SDN Üyeleri, Gezi Parkı Eylemi için ne düşünüyorlar? Tartışıyoruz!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Korpe

Müdavim
Müdavim
2 Ağustos 2009
10,169
16
0
Güncel olaylardan ziyade bu konu bize bir nebze olsun tartışabilmeyi, başkalarının düşüncelerine küfür hakaret etmeden de konuşabilmeyi, dinlemeyi, düşünmeyi, alternatif fikirlere açık olmayı öğretti -en azından bu konunun başındaki yaklaşımlar ile sonundaki yaklaşımları kıyasladığımda- , fakat sen bu konuda fazla takılmayıp FB ve Söyle rahatlada hebelebelü yaptığından birşeyler öğrenememişsin, hala hakaretler savuruyorsun baksana.

Benim fikrim enim düşüncem istediğim gibi yorumlarım ne oldu birisi size karşi farkli bir düşüncede ise öyle tepki veriyorsun istediğim yere istediğim şekilde yazarim demokrasi var demi ifade özgürlüğü var demi senin daha önce hangi hebelebelü konularin da olduğunu gördük ayrica o konulara okadar insan yaziyor , sen madem bu konulari bu kadar iyi görüyorsun buradan daha iyi forumlar var hem her kes istediği gibi tartişiyor, hem de ceza almiyor sayende gözlerimiz açıldı sağol

IuTKuI

Müdavim
Müdavim
20 Aralık 2011
1,622
4
218
Dün akşam saatlerinde Kadıköy'deydim.
Yaklaşık olarak 3 dk lık video çektim fakat youtube vs yükleyemediğimden koyamıyorum. Boyut oldukça yüksek.
Dün o kadar kalabalık vardı ki. Nineler, ablalar, abiler, kardeşler, minikler. Herkesin elinde bayraklar, tencereler sadece yürüyorlar. Bu kadar.
Bu eylemlerden sonra benim en çok sevindiğim nokta: Bir kafede otururken istediğim konuyu rahatça konuşabilmek. Kendimi güvende hisseder oldum. Bilmiyorum önceleri öyle değildim.
Dün o kalabalığı sadece izlemeliydiniz. Destek olmasanızda sonucta Türkiye'nin vatandaşıyız. O bayrakların öyle güzelce ellerde olması, sohbet ederek konuşarak gidilmesi öyle güzeldi ki. Gerçekten işte eylem budur.

Bu kadar sakin ve güzel bir kalabalık daha önce hiç görmemiştim.

uma350

Müdavim
Müdavim
15 Ocak 2010
4,411
70
0
Üzerlerine taş atılan polislere de yazık oldu, suçsuz yere darp alan sivil vatandaşlara da.
İstanbul'a da yazık oldu, Ankara'ya da Adana'ya da Hatay'a da..
Kısacası memleketime yazık oldu.
Birilerinin ekmeğine yağ sürmek, sürmeye çalışmak kime ne fayda sağlayacak ?
Yazık günah..

efka_vasi

Asistan
27 Haziran 2011
355
0
16
Arkadaşlar Sırrı Süreyya Önder'i gören var mı? Hani ağaçların sökülmesi eylemini başlatan kendini dozerlerin önüne atan şahsı.. Tebrik ediyorum kendisini eylemi başlattı bir kaç kez tv çıkıp millete verdi gazı sonra araya marjinal gruplar girince kayboldu gitti. Ya da 2. bölgedeki etkinliğini kullanarak ortalığı karıştırma amacına ulaştı.

kosasker

Müdavim
Müdavim
24 Aralık 2008
3,195
49
228
Arkadaşlar Sırrı Süreyya Önder'i gören var mı? Hani ağaçların sökülmesi eylemini başlatan kendini dozerlerin önüne atan şahsı.. Tebrik ediyorum kendisini eylemi başlattı bir kaç kez tv çıkıp millete verdi gazı sonra araya marjinal gruplar girince kayboldu gitti. Ya da 2. bölgedeki etkinliğini kullanarak ortalığı karıştırma amacına ulaştı.

