SDN Üyeleri, Gezi Parkı Eylemi için ne düşünüyorlar? Tartışıyoruz!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

CyberShot

Doçent
Reaksiyon puanı
1
[h=1]CNN International, Başbakan Erdoğan'ın konuşmasını ne kadar süre yayınladı...
CNN, Ankara'da rekor kırdı![/h]

41230619_ankara.jpg

Taksim'den saatlerce yayın yapan CNN International, Başbakan Erdoğan'ın Sincan'da konuştuğu tarihi mitingi 9 saniye yayınladı Kaynak

evowinds

Dekan
Reaksiyon puanı
174
[MENTION=322024]frknklc[/MENTION], Anlayana 1 saniyesi bile yeter merak etme...

evowinds

Dekan
Reaksiyon puanı
174
10 dakikada hepsi dağıldı :)

Ulul Emre İtaat böyle bir şeydir, saatlerce toplanması süren kalabalık bir anda dağılır.

Aşağıda Malcolm X'den bir sahne, gücün ve gövde gösterisinin simgesi. İngilizcesi olanlar daha rahat anlarlar.

[video=youtube;5Uoy6xy5AFM]http://www.youtube.com/watch?v=5Uoy6xy5AFM[/video]

"That is too much power for one man to have..." Polisin en sonda söylediği söz, sanırım herşeyi özetliyor...

Reaksiyon puanı
10,325
Yiğit Bulut: Başbakan'ı öldürmeye çalışıyorlar

A Haber’de yayınlanan Mehmet Ali Önel Yönetimindeki Deşifre Programı’nda Gezi Parkı’nda başlayıp Türkiye"ye yayılan eylemler mercek altına alındı. Programa konuk olan Kanal 24 Televizyonu Genel Yayın Yönetmeni Yiğit Bulut çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

kaynak

not. yahu videosunu copy edip koyuyorum, kayıt et tuşuna basınca çıkmıyor. kaynaktan izlenebilir. çok önemli ve mutlaka bilinmesi gereken şeyler söylüyor.

DarKeN

Profesör
Reaksiyon puanı
88
Erdoğan hükümetinin artık istifa vakti geldi. Millet ikiye bölündü ülkede iç savaş çıkacak neredeyse o hala daha olayı park meselesi sanıp ona nazaran açıklamalar yapıyor. Enough is enough. Time to move out !

ruz

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Erdoğan hükümetinin artık istifa vakti geldi. Millet ikiye bölündü ülkede iç savaş çıkacak neredeyse o hala daha olayı park meselesi sanıp ona nazaran açıklamalar yapıyor. Enough is enough. Time to move out !

Bi susun artık bi susun beee. Yetti beee!!!!!!!

Reaksiyon puanı
10,325

olur paşam, siz emredin yeter!
seçimleri beklemeye bile gerek yok di mi?
Menderes gibi asın gitsin.

göğsünde siyon yıldızı taşıyan efendiler öyle arzu ediyorlar çünkü.
yalnız bi sorun var paşam; önemli bir sorun hemde!
nedir biliyor musun?

onu oraya taşıyan vatandaş, siyon yıldızlı fötr şapkalı efendiler istiyor diye onu yedirtmeye hiç niyetli değiller.

üzgünüm! efendilerinizin düdüğü ötmeyecek bu defa...

artık 1960'larda değiliz çünkü, yıl 2013 ve koyun zannettiklerinizin gözü fena açıldı!

goki

Asistan
Reaksiyon puanı
0
habertürk ü izliyodum iki tane kadın muhabiri sıkıştırıp aralarına aldılar sonra yayın kesildi adama napıyolar ya :D

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
her yerde yalan ve dezenformasyon.
yok polisler bebeği öldürmüş de, benzin alıp yakarak öldüreceklermiş de, he de hö de.
direnişin ilk günlerinde birçok kişi balıklama atladı ama bu sefer o etkiyi vermeyecek.
twitter'daki her gördüğü twitleyen bazıları kötü niyetli bazıları ise ahmak o insanlara artık itibar edilmiyor.

Hafiye

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Halk mı? Halk kim? Meydandakilerden %10'u halk, geriye kalan sizin yarattığınız ortamdan yararlanıp Türkiye nefretini kusan kişiler.

Halkmış. Peh.

Hem şurada sandığa ne kadar kaldı ki, bekleyin, oyunuzu kullanın, gönlünüzdeki adamı lider yapın demokratik insanlar.

