SDN Üyeleri, Gezi Parkı Eylemi için ne düşünüyorlar? Tartışıyoruz!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Zamanında devletin bekası için kardeş katlinden tut hertürlü şeyi caiz gören bir zihniyet için yine bugun beka, başkanlık ve sultanlık yolunda yapılacak her zulum de caiz ve hak görülecektir bu zihniyet tarafından... İnsana değerin verilmediği buradan anlayabiliriz.

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Bizim insanlar küfürle beslenen insanlar geneleme yapmıyorum ama malesef küfürü kendine hak buluyorlar hele birde cocuğu kocası olan bir kadına yapılan küfür hiç hoş değil başbakanın hanımına yapılanlar cok ama cok terbiyesizce onun yaşında cocukları var bu da doğru değil phodoshop ve ya değil o düşünce hangi zihniyete cıkmışsa lanet olsun ona bırak olayları bir tarafa o yurtdışında acılan o pankart yapanı ben olsam tespit ederim hiçmi türkiye gelmiyecek o şahıs
Aynen [MENTION=136676]IThelp[/MENTION]Bu pankartı hazırlayan ve kullananların Hiç mi Anası yada Bacısı yok.Bu Hareketler onlara yapılsa Namus Abidesi kesilirlerdi.İşte söyleyecek lafı olmayıp bir haltı beceremeyenler bu şekilde bel altı vurmaya başlıyorlar.Yazık...

efka_vasi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Zamanında devletin bekası için kardeş katlinden tut hertürlü şeyi caiz gören bir zihniyet için yine bugun beka, başkanlık ve sultanlık yolunda yapılacak her zulum de caiz ve hak görülecektir bu zihniyet tarafından... İnsana değerin verilmediği buradan anlayabiliriz.

O zihniyet Osmanlı zihniyetidir. Ve devletin bekası için kardeş katlini yapanların sizin şu an dediğiniz halkı katletmemiştir. O kardeşler devletin geleceğini tehlikeye atabileceği için yapılmıştır. Nerden biliyorsunuz derseniz zaten Çelebi Mehmet Han 11 yıllık bir kardeş kavgasını(Fetret Dönemi) sonlandırarak padişah olmuştur ve o dönemde de devlette kaos vardı.
Eğer siz devletin bekasını tehlikeye atacaksanız o zaman o halk statüsünden çıkarsınız. Osmalı hiçbir zaman kendi halkına zulüm etmediğini araştırıp öğrenebilirsin.

Ayrıca o devirde yapılan kervansaraylar, ticaret ile uğraşanların ücretsiz bir şekilde yararlandığı hanlar, sayısı yüzlerce ifade edilen vakıflar.. bulunduğunu görmezden geldiğini hatırlatmak istedim.

fraud3

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Özel mesajla dün göndermiştim fotoğrafları, yorumunu merak ediyorum.

teşekkür ederim o fotoğrafları hiç görmemiştim taksimde böyle bir şey olduğundan haberim yoktu. Ordaki halkın buna izin vermesine çok şaşırdım izmirde yaşadığım yerde böyle bir şey olması mümkün değil.Bu şekildeki suistimaller gittikçe artmaya başladı belkide artık olaylara bir son verilmesi gerek. Hükümette hiç geri adım atmıyor işin ilginci

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
O eleştirdiğin OSMANLIDA İnsana değer verilmiyor olsa idi,Şu an Eskiden Eğemenliğimiz Altında Olan Halkların hiç biri olmazdı.Bu güne gelirsek, Şu an sana değer verilmese idi Seninde bunları yazamıyor olman lazımdı.Geçmişine bu kadar kötü gözle bakan birisi hala konuşuyorsa,Bu Memlekette Özgürlük ve Demokrasi fazlası ile vardır.

ahmtyks

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Senin o beğenmediğin insanlar zamanında islam devletinin halifeleriydi ve onlara halifelik başa geçtiler diye hemen verilmezdi illaki bir ilahi olay olurdu ve o beğenmediğin insanlar olmasaydı sende olmazdın.Kurtuluş savaşında tüm cephelerde düşman biz orada sadece Türklerle savaşmadık Allah lada savaştık demiştir.Senin bakış açından bakarsak o zaman dünyada hiç iyi insan yok hiç düzgün devlet yok çünkü sen hataları gören taraftasın sadece ama onlar sana göre hata bize göre değil

Ahbârî

Dekan
Reaksiyon puanı
346
kardeş katli hakkında neler biliyorsun? bu da osmanlı hakkında çamurlardan biri olmasın? harem gibi masal olmasın?

cngzkyz

Profesör
Reaksiyon puanı
276
Üç kuruşluk çıkarları için tarihi, bilimi hiçe sayanlar, kendi ceplerine de bir şeyler girecekse vatanın toprağının satanlar, menfaatle ile kalkıp para ile yatanlar, sana yer bulamayabilir Paşam; ama sen vatandaşın baş köşesindesin hala; tasalanma...

