SDN Üyeleri, Gezi Parkı Eylemi için ne düşünüyorlar? Tartışıyoruz!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
9530577707.jpg

Buna güldüm epeycene.. :D

- - - Mesaj Güncellendi - - -

7954998780.jpg

Buda "cuk" oturmuş... :D

Snipertr

Profesör
Reaksiyon puanı
6
9530577707.jpg

Buna güldüm epeycene.. :D

hemen mutfaga kosup isyan var mi diye baktim. simdilik ortalik sakin gorunuyor. kilitli depoda sakladigim tencere ve tavalari da balkondaki kapaksiz dolaba yerlestirdim. yarin oburgun ozgurluk diye tuttururlar filan mazaALLAH. sonra dibi yanik yemek yeriz hafazanALLAH

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
2 gündür İstabuldaydım. Kaldığım yerde Taksim meydanına 600 - 700 Metre civarı.

Dün akşam saatleri müdahale olduğundan habersiz eve dönüyordum. Aksilikte kaldığım ev Taksim meydanı üzerinde. Nereye gitsem eylemciler ve ardından biber gazı. Öyle böyle ara sokaklardan kaçtık.

Bugün de eğitim aldığım Büyükçekmece' ye dönecektim. Elimde valizlerle bu eylemcilerden uzak durup biber gazına hiç yaklaşmayayım diyordum ki Taksim civarı hangi caddeye girsem bunlar ve ardında polis.

500 Metre civarı bunlar yüzünden elimde valiz yüklü oradan oraya koşturdum. Tabi burun kızarık, gözler yaşlı halde. Unkapanı köprüsüne geldim ki soluk soluğa zor kaçtım.

Bu mudur yani hak savunmak, ağaçları kurtarmak, sözde direniş. Bunlar yüzünden binlerce insan mağdur oluyor. Umarım bir an önce bu saçmalık biter ve huzura kavuşuruz...

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
hemen mutfaga kosup isyan var mi diye baktim. simdilik ortalik sakin gorunuyor. kilitli depoda sakladigim tencere ve tavalari da balkondaki kapaksiz dolaba yerlestirdim. yarin oburgun ozgurluk diye tuttururlar filan mazaALLAH. sonra dibi yanik yemek yeriz hafazanALLAH

Bende her ihtimale karşı yumurta yapmak için kullandığım bakır tavaya bi tekme attım. :p

goki

Asistan
Reaksiyon puanı
0
şimdi a haberde bir kişiyi dinledim kendisi hukuk okumuş milletvekilliği yapmış şimdide köşe yazarlığı yapıyormuş Türkiye deki darbeleride yaşayan birisi, demokrasiyle ilgili açıklaması aynen şöyle ; "eğer toplumun bir kesimi yapılacak olan projeden rahatsız ise şuan mecliste ombudsmanlık yani kamu hakemliği denilen bir imkan var buna başvurulur bu kişi hem projeyi isteyen hemde istemeyen kesimlerle konuşur stk ların görüşlerini alır ve bir arabuluculuk yapar eğer bundan sonuç alınamazsa mahkemeye başvurulur süreç durdurulur ki şuan yapılmış zaten bu neyse eğer bundanda sonuç alınamazsa avrupa insan hakları mahkemesine başvurulur ondanda sonuç alınamazsa bm mahkemelerine başvurulur ondanda sonuç alınamazsa referandum talebi olur ve referandum olana kadar stk larla ve toplumun diğer kesimleriyle iletişime geçilerek projenin aleyhine bir karar alınmasına çalışılır eğerki referandumdanda bir sonuç alınamazsa anayasa mahkemesine başvurulur ve oylamanın iptali istenir oda olmadı eylemler yapılır fakat KAMU DÜZENİ BOZULMADAN KAMUYA ZARAR VERİLMEDEN YOLLAR KAPATILMADAN GÖSTERİLER YAPILIR AMA TOPLUMUN HER KESİMİNİN KULLANACAĞI YERLERİ İŞGAL ETMEDEN kısa süreli eylemler protestolar yapılabilir ancak bu imkanları kullanmadan direk kabadayılık taslanarak bir yer işgal edilirse kamu düzeni bozulursa kamu mallarına sivil vatandaşların mallarına zarar verilirse bu demokrasi arayışı değildir dedi ve ekledi demokrasinin bu kadar entsrümanı varken bunlar kullanılarak sonuç almak yerine şuan yapılanlar bu memlekete zarar vermekten başka birşey değildir hak ararken başkalarının huzuru ve hakları ihlal edilmez" dedi.

