SDN Üyeleri, Gezi Parkı Eylemi için ne düşünüyorlar? Tartışıyoruz!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
Yazıklar olsun bu topraklar uğruna canının verenlerin kemikleri sızlıyordur şimdi.

[video=youtube_share;ZbBy6pEwInA]http://youtu.be/ZbBy6pEwInA[/video]

Emir verdim bir günde dağıtılacak diyenler nerede hea..

Ahbârî

Dekan
Reaksiyon puanı
346
eminim sızlıyordur. Geziyi gördüklerinde de sızlıyordur, gençliği gördüklerinde de sızlıyordur, daha nelere nelere sızlıyordur kemikleri. Ama kendileri arkasından hayır dua edip yad edenlerden çok içip içip ananlara sızlıyordur...

- - - Mesaj Güncellendi - - -

ah şşu devletin içine etmeseler de tek yumruk olsa ordaki 50 tane asayişçiyi...

odatv simgesi de manidar....

öyle saydığı gibi herkes şehid olsaydı ohooo....

ila cehennemi hımar...

sizin o sövdüğünüz polisler burada olsa sevinirdiniz de mi?

Reaksiyon puanı
10,327
Yazıklar olsun bu topraklar uğruna canının verenlerin kemikleri sızlıyordur şimdi.

Emir verdim bir günde dağıtılacak diyenler nerede hea..

ha şöyle [MENTION=58793]REDFOKS[/MENTION]!
görüşlerimiz mütenakız olsa da, içinde olanları paylaşma gereği duyman iyiye işarettir.
gördüğün gibi abim, insanı rahatlatıyor demi? :D

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
ha şöyle @REDFOKS!
görüşlerimiz mütenakız olsa da, içinde olanları paylaşma gereği duyman iyiye işarettir.
gördüğün gibi abim, insanı rahatlatıyor demi? :D

Mizacım gereği içimde olanı söylerim, doğru bildiğimden vaz geçmem bu çoğu zaman insanları rahatsız eder. Onuda umursamam hocam.

aloisnebel

Profesör
Reaksiyon puanı
4
''Dış güçlerin oyunu tutmadı'' diye hede hödöleyenler, batının AKP'yi devirmesi çok basit aslında. 2 kaset, 2 dosyayla anında şutlarlar.

O oyun tutmadı bu oyun tutmadı... Yılanla yatağa gir, sonra soktu diye ağla.

Hafiye

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Almanlar kendi göstericisinin gözünü oydu

25620131430216655652_2.jpg

Almanya'nın kendi ülkesinde vatandaşlarına yönelik uyguladığı polis şiddetini her nedense hem kendisi hem de bütün dünya televizyonları görmezden geldi.

31 Mayıs tarihinde Avrupa Merkez Bankası'nın Frankfurt'taki binasını kuşatan Kapitalizm karşıtı 'Blockupy' adlı harekete bağlı göstericilerden ileri yaşlarda bir kişinin gözlerinden akan kanlar, polis müdahalesinin şiddetini de gözler önüne serdi.

Dünya basını görmezden geldi

Avrupa hükümetlerinin uyguladığı kemer sıkma politikalarından sorumlu tuttukları Avrupa Merkez Bankası'nı protesto eden eylemcilere yönelik şiddetin kare kare bütün fotoğrafları yayınlanırken, Gezi Parkı olaylarında saatlerce canlı yayın veren dünya basının ilgisizliği dikkatlerden kaçmadı.

Avrupa Parlamentosu'ndan ses yok

3 bin kişinin katıldığı gösterilerde polisin eylemcileri boğazlarından sıkarak gözaltına aldığı, tazyikli su ve biber gazıyla müdahalede bulunduğu görülüyor. Yenişafak'ta yer alan haberde, ancak Türkiye'deki "Gezi Parkı Eylemlerine yönelik müdahaleyi" eleştiren Avrupa Parlamentosu, Almanya'da yaşanan eylemlere gözlerini kapatmayı tercih ediyor. Şu ana kadar Almanya'da yaşanan polis şiddetine ilişkin dünya basını da dahil olmak üzere tüm dünya kamuoyundan tek bir eleştiri dahi gelmedi.