[video=youtube;aYVezdQop1U]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=aYVezdQop1U[/video]

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Diyecek lafı olmayanların ATA'NIN Arkasına Saklanmaları ne garip...

Ahbârî

Dekan
Reaksiyon puanı
346
:D saçmalığa bak.
----yakında terfi alacam, hatuna türban giydirecem diye canım çıktı :D hani atılırdı işkembeden de atılmaz ki :D 1.30 lar
----sonra 1.50 ler. adam elde tesbih arkasındaki levhaya dikkat. mesaj açık değil mi? varan 2.
----izinsiz cumhuriyet mitingi :D
*** çıkar için toprak satmak mı? nerden tanıdık geldi bu laf?

evowinds

Dekan
Reaksiyon puanı
174
[MENTION=282333]DİAZEM[/MENTION], amacın tahrikse söyle iki tane lafım var bekletiyorum :)

msozen

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hiç biri masum değil [1] Bu yazı halka yönelik bir yazıdır. Hükümete değil…

Bu ülkede hiçbir hareket masum değildir. ODTÜ'deki eylemler sırasında da aynı cümleyi ifade etmiştim. Söz konusu Türkiye ve Türk milleti ise, hiç bir hareket masum değildir, spontane değildir.

Spontane başlamışsa bile iki saat geçmeden dünyanın tüm şeytanları ne yapıp edip o işin içine dahil olur ve işin, millet vatan aleyhine bir hal almasını sağlarlar.

Çünkü İblis'in, yeryüzünde insanlığa karşı sürdürdüğü mücadelenin en müstahkem karargahı Türkiye'dir.

Sıklıkla tekrar ediyorum, "eğer Allah beşere yeniden bir fırsat verecekse bunun vesilesi şu Anadolu halkı olacaktır." O yüzden de başta Siyonistler olmak üzere, tüm satanist örgütlerin temel uğraş alanı Türkiye'dir. Yeryüzündeki şeytani örgütlenmeleri, hiçbir millet ve hiçbir ülke, Türkler ve Türkiye kadar ilgilendirmez. Bu bir indi yaklaşım değildir. Aklı ve şuuru yerinde olan herkes, bunu sezebilir, görebilir.

Ortadoğu'yu hedef alan tüm yapılanma ve düzenlemelerin nihayet maksadı, Türk milletini ve Türkleri, sistemin dışında tutmaktır. Velev ki işin eş başkanlığını bile size bırakmış olsunlar! Türkler asla inisiyatif kullanabilecek duruma gelmemeliler… Lozan'da -daha doğrusu Sevr'de- etrafımıza örülen çitin dışına çıkmamamız için her pisliğe baş vurabilir, zararımıza olan her şeye destek verirler.