Kesinlikle katılıyorum.

efka_vasi

Asistan
27 Haziran 2011
355
0
16
Dün akşam saatlerinde Kadıköy'deydim.
Yaklaşık olarak 3 dk lık video çektim fakat youtube vs yükleyemediğimden koyamıyorum. Boyut oldukça yüksek.
Dün o kadar kalabalık vardı ki. Nineler, ablalar, abiler, kardeşler, minikler. Herkesin elinde bayraklar, tencereler sadece yürüyorlar. Bu kadar.
Bu eylemlerden sonra benim en çok sevindiğim nokta: Bir kafede otururken istediğim konuyu rahatça konuşabilmek. Kendimi güvende hisseder oldum. Bilmiyorum önceleri öyle değildim.
Dün o kalabalığı sadece izlemeliydiniz. Destek olmasanızda sonucta Türkiye'nin vatandaşıyız. O bayrakların öyle güzelce ellerde olması, sohbet ederek konuşarak gidilmesi öyle güzeldi ki. Gerçekten işte eylem budur.

Bu kadar sakin ve güzel bir kalabalık daha önce hiç görmemiştim.

işin içine provokatör girmezse sokulmazsa söylediğin gibi hiçbir sorun çıkmıyor. Poliste müdahale gereği duymuyor. Benim bulunduğum yerde de pazar günü eylem oldu ama sadece ellerinde bayraklar uzunca bir cadde boyunca slogan atıp yürüdüler o kadar. Ertesi gün yerel gazetemize baktım hiçbir kötü olay yazmıyordu.

IuTKuI

Müdavim
Müdavim
20 Aralık 2011
1,622
4
218
işin içine provokatör girmezse sokulmazsa söylediğin gibi hiçbir sorun çıkmıyor. Poliste müdahale gereği duymuyor. Benim bulunduğum yerde de pazar günü eylem oldu ama sadece ellerinde bayraklar uzunca bir cadde boyunca slogan atıp yürüdüler o kadar. Ertesi gün yerel gazetemize baktım hiçbir kötü olay yazmıyordu.

Evet araya kimse girmeyince sıkıntı çıkmadı.
Herhangi bir polis gelmedi. Yollar tıkandı kapandı yürüyüşten ama bir Allah'ın kulu da arabasından çıkıp "çekilsenize kardeşim evimize gidecez, sizi mi bekleyecez" gibisinden bir itham da bulunmadı. Beni sevindiren de buydu. Görsel şölen :)

goodtornado

Müdavim
Müdavim
6 Temmuz 2012
1,546
4
0
Ben bugün çapalcıymışım. Annem alkolikmiş. Benim bir hakkım yok o ne derse yaparmış. Haber kanalları gerçeği yansıtmıyor. Ben geleceğimi yok edip bu adama mı tapcam? Bu bir direniş,başlangıç. Ve son olarak Atatürk'e ayyaş diyenin haklı olduğuna inananan var ne yazık ki!

Bildiklerinizle yargilarsaniz, bilmediklerinizle yargilanirsiniz.

efka_vasi

Asistan
27 Haziran 2011
355
0
16
Evet araya kimse girmeyince sıkıntı çıkmadı.
Herhangi bir polis gelmedi. Yollar tıkandı kapandı yürüyüşten ama bir Allah'ın kulu da arabasından çıkıp "çekilsenize kardeşim evimize gidecez, sizi mi bekleyecez" gibisinden bir itham da bulunmadı. Beni sevindiren de buydu. Görsel şölen :)

Böyle olunca zenginliğimiz ortaya çıkıyor zaten.