Demokrasiyi sandıktan ibaret sandığınız için aklınızın bazı şeyleri alamamasını anlyorum. Ayranı fazla kaçıranların uykusunu ve halk ile arasının açılmasını da anlıyorum ama bu baskıcı, yasakçı ve otoriter sistemin gün gelip size de, bugün değirmenine su döktüğü yandaşlarının da canını yakacağını görememenizi anlayamıyorum. O sokakta hükümeti protesto eden halk, sizlerin de hakkını savunuyor fakat bunu anlamakta direnmeniz gerçekliği değiştirmiyor.

nightfall

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
akp'ye destek verenlerin şuan polis tarafından gerçekleştirilen terörü(evet terör) memnuniyetle karşılamaları ne acıdır.

goki

Asistan
Reaksiyon puanı
0
her yerde yalan ve dezenformasyon.
yok polisler bebeği öldürmüş de, benzin alıp yakarak öldüreceklermiş de, he de hö de.
direnişin ilk günlerinde birçok kişi balıklama atladı ama bu sefer o etkiyi vermeyecek.
twitter'daki her gördüğü twitleyen bazıları kötü niyetli bazıları ise ahmak o insanlara artık itibar edilmiyor.

demin bi twit gördüm "divan otele müdehale var polis insanları tarıyor" saçlarını mı acaba

DarKeN

Profesör
Reaksiyon puanı
88
olur paşam, siz emredin yeter!
seçimleri beklemeye bile gerek yok di mi?
Menderes gibi asın gitsin.

göğsünde siyon yıldızı taşıyan efendiler öyle arzu ediyorlar çünkü.
yalnız bi sorun var paşam; önemli bir sorun hemde!
nedir biliyor musun?

onu oraya taşıyan vatandaş, siyon yıldızlı fötr şapkalı efendiler istiyor diye onu yedirtmeye hiç niyetli değiller.

üzgünüm! efendilerinizin düdüğü ötmeyecek bu defa...

artık 1960'larda değiliz çünkü, yıl 2013 ve koyun zannettiklerinizin gözü fena açıldı!
Bugünkü kullanılan yönetim modeli 'demokrasi' mevcut yöntemlerin en iyisi. Ancak uygulamada büyük sıkıntılar var.Siyaset ve toplum bilimciler biraz daha kafa yorup “demokrasi üstü” bir yönetim modeli bulmalılar. Bizler bugün gözlerimizi kapatmış “demokrasicilik oyunu” oynuyoruz!..Demokrasinin özüne göre, herkes yasalar önünde eşit. Herkesin eşit oy hakkı var. Herkesin yönetime katılma ve temsil edilme hakkı var, vs.
Gerçekte bu böyle mi ?
Bir kere, herkes yasalar önünde eşit değil!.. Bunu sindirebilmemiz için “eşitsizliğe” çeşitli kılıflar bulunmuş. Bir kitap yazılabilecek bu konuda üzerinden geçeyim. En basiti, milletvekilleri “kürsü dokunulmazlığı” nın ötesinde her konuda dokunulmazlığa sahipler. Bu, her demokraside yok, bizde var!
Herkesin oy hakkı da eşit değil Türkiye’de. Çünkü, 1 - Herkes özgürce oy kullanmıyor. Türkiye’de Atatürk ilkelerine aykırı biçimde aşiret ve cemaatler (dîni ve siyasi) çok yaygın. Bunlarda tartışma ve itiraz söz konusu değil. Buralara mensup geniş kitleler özgür irade ile oy kullanmıyor. Bunu kaldırmak bir yana, siyasiler özendiriyor, aşiret ve cemaat liderlerini kafaya almaya çalışıyor. 2 - Yüzde 10’luk seçim barajı var. Bu, özünde “milyonlarca oyun çöpe atılması” demek. Hani nerede temsil hakkı?..
Kendimize göre demokrasi var deyip geçiyoruz. “Yalnızca yetenekli ve eğitilmiş, bilgili insanlara oy kullandırılmalı!”
Bir otomobili yönetmek için “ehliyet” gerekiyor da ülkeyi yönetecekleri seçmek için niçin ehliyet gerekmiyor?..
Pek çok mesleğe girmek için belge zorunlu. Seçime katılmak için “seçmen kartı” zorunlu.
Bunlara benzer biçimde acaba “oy verme kartı-ehliyeti” verilse nasıl olur?
Erdoğan hükümetini başa getirenlerin kimler olduğunu biliyoruz biz bu ülkede.

ruz

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Demokrasiyi sandıktan ibaret sandığınız için aklınızın bazı şeyleri alamamasını anlyorum. Ayranı fazla kaçıranların uykusunu ve halk ile arasının açılmasını da anlıyorum ama bu baskıcı, yasakçı ve otoriter sistemin gün gelip size de, bugün değirmenine su döktüğü yandaşlarının da canını yakacağını görememenizi anlayamıyorum. O sokakta hükümeti protesto eden halk, sizlerin de hakkını savunuyor fakat bunu anlamakta direnmeniz gerçekliği değiştirmiyor.

Ben kendi hakkımı savunmaktan aciz değilim, sanane benim hakkımdan! Senin yaptığınla tayyib'in yaptığı arasında ki fark ne? Oda diyoki halkı mı düşünüyorum alkol içmelerini istemiyorum. Sen kimsinde benim adıma karar verip eylemler yapıyosun.
[MENTION=36351]mr_rain[/MENTION] bağımsız moderasyon yapamayacaksan başkasına devret tek taraflı yorum silmekle olmuyor.