Geçen asrın başında, bizden fırsatı aldılar ve bizi Sezen Aksu'nun ‘Ünzilesi' gibi etrafı çitle örülmüş küçük, hiçbir bir aktivitesi bulunmayan bir dünya içine kapattılar. Tartışılır bir bağımsızlık, yarı diktatörlük bir cumhuriyet, hikmeti kendinden menkul bir Laiklik ve arazlı bir demokrasi...
Payımıza yazılan buydu: Kendini bağımsız sansın ama bağımsız olmasın. Kuralları iki dudak arasına sıkıştırılmış bir cumhuriyet ve sürekli asker dipçikleri ve satın alınmış medya kalemşörleri ile balansı yapılan bir demokrasi…
Uzun süre halkın iradesini kullanmasına izin verilmedi. Ne zaman halkın iradesini esas alan bir lider çıktıysa hemen onu ya ipe çekmişler, ya darbelerle bunaltmışlar, ya öldürmek istemişler. Açıktan yapamamışlarsa etkisi çok sonra çıkan zehirlerle öldürmüşler. Yahut darbelerle indirmişler. Bunun için de ya askeri, ya asker ve medyayı veya hem asker hem medya hem para babalarını kullanmışlardır.
Menderes'e Yaptıklarıın Erdoğan'a da…
Şimdi aynısını Tayyip Erdoğan'a yapmak istiyorlar. O yüzden de diyorum ki "Bu ülkede hiçbir hareket masum değildir". Ve ey millet eğer bir kere daha bu zokayı yutarsan sana yazıklar olsun…
Menderes'i ‘köpek', ‘bebek' iftiralarıyla yediler sesin çıkmadı. Demirel'den yedi kere zorla ‘şapkasını aldılar' ıkınmadın. Özal'ı yediler bitirdiler, seyrettin. Erbakan'ı nahak yere indirdiler, utancından terlemedin bile.
Şimdi aynısını Tayyip Erdoğan'a yapmak istiyorlar. Bu kere asker yok ama para babaları var. Silah yok ama Suriye yanlısı vatandaşlarımız var. Öfkeden gözü dönmüş, sandıkta yapamadıklarını sokaklarda terörle yapmak isteyenler var.
Onu da 'yedirmeyin' derim.
-Bakın bakalım şu protestocular sizden ne istiyorlar?
-Muhali!
"Seçimle gelmiş adamı sevmedik, gitsin!" diyorlar.
-Peki, gitsin. Ülkeyi seçime götürürsünüz, indirirsiniz adamı olur biter. Seçimi kaybettiği halde "ben iktidarım bırakmam" diyen oldu mu hayır! Derdiniz ne?
-"Benim istediklerim seçilemiyor. Benim istediklerim gelsin!"
Yani muhali istiyorsun. Yahut da eskiden öttürdüğün gibi borunu öttürmek istiyorsun öyle mi? Bu ülkede başbakanların gidip gelmesinin şartı belli… Hatırlayın ANAP'ın başına gelenleri. DSP'nin başına gelenleri… Sistem belli. Seçime gidersin indirirsin olur biter.
Ama senin derdin o değil. Sen yeniden tek parti cuntacılığına dönülsün istiyorsun. Laiklik perdesi altında inananları linç edebildiğin, okullarını kapatabildiğin, seçimde mağlup olduğun her seferinde darbe yapması için askeri çağırabildiğin bir ortam istiyorsun.
Ahbap kusura bakma o dönem geçti. Eski hal muhal. Ya yeni hale uyum sağlayacaksın, ya da kahrından bir tarafına inme gelecek! Demokrasilerde siyasi hasmına galebe oy iledir. İkna et toplumu indir aşağıya, olsun bitsin. "E ben ikna edemiyorum. O yüzden de sokaklara inip huzurunu bozuyorum ki toplumun buna mecbur kalasın!"
E boşuna yorulma kardeş. Kör gözünü açtı.

Millete Düşen Görev

İşte tam da bu noktada halka sesleniyorum. Bu insanlara pabuç bırakmayın. Fikrinizi çelmelerine fırsat vermeyin. Başbakan değiştirilecekse sen değiştir. Cumhurbaşkanının kim olacağına sen karar ver. Onun bunun dayatması ve ayak oyunlarına kapılma. Amerika istiyor, Batı istemiyor diye yapma. İşbirlikçi medyanın, para baronlarının oyununa gelme. İşte gördünüz son zamanlarda TÜSİAD yine zil takıp oynamaya başladı…
"Efendim hükümet bu masum taleplere kulak vermeli" diyorlar. Evet, hükümet bu işi ciddiye almalı. Bu ateşi suhuletle söndürmenin bir yolunu bulmalı. Ama sen ey millet tezgâha gelme, o tezgâhı kuranların masum olduğuna da inanma. Bunu başına örenler, servetine ve yeni yeni filizlenen itibarına göz dikenlerdir…
Hatırlarsanız, Gezi parkı ile ilgili ilk yazımda "bunun ne mene bir şey olduğunu yakında anlarız" demiştim. Anlaşıldı.
Bunlar, kuzu postu giydirilmiş garibanlardır. Kurtlar sütrede duruyor!

Asayiş Kuvvetlerinin Yanında Durun!