tambjk

Müdavim
Müdavim
10 Mayıs 2011
3,263
16
218
Benim fikrim enim düşüncem istediğim gibi yorumlarım ne oldu birisi size karşi farkli bir düşüncede ise öyle tepki veriyorsun istediğim yere istediğim şekilde yazarim demokrasi var demi ifade özgürlüğü var demi senin daha önce hangi hebelebelü konularin da olduğunu gördük ayrica o konulara okadar insan yaziyor , sen madem bu konulari bu kadar iyi görüyorsun buradan daha iyi forumlar var hem her kes istediği gibi tartişiyor, hem de ceza almiyor sayende gözlerimiz açıldı sağol

Aynen bende onu diyorum işte, bırak bizde kendi düşüncelerimizi, kendi yorumlarımızı yapalım, senin hoşuna gitmiyor yada ilgini çekmiyor diye bizde mi konuşmayalım. Demokrasi sadece sana mı var, bize yok mu? Bizde ifade özgürlüğümüzü kullanıyoruz, ben sana o konuları konuşma yada kapatalım demiyorum ki? Benim gündemim, hassasiyetim bunlarsa seninkilerde onlar. Bu konu rahatsız ediyorsa bakmazsın, kendi gündemine devam edersin, fb hangi hocayı almış, kimi transfer etmiş fln.

Hafiye

Müdavim
Müdavim
30 Nisan 2009
2,092
14
218

Sadece yandaş medyayı izlersen gündemi takip edemez ve bu yüzden kimin nerede olduğunu bilemezsin.

shadow2

Müdavim
Müdavim
23 Eylül 2009
1,132
23
218
istemiyoruz artik arkadasim ne tayyibi ne onun yandaslarini ulkeyi satiyor bu ulkeyi kuranlara laf ediyor sehitlere kelle diyor kafasina gore milli icki belirliyor reyhanli olmasi gerekirken amerika b.k yiyor ne yaptigi belli bile degil halkindaki insana capulcu diyor . Neresinde gorulmus kendi halkina bu kadar nefret besleyen bu kadar kendi halkindakine zorbalik yapip sehir disina kacip orantisiz guc gosterisi yapmalari icin polislere emir veren. Bakanlarin 3 cumle kuruck zeka yapilari yokken onlari o mevkilere getiriyor bir basbakan yada baskan zaten bu kadar dusmani olursa ne olur ? adam bir yere seyahat ederken yuzlerce adamla geziyor samimi mi sizce ? . Cemaatayken soyledikleri ile simdi soyledikleri birmi?
Samimi bir sekilde aciklasin bana biri bunlari o sevdiginiz adamin ne oldugunu biz biliyoruz.

Bir arkadas eylemciler terorist demis.
Soludugun havanin bize zarari var .
Senin gibi geri kafalilar yuzunden bu satilik , piyon , din tuccari adamlar basimiza geliyor. Aklina ne gelirse soyluyor ne olacak saksakcisi cok.

Arkadaşım Tayyibi istemiyosan seçimlerde çoğunluğu elde edecek desteğe ihtiyacın var. Millet bu adamı çok beğendiği için oraya getirmedi.diğerleri onyıllarca koyun yerine koyduğu için oraya getirdi. Sen sana destek vermeyene direk geri kafalı dersen,koyun dersen,örümcek kafa,sıkma baş dersen, o adam orada daha çok durur.

tambjk

Müdavim
Müdavim
10 Mayıs 2011
3,263
16
218
Gezi Parkı olaylarında son durum

Türkiye’nin gündemini oluşturan Taksim Gezi Parkı’nda başlayan eylemler dün 7’nci gününde de devam etti

TaksimGezi Parkı olayları 7. gününe girdi. Bazı eylemciler geceyi TaksimGezi Parkı'nda yatarak geçirdi.

Eylemciler uyuduğu sırada Gezi Parkı'nın merdivenlerine yiyecekler bırakıldığı görüldü. Yiyecekler arasında bisküvi, süt, makarna, ekmek vardı. Ayrıca duvarlara polisin sıktığı gazdan etkilenmemek için limon ve sirke de bırakıldı. Eylemcilerin nöbeti sabah saatlerinde de devam ediyor.

