SDN Üyeleri, Gezi Parkı Eylemi için ne düşünüyorlar? Tartışıyoruz!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kosasker

Profesör
Reaksiyon puanı
49
En basit örneği polis adama diyor ki gel birşey yapmayacağız.
Adam tam yaklaşırken sıkıyor bir tane biber gazı kafasının yanından geçiyor eylemcinin ve geri gidiyor eylemci.
Sen bu adamlara kimi neyi vereceksin? Söylemesi kolay. [MENTION=54792]kosasker[/MENTION] git bakalım taksim'e ayırt etmeyi dene oradakileri. Hele ki bulduklarını da polise vermeyi düşün.
Konuşmak çok kolay yahu. Sürekli söyle dur. Denedin mi? Yok. Uğraştın mı? Yok. Sürekli sadece söyle.

Ne yani bu yüzden kırıp, dökmek hak mı?

Polisi bahane yap, başbakanı bahane yap, kır dök, kimse sana dokunmasın.

Ne alâ memleket!

Uranos

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Yavuz Sultan Selim konusunda tarih bilgisi güçlü arkadaşlarla, konu ayrı bir başlık altında tartışılmalı bence. Eğer gerçekten böyle bir durum varsa, insanların hassasiyetlerine karşı durmak yakışık olmaz. Bu konuda haklı iseniz sizi destekliyorum.

Konu başlığı ile ilgisi yok fakat, Alevi arkadaşlarım hükümetten şikayetçi. Çoğu kılıçdaroğlunu desteklemiyor ve başbakandan cemaat olarak ilgi bekliyorlar.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Gidip şikayet edeceksin kardeşim. İçişleri bakanlığının ilgili polisler hakkındaki soruşturmalarını takip edebilirsin. Varsa özel şikayetin, dilekçe yaz yani.

Demokrasi bu demek değil mi zaten ?

Al sana demokrasi gitte şikayet et bakalım görürsün demokrasinin ne oldugunu:)

[video=youtube;rdLULPr4Zks]http://www.youtube.com/watch?v=rdLULPr4Zks[/video]

IuTKuI

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Ne yani bu yüzden kırıp, dökmek hak mı?

Polisi bahane yap, başbakanı bahane yap, kır dök, kimse sana dokunmasın.

Ne alâ memleket!

İnanılmaz bir bireysin sen gerçekten.
Benim bu lafımdan o anlamı çıkardın ya.
Sana diyorum ki sen yapabiliyor musun da eylemcilere söyleyebiliyorsun bu kadar basit diyorsun.
Gittin mi hiç ? Yok. Denedin mi? Yok. Sürekli ithamda bulunuyorsun gidenler şunu yapsın, bunu yapsın.
Ben ne diyorum sen bana hala at gözlüğü ile ne diyorsun
Kaç sayfadır diyoruz ki kırıp dökenler eylemci değildir. Ve bu da hiçbirşeyi haklı göstermez. Binlerce kez söylendi.
Yine de sen aynı lafı nasıl söyleyebiliyorsun? Lütfen bırak artık.

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Eğer o meydanların mesajı alınmak ve ders çıkartılmak isteniyorsa, provokatörlere kanmayıp sağduyulu aklı selim ve bilinçli bir şekilde hak talep edenlere, protesto edenlere kulak vermek gerekli.

Aksi halde 9 gündür cereyan eden bu olayların altında yatan toplumsal dinamiği çözemezsiniz.

Bence bu ülkenin gençleri, babalarından dedelerinden çok daha güzel yönetir bu ülkeyi fakat bu gençler o kadar apolitize edildi, siyaset arenası o kadar kirletildi ki uzak durmayı tercih ediyorlar.

İnanıyorum ki sıra bugunun gençlere geldiğinde bu ülkenin kutuplaşması yavaş yavaş azalacak, suni gündem maddeleri ile toplum gerilmeyecek, özgürlükler genişletilecek, eğitim kalitesi artacak, yaşam tarzlarına saygı ve kalitesi yükselecek, Türkiye daha saygın, güçlü ve herşeyden önemlisi yaşanabilir bir ülke olacak.

kosasker

Profesör
Reaksiyon puanı
49
Valla ben polis şikayet ettim, gereğini de yaptılar, sorun da yaşamadım. Ailemde polislik mesleğini yapan var, belkide ondan oldu.