not: tam olarak söylediklerini aktarmaya çalıştım bir fazla veya eksik olabilir.

azen63

Profesör
Reaksiyon puanı
24
şimdi biz yurtdışında olduğumzdan burada ki yönetimde bize ambargo koyuyor. internete telefon ile baglanıyorum......oda yarım saatte bir sayfa acıyor.. akıl mantık hiçbir zaman değişmiyor.....(experia z )

Reaksiyon puanı
0
https://www.facebook.com/photo.php?v=486961434715677

https://www.facebook.com/photo.php?v=10201308419935936

Yazık sayın Başbakanımızın ülkemizi getirdiği duruma bakıyorumda üzülmemek elde değil.

"Suçlusun erdoğan asgari ücret 184 tl iken 760 tl yaptın......
Suçlusun hızlı tren projesini başlattın...
Suçlusun köyümüze kadar asfalt yol yaptın
Suçlusun yüzbinlerce konut(TOKİ) yaptın herkes ev sahibi oldu.
Suçlusun Türkiye geneli 150.000 de......rsl...ik yaptın, üniversitesi olmayan şehir bırakmadın.
Suçlusun senden önce üniversite öğrencisine 45 tl veriliyordu sen 200+120=320 tl verdin.
Çiftçiye krediyi senden önce %59 faizle veriliyordu sen %5,2 faizle verdin suçlusun.
Suçlusun Halk bankası sen den önce esnafa %47 faizle kredi veriyordu sen %13,%10 en son olarak %5 yaptın
Senden öncekiler camiyi medreseyi ahır olarak kullandılar sen restore ettin.suçlusun
Suçlusun 18 yaşına kadar ücretsiz sağlık hitmetleri verdirdin.
Suçlusun artık kimse hastanelerde ücret ödeyemediği için rehin kalmıyor.
Suçlusun erdoğan Sosyal dayanışma fonu 892 milyon tl iken 2milyar 365milyon tl ye yükselttin
Suçlusun, enflasyon canavarını boğdun attın.
Suçlusun Çiftçi eksede ekmesede tarım desteği alıyor
Suçlusun Borçlar ötelenip faiz alınmıyor
Suçlusun sen gelmeden önce gece yatardık ZAM, sabah kalkardık ZAM.şimdi yok.suçlusun.
Suçlusun Türkiye orta doğunun lideri oldu.
Suçlusun Türkiye dünyanın en büyük 15. Ekonomisi oldu
Suçlusun erdoğan ders kitaplarını ücretsiz verdin
Suçlusun erdoğan marmaray projesinin temellerini bitirdin
Suçlusun erdoğan bu ülkenin milli gelirini 800 milyar dolara çıkarttın…
Suçlusun erdoğan karadeniz sahil yolunu bitirdin
Suçlusun erdoğan türkiye’yi dünyaya duyurdun
Suçlusun erdoğan cumhuriyet tarihinde en fazla duble yol yaptın
Suçlusun başbakanım 13.000 hastaneyi 31.500’e çıkardın
Suçlusun artık aile doktorlarımız var
Suçlusun erdoğan çiftçiye mazot desteği verdin
Suçlusun bankaları batırmadın rantçıları doyurmadın kepenkleri kapattırmadın enflasyonu patlatmadın
Suçlusun erdoğan kişi başına milli geliri 1.300 dolardan 10.000 dolara çıkardın
Suçlusun erdoğan türkiyede enflasyonu tek haneli rakamlara indirdin
Suçlusun imf den alıp kodamanlara peş keş çekmedin
Suçlusun başbakan, piyade tüfeği yapamayan ülkeye uçak fabrikası kurdun
Suçlusun erdoğan çünkü kan emici vampirlerin tekerlerine çomak soktun
Suçlusun erdoğan kardeşlik projesi başlattın
Suçlusun erdoğan türkiyede ilk defa imfsiz ekomominin olmasını sağladın
Suçlusun erdoğan çeteleri çökerttin, mafyayı bitirdin.
Suçlusun erdoğan öğretmenler eğitime hazırlık ödeneği verdin
Suçlusun erdoğan çünkü bütün arap ülkelerindeki kişiler birbirlerine türk bayrağını nereden buluruz diye soruyarlar suçlusun başbakanım! Çünkü sen cumhuriyetten 2002 yılına kadar yapılan gerek alt yapı gerek üst yapı her türlü şeyin 8 yılda 3 katını yaptın
Suçlusun erdoğan özürlülerin maaşını arttırıp onlara bakanlarada maaş bağladığın için
ONE MİNUTE SUÇLUSUN GARİBAN SOFRALARINDA İFTAR AÇTIĞIN İÇİN
Suçlusun ücretsiz kömür dağıttığın için
İmkanı olmayan ailelerin kız ve erkek öğrencilerine her ay düzenli para verdin eğitim için suçlusun sen!!!"
ALINTIDIR.