849815_detay.jpg

http://www.haberturk.com/gundem/haber/849815-gezi-parki-olaylarinda-son-durum

efka_vasi

Asistan
27 Haziran 2011
355
0
16
istemiyoruz artik arkadasim ne tayyibi ne onun yandaslarini ulkeyi satiyor bu ulkeyi kuranlara laf ediyor sehitlere kelle diyor kafasina gore milli icki belirliyor reyhanli olmasi gerekirken amerika b.k yiyor ne yaptigi belli bile degil halkindaki insana capulcu diyor . Neresinde gorulmus kendi halkina bu kadar nefret besleyen bu kadar kendi halkindakine zorbalik yapip sehir disina kacip orantisiz guc gosterisi yapmalari icin polislere emir veren. Bakanlarin 3 cumle kuruck zeka yapilari yokken onlari o mevkilere getiriyor bir basbakan yada baskan zaten bu kadar dusmani olursa ne olur ? adam bir yere seyahat ederken yuzlerce adamla geziyor samimi mi sizce ? . Cemaatayken soyledikleri ile simdi soyledikleri birmi?
Samimi bir sekilde aciklasin bana biri bunlari o sevdiginiz adamin ne oldugunu biz biliyoruz.

Bir arkadas eylemciler terorist demis.
Soludugun havanin bize zarari var .
Senin gibi geri kafalilar yuzunden bu satilik , piyon , din tuccari adamlar basimiza geliyor. Aklina ne gelirse soyluyor ne olacak saksakcisi cok.

İstemiyor olman yaptıklarını yanlış görmen senin düşüncene akıl yapına ters geliyorsa sandıkta zaten tarafını belli ediyorsundur ancak bir gerçek var ki eğer sen kendi düşüncelerine saygı gösterilmesini istiyorsan karşındakilere de saygı göstermelisin.

Sonuçta istemediğin kişiler seçimle başa gelmişlerdir. Yine seçimle gitmeleri daha doğrudur. Geçmişte bunun örneklerini çok gördük. Beğenilmeyen hükümet ilk seçimde geldiği gibi gitmiştir.

Hakkımı arıyorum diyerek kamu malına zarar veren kişiye ben terörist derim. Ayrıca yukarıdaki mesajımda bulunduğum şehirde olanları yazdığımda terörist diye adlandırmadım.

tambjk

Müdavim
Müdavim
10 Mayıs 2011
3,263
16
218
Hürriyet Gazetesi Köşe Yazarı Ertuğrul ÖZKÖK:

ÖYLE bir hareketti ki; genciyle yaşlısını bir araya getirecek kadar nesiller üstü; Kadınla erkeği omuz omuza yürütecek kadar cinsiyetler üstü; En zenginiyle, en yoksulunu bir araya getirecek kadar sınıflar üstü; En ateistiyle, en müminini yan yana getirecek kadar inançlar üstü; En marjinaliyle, en klasiğini bir araya getirecek kadar karakterler üstü; En tanınmışıyla en tanınmamışını el ele getirecek kadar kibirler üstü; Bursa'yı Çarşı'yla, Çarşı'yı UltrAslan'la, hem de formalarıyla kol kola sıkacak kadar takımlar üstü; Böyle bir hareketti yani... Bunu iyi okumak; mağrur bir alışkanlıkları bir kenara bırakıp; kibirsiz okumak gerekir. Yüksekten değil, yakından bakarak okumalı... Çünkü orada ne kimse için bir zafer var; ne de kimse için yenilgi veya hezimet... Sadece çok güzel, çok aydınlık, çok umut verici bir Türkiye var.