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Ben kendi hakkımı savunmaktan aciz değilim, sanane benim hakkımdan! Senin yaptığınla tayyib'in yaptığı arasında ki fark ne? Oda diyoki halkı mı düşünüyorum alkol içmelerini istemiyorum. Sen kimsinde benim adıma karar verip eylemler yapıyosun.
@mr_rain bağımsız moderasyon yapamayacaksan başkasına devret tek taraflı yorum silmekle olmuyor.

Sebep?

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Kimin tek taraflı yorumu arkadaşlar? Adam başbakana faşist demiş. Ne yapmak lazımdı, siz söyleyin o zaman...

Hafiye

Profesör
Reaksiyon puanı
14
@mr_rain bağımsız moderasyon yapamayacaksan başkasına devret tek taraflı yorum silmekle olmuyor.

Otoriter ve baskıcı uygulamaları icra edenlere biyat edenler de halkın hakkını savunuyorlar öyle değil mi? E onlar "halk" oluyor da bunlar neden "terörist" oluyor? Ayran içmeye devam...

ruz

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kimin tek taraflı yorumu arkadaşlar? Adam başbakana faşist demiş. Ne yapmak lazımdı, siz söyleyin o zaman...

O kısım gözümden kaçmış kusura bakma benim 3-4 mesajı silinmiş görünce sinirlendim. Benim mesajlara sebebiyet veren mesajlarıda silmişsin teşekkür ederim ve özür dilerim.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Otoriter ve baskıcı uygulamaları icra edenlere biyat edenler de halkın hakkını savunuyorlar öyle değil mi? E onlar "halk" oluyor da bunlar neden "terörist" oluyor? Ayran içmeye devam...

Gel beraber olsun

Reaksiyon puanı
10,325
Bugünkü kullanılan yönetim modeli 'demokrasi' mevcut yöntemlerin en iyisi. Ancak uygulamada büyük sıkıntılar var.Siyaset ve toplum bilimciler biraz daha kafa yorup “demokrasi üstü” bir yönetim modeli bulmalılar. Bizler bugün gözlerimizi kapatmış “demokrasicilik oyunu” oynuyoruz!..Demokrasinin özüne göre, herkes yasalar önünde eşit. Herkesin eşit oy hakkı var. Herkesin yönetime katılma ve temsil edilme hakkı var, vs.
Gerçekte bu böyle mi ?
Bir kere, herkes yasalar önünde eşit değil!.. Bunu sindirebilmemiz için “eşitsizliğe” çeşitli kılıflar bulunmuş. Bir kitap yazılabilecek bu konuda üzerinden geçeyim. En basiti, milletvekilleri “kürsü dokunulmazlığı” nın ötesinde her konuda dokunulmazlığa sahipler. Bu, her demokraside yok, bizde var!
Herkesin oy hakkı da eşit değil Türkiye’de. Çünkü, 1 - Herkes özgürce oy kullanmıyor. Türkiye’de Atatürk ilkelerine aykırı biçimde aşiret ve cemaatler (dîni ve siyasi) çok yaygın. Bunlarda tartışma ve itiraz söz konusu değil. Buralara mensup geniş kitleler özgür irade ile oy kullanmıyor. Bunu kaldırmak bir yana, siyasiler özendiriyor, aşiret ve cemaat liderlerini kafaya almaya çalışıyor. 2 - Yüzde 10’luk seçim barajı var. Bu, özünde “milyonlarca oyun çöpe atılması” demek. Hani nerede temsil hakkı?..
Kendimize göre demokrasi var deyip geçiyoruz. “Yalnızca yetenekli ve eğitilmiş, bilgili insanlara oy kullandırılmalı!”
Bir otomobili yönetmek için “ehliyet” gerekiyor da ülkeyi yönetecekleri seçmek için niçin ehliyet gerekmiyor?..
Pek çok mesleğe girmek için belge zorunlu. Seçime katılmak için “seçmen kartı” zorunlu.
Bunlara benzer biçimde acaba “oy verme kartı-ehliyeti” verilse nasıl olur?
Erdoğan hükümetini başa getirenlerin kimler olduğunu biliyoruz biz bu ülkede.

İstersen hiç kıvırmadan "bizim kafada olanlar oy kullansın, camiye giden, köyde oturan vs. kişilere oy hakkı tanınmasın" de olsun bitsin bu iş. çünkü söylediklerinin arka planında bunlar okunuyor. da...

da'sı var işte bu işin!

bu kurduğunuz hayal ütopyadan öteye gitmeyecek hiçbir zaman paşam.
boşuna nefes tüketmeyin.
Dağdaki çoban da seninle aynı oyu kullanacak,
sulukuledeki çingene vatandaşımız da.

cngzkyz

Profesör
Reaksiyon puanı
276
AK PARTİLİYİZ AK PARTİLİ HÜLOĞĞĞĞĞĞĞĞ :mrgreen:

[video=youtube;zixTSPSPTsQ]https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=zixTSPSPTsQ[/video]

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...