SDN Üyeleri, Gezi Parkı Eylemi için ne düşünüyorlar? Tartışıyoruz!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

by efsane

Rektör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
[video=youtube;6xNkUIixHck]http://www.youtube.com/watch?v=6xNkUIixHck[/video]

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Son zamanlarda sosyal medyada bolca Atatürk'ü ve Recep Tayyip Erdoğan'ı kıyaslayan resimler ve hikayeler paylaşılıyor.Bu insanlara iki çift lafım vardır...

Ben hayatımda hiçbir olaya, hiçbir düşünceye, hiçbir kimseye kinle, nefretle, duymayan kulaklarla ve kör gözlerle bakmadım.Herkesin düşüncesine saygım vardır.Türk milleti çoğulcu bir millettir.Her milletten, her dinden, her etnik kökenden ve her düşünceden insanın oluşturduğu bir millettir.Özgür bir millettir.

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'tür.Lakin bu ülkeyi tek başına değil, Yunan askerlerine ilk kurşunu sıkan gazeteci Hasan Tahsinin başlattığı Kurtuluş Savaşıyla, cepheye erzak taşıyan ninelerle, Menemen'de katledilen Kubilayla, Çanakkale Harbinde 275 kiloluk top mermisini sırtlayan Seyit Ali'yle, Kahraman Maraş'la, Gazi Anteple ve daha nice efsanelerle birlikte kurmuştur.

Atatürk'ü ve yüce Türk milletini hayatımda hiçbirşeyle kıyaslamadım.Eğer ki siz Atatürk'ü başkalarıyla kıyaslayıp onu yüceltmeye çalışıyorsanız sizin vatan ve millet sevginizde sorun var demektir.

Empatik

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Bu gün şunu farkettim. Ülkemiz 3. dünya savaşına girmiştir.. Benim açımdan en azından ;) Şöyle düşünürsek elin PKK sından dış ülkeler yılda 600 700 milyon dolar kazanç sağlıyorlardı.. Artık hükümetimiz PKK yı bitirdiğine göre yılda o kadar kazanç ellerinden gitti. Ülkemiz İMF yi kovdu. Başka bir unsur. Avrupaya (fenerlilerin deyimiyle) Çalım üstüne çalım attık. Artık saldırı sırası onlarda. Eskisi gibi silahla tüfekle olcak işler değil bu dönemin savaşalrı. Bu dönemin savaşları yer altı güçleri ile yapılyıor ve ilk meydan muharebesi 6 7 gündür sürüyor.

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
İnternette yorum yapan "köşe yazarları"nın yazılarını okumak, onun bunun facebook profilinde olduğu "iddia edilen" ekran görüntülerine bakmak. Eyleme karşı çıkanların "çoğu" done olarak bunları kullanıyor. Bakın samimi olarak şiddetin durmasını isteyen varsa onları ayırıyorum. :D Hani böyle kafama göre onu ayırdım ama buna tepkiliyim demek moda nasılsa, ben de kafama göre böldüm. :)

Ben dün akşam da o "aşırı uçların polisle çatışma çıkartmaya çalıştığı" iddia edilen Gümüşsuyu son barikatının dibindeydim, sonra eve dönerken de arabayla direk barikatın aşağısından ve Dolmabahçe'den geçtim, kimsenin kimseye sataştığı yoktu? Ne olacak? Ben de sizin o bayıldığınız sitelerdeki yazarlar gibi yazıyorum, niye onlara inanıyorsunuz bana inanmıyorsunuz? :) İşinize mi gelmiyor? :)

Onlarca fotoğraf video var insanlara neler yapıldığını gösteren. Bunu neden görmezden geliyorsunuz? Ya da nasıl bir adalet duygusuna sahipsiniz de, aynı olayda oldukları iddia edilen X kişisinin yaptığı valdallık vs gibi görüntülere bakıp tamamen alakasız Y kişilerine uygulanan işkencelere "oh haketmiş" diyebiliyorsunuz? Nerede bunun terazisi?

Yakılıyormuş yıkılıyormuş falan anlatıp duruyorsunuz. 2 milyon insan sokakta istanbulda orda burda. Bunların yakıp yıktığında ne olabileceğini hiç aklınız almıyor mu? Hiç televizyon izlemiyorum artık ama, haberleri geliyor, Taksim'i bayram yeri diye gösteriyorlarmış. Ulan hani vandaldık ne oldu şimdi? Dün parkta göbek atıp, mısır yiyip çimlerde uzanan insanlar bir anda nefes alamamaya başladılar.. Provoke nedir bana anlatsanıza bir. La bi gelin izleyin gözünüzle görün allah aşkına ya, kimse dayak yemedi meydanda, siz de yemezsiniz, kalabalık gelin isterseniz, bir bakın. Sağda solda, her daim bulunabilecek 3-5 delinin yaptığı bir şeye denk gelip bunu anlatmayın, normalde İstanbul'da ruh hastası bulmak imkansız sanki.