Türkiye'de meğerse ne kadar da ‘Nusayri' varmış, ne kadar da fitne delisi Esadçı varmış. Olaylar yavaş yavaş gerçek rengini almaya başladı. Ve yazık ki bir yığın insan DHKP-C'nin mezhepçi tezgâhlarına gelmiş bulunuyor. Bunun bekliyordum. Ama bu kadar profesyonelce başlatılacağını, bu kadar masumane kılıkta ortaya çıkacağını hiç düşünmemiştim.
İlk günlerde ben bile ilgi duymuştum Gezi Parkına… İBB ile yaşadığım bir takım şahsi meseleler ve bir kısım Ak Partililerin, tepeden bakmacı tavırları nedeniyle gidip onlara katılmaya heveslendim. Gezi parkına gidip "ağaçlarımızı kesmeyin kardeşim" demeye... İBB'cilerin yanında görünmektense o eylemcilerin yanında durmak ‘nefsime' daha şirin gelmişti.
Ama gitmedim, çünkü dâhilde kim adına ve ne adına olursa olsun her türlü asayiş bozucu hadisenin, bu millet ve vatan aleyhine olduğunu bellemişim. Öyle tembihlemişti Üstad talebelerini: "Asayiş kuvvetlerinin yanında yer alın."
Vefatından önce talebelerine yaptığı son çağrısı, en son vasiyetiydi, müsbet hareket etmek! Talebeleriyle yaptığı son dersinde şöyle demişti:
"Aziz kardeşlerim! Bizim vazifemiz müsbet hareket etmektir. Menfî hareket değildir. ...Evet, mesleğimizde kuvvet var. Fakat bu kuvvet, âsâyişi muhafaza etmek içindir. ...Bu kuvvet dahile karşı değil, ancak hâricî tecavüze karşı istimal edilebilir. ...Bunun içindir ki, bütün hayatımda bütün kuvvetimle âsâyişi muhafazaya çalışmışım." (Emirdağ Lâhikası, s. 455)
Onun fikirlerine gönül vermiş biri olarak, "İBB beni mağdur etti" diye, gidip nifakın yanında yer alamazdım. Gitmedim. Taa sonra gidip gördüm, merakımı gidermek için.
Hiç de masum insan görmedim! Kimse kusura bakmasın. Masum insan öfkesini o kadar galiz küfürlerle ve tahribatla açığa vurmaz. İffete saldırmaz. Şahsi nefret üzerine bina etmez. Sanki Hz. Hüseyin'i Tayyip Bey şehit etmiş! Sanki Anadolu'nun altını oyan Şah İsmail'e Çaldıran'da Tayyip ders vermiş…
Bu garibanlar, bir duygusallık hapishanesine düşmüşler ve kurtulamıyorlar. İnanınız ki Hz. Hüseyin'in şehadeti bizim de yüreğimizde közdür. Şah İsmail bugün benim açımdan bir Türk bahadırıdır. Tarih içinde iki türk hakan kozlarını paylaşmış. Hepsi o. Hala bunların davasını güdüp memleketi ateş yerine çevirmek bir şeytani duygusallık değil de nedir?
Sizin bu tavırlarınız daima İslam düşmanlarının işine geliyor. İşte gördünüz. Taksim olaylarından sadece yarım saat sonra, dünyanın tüm nifak merkezleri hemen yanınızda yer aldılar. Seni sevdikleri için mi? Hayır!
Noam Chomsky -ki bütün derdi insanları birbirine kırdırmaktır- bile baktım keyifle beyanat veriyor ki "bu olay Türk baharıdır" diye. Nerede ise keyfinden çatlayacak, yüreği çatlayasıca! Merak etmesin Türk Baharı gelecek. Hem de onun gibelirin yüreğine oturtarak!
Bizim başımıza bir iş gelince ne kadar da seviniyorlar. Nasıl da katılmak için acele ediyorlar. Gördünüz olayın üzerinden yarım saat bile geçmeden, Beyaz Saray açıklama yapıyor, AB, endişelerini bildiriyor, Almanya ve İngiltere basını, Türk Baharından söz ediyor. Ulan ocağı batasıca İngiltere, senin haftalarca sokakların cayır cayır yandı, protestocuları sokak aralarına çekip linç ettin. Hangi yüzle bir bahardan söz ediyorsun. Rabbim inşallah bütün tuzaklarınızı başınıza geçirecek ve bir gün mutlaka emdiğiniz irin ve kan deryası içinde bedel ödeyeceksiniz, ey kendi kanlarında boğulasıcalar! Rabbin değirmeni geç öğütür ama emin ol iyi öğütür!