1,6 milyon kişi işsiz

Euro bölgesi ülkelerinde işsizlik oranları rekor seviyeye ulaşırken, elde edilen son verilere göre Nisan ayına kadar olan bir yıllık süre içinde 1,6 milyon kişi işini kaybetti.

kaynak

Bu haber de yalan haberler kafilesine (bilerek çarpıttıkları için) katılmış oldu. Orjinal haber (1 ekim 2010): http://www.spiegel.de/international...nate-police-action-in-stuttgart-a-720735.html

Aynı haberi haber7'de görünce ilgimi çekmişti.

Kentsel dönüşüm ve trenyolu projesine karşı çıkan 1000 kadar Stuttgart sakini eylem yapmış. Tabii bu durum ister Almanya, ister Brezilya, ister İngiltere ve isterse de Türkiye'de olsun, polis terörünü dünyanın hiç bir yerinde haklı kılmıyor ancak elin eylemcisine acırken kendi halkına yapılan şiddete kalbini kapatmayı ve hatta bu aşağılık durumu desteklemeyi iyi niyetle bağdaştırmak da manen zor bir iş olsa gerek.

srdrvrl

Asistan
Reaksiyon puanı
1
İşte polise ateş açılma anı
Mesela ben şu cibilliyetsiz şerefsizin de videosunu paylaşmaktan çekinmem, sen kimsin ki bir cana kastediyorsun. Umarım bulunur ve cezasını çeker. Ama bu videodaki cibilliyetsizin yaptığını oradaki tüm insanlara yüklemeye çalışacaklar var, lütfen yapmayın.

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
İşte polise ateş açılma anı
Mesela ben şu cibilliyetsiz şerefsizin de videosunu paylaşmaktan çekinmem, sen kimsin ki bir cana kastediyorsun. Umarım bulunur ve cezasını çeker. Ama bu videodaki cibilliyetsizin yaptığını oradaki tüm insanlara yüklemeye çalışacaklar var, lütfen yapmayın.

Oradaki tüm insanlara yüklenmesi gerekir zaten.
Çünkü ya olayı kontrol altında tutacaksın ya da kontrolden çıkınca devlete bırakacaksın.
Şimdi örnek vermek istiyorum ama örnek ne işe yarar ki.
Tüm değerlerin içi boşaltılıyor. İnançlar yozlaştırılıyor.
Ama yine de vereyim.
Oradaki provokatörlerin amacı devleti karıştırmak olsa oradaki vatandaşlara ateş açsalar ve öldürseler ki benzer örnekleri başka ülkelerde vardır, o insan senin kardeşin, eşin olsa ne yapacaksın ?
Çünkü adamlar biz yapmadık, bu suçu bize yükleyemezsiniz diyip çıkacak.
Ama onlar orada olmasaydı o provokatörler de gelmemiş olacaktı ve bu olay yaşanmayacaktı.
Belki de yeterince güvenlik önlemi almadığı için polisi suçlayacaksın.
Ama güvenlik önlemleri alınınca polis şiddeti, orantısız güç vesaire diyip yine polisi suçlayacaksın.
Artık insanlar bazı şeyleri anlamıyorlar, illa başlarına gelmesi lazım ki idrak edebilsinler.
İnsanların fikirlerinin değişmesi zor ama dışarıdan klişe gibi görünen şeyler kendi başına gelince klişe olmuyor.