Taksim'de tecavüze uğrayacakken polisi arayıp kurtulan kız hikayesine gelince. Bu hikayenin metni dışında bir tane kanıt/delil görüntü var mıdır acep? Cumartesi'den beri Taksim'in yakınında bile değil polis, kimi gelip nerede kurtarmış? Millet kızını yollamasın diye sallıyor birileri, sizler de yiyorsunuz.

iZozzy

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Al sana demokrasi gitte şikayet et bakalım görürsün demokrasinin ne oldugunu:)

[video=youtube;rdLULPr4Zks]http://www.youtube.com/watch?v=rdLULPr4Zks[/video]

Bu görüntülerin Direniş olaylarıyla alakası yok

[video=youtube;X322zXHsD8Y]http://www.youtube.com/watch?v=X322zXHsD8Y[/video]

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
942994_10152874895495364_137186143_n.jpg

goodtornado

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Kiskirtmanin otesinde calisiyor bazilari. Ortalikta herkesin bildigi gibi cok fazla bilgi kirliligi var. Strateji ortagimiz olan ulkelerin siyasileri ve basin yayin organlari Turkiye yi ortadogu ulkelerindeki ikinci sinif demokrasilere benzetmek icin ellerinden geleni yapiyorlar. Bazi ulke dusmanlari aralarinda para toplayip kendi ulkesini baska ulkelerin yayin organlarina sikayet edecek kadar pervasiz. Onceki mesajlarimda dedigim gibi. Bu kaos ortami bir kac gunde bitsin diye cikarilmadi. Herkes etegindeki taslari doktu cunku. Bundan sonra kazanmak icin ugrasacaklar. Istenilen 7 madde demokrasinin ortasina dikilmeye calisilan incir agacidir bana gore.

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Bana sokak ortasında kahve içmeyeceksin diyip, arkasından senin oruç tutmayışına saygı gösteriyorum diyor.
Siz de bunu izle diyorsunuz. İlk 30 saniyede bitti video zaten benim için.

Pardon, sokakta kahve sigara içemeyeceksem, nerede saygı duymak? Ya da, saygı duymamış haliniz nasıl oluyor? İçmiyorsam ortalıkta, zaten bilmiyorsunuz oruç tutmadığımı, bu mu saygı göstermek? :)

kosasker

Profesör
Reaksiyon puanı
49
Uluslar arası istihbarat uzmanından dinleyelim

[video=youtube;HKsMAN3HLNE]http://www.youtube.com/watch?v=HKsMAN3HLNE[/video]

Eylemleri mazur görenlerde izlesin biz zahmet.

fraud3

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Uluslar arası istihbarat uzmanından dinleyelim

[video=youtube;HKsMAN3HLNE]http://www.youtube.com/watch?v=HKsMAN3HLNE[/video]

Eylemleri mazur görenlerde izlesin biz zahmet.

a haber ne bekliyordunuz ki? Ben hiçbir örgütün, devletin veya kurumun hiçbir ülkede böyle bir ayaklanma yaratabileceğine inanmıyorum.Bu olay ne amerikadaki wallstreet olayına benziyor ne de baska bir yerdeki herhangi bir olaya. Bütün Türkiye de insanlar ayakta.Neden ? Baskıcı hükümet yüzünden. Adamların zihniyeti belli zaten %50 oy aldıkları için her söylediklerinin doğru olduğuna inanıyorlar. kalan %50 yi hiçe sayarak. Yoksa olay 3-5 ağaçtan çıkmış değil.Bugüne kadar bir birikim söz konusu. Suriyedeki olaylar, reyhanlı , alkol yasağı gibi son dönemde gelişen bir çok şey üst üste geldi ve halk bunun sonucunda ayağa kalktı.Hükümet olayları yatıştırmaya çalışacağına başbakan "siz 100 bin kişi çıkarıyorsanız ben 1 milyon kişi çıkarırım" gibi söylemlerle halkı tahrik ediyor.

ruz

Asistan
Reaksiyon puanı
0
[video=youtube;TaEHjVbMs8s]https://www.youtube.com/watch?v=TaEHjVbMs8s[/video]