Gezi Protestocularına Müteşekkiriz
Hadiselerin başlamışından dört gün önce Suriye'nin eski İstanbul konsoloslarından biriyle sohbet etmiştik. Bir ara, "Suriye'ye yaşatılanların, Türkiye'nin de başına getirilmesi çook yakındır" dedi, laf arasında. Ben o zaman bunu, bir sitem gibi algılamıştım. Meğer doğruyu söylüyormuş. Tezgâh kurulmuş.

Bu milletin ekmeği bu kadar mı tuzsuz? Bu milletin besledikleri hep karga tıynetli mi olmak zorunda? Daha ne kadar çekeceğiz ya rabbi?
Fakat yine de bu insanlara bir şeyler borçluyuz. Aklımızı başımıza getirdiler. Ben şahsen bu seçimlerde ciddi ciddi Ak Parti'ye oy vermemeyi düşünüyordum. Beni gaflet uykusundan uyandırdıkları için teşekkür ediyorum.
Bununla birlikte hükümetin teenni ile davranması gerektiğine inanıyorum. Ta ki, millet şu işleri tezgâhlayanların gerçek niyetini ve kimliğini tanısın.
BDP hemen anladı ve taraflarını meydanlardan çekti. MHP de çok erken farkına vardı. İşlerin bu noktaya gelmesinde doğal olarak hükümeti sorumlu tuttu bir muhalif olarak! Bunu yapması normaldir ama hemen arkasından şu beyanatı da verdi. Hiçbir ülkücü, hiçbir MHP'li olaylara katılmayacak.
İnşallah normal vatandaşlarımız da yakında anlayacaklar, bu olayların, Batının ve içimizdeki Esadçıların müşterek bir tezgâhı olduğunu…
O zaman her kes anlayacak ki, bu olaylarda masumiyet yok! Bile bile tezgaha gelmek veya çanak tutmak var!

Dua Vaktidir!

Bu arada, millete ciddi bir görev düşüyor. Bu çok açık bir bela ve fitne... Bu fitne ateşinin sönmesi içi, dua etmeliyiz. Yağmur duasına çıkarcasına yüzbinlere Cuma namazlarında toplu dua ettirmeliler. İnsanlar hatim indirmeliler. Bu belayı ancak niyaz ve tazarru ile başımızdan def edebiliriz.
Firavunun baskıları artık dayanılmaz boyutlara ulaştığında Hz. Musa, halkına, "evlerinizi mescide döndürün, evlerinizi kıble yapın. Namaz ve sabır ile Allah'tan yardım isteyin" buyurmuştu.
Ben da bu işlerden anlayanlara sesleniyorum. O eski Cuma çıkışlarında dev mitingleri tertip edenler, biraz da Dua Mitingleri tertip etsinler. Sadece dua. Toplu Muavvizeteyn okumaları yaptırsınlar. Yüzbinlerle milyonlarla okunmalı ve dua edilmeli ki belki Rabbim bizim hak edişlerimizi bizden düşürür.
Yoksa içimizdeki sefihlerden dolayı helak olacağız!
Hükümetin yapması gerekenleri de yazacağım inşallah. Sayın başbakanın cesareti, bana göre ona diplomatik hatalar yaptırıyor. Televizyon ve kürsülerde meydan okuması doğru değil. O işleri arka palanda yapsın. Zahirde suhulet yolunu seçmeli. Meydan okuyor. Bu olmaz. Aleniyet iyidir ama her daim değil. Milletin başına yeni badireler açar. O hep teenni ile hareket etmeli diye düşünüyorum…

Mehmet Ali Bulut

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Eyvallah [MENTION=334075]msozen[/MENTION]Soluksuz okudum.Sanki kendim yazmışım gibi hissettim.Duygularımı Düşüncelerimi ifade eden böyle güzel bir yazıyı yazandan ALLAH Razı Olsun.Böyle Değerli İnsanlar Oldukça Bu MİLLETİN Sırtı yere gelmez EVVELALLAH.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

İlk defa sana hak veriyorum, meydanlarda o kadar çok var ki söylediklerinden...
Hemde fazlasıyla.Ağzına Yüreğine Sağlık Kardeşim.

efka_vasi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Üç kuruşluk çıkarları için tarihi, bilimi hiçe sayanlar, kendi ceplerine de bir şeyler girecekse vatanın toprağının satanlar, menfaatle ile kalkıp para ile yatanlar, sana yer bulamayabilir Paşam; ama sen vatandaşın baş köşesindesin hala; tasalanma...