srdrvrl

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Oradaki tüm insanlara yüklenmesi gerekir zaten.
Çünkü ya olayı kontrol altında tutacaksın ya da kontrolden çıkınca devlete bırakacaksın.
Şimdi örnek vermek istiyorum ama örnek ne işe yarar ki.
Tüm değerlerin içi boşaltılıyor. İnançlar yozlaştırılıyor.
Ama yine de vereyim.
Oradaki provokatörlerin amacı devleti karıştırmak olsa oradaki vatandaşlara ateş açsalar ve öldürseler ki benzer örnekleri başka ülkelerde vardır, o insan senin kardeşin, eşin olsa ne yapacaksın ?
Çünkü adamlar biz yapmadık, bu suçu bize yükleyemezsiniz diyip çıkacak.
Ama onlar orada olmasaydı o provokatörler de gelmemiş olacaktı ve bu olay yaşanmayacaktı.
Belki de yeterince güvenlik önlemi almadığı için polisi suçlayacaksın.
Ama güvenlik önlemleri alınınca polis şiddeti, orantısız güç vesaire diyip yine polisi suçlayacaksın.
Artık insanlar bazı şeyleri anlamıyorlar, illa başlarına gelmesi lazım ki idrak edebilsinler.
İnsanların fikirlerinin değişmesi zor ama dışarıdan klişe gibi görünen şeyler kendi başına gelince klişe olmuyor.
Sayın kardeşim, yazdıkların başka olaylar için olsa haklı olabilir ama şu anda devlet bir krizi yönetememiştir. Bundan önce ilk yıkım çalışmasında insanların itirazı olan bir video var,insanlar yaptığınız yasal değil diyor yetkililer cevap veremiyor ve polis devreye geçiyor, sizce bu normal mi? Yasadışı iş için polisin devreye geçmesi gerekmez mi? Sadece şu durum insanın devlete ve polise olan güveninin azalmasına sebep oluyor. Şöyle olsa çevik kuvvet polis gitse sadece güvelik için dizilse veya insanların yürümek istediği yer için düzen sağlasa ne olur, işte o zaman taş atanı yaka paça tutar insanlar polise verir ki bunun da örneği var; taksim meydanında piyano çalınırken bir sarhoş piyaniste doğru yürümeye başlıyor, insanlar hemen durduruyor, müziğin bitmesi bekleniyor ve ardından polise teslim ediyorlar. Sonrasında diğer müzik bittiğinde poliste alkışlıyor. İnsanlar bu görüntüleri görmek istedi ama sürekli biber gazı, ilaçlı ama kimyasal olmayan suyla müdahale ettirildi polis. Polis bu olaylarda yasa uygulayıcı olarak görev almamıştır bunu biliyorsunuz. Başka bir örnekte ise tam olarak neresi bilmesem de sanırım nişantaşı olarak bahsediliyordu, biri gidiyor polisle konuşuyor biz geçmek istiyoruz polis diyor emir aldım izin veremem, peki diyor burada kalalım geçmeyelim ama siz de müdahale etmeyin diyor poliste tamam 'söz' diyor. Bak ne güzel anlaşıldı değil mi? Sonra adam dönüyor böyle böyle diyor, bazı kişiler itiraz ediyor hayır geçmeliyiz diyor, ama izin verilmiyor insanlar tarafından. Peki sonra ne oluyor insanlar oldukları yerde slogan atıyorken artık kim hazmedemediyse başka bir polis grubu gönderiliyor ve müdahale ediliyor. Bu olay oradaki insanların polise olan güvenini kaybetmesine sebep oluyor.

Bir örnek daha eklemek isterim, bir fotoğraf vardı, polis bir engelli vatandaşa yardım ediyordu, vatandaşın elindeki kağıtta ise "Her yer Taksim, Her yer Direniş" yazıyordu. (kağıttaki yazı üzerinden cevap vermemenizi rica ederim)

El Padrino

Dekan
Reaksiyon puanı
70
Günlerdir beklediğimiz videomuz yüklenmiş.Hayırlı olsun.

BÜYÜK OYUN

[video=youtube;D0zHnTC6n-Q]http://www.youtube.com/watch?v=D0zHnTC6n-Q&feature=share[/video]

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Nokta değil noktalı virgül. Oyun hep çift taraflıdır. Böylece kimse kumpastan kurtulamaz.

Snipertr

Profesör
Reaksiyon puanı
6
bu videodan sonra bende nokta koyuyorum. bu kadar gercegi goz ardi edenler ve surekli kendilerini anlamamizi bekleyen sozde gercek eylemciler bu kadar acik ve net TURKIYE gercegini Recep Tayyip ERDOGANa muhalefete karsilik gormezden geliyorlarsa artik kelame hacet kalmamistir. herkes yaptigini cekecek insALLAH.