SARKAT

Müdavim
Müdavim
8 Mayıs 2008
3,778
68
228
[video=youtube;yKz8ZMXVlPs]https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=yKz8ZMXVlPs[/video]

tambjk

Müdavim
Müdavim
10 Mayıs 2011
3,263
16
218
Kimse anlatamıyor bari ben anlatayım

Merak buyurma “usta”, rahat ol. Böyle muhalefet partileri olduğu müddetçe sittin sene de geçse, sandıkta yine sen çıkarsın.

Sorun yok:
İhaleleri yine sen vereceksin. Köprüleri yine sen yapacaksın. Meydanları yine sen tanzim edeceksin. Yasaları yine sen çıkaracaksın. Eşsiz mimari bilginle anıtları yine sen dikeceksin. Milletvekillerini yine sen seçeceksin. Medyayı yine sen yönlendireceksin. İşadamlarını arayıp yine sen hesap soracaksın. Kararları yine sen vereceksin.
Önce bir rahat ol ve derin bir nefes al.

*

Bu “mesele”, öylesi bir “mesele” değil “usta”.
“Koltuk kapmaca” oynanmıyor burada...

Sen bakma sana “yandaş” yazılan yazarların yazıp çizdiklerine...

Sen bakma cesaret edip sana gerçekleri söyleyemeyen danışmanlarına...

Sen bakma sana hep “En iyisini siz bilirsiniz efendimiz” demekten başka bir şey demeyen dostlarına...

Onlar gerçeği söylemiyorlar ya da söyleyemiyorlar.
“Gezi Parkı” hareketi...

Seni sandıkta deviremeyeceğini anlayanların sokakta devirme hareketi değil.

Seni hazmedemeyenlerin hazımsızlık gösterme hareketi değil.

Karanlık şahsiyetlerin askeri tahrik edip elinden iktidarı almaya çalışma hareketi değil.

Senin yaşam tarzına karşı başlatılan bir hareket değil.

Senin inancına karşı yürütülen bir hareket değil.

*

Bu hareket...
Öyle zannedildiği gibi acayip karmaşık, çözülmesi çok zor, karanlık odaklı, hileli, desiseli, kökü dışarıda, CHP’li, İP’li, empati yoksunu bir hareket de değil.
Çok basit bir hareket bu...
Çok yalın, çok anlaşılır, çok net, çok şeffaf, çok çocuksu, çok naif, çok hesapsız, çok gelişigüzel bir hareket.

*

“Usta”... Sokaklara çıkan o çocuklar var ya o çocuklar... Sana şunları söylüyorlar:

Beni rahat bırak.

Parkta nasıl oturacağımla, metroda nasıl davranacağımla, nasıl yaşayacağımla, nasıl konuşacağımla, nasıl giyineceğimle, nasıl düşüneceğimle, nasıl yiyip içeceğimle ilgili saygılı ya da saygısız fikir beyan etme.

Beni azarlama... Üst perdeden konuşma...

Sen bizim babamız değilsin... Bize babalık raconu kesme.

Tut ki babamızsın... İki çocuğuna bile sözünü geçiremeyen aile babaları ortadayken, sen 75 milyon çocuğa nasıl söz geçireceksin?

Biz nasıl senin yaşam tarzına saygı gösteriyorsak, sen de bizim yaşam tarzımıza saygı göster.

İlk dönemler belirli sınırlar içinde kabul edilen, hatta bazen hoş karşılanan “Kasımpaşalı/delikanlı” üslubun, artık “Kasımpaşalı/delikanlı” üslubu olmaktan çıktı... Çünkü bu üslubu artık kendi haklı davanı savunmak için değil, hak arayanları rencide etmek için kullanıyorsun.

Bin türlü anlayışı, bin türlü inanışı, bin türlü kıyafet tarzını, bin türlü eğlence biçimini, bin türlü ahlak telakkisini, bin türlü tarih algısını, bin türlü rengi, bin türlü çiçeği tek bir potada eritemezsin. Bunu herkes istese bile yapamazsın... Teknik olarak yapamazsın... Vazgeç.