[video=youtube;aYVezdQop1U]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=aYVezdQop1U[/video]

Bu adamın yaptığı, yapabildiği en iyi şey sarhoş taklidi ve çemkirmek..

msozen

Asistan
Reaksiyon puanı
0
@DİAZEM daha kaç kere diyecem yalan ve iftira ile bir yere varamazsın, tamam sende eylemlere destek vermek için bişeyler yapmaya çalışıyorsun ama olmuyor. Tavsiyem daha akıllıca davran. Ben Mustafa Kemal'in resimleri olmasın demiyorum, ama resim asmakla Atatürk'ün kurduğu bu devlet gelişmiyor. Ülkeye kimin ne kazandırdığı ortada, Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Millet artık bunları yutmuyor. Sen milleti koyun zannediyorsun ama artık bu millet UYANDI.

Ay doğmuyorsa yüzüne, güneş vurmuyorsa pencerene; kabahati ne güneşte, ne ay da ara... Gözlerindeki perdeyi arala. . .

Kendinizi bu kadar kasmayın. Kimsenin Mustafa Kemal'e bişey dediği yok, bizim derdimiz O nun arkasına sığınıp her fırsatta yine O nun ülkesine yapılacak herşeyi engellemeye çalışanlarla.

cngzkyz

Profesör
Reaksiyon puanı
276
12VPoQj.jpg

dgarkn

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Levent Kırca'yı az çok tanıyorum bir yıl önce akşam yemeğinde sohbetimiz olmuştu kendisiyle. Kırca hükümet aleyhtarı muhalif ya da Atatürkçü solcu yada sağcı yani hiçbir şey değil. Hayatımda tanıdığım en pragmatik insanoğlu Atatürkle Kırca biraz garibe gitti de paylaşayım dedim

- - - Mesaj Güncellendi - - -
@DİAZEM anayasadan TÜRK ve ATATÜRK le ilgili yasaların değişmesine senden önce biz engel oluruz sen rahat ol

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Mehmet Ali Bulut'un çok zoruna gitmiş bizim kazdığımız kuyuya kendimizin düşmesine. Yani hükümetin diyorum; Suriye için kazdığı kuyuya düşmesinden söz edilmesi bile çok zorlarına gidiyor. Ve diyor ki; "bütün eylemler kötüdür, hiç biri masum değildir". Yani bugünden bahsetmiyor, şimdiye kadar yapılmış ve yapılacak olan bütün eylemlerden bahsediyor. İşte Yezid'in düşünce tarzı, bir de neden onu karıştırıyorsun diyorlar. Adamlar zaten "Yezid ile Hüseyin bugün savaşırsa biz Yezid'i tutarız" diye alenen söylediler; çünkü Yezid halifeydi, ona karşı gelinmemeliydi. Peygamber Hüseyin hakkında "cennetin efendisi, hidayet meşalesi" demiş olsa bile önemli değil, Yezid kafir olduğu halde müslümanlar ona halife dese bile önemli değil; hükümete karşı geldiği için boynunun vurulması gerekirdi Huseyn'in. Şimdi bunu tescil ediyorlar; cümleye bakınız:

"Bu yazı hükümete değil halka yazılmıştır". Sanki "pis aşağılık bir halk" var, bir de bunları yönetmeye layık olan nadide bir "hükümet" var. Hükümet ve halk birbirinden ayrı ve hükümetin karşısında kim durursa Huseyn'e yaptığımız gibi kellesini vururuz, doğru ya da yanlış olması önemli değil, haklı haksız, müslüman kafir önemli değil, güçlü olan biziz ve biz ezeriz. Haa; eğer ki biz hükümet değilsek, eylemler o zaman masum. Mesela Muaviye'nin eylemi masum, hükümete karşı çıkmış olabilir, fakat kendisi sahabeydi, hata da yapsa iyi yapmıştır.