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
[h=1]İstanbul polisini sarsacak video[/h][h=2]Taksim Gezi Parkı protestoları sırasındaki polis müdahalelerine yönelik tartışmalar sürerken, Antalya'da 3 gencin 17 polis tarafından dövülmesi görüntüsünden sonra, yeni bir işkence kaydı daha açığa çıktı. İstanbul Sancaktepe'de 5 polisin dövdüğü Hakan Yaman'ı daha sonra yaralı halde sokak ortasında bıraktıklarını gösteren kayıt, savcılığa sunuldu. Suç duyurusunda ise görüntülerden daha vahim iddialar yer aldı. Avukat Elif Eylem Kınacılar, dilekçesinde, Yaman'ın vücudunda kırıklar olduğunu, görme kaybı ve yanıklar bulunduğunu belirtirken, adli tıp raporunu da savcılığa sundu. Raporda da Yaman'ın vücudunda yanık izleri olduğu belirtildi. Görüntülerde, polislerin Yaman'ı yerde sürükleyerek, yolun ortasına nasıl bıraktıkları net biçimde görülüyor.[/h]
istanbul-polisini-sarsacak-video-3403819.Jpeg

GÖKÇER TAHİNCİOĞLU Ankara
Avukat Kınacılar'ın dün İstanbul Anadolu Kartal Cumhuriyet Başsavcılığı'na verdiği suç duyurusu dilekçesinde şöyle denildi:
Ateşe attılar
"Hakan Yaman, 3 Haziran 2013 günü saat 22.30-23.00 sıralarında Sancaktepe Birgül Sokakta bulunan evine gitmek için Sancaktepe Demokrasi Caddesi'nden geçmekte iken TOMA'da görevli 5 polis tarafından ölümüne kast edercesine saldırıya uğramış, gözünü kaybetmiş, ciddi bir şekilde yaralanmıştır.
Servis şoförü olarak çalışmakta olan Yaman, aracını park ettikten sonra evine gitmekte iken, o tarihte vuku bulan olaylarla ilgisi yokken (olsa bile uğradığı saldırının hukuki geçerliği yoktur) bölgede görev alan polis memurları ve TOMA'da görevli polislerin müdahale etmesi sonucu atılan gaz bombası ile sağ karın boşluğundan vurulmuştur. Yere düşmesi üzerine 5 kişilik kolluk kuvveti grubu tarafından yerde sürüklenerek ve dövülerek işkence edilmiş, bu sırada polislerden biri tarafından gözüne sert bir cisim sokularak gözü çıkarılmıştır. Yerde haraketsiz kalan Hakan Yaman o sırada yakında yanmakta olan ateşin içine polisler tarafından atılmıştır.

Canavarca his
Olay tartışmasız biçimde işkencedir. Çünkü 5 polis dakikalarca darp etmiş, yetmemiş gözünü çıkarmış, o da yetmemiş ölmesi için ateşe atmıştır. Tüm bu olay silsilesi kayıtlar ve videodan da görüleceği üzere şüpheliler canavara bir hisle bu eylemlerini gerçekleştirmiştir.
Öldü sandılar
Yaman'ın öldüğünü düşünen polisler olay yerinden uzaklaşmıştır. Polis memurlarının uzaklaşmasından sonra kendi çabasıyla ateşken çıkmış ve çevredeki insanların yardımı ile Sancaktepe Bölge Hastanesi'ne kaldırılmıştır. Burada mağdurun durumu ağır olduğu için ilk müdahale yapılamamış ve Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edilmiştir. Adli raporda da belirtildiği üzere, Yaman'ın baş ve yüz kısımnda ciddi hasar oluşmuş, elmacık ve çene kemikleri ile alın ve burun kemikleri kırılmış, sol gözde görme kaybı meydana gelmiş ve vücudun muhtelif kısımları ciddi şekilde yanmıştır."
Görüntülerde de var
Savcılığa sunulan adli tıp raporunda da Yaman'ın vucüdunda yanık izleri bulunduğu net biçimde belirtildi. Savcılığa sunulan görüntülerde de 5 polisin Yaman'ı sürüklediği, duman çıkan bir yeri üzerine bırakarak olay yerinden ayrıldıkları görülüyor.