Ahbârî

Dekan
Reaksiyon puanı
346
Bende her ihtimale karşı yumurta yapmak için kullandığım bakır tavaya bi tekme attım. :p
abi tavaya yazık :D

https://www.facebook.com/photo.php?v=486961434715677

https://www.facebook.com/photo.php?v=10201308419935936

Yazık sayın Başbakanımızın ülkemizi getirdiği duruma bakıyorumda üzülmemek elde değil.
ilk video anlaşılmıyor.
ikinciside gayet güzelmiş. napsın adam tenezzül etmemiş utup götürüyorlar. görende 40 katıra bağladı sürüyor sanacak :D adam şikayetçi olsa depinir :D
geçin bu ayakları.

evowinds

Dekan
Reaksiyon puanı
174
TOMA'ların içine artık ne koyuyorlar biliyor musunuz? "sabun"
Öncekiler "sabunsuz" olunca eylemcilerin zoruna(!) gitmiş, "sabunsuz" olmuyor demek ki ...
Temizlik için:
sagliginiz-icin-suya-sabuna-dokunun.jpg

201010255614_sagliginiz-icin-suya-sabuna-dokunun_9815_o.jpg

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Gezinin ilk günlerindeki gibi manipülasyonlar yapılıyor.
Her önüne geleni tweet yapanlara itibar etmeyin.

TWEET
a846655dff2cded7037b9dde2fd7c057_k.jpg

BAŞKA BİR TWEET
60a4fcbcf1b566d7010d0ca281dbcb2b_k.jpg

GERÇEK
1f62b2214f857bb5df4729b3b304d61c_k.jpg

4d50b4662f7ef2b7393ddf63ac4536e9_k.jpg

6518c6cbb024f6bbe9c989ea483bf077_k.jpg

5f5698941486269507fac9ff9c3646f1_k.jpg

ad3f8f6e2baa163ee38ddc5838887417_k.jpg

c9e1599b88a7189528cb000806a0e612_k.jpg

Şimdi bunları paylaşan onbinlerce kişinin çoğu cahilliğinden.
Ancak kalanları ve bu paylaşımı ilk hazırlayan kaynakların kötü niyetli olduğunu görün.