Subhanallah.. Ne ilginçtir, ne ilginçtir.. Hükümet siz olduğunuz müddetçe hiçbir eylem masum değil; size babanızın tarihinden bahsediyorum da meğer siz kendi tarihinizi de unutmuşsunuz, güç sarhoşu olmuşsunuz. Düne kadar orada burada eylem yaptığınızı unutmuşsunuz, birlikte başörtüsü düşmanlarına karşı durduğumuzu ve "eylem" yaptığımızı unutmuşsunuz. Bilmiyor musunuz ki Allah şimdiye kadar bütün güç sarhoşlarını yerle bir etti? Gerçekten de hesabı unutuyor musunuz? Allah'ın ayeti ne de güzel özetlemiş; "onları geçimlerini (mal, mefaat ve makamlarını) bundan sağladığı müddetçe dindar görürsün"

Artık nafile uğraşlar içerisine girmenin gereği yok, hak ve batılı mutlaka karşı karşıya getireceksiniz. Yezid'in yaptığı gibi davul çaldıracaksınız askerler Huseyn'in sözünü duyup da etkilenmesinler, doğruyu işitmesinler diye. Fakat o gün için de bugün sövdükleri imam Huseyn'in sözü nasihat olarak yeter: "Eğer ahirete inanmıyorsanız bile, bari dünyanızda hür insanlar olunuz".

msozen

Asistan
Reaksiyon puanı
0
@Turab Garip hükümete değil halka yazılmıştır derken orda birde parantez içinde 1 yazmış, yani 2. si hükümete gelecek demek istiyor.

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Yahu [MENTION=18256]Turab Garip[/MENTION] olayları ne kadar çarpıtıyorsun.İşi Suriyeye getirmekteki amacın o şerefsiz Esad'a destek olmaksa sen dükkanı yanlış yere açmışsın birader.Hele işleri Mezheblere götürürsen bizinde söyleyecek çok sözümüz var.Ama konumuz o değil.Hemen Ayet ve Hadislerden yola çıkmanda abesle iştigaldir.Heleki bir Diktatörü savunmak için.Bu vebalin altına girme.

dgarkn

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Alevilerin inanç sistemi acayip enterasan kendinizi bu kadar dışlanmış hissediyorsanız gidin İran'a tutan yok sizi

azen63

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Yahu @Turab Garip olayları ne kadar çarpıtıyorsun.İşi Suriyeye getirmekteki amacın o şerefsiz Esad'a destek olmaksa sen dükkanı yanlış yere açmışsın birader.Hele işleri Mezheblere götürürsen bizinde söyleyecek çok sözümüz var.Ama konumuz o değil.Hemen Ayet ve Hadislerden yola çıkmanda abesle iştigaldir.Heleki bir Diktatörü savunmak için.Bu vebalin altına girme.
onlar istediği yöne çekebilir!!! ama sen çekemezsin. sen kimsin kii.....:)

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Alevilerin inanç sistemi acayip enterasan kendinizi bu kadar dışlanmış hissediyorsanız gidin İran'a tutan yok sizi
Yanlış düşünüyorsunuz [MENTION=347364]gkarel[/MENTION]Zira burası herkesin Vatanı.Bize düşen Vatanperver ile Haini ayırdedebilmekte.Bu olaylarda bize herşeyi alenen göstermiştir.

dgarkn

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Yanlış düşünüyorsunuz @gkarelZira burası herkesin Vatanı.Bize düşen Vatanperver ile Haini ayırdedebilmekte.Bu olaylarda bize herşeyi alenen göstermiştir.
Birader ben gitsinler demiyorum ama sürekli dışlanmışlık edebiyatı sürekli ezilmişlik edebiyatı yapıyorlar birazcık şeref gurur ve dürüstlük erdemlerine sahip olsalardı giderlerdi zaten çoktan .

He kalacaklarsa da uslu uslu kalsınlar

Empatik

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Eylemcileri savunan beyler bana bu resmin açıklamasını yapın sonra savunmaya deva medin bakalım!! ?? !! ?

,Kimseyi etiketlemiyorum onlar kendisini zaten biliyorlar =

nx910.png

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Birader ben gitsinler demiyorum ama sürekli dışlanmışlık edebiyatı sürekli ezilmişlik edebiyatı yapıyorlar birazcık şeref gurur ve dürüstlük erdemlerine sahip olsalardı giderlerdi zaten çoktan .He kalacaklarsa da uslu uslu kalsınlar
Bu Olaylarda çevremdeki bir çok Alevi bunlara destek verdi.Ama Aklı Selim davranan Alevilerde çok var.Çeksin gitsinler demek Bu Gezi olaylarını tertipleyenlerin ekmeğine yağ sürer.Zaman Çatışma zamanı değil.Zaten bence Sap ile Samanda birbirinden ayrılmıştır,herkes niyetini belli etmiştir.Bundan sonra buna göre işler yapılmalıdır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...