işte aynen burda olduğu gibi ordada aramızdaki bazı kıt arkadaşlar anlamadı bunu ve otobüsün içine girmeler tomaların önlerine yatmalar gibi saçma sapan harekete giriştiler. Sonunda ne oldu Polis müdahele yaptı otobüsleri kaldırdı Gezi parkınada gaz bombası attı. Peki burda suçlu kim ? Tabikide o kıt arkadaşlar. Umarım anlamışşındır beni

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...