skys

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
11
"Suçlusun erdoğan asgari ücret 184 tl iken 760 tl yaptın......
Suçlusun hızlı tren projesini başlattın...
Suçlusun köyümüze kadar asfalt yol yaptın
Suçlusun yüzbinlerce konut(TOKİ) yaptın herkes ev sahibi oldu.
Suçlusun Türkiye geneli 150.000 de......rsl...ik yaptın, üniversitesi olmayan şehir bırakmadın.
Suçlusun senden önce üniversite öğrencisine 45 tl veriliyordu sen 200+120=320 tl verdin.
Çiftçiye krediyi senden önce %59 faizle veriliyordu sen %5,2 faizle verdin suçlusun.
Suçlusun Halk bankası sen den önce esnafa %47 faizle kredi veriyordu sen %13,%10 en son olarak %5 yaptın
Senden öncekiler camiyi medreseyi ahır olarak kullandılar sen restore ettin.suçlusun
Suçlusun 18 yaşına kadar ücretsiz sağlık hitmetleri verdirdin.
Suçlusun artık kimse hastanelerde ücret ödeyemediği için rehin kalmıyor.
Suçlusun erdoğan Sosyal dayanışma fonu 892 milyon tl iken 2milyar 365milyon tl ye yükselttin
Suçlusun, enflasyon canavarını boğdun attın.
Suçlusun Çiftçi eksede ekmesede tarım desteği alıyor
Suçlusun Borçlar ötelenip faiz alınmıyor
Suçlusun sen gelmeden önce gece yatardık ZAM, sabah kalkardık ZAM.şimdi yok.suçlusun.
Suçlusun Türkiye orta doğunun lideri oldu.
Suçlusun Türkiye dünyanın en büyük 15. Ekonomisi oldu
Suçlusun erdoğan ders kitaplarını ücretsiz verdin
Suçlusun erdoğan marmaray projesinin temellerini bitirdin
Suçlusun erdoğan bu ülkenin milli gelirini 800 milyar dolara çıkarttın…
Suçlusun erdoğan karadeniz sahil yolunu bitirdin
Suçlusun erdoğan türkiye’yi dünyaya duyurdun
Suçlusun erdoğan cumhuriyet tarihinde en fazla duble yol yaptın
Suçlusun başbakanım 13.000 hastaneyi 31.500’e çıkardın
Suçlusun artık aile doktorlarımız var
Suçlusun erdoğan çiftçiye mazot desteği verdin
Suçlusun bankaları batırmadın rantçıları doyurmadın kepenkleri kapattırmadın enflasyonu patlatmadın
Suçlusun erdoğan kişi başına milli geliri 1.300 dolardan 10.000 dolara çıkardın
Suçlusun erdoğan türkiyede enflasyonu tek haneli rakamlara indirdin
Suçlusun imf den alıp kodamanlara peş keş çekmedin
Suçlusun başbakan, piyade tüfeği yapamayan ülkeye uçak fabrikası kurdun
Suçlusun erdoğan çünkü kan emici vampirlerin tekerlerine çomak soktun
Suçlusun erdoğan kardeşlik projesi başlattın
Suçlusun erdoğan türkiyede ilk defa imfsiz ekomominin olmasını sağladın
Suçlusun erdoğan çeteleri çökerttin, mafyayı bitirdin.
Suçlusun erdoğan öğretmenler eğitime hazırlık ödeneği verdin
Suçlusun erdoğan çünkü bütün arap ülkelerindeki kişiler birbirlerine türk bayrağını nereden buluruz diye soruyarlar suçlusun başbakanım! Çünkü sen cumhuriyetten 2002 yılına kadar yapılan gerek alt yapı gerek üst yapı her türlü şeyin 8 yılda 3 katını yaptın
Suçlusun erdoğan özürlülerin maaşını arttırıp onlara bakanlarada maaş bağladığın için
ONE MİNUTE SUÇLUSUN GARİBAN SOFRALARINDA İFTAR AÇTIĞIN İÇİN
Suçlusun ücretsiz kömür dağıttığın için
İmkanı olmayan ailelerin kız ve erkek öğrencilerine her ay düzenli para verdin eğitim için suçlusun sen!!!"
ALINTIDIR.
Kardeşim gelipte şu görüntülere verecek bir cevabın yok. Gelmiş bana neleri yazıyorsun ne alaka ? Şu görüntülere verecek cevabın yoksa Boş boş yazma sırf cevap yazmak için. Ben buraya o alıntığı yaptığın yazı gibi tam tersi tamamen başbakanı Kötüleyen yazılar yazarım burda ama ne gerek var? Ben buraya video koymuşum Görüntüler koymuşum gelmiş bana Başbakan şunları bunları yaptın diyorsun ya benim sana daha verecek cevabım yok

Ahbârî

Dekan
Reaksiyon puanı
346
996840_478679315554112_1441822208_n.jpg

Allah aşkına adama bakın. Çevreye bakın. Ne görüyorsunuz? Aklınıza hiç İsrail askerlerine düşmanlığından taş atanlar geldi mi? Benziyor mu? Hani düşmanını taşlayan. Bunlarda dirennmiyor, savaşıyor, adam karşısındaki polise karşı savaşıyor, kendi ülkesinin güvenlik gücüne karşı. Kimse kusura bakmasın. Yetkim olsa plastik mermi dahi olsa kullanma izni veririm, bu çapulcular bilye vs fırlatırken...

azen63

Profesör
Reaksiyon puanı
24
@yemekteyizhasan nerede yaw herhalde doktor haberi yalan olduktan sonra kaybolmuştur.:)

jack bauer

Profesör
Reaksiyon puanı
1

ilk video anlaşılmıyor.
ikinciside gayet güzelmiş. napsın adam tenezzül etmemiş utup götürüyorlar. görende 40 katıra bağladı sürüyor sanacak :D adam şikayetçi olsa depinir :D
geçin bu ayakları.

mantığına hayranım...