Sevdiklerime saygı göster.

“Ayyaş” deme, “alkolik” deme, “çapulcu” deme, “Bunlar ideolojik” deme.

Bir kişi, tek bir kişi hem mimari dehası, hem ahlak filozofu, hem meydan düzenlemecisi, hem Ortadoğu fatihi, hem gündem değiştirme şampiyonu, hem tıp doktoru, hem sosyal mühendislik gurusu, hem din âlimi, hem tarih bilgini, hem bağımlılık uzmanı, hem 75 milyonun yaşam koçu, hem de televizyon eleştirmeni olamaz... Olmaya kalkarsa bir yerde arıza çıkar. Vazgeç bu sevdadan.

Sana artık ancak Reuters muhabiri seni kızdırabilecek soruyu sorabiliyor... Medyayı baskı altına almaya çalışma... Bırak medya özgürce görevini yapsın.

“Ben karar verdim, olacak” deme... Sandıkta aldığın tüm oyları, sana beş yıl boyunca aklına eseni yapman için verilmiş genel bir vize olarak değerlendirme...

İnat etme, müzakere et... Nefret ettirme, sevdir... Cepheleştirme, kaynaştır... Dediğim dedik deme, esnemesini bil... Sadece sana oy verenlerin başbakanı olma, oy vermeyenlerin de başbakanı ol...

Bize gaz sıkma... Bize gaz sıktırma.

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/23429413.asp?yazarid=131&hid=23430455

Ozgurky

Müdavim
Müdavim
26 Nisan 2009
2,698
14
218
Onlarca, yüzlerce mesaj yazıldı hâlâ ama hâlâ sapla samanı birbirine karıştıranlar var.

Arkadaş kamu malına, şahsi mala, sağa sola zarar verenlerin Allah belasını versin. Sen kalkıp da benim eylemimi onlarla bir tutamazsın; ben kimseye zarar vermeden ister gezi parkını protesto ederim, ister hükümeti protesto ederim bundan size ne!

Halkına zulmeden polislerin de Allah belasını versin. -Eylemlere adam gibi müdahale edenleri, emri yerine getirenleri ayrı tutarak söylüyorum sözümü.-

O resimlerde gösterdiğiniz etrafa zarar veren teröristlerle hakkını adam gibi savunan insanları aynı kefeye koyarak insanları kışkırtmaktan vazgeçin artık, yeter.

IuTKuI

Müdavim
Müdavim
20 Aralık 2011
1,622
4
218

Ama öyleleri vardı ki, insanlar cayır cayır yanarken (Allah kimseye öyle bir ölüm kısmet, nasip etmesin) "Allahu ekber" naralarıyla insanların ölümlerini destekliyordu.
Her zaman iyi değildi. Bu eylemler de her zaman iyi olmuyor.
İşimize ne geliyorsa onu savunmayalım. Kötüsüne de kötü diyelim.

goldenlight

Öğrenci
6 Eylül 2008
64
0
0
ŞEYH EDEBALİ’DEN OSMAN GAZİ’YE NASİHAT

“ Ey oğul! Beysin! Bundan sonra öfke bize;uysallık sana... Güceniklik bize; gönül almak sana... Suçlamak bize; katlanmak sana... Geçimsizlikler, çatışmalar, uyumsuzluklar, anlaşmazlıklar bize; adalet sana... Kötü göz, şom ağız, haksız yorum bize; bağışlamak sana... Bundan sonra bölmek bize; bütünlemek sana... Üşengeçlik bize; uyarmak, gayretlendirmek, şekillendirmek sana... Ey oğul!

zihayat

Öğrenci
6 Eylül 2012
68
0
0
Kelime Oyunu'ndan garip oyunlarla Gezi Parkı'na acayip göndermeler:

[video=youtube;FcHL7NHSn9g]http://www.youtube.com/watch?v=FcHL7NHSn9g[/video]

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...