40 saat, 60 saat bende uyumasam, bana taş atan göstericinin kafasına atmam, fantaziye başlarım artık.

O kadar zaman uyumamış adamdan sağlıklı hareket etmesini bekler misiniz, inandığınız, sevdiğiniz ne varsa onun aşkına soruyorum.

40 saat uyumamış adamdan mantıklı bir hareket bekler misiniz?

ruz

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Beyler şu Sabiha Gökçen olayı kaynamasın arada, Yavuz Sultan Selim'den rahatsız olanlar neden Sabiha Gökçen' den rahatsız olmuyor?

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Beyler şu Sabiha Gökçen olayı kaynamasın arada, Yavuz Sultan Selim'den rahatsız olanlar neden Sabiha Gökçen' den rahatsız olmuyor?
Bu konuyu burda tartışmayalım lütfen. Onunla alakalı açılmış konuda isteyen devam edebilir.

IuTKuI

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Valla ben polis şikayet ettim, gereğini de yaptılar, sorun da yaşamadım. Ailemde polislik mesleğini yapan var, belkide ondan oldu.

40 saat, 60 saat bende uyumasam, bana taş atan göstericinin kafasına atmam, fantaziye başlarım artık.

O kadar zaman uyumamış adamdan sağlıklı hareket etmesini bekler misiniz, inandığınız, sevdiğiniz ne varsa onun aşkına soruyorum.

40 saat uyumamış adamdan mantıklı bir hareket bekler misiniz?

40 saat birşey bile değil. 40 saaatten fazladır bir tanesi 66 saattir ayaktayım diyor.
Yazık onlara da eylemcilere de. (iyi olanlar)
8 Gün geçti. Bugün hatta 9.gün.
Ne Polis ne de Eylemciler 2 tarafta Başbakan özrünü dilemedikçe kapanmayacak konu.
Diyelim ki bitti. Hadi bir şekilde konu kapandı.
Artık insanlar ayaklanabiliyor bunun farkında 10 senede ancak varabildik. Artık karar almak ben yaparım, ederim, asarım keserim ayaklarını yaparken 2 kere düşündürtebileceksek bize helal olsun.

efka_vasi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bence bu ülkenin gençleri, babalarından dedelerinden çok daha güzel yönetir bu ülkeyi fakat bu gençler o kadar apolitize edildi, siyaset arenası o kadar kirletildi ki uzak durmayı tercih ediyorlar.

İnanıyorum ki sıra bugunun gençlere geldiğinde bu ülkenin kutuplaşması yavaş yavaş azalacak, suni gündem maddeleri ile toplum gerilmeyecek, özgürlükler genişletilecek, eğitim kalitesi artacak, yaşam tarzlarına saygı ve kalitesi yükselecek, Türkiye daha saygın, güçlü ve herşeyden önemlisi yaşanabilir bir ülke olacak.

Yukarıda söylediklerinin hepsi tek tek ayrı ayrı başlıklarda tartışılacak konular. Şundan emin ol Türkiye ne zaman başını kaldırsa ne zaman istikrar altına girse mutlaka Türkiye'nin başına çorap örülmüştür.

Neden mi böyle düşünüyorum. Cumhuriyetimiz 1923 yılında kuruldu sene oldu 2013 hala bir arpa boyu yol alamadık ne sanayimizde ne teknolojimizde ne de tarımda herşeyimizde sürekli bir eksiklik var.

Bizden daha ileri olan 2 ülkeyi ele alalım. Biri Almanya biri Japonya ikiside 2.Dünya Savaşı'ndan yenilgi ile ayrıldı ama geldikleri duruma bir bak. Almanya makine devi Japonya elektronik devi. Biz ne yaptık anca birbirimizi yiyip durduk.