Ahbârî

Dekan
Reaksiyon puanı
346
Çok devrim yapacak gibi duruyordu.. :p
Şimdiki hedefim raftaki düdüklü tencere.. :p
anladım abi ben senin derdini :D acıktın de mi :p Tabi yemek yapamayınca tencere tavadan al hırsını :D

TOMA'ların içine artık ne koyuyorlar biliyor musunuz? "sabun"
Öncekiler "sabunsuz" olunca eylemcilerin zoruna(!) gitmiş, "sabunsuz" olmuyor demek ki ...
Temizlik için:
sagliginiz-icin-suya-sabuna-dokunun.jpg

201010255614_sagliginiz-icin-suya-sabuna-dokunun_9815_o.jpg
ne güzel işte :D temizleniyorlar, kokularından kurtulsunlar, arada gusül de alsın cenabet herifler :D

mantığına hayranım...
teşekkürler :)

skys

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
11

ilk video anlaşılmıyor.
geçin bu ayakları.

Helal sana dostum. Yorumsuzsun.

Reaksiyon puanı
0
Kardeşim gelipte şu görüntülere verecek bir cevabın yok. Gelmiş bana neleri yazıyorsun ne alaka ? Şu görüntülere verecek cevabın yoksa Boş boş yazma sırf cevap yazmak için. Ben buraya o alıntığı yaptığın yazı gibi tam tersi tamamen başbakanı Kötüleyen yazılar yazarım burda ama ne gerek var? Ben buraya video koymuşum Görüntüler koymuşum gelmiş bana Başbakan şunları bunları yaptın diyorsun ya benim sana daha verecek cevabım yok
Sen önce 220 sayfa geriye dön orada ki yalan dolan videolara,twetlere,resimlere cevap ver seninle sonra aynı platformda tartışırız.Ama işin uzun ömrün yetmez cevaplamaya.

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
[h=1]Medyanın doktorları hırsız çıktı![/h]
vali_mutludan_lys_aciklamasi13713560180_h1039062.jpg

[h=2]İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, gösterilerde 3 doktorun yaralılara yardım ettiği için gözaltına alındığı iddialarıyla ilgili, açıklama yaptı..[/h]İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, gösterilerde 3 doktorun yaralılara yardım ettiği için gözaltına alındığı iddialarıyla ilgili, "Doktor önlüğü giymiş olup, sağlık yardımı yaptığı söylenen şahısların doktorlukla, sağlıkla hiçbir ilgileri yoktur. Hatta birinin 7 ayrı hırsızlık suçu bulunmaktadır" ifadelerini kullandı.

İşte İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'nun attığı tweetler;

2jpg_h272.jpg

KAYNAK

jack bauer

Profesör
Reaksiyon puanı
1
şu vakitten sonra gezi parkı olaylarını tartışmaktan çıktı iş her iki tarafta kendini haklı görüp onu savunuyor arada tahrik edici şeyler kullanılıyor biraz daha moderatörlere iş düşüyor.

skys

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
11
Sen önce 220 sayfa geriye dön orada ki yalan dolan videolara,twetlere,resimlere cevap ver seninle sonra aynı platformda tartışırız.Ama işin uzun ömrün yetmez cevaplamaya.

Ben konu açıldığından beri takip ediyorum. Konuda yalan dolan iki tarafında bir sürü tweeti resimi videosu var. Eğer benim mesajlarımı incelersen görürsün zaten yalan olan bir çok resme yada videoya resimli kanıtlı cevap vermişimdir.

Ahbârî

Dekan
Reaksiyon puanı
346
bir de şuna bakalım ve bir isim koyalım :

1011927_472205236187544_1699570651_n.jpg

benim aklıma şu geldi : PKK Gezi Şubesi. Ya sizin?

evowinds

Dekan
Reaksiyon puanı
174
anladım abi ben senin derdini :D acıktın de mi :p Tabi yemek yapamayınca tencere tavadan al hırsını :D

ne güzel işte :D temizleniyorlar, kokularından kurtulsunlar, arada gusül de alsın cenabet herifler :D

teşekkürler :)

Orta açtın hemen voleyi çakalım:

"Meydanlar cenabetti, sağolsun TOMAlar Guslettirdi."

Hafiye

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Kazlıçeşmenin de sanatçı! desteği varmış.

nzhitf.jpg

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...