Keşke hepiniz şu ablamız kadar cesaretli olsaydınız, özgürlüğünüz için savaştığınız kadar provakatörlere karşı da savaşsaydınız. Nerde sizde o yürek nerde sizde o samimiyet, zaten samimi olmadığınız için bunların hepsi hikaye boşa konuşuyoz burda, sırf içimizde kalmasın diye.

kosasker

Profesör
Reaksiyon puanı
49
a haber ne bekliyordunuz ki? Ben hiçbir örgütün, devletin veya kurumun hiçbir ülkede böyle bir ayaklanma yaratabileceğine inanmıyorum.Bu olay ne amerikadaki wallstreet olayına benziyor ne de baska bir yerdeki herhangi bir olaya. Bütün Türkiye de insanlar ayakta.Neden ? Baskıcı hükümet yüzünden. Adamların zihniyeti belli zaten %50 oy aldıkları için her söylediklerinin doğru olduğuna inanıyorlar. kalan %50 yi hiçe sayarak. Yoksa olay 3-5 ağaçtan çıkmış değil.Bugüne kadar bir birikim söz konusu. Suriyedeki olaylar, reyhanlı , alkol yasağı gibi son dönemde gelişen bir çok şey üst üste geldi ve halk bunun sonucunda ayağa kalktı.Hükümet olayları yatıştırmaya çalışacağına başbakan "siz 100 bin kişi çıkarıyorsanız ben 1 milyon kişi çıkarırım" gibi söylemlerle halkı tahrik ediyor.

Onları geçtik, sonuca bakıyoruz. Katır gözlüklerinizi çıkarın artık.

IKadavra

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
[video=youtube;TgoJlIYrN1E]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=TgoJlIYrN1E[/video]

ReDaRRoW

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kosasker ve S4B0T4J kardeşlerim video'yu aklınız başka yerdeyken izlediniz galiba 5.43 dakikadan itibaren tekrar izleyin, adam ne diyor sizi mi haklı mı buluyor yoksa hükümetin hatalı hareket edip dış güçlere çanak tutmamasından mı bahsediyor?

ozersworld

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Siz bu maddeleri ekletin eylemci olmazsam ş..szm.. İzle izlettir Heryerde yayında bunlar.

[video=youtube;WcpM84q6p2c]https://www.youtube.com/watch?v=WcpM84q6p2c[/video]

Sağ Duyu Türkiyeye oynan oyunlar.

by efsane

Rektör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
1472_470150429738646_1683274712_n.jpg

Kimse unutmasın!

Çare Drogba!

Çare Kardeşlik!

:D

ruz

Asistan
Reaksiyon puanı
0
[h=1]İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu'ndan grev tepkisi
[/h]
[h=2]İZMİR Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İZELMAN kadrolu belediye otobüs şoförlerinin sabahtan öğlen saat 14.00’a kadar sefre çıkmamasını örgütleyen DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası’nı kınadı. Bu hareketin İzmirlileri yapılmış bir kötülük olduğunu, Gezi Parkı nedeniyle halkın başlattığı, hiç kimsenin katkısı olmayan protestolardan sendikanın rol çalmaya çalıştığını belirten Kocaoğlu, sefere çıkmayan şoförlere en ağır disiplin cezasının verileceğini, İzmirlilere verdikleri sıkıntının yanlarına kalmayacağını açıkladı.[/h]

İzmir’de Gezi Parkı olayları nedeniyle ’Hükümet’in takındığı antidemokratik tavrı protesto etmek için’ yapılan iş bırakma eylemi kapsamında DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası’nın aldığı kararla İZELMAN kadrolu belediye otobüs sürücüleri sabahtan öğlen saat 14.00’e kadar iş başı yapmadı. ESHOT ve İZULAŞ kadrosu olan Türk-İş’e bağlı Belediye-İş Sendikası üyesi şoförler ise direksiyon başına geçti. Bu nedenle İzmir’de her gün sefere çıkan 1450 araçtan 1000’i garajlarında kalırken, tüm kentte ulaşım 450 otobüsle sağlandı. ESHOT’un acilen oluşturduğu hat organizasyonu ile işine, okuluna giden İzmirlilerin mağduriyeti azaltıldı. Buna karşın pek çok semtte sıkıntı yaşandı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, ulaşımda yaşanan sıkıntıya sert tepki gösterdi. Kocaoğlu yaptığı açıklamada ulaşımda ne sendikanın, ne de personelin grev yapma ve işi bırakma gibi bir yasal hakkı olmadığını söyledi. Ulaşımın grev kapsamı dışında olduğunu belirten Kocaoğlu, "Bürokratlarım ve benim çabalarıma karşın maalesef bugün görevlerini yapmadılar. Biz yasa ve disiplin yönetmeliğine disiplin uygulaması başlattık. En ağır ceza verilecek. Ancak, grev yetkisi olmamasına karşın ulaşımda 4 milyon İzmirliyi sabah işine, okuluna taşımayan ve bunu örgütleyen sendikayı şiddetle kınıyorum" dedi.