10 senede bir ordumuz sürekli devreye girmiş. Sürekli sekteye uğramışız. Engellenmişiz. Herşeyimizde dışarıya bağımlı hale gelmişiz... Daha çok yazarımda anlayan anlamıştır. O yüzden bizim söylediğin gibi bir ülke olmamız -ki olmak istemediğimizi kimse iddaa edemez- oldukça iyimser bir düşünce.

olympuskiller

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Bütün olup bitenlerde polisin,valinin,içişleri bakanının ve son olarak 1 numaranın sorumluluğu var. İnsanlar ilk başta son derece çevreci bir eylem için orada toplandılar,seslerini biraz daha fazla duyurmaya başladıklarında daha da kalabalıklaştılar.Bu güzel bir şey çevre adına halkın bu kadar duyarlı olması.Derken parkta çadır kurup eyleme kalıcılık sağlanmaya çalışıldı bu da son derece kabul edilebilir bir gösteri.Sonra millet çadırında uyurken iki gece üst üste polis bu çadırlara adeta baskın düzenledi çadırları yaktı eylemcileri dağıtmaya çalıştı.
İşte tam olarak bu anda dananın kuyruğu koptu.Olay çevreci bir eylemden eylemcilerin mağduriyetine evrildi.Kartopu misali kalabalık daha da arttı.Müdahaleye tepki gösteren masum ve son derece sivil halkın yanında ülkedeki iç huzuru kaçırmak isteyen ellerini ovuşturarak bu olayları en başından izleyen zavallılara gün doğdu. Halkın, polisin zaman zaman saçtığı öfkeye ve sert müdahalesine karşı olan haklı tepkisi bu kansızları da cesaretlendirdi.Şimdi kandırmayalım birbirimizi Türk bayrağının yakıldığı görüntüler apoyla Mustafa Kemal'in fotoğrafının yan yana olduğu fotoğraf bunları kim yaptı?
Empatiden bahsediliyor ,arkadaşlar yakın çevrelerinden iş arkadaşlarından bahsetmişler, iş çıkışı taksime gittiklerinden bu anlaşılabilir son derece demokratik bir haktır hiç sesimi çıkartmam, eylemin ilk baştaki masumiyetliğine haizseniz kimseye bir lafım olamaz.
Bir de orada her görüşten insan olduğu söyleniyor bu da doğrudur olabilir.Hatta bazı fotoğraflarda nineler çocuklar görünüyor bu da eylemin ilk başta aslında bir şenlik havasında olduğunu fakat yukarıda sadece bir kısmını sayabildiğim kötü örneklere sebep veren hainler yüzünden eylemcilerin üzerindeki sis bulutunun sadece polisin attığı biber gazından kaynaklanmadığını düşündürüyor bana.Bu eylemi meşrulaştırmak istiyorlarsa ilk önce içlerindeki pisliklerden yani Türk bayrağını yakan fırsatçıdan arınmalı eylemciler.Madem bu kadar sorumluluk alıp kendinize çok güveniyorsunuz o zaman bu insanları içinizden atın ve eyleminizi sürdürün görün bakın çok daha büyük kitlelere ulaşacaksınız.

ruz

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ntzk9.png

Bu adam aynı şeyleri PKK içinde söylüyodu şimdide bu eylemciler için söylüyolar. İyi alıştılar, iyi ki terör bitsin diye yumuşak yüzümüzü gösterdik yani. Siz de kimlerin maşası olduğunuzu görün bir zahmet artık. Bu kadar da kör olmayın ya lütfen.

http://www.radikal.com.tr/politika/sirri_sureyya_onder_adimlar_hemen_atilmali-1136397

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
İşte budur..

[SDNTV]http://pana.cubecdn.net/Video/yazete/yazete_yeni/karadenizli.mp4[/SDNTV]

Video açılmazsa..

Buradan

IuTKuI

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Yukarıda söylediklerinin hepsi tek tek ayrı ayrı başlıklarda tartışılacak konular. Şundan emin ol Türkiye ne zaman başını kaldırsa ne zaman istikrar altına girse mutlaka Türkiye'nin başına çorap örülmüştür.

