SDN Üyeleri, Gezi Parkı Eylemi için ne düşünüyorlar? Tartışıyoruz!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kosasker

Profesör
Reaksiyon puanı
49
Başbakanın mitingi yahu. birde gezi parkı

Gezi parkında dağıtılanları biliyorum. Bosna da da para dağıtmaya kalkmışlar, polis birkaç kişiyi tutuklamışdı.

Gözümüzün önünde chp milletvekili! de para verdi millete.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

[h=1]Şişili esnafından eylemcilere tepki[/h]
sisili_esnafindan_eylemcilere_tepki13714985040_h1039723.jpg

[h=2]KESK ve DİSK'in Gezi Parkı protestolarına destek vermek için yaptığı "İş bırakma" eyleminin ardından, akşam saatlerinde İstiklal Caddesi ve Şişli'de gerginlik yaşandı.[/h]KESK kortejinin Tünel Meydanı'nda yaptığı eylemde polis yürüyüşe izin vermedi. KESK'in "dağılacağız" açıklamasının ardından polis bariyerleri açtı.
Ancak kalabalıktaki bazı gruplar dağılmayarak İstiklal Caddesi'nden Taksim'e doğru yürümeye başladı. Grup Taksim Meydanı girişine geldiğinde çevik kuvvet ekipleri ile karşı karşıya geldi. Yapılan anonslarla grubun dağılması istendi. Ancak grup ikazlara uymayınca polis grubu kovalamaya başladı. Polis gruba boyalı mermi sıkarak dağıttı.
ŞİŞLİ'DE DE POLİS MÜDAHALESİ
DİSK'in yürüyüşe son verme kararının ardından kortejde bulunan bazı gruplar dağılmamakta ısrar etti.
Bunun üzerine, Osmanbey'de gruba müdahale edildi. Jandarma TOMA'sından tazyikli su sıkılırken polis de biber gazı kullandı. Müdahale sırasında çevredeki vatandaşlar zor anlar yaşadı. Gruplar ara sokaklara kaçarken polisler de peşlerinden gitti.
ESNAF, GÖSTERİCİLERE TEPKİ GÖSTERDİ
DİSK'in yürüyüşe son verme kararının ardından kortejde bulunan bazı gruplar dağılmamakta ısrar etti. Bunun üzerine , Şişli Osmanbey'de gruba müdahale edildi. Jandarma TOMA'sından tazyikli su sıkılırken polis de biber gazı kullandı. Gruplar ara sokaklara kaçarken, bir grup esnaf da yaşanan olaylara tepki gösterdi. Göstericilerin arkasından yuh çeken yaklaşık 10 kişi, daha sonra "Recep Tayyip Erdoğan" sloganları attı. Eylemcilere hitaben bir esnaf, "Bu dört ağaç meselesi değildir. Bu yalan. Bunların amacı başka, değişik birşey" dedi.
Bir grup vatandaş da röportaj yapan esnafa tepki gösterdi. Esnaf ile tepki gösteren kadın arasında kısa bir tartışma yaşandı.
ESNAF MEDYAYA İSYAN ETTİ
Günlerdir kepenk açamadıklarını, siftah yapamadıklarını belirten Nişantaşı esnafı, eylemcilere gösterdiği tepkinin yanısıra medyaya da yüklendi.
Sadece polisin görüntülerini yayınlayan medyaya isyan eden esnaf, eylemcilerin yaptıklarının yeterince yansıtılmamasından dertli.
ESNAF HEM CHP'YE HEM DE MEDYAYA TEPKİLİ
Halk TV, Ulusal TV gibi kanalların olayları sürekli provoke etmesi Nişantaşı esnafını çileden çıkardı. Eylemcilerin peşinden Nişantaşı'na gelen muhabirleri esnaf "Candaş medya istemiyoruz. Bu medya hep bunların yüzünden. Gizin buradan. Polisi çekmeyin gelin esnafın durumu çekin" sözleri kovdu.
Bu sırada bir kaç esnaf olan biteni değerlendirirken şu ifadeleri kullandı:
"Yalova milleti var ya ne o, yapın diyor, durmayı diyor, devam edin diyor. Halk olarak artık bizim konuşmamız lazım. Esnaf olarak bir de biz yürüyelim. 1 hafta on gündür bizi perişan ettiler. Dün ailemle perişan oldum. Ekmek almaya gidemedim. Medya hep polisi çekiyor. Bir de gelsin bizi çeksinler. Esnaf kan alıyor. Burada bir arkadaşımız daha çoğunu da yapacağız diyor. Böyle olmaz."
KALDIRIM TAŞLARI SÖKÜLDÜ, DÜKKANLARIN CAMLARI KIRILDI
Taksim Meydanı'nın ve Gezi Parkı'nın boşaltılmasının ardından eylemlerini Harbiye'ye, Mecidiyeköy'e, Nişantaşı'na taşıyan provakatör gruplar, daha çok ara sokaklarda organize oluyordu.
Özellikle Nişantaşı'nda kaldırımların söküldüğü, dükkanların camlarının kırıldığı ve dükkanların duvarlarına küfür ve hakaret içerikli sloganlar yazıldığı görülüyor.
Çok sayıda ATM'nin ekranı tuzla buz edilirken trafik lambaları da atılan molotoflarla yakıldı.
Kaynak Video

Kaç gün odu halen daha yakıp yıkıyorlar.

Tekrar diyorum, artık polis yakaladığını içeri atmalı, içerde güzelce sorguya çekmeli, tam kapalı cezaevlerinde de yatırılmalılar.

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Evet duruyor yalan olsa çoktan kalkardı o resim https://www.facebook.com/umitozdag/photos_stream

Bu görsel düzmece bile olsa ooo akpliler bunları hiç bilmiyormuş gibi tepki vermesi daha enterasan ne çabuk unutmuşlar seçimlerde aldıkları makarnaları kiler market çeklerini çevremde 50₺ oyunu satmış insanlar bile var.

Bunlarda yalandır canım.
......

Gerçekliği belli olmayan hatta uydurma olasılığı yüksek olan bir paylaşım yapıyorsun. Düzmece olsa bile şöyle böyle diyorsun. Yakıştıramadım.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Samimiyetimle söylüyorum bu seçimde Akp ye oy vermiyecektim ama bunlara inat AKP ye vereceğim. Amaçları bu ülkeye zarar vermekten başka bir şey değil.

CyberShot

Doçent
Reaksiyon puanı
1
[