GECE GÖRÜŞMESİNDEN SONUÇ ÇIKMADI

Kocaoğlu, Genel-İş’in aldığı işi bırakma kararını dolaylı yollardan bürokratların akşam üzeri saat 17.30 sularında duyduğunu, bu saatten sonra sendika temsilcilerinin çağrılarak görüşmelere başladıklarını söyledi. Geç saatlere kadar sendikacılardan olumlu haber bekledikleri için İzmirlileri bilgilendiremediklerini belirten Kocaoğlu, bu nedenle İzmirlilerden kendisini anlayışla karşılamalarını istedi.

SENDİKACILIĞIN GELDİĞİ DURUMA ÜZÜLÜYORUM

Ulaşımda Genel-İş’in aldığı iş bırakma kararı ve sürücülerin direksiyon başına geçmemesini İzmirlilere yapılmış bir kötülük olarak değerlendiren Kocaoğlu, "Tüm hemşehrilerimden bunu önleyemediğim için özür diliyor, beni anlamalarını talep ediyorum. Bugüne kadar hayatım boyunca örgütlülüğün yanında olmuş, emeği savunmuş bir vatandaş olarak sendikacılığın geldiği bu durumu uzunca bir süredir üzülerek izliyorum. Hiç kimsenin katkısı olmadan halkın başlattığı demokratik protesto eyleminin pazartesi günü akşamı Gündoğdu Meydanı’nda sendikanın önlüklerini giyerek rol kapmaya çalışmaları ve bu ortamda yararlanmak için bugün belediye otobüsleri çalıştırmama tavırları halka yapılmış çok yanlış bir hareket, kendileri için de rol kapmak olarak değerlendirdiğini ve bu yapıdaki sendikacıların işçinin hakkını korumaktan ve işçinin vatandaşa hizmet etmesinden çok uzak olduğunun da altını çizmek istiyorum. Hiçbir haklı gerekçe olmadan bugün İzmirlilere verdikleri sıkıntı yanlarına kar kalmayacaktır" dedi. Kocaoğlu, işçilerin daha sağduyulu olmaları ve görevlerini yapmaları gerektiğine dikkat çekti. Kocaoğlu, direksiyon başına geçen ve çalışan 450 sürücüye ise teşekkür etti.

Öte yandan, toplu iş sözleşmesindeki maddelere göre disiplin hükümlerini içeren 3’üncü maddesi uyarınca ağır ihmal, kasıtlı işe çıkmama, görevi aksatmaktan dolayı maaşlarından 3 yevmiye kesme cezası verilebilecek. İkinci kez tekrarı halinde ise sürücülerin iş akdinin feshi yapılabilecek. Buna ESHOT Disiplin Kurulu karar verecek.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/23440619.asp

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
Bugün Beşiktaşa gittim, yoktu sorun. Sakindi ancak trafiği felç etmişler. Duvarlar full yazı, Tayyip ananı...bilmem ne. Otobüste gidiyoruz yaşlı teyzede bu yazıları okuyup gülüyor yanındakina bak bak bilmem ne.

Taksimde de malum grev vardı. Normale dönüyor herşey ancak, o verilen hasarı onaran belediye işcileri bugün güneşin anlında söylene söylene yapmışlar olsa gerek işlerini.

Böyle millete, böyle başbakan.

kosasker

Profesör
Reaksiyon puanı
49
kosasker ve S4B0T4J kardeşlerim video'yu aklınız başka yerdeyken izlediniz galiba 5.43 dakikadan itibaren tekrar izleyin, adam ne diyor sizi mi haklı mı buluyor yoksa hükümetin hatalı hareket edip dış güçlere çanak tutmamasından mı bahsediyor?

Güzel abim, hükümetin ve başbakanın üslubuna bende tepki veriyorum zaten. Telefonla katılan konuk, artık bundan sonra dış ülkelerin yapacağı şeyleri anlatıyor.

fraud3

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Onları geçtik, sonuca bakıyoruz. Katır gözlüklerinizi çıkarın artık.

Neymiş sonuç? Şuan gelip bir izmir gündoğduyu görebilsen... karnaval alanı gibi. yüzbinlerce kişi piknik yapıyor orda. piknik yapmakla ülke geri gidecek değil. her şeyden korkmayın artık.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...