Neden mi böyle düşünüyorum. Cumhuriyetimiz 1923 yılında kuruldu sene oldu 2013 hala bir arpa boyu yol alamadık ne sanayimizde ne teknolojimizde ne de tarımda herşeyimizde sürekli bir eksiklik var.

Bizden daha ileri olan 2 ülkeyi ele alalım. Biri Almanya biri Japonya ikiside 2.Dünya Savaşı'ndan yenilgi ile ayrıldı ama geldikleri duruma bir bak. Almanya makine devi Japonya elektronik devi. Biz ne yaptık anca birbirimizi yiyip durduk.

10 senede bir ordumuz sürekli devreye girmiş. Sürekli sekteye uğramışız. Engellenmişiz. Herşeyimizde dışarıya bağımlı hale gelmişiz... Daha çok yazarımda anlayan anlamıştır. O yüzden bizim söylediğin gibi bir ülke olmamız -ki olmak istemediğimizi kimse iddaa edemez- oldukça iyimser bir düşünce.

Neyse.

@muratflash da geldi. Kadro tamamlandı.

arla

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İşte budur..

[SDNTV]http://pana.cubecdn.net/Video/yazete/yazete_yeni/karadenizli.mp4[/SDNTV]

Kesinlikle harika anlatmış. Analarımız başörtüsü için taksimde eylem yaparken hakkınızı demokratik yollardan arayım diyerek kıss kıss gülüyorlardı ! Unutmadık biz o günleri

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16

Evet çok derin mevzular bunlar. Ama bu mevzu dış güçlerin değil iç dinamiklerin sonucu. O meydandakilerin hepsinin itiraz edecek upuzun bir listesi varken bir gecede dış güçler bunları bu gençlerin beyinlerini yıkayarak yerleştirmiş olamaz. Provoke etmeyi denemişlerse bile polis sağolsun onlara hiç gerek kalmadı.

Bizim bu kadar geri kalmamızın sebebi liderlerimiz. Önceleri haklı sağ-sol diye kutuplaştırdılar şimdide %50 %50 şeklinde kutuplaştırıp bizi birbirimize düşman ediyorlar, bu oyunlara gelmeyelim. Türkiye Büyük Millet Meclisi kadar ülkesine ihanet eden, gelişmesine engel olan başka bir meclis yoktur, kendi siyasi hamleleriyle sürekli bu ülke huzursuz, sürekli gerilim, sürekli kavga sürekli tartışma, şu salı günü grup toplantıları olmuyor mu hele, içimizi kemiriyor oyuyorlar. Başımızda birde pkk belası var, bu da hepsine tuz biber oluyor. Kendi iç siyasi manevralarıyla ve darbeleriyle için bu halkın zihinleriyle oyun hamuru gibi oynuyorlar. Bu nedenle benim desteklediğim hiçbir siyasi parti yok, çünkü al birini vur ötekisine.

Ben gelecek nesilden çok umutluyum, kendi adıma bunun ışığını o meydanlardaki şiddete karşı çıkıp haklarını arayan kalabalıkta bunu gördüm.

IuTKuI

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Ohaaa provakatörün vucüt bulmuş hali sen oluyosun herhalde. Adam cumhuriyetimiz demiş, sen tak at gözlüklerini tıkıdık tıkıdık devam et kuyruk acısı olan belli oldu.

Bak işte hakaret etmeyeceksin.
Sen evinde kös kös otururken ben 29 Ekim'i kutlamak için dışardaydım.
Önce yanlış anladığımı farkedip ardından sildim mesajımı.
Bir daha sakın bu şekilde hakaret etme.

ruz

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bak işte hakaret etmeyeceksin.
Sen evinde kös kös otururken ben 29 Ekim'i kutlamak için dışardaydım.
Önce yanlış anladığımı farkedip ardından sildim mesajımı.
Bir daha sakın bu şekilde hakaret etme.

Hakaret varsa modaretore şikayet et gerekeni yapsın nerde var hakaret? Benim evde oturduğu mu nerden biliyosun?