http://gundem.milliyet.com.tr/istanbul-polisini-sarsacak-video/gundem/detay/1727982/default.htm

engin_er

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Konu buraya nerden geldi bilmiyorum, işler yoğun bugün ama

Şunu herkesin iyi bilmesi lazım bu Ülkenin %99'u Müslüman ise Türkiye'de 76 milyon Alevi vardır. (Alevi; Ali (kv)ye tabi olan, mensup olan, seven, yolundan giden)

aynen öyle, eğerki Hz.Muhammedi seviyor ve onun tüm aile fertlerini de seviyor ve onlara karşı da sevgi besliyorsan alevisin bazıları kendisini muaviye soyundan gösteriyorlar halbuki muaviye soyu ap ayrı bir şeydir, daha ileri gidecek olursak oğlu yezit ve onun soyu yezittir, yani yezidin soyundan gidenlere yezit denir. Hz.muhammed ve onun soyundan gidenler ise alevidir, fakat bu kadar basit şeyleri göremeyenler ve göstermeyenler utansınlar ne diyelim insanları birbirine sen ben diye ayırtanlar utansınlar.

shadow2

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Sayın kardeşim, yazdıkların başka olaylar için olsa haklı olabilir ama şu anda devlet bir krizi yönetememiştir. Bundan önce ilk yıkım çalışmasında insanların itirazı olan bir video var,insanlar yaptığınız yasal değil diyor yetkililer cevap veremiyor ve polis devreye geçiyor, sizce bu normal mi? Yasadışı iş için polisin devreye geçmesi gerekmez mi? Sadece şu durum insanın devlete ve polise olan güveninin azalmasına sebep oluyor. Şöyle olsa çevik kuvvet polis gitse sadece güvelik için dizilse veya insanların yürümek istediği yer için düzen sağlasa ne olur, işte o zaman taş atanı yaka paça tutar insanlar polise verir ki bunun da örneği var; taksim meydanında piyano çalınırken bir sarhoş piyaniste doğru yürümeye başlıyor, insanlar hemen durduruyor, müziğin bitmesi bekleniyor ve ardından polise teslim ediyorlar. Sonrasında diğer müzik bittiğinde poliste alkışlıyor. İnsanlar bu görüntüleri görmek istedi ama sürekli biber gazı, ilaçlı ama kimyasal olmayan suyla müdahale ettirildi polis. Polis bu olaylarda yasa uygulayıcı olarak görev almamıştır bunu biliyorsunuz. Başka bir örnekte ise tam olarak neresi bilmesem de sanırım nişantaşı olarak bahsediliyordu, biri gidiyor polisle konuşuyor biz geçmek istiyoruz polis diyor emir aldım izin veremem, peki diyor burada kalalım geçmeyelim ama siz de müdahale etmeyin diyor poliste tamam 'söz' diyor. Bak ne güzel anlaşıldı değil mi? Sonra adam dönüyor böyle böyle diyor, bazı kişiler itiraz ediyor hayır geçmeliyiz diyor, ama izin verilmiyor insanlar tarafından. Peki sonra ne oluyor insanlar oldukları yerde slogan atıyorken artık kim hazmedemediyse başka bir polis grubu gönderiliyor ve müdahale ediliyor. Bu olay oradaki insanların polise olan güvenini kaybetmesine sebep oluyor.