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Neyse ben taksime akar :) Ben yokken konuyu kilitleteyim demeyin, daha foto fln paylaşıcam.

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Neyse mübarek gün ağzımı bozmiyim ben efendilik bende kalsın usul usul çıkayım ben bu konudan aşmışsınız siz.. Yani sizinki tartışmadan çıkmış kavga ediyorsunuz..

IuTKuI

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Kesinlikle harika anlatmış. Analarımız başörtüsü için taksimde eylem yaparken hakkınızı demokratik yollardan arayım diyerek kıss kıss gülüyorlardı ! Unutmadık biz o günleri

İşte. Dinlemedim ama o başörtüsü olayından çok çeken yakın kardeşlerim vardı.
Onlarla beraber bende çekmiş oldum o sıkıntıları.
Çok zor günlerdi. O konudakatılıyorum.
Elin hristiyanı özel okula kendi dini şapkası, takısıyla girerken benim kardeşim, dostum başında eşarp var diye alınmıyordu. Bilirim.

Hakaret varsa modaretore şikayet et gerekeni yapsın nerde var hakaret? Benim evde oturduğu mu nerden biliyosun?

Kendi aramızda halledebileceğimizi bildiğim konuda neden moderatöre gideyim.
Sen beni yanlış anlamışsındır uyardım. Ben de seni yanlış anladığımda sende beni uyar.

ruz

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İşte. Dinlemedim ama o başörtüsü olayından çok çeken yakın kardeşlerim vardı.
Onlarla beraber bende çekmiş oldum o sıkıntıları.
Çok zor günlerdi. O konudakatılıyorum.
Elin hristiyanı özel okula kendi dini şapkası, takısıyla girerken benim kardeşim, dostum başında eşarp var diye alınmıyordu. Bilirim.

Kendi aramızda halledebileceğimizi bildiğim konuda neden moderatöre gideyim.
Sen beni yanlış anlamışsındır uyardım. Ben de seni yanlış anladığımda sende beni uyar.

Bilirim demek le olmuyor hocam, bende şimdi bu eylemcilerin ne zorluklar çektiğini biliyorum derim aradan çekilirim. Empati böyle yapılmaz. Benim uyarı maksatlı yazdığım yazıyı alıp hakaret ettin diyen sensinde o yüzden şikayet et dedim modaretöre.

IuTKuI

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Bilirim demek le olmuyor hocam, bende şimdi bu eylemcilerin ne zorluklar çektiğini biliyorum derim aradan çekilirim. Empati böyle yapılmaz. Benim uyarı maksatlı yazdığım yazıyı alıp hakaret ettin diyen sensinde o yüzden şikayet et dedim modaretöre.

Bilirim demekle çok da güzel oluyor. Neden biliyor musun?
Sadece bilirim demeyi burda söyledim. Zamanında bende bunlara karşı çıktım.
Çok şey yaptım. Şimdide bu eylemi haklı nedenlerimce destekliyorum.
Ben alttan alıyorum konuyu büyütmeyelim diye sen yukarı çıkmaya çalışma işte.

ozersworld

Profesör
Reaksiyon puanı
14
HERKESE SESLENİYORUM: BİR TUZAĞIN İÇİNDESİNİZ! Almanya ve İngiltere, Türkiye'nin Kanal İstanbul'u açmasını, nükleer santral yapmasını, HES projelerini, üçüncü köprüyü ve üçüncü havalimanını yapmasını istemiyor. Açık açık tehdit ediyorlar. Ne tesadüftür ki Gezi Parkı eylemcileri de aynı şeyi istiyor...

Okumak için tıklayın... http://www.yazete.com/yazilar/emrah-iric/herkese-sesleniyorum-bir-tuzagin-icindesiniz/477130/

Gezi Parkı Gerçeği İzle İzlettir Devamı videoyu paylaşın.

[video=youtube_share;c0Hvbgmwg40]http://youtu.be/c0Hvbgmwg40[/video]

Sağ Duyulu olalım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...