Bir örnek daha eklemek isterim, bir fotoğraf vardı, polis bir engelli vatandaşa yardım ediyordu, vatandaşın elindeki kağıtta ise "Her yer Taksim, Her yer Direniş" yazıyordu. (kağıttaki yazı üzerinden cevap vermemenizi rica ederim)

Şimdi bu gezi olayında savunulan savların özeti:
1- Ben ülkenin istediğim bir bölgesini kapatarım,geçişlere izin vermem kimse müdahale edemez.
2-Müdahale edilirse Polise taş atabilirim,linç etmeye çalışabilirim,araç yakar cam çerçeve indiririm kimse yanlış yapıyosun diyemez.Çünkü 1 madde derki ben istediğim bölgeyi istediğim zaman kapatabilirim.
3- Var olan hükümet % kaç oy almış olursa olsun,var olan belediye ne yetkilere sahip olursa olsun Meşru değildir. Çünkü ben oy vermedim. O nedenle gösterilerle devrilmeyi hak eder.
4. Demokratik yollar,yasal yollar,referandum önemli değil çünkü ben topçu kışlası istemiyorum AVM istemiyoru. Çoğunluk zaten koyun olduğu için verdikleri oyların değeri yok.Benim oylarım önemlidir.

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
bu videodan sonra bende nokta koyuyorum. bu kadar gercegi goz ardi edenler ve surekli kendilerini anlamamizi bekleyen sozde gercek eylemciler bu kadar acik ve net TURKIYE gercegini Recep Tayyip ERDOGANa muhalefete karsilik gormezden geliyorlarsa artik kelame hacet kalmamistir. herkes yaptigini cekecek insALLAH.

Büyük oyun mu büyük paranoya mı? "Büyük oyunu açıkladık, artık hala da gerçeği görmeyenler".. derken, ne açıklamışlar anlamadık ki; paradan puldan başka bir şeyden bahsetmemişler. Tam tersine ben başka bir oyun görüyorum; "arkadaş o kadar para harcadık, adamlarımıza o kadar da para yedirdik, bu olaylar hala nasıl oluyor?" Zira ben bunu Erdoğan'ın o videodaki bir tek cümlesinden anlayabiliyorum:

Yavuz Sultan I. Erdoğan: "Siz ne derseniz deyin, ne yaparsanız yapın, biz karar verdik ve istediğimizi yapacağız".
Büyük Oyuncu Sultan II. Erdoğan: "Bu ülkede herkes özgürce istediğini söyleme hakkına sahiptir".

Orhan Veli'nin şiirini hatırladım birden bire; "kelle fiyatına hürriyet bedava". Özgürsün, tutsaklığın karşılığında. :) Gerçekten de "büyük oyun"u özetlemiş bu video. AKP mitingindeki teyzemizin dediği gibi; "onlar lüks arabalara biniyorlar, tamam biz de binmeye başladık ama bizimki helal". Helal teyzem helal; Firavun ister taç giysin ister takke taksın fark etmez. Anadolunun güzel bir atasözü vardır; eşeğe altın semer vursan da eşek yine eşektir. O yüzden Firavun takke takmakla müslüman olmaz.

azen63

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Yaw He He
@IThelp
Kopya çekmekten ne zamann bıkacaksın. Yoksa Mesleğinde COPY/Paste Yaparak mı Devam ediyorsun?:)

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Şimdi bu gezi olayında savunulan savların özeti:
1- Ben ülkenin istediğim bir bölgesini kapatarım,geçişlere izin vermem kimse müdahale edemez.
2-Müdahale edilirse Polise taş atabilirim,linç etmeye çalışabilirim,araç yakar cam çerçeve indiririm kimse yanlış yapıyosun diyemez.Çünkü 1 madde derki ben istediğim bölgeyi istediğim zaman kapatabilirim.
3- Var olan hükümet % kaç oy almış olursa olsun,var olan belediye ne yetkilere sahip olursa olsun Meşru değildir. Çünkü ben oy vermedim. O nedenle gösterilerle devrilmeyi hak eder.
4. Demokratik yollar,yasal yollar,referandum önemli değil çünkü ben topçu kışlası istemiyorum AVM istemiyoru. Çoğunluk zaten koyun olduğu için verdikleri oyların değeri yok.Benim oylarım önemlidir.

Hocam, protestocular, teröristler, esad, saddam, obama fln da 5 vakit namaza dururlarsa onlar için de böyle çırpınacakmısın :)

shadow2

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Hocam, protestocular, teröristler, esad, saddam, obama fln da 5 vakit namaza dururlarsa onlar için de böyle çırpınacakmısın :)

Tövbe kapısı herkese son nefese kadar açık kardeş. Hele bi tövbe etsinler namaza başlasınlar kardeşim sayarım İnşallah. Ama hukuki olarak işledikleri suçların cezasını çeksinler tabi.

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Tövbe kapısı herkese son nefese kadar açık kardeş. Hele bi tövbe etsinler namaza başlasınlar kardeşim sayarım İnşallah. Ama hukuki olarak işledikleri suçların cezasını çeksinler tabi.

Ya dokunulmazlıkları varsa :) Ya bazılarının hesabı bu dünyada değil, öteki dünyada sorulacaksa?

shadow2

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Ya dokunulmazlıkları varsa :) Ya bazılarının hesabı bu dünyada değil, öteki dünyada sorulacaksa?

En kötüsüde o ya. Bu dünyada yapıyoz bişeyler iyidiye ama Ahiret yurduna gidince yanlılş çıkarsa vay halimize.
Şimdi burada yazıyoz çiziyoz arkadaşlarla laf dalaşına giriyoruz ama % kaçını gerçekten nefsimiz için değilde müslümanların hassasiyetine sahip çıkmak için yapıyoruz orası meçhul.
Kendi adıma burda yazarken kin gütmeden,şahsi çatışmalara girmeden tartışmak istiyorum ama zaman zaman işin ucuda kaçıyor galiba.
Kusurumuz olduysa affola.

Uranos

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Beyler ofise gelirken baktım ayakkabı bagım açık:scared: Nerdeyse takılıp düşüyordum Dış mihrakların oyunu mu acaba bu:w00t:

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Yaw He He
@IThelp
Kopya çekmekten ne zamann bıkacaksın. Yoksa Mesleğinde COPY/Paste Yaparak mı Devam ediyorsun?:)

329 sayfa bak hangisi kopya paylaştığım haberlermi onlar kopya değil ismi üzerinde Haber benim kadar yorum yazıyormusun:)

Yaw He He.

Beyler ofise gelirken baktım ayakkabı bagım açık:scared: Nerdeyse takılıp düşüyordum Dış mihrakların oyunu mu acaba bu:w00t:

bende ofise girer girmez caycı cay gedirdi ve bem beyaz gömleğim giti cay dökül kesin faiz lobisinin işi:)

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16

Bağcık lobisinin oyununa gelmişsin ama çok şükür BÜYÜK OYUNU bozmuşsun kardeş :)

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Başbakan dün diyorki ne zaman ayaklar baş oldu.

Ben soruyorum okula yırtık ayakabıyla giden kasımpaşalı cocuk nasıl da bu kadar zenginleşti de baş oldu?

kosasker

Profesör
Reaksiyon puanı
49
Meydandakiler 3 5 çapulçu oluyorda onlar niye 3 5 kişi olmuyor olmuyor?

75 milyon içinde sayınız 3-5 çapulcu olarak kalıyor çünkü. Taş atan, yakıp yıkan sayınız da buna eşit.

Başbakan dün diyorki ne zaman ayaklar baş oldu.

Ben soruyorum okula yırtık ayakabıyla giden kasımpaşalı cocuk nasıl da bu kadar zenginleşti de baş oldu?

Ne o. Zoruna mı gitti insanların para kazanması?

Bağcık lobisinin oyununa gelmişsin ama çok şükür BÜYÜK OYUNU bozmuşsun kardeş :)

Anlamamışsınız siz olayı halen daha.

Sizin gibi enfeksiyon sebebi varken, dış mihrak sadece ortalığı pis tutmaya çalışıyor o kadar.

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
75 milyon içinde sayınız 3-5 çapulcu olarak kalıyor çünkü. Taş atan, yakıp yıkan sayınız da buna eşit.

Ne o. Zoruna mı gitti insanların para kazanması?

Yo neden zoruma gitsin alın teriyle kazandığı sürece bak ben alın teriyle kazanıyorum yolsuzluklarla değil hani varya sizde biri nalyon faturalı ekonomi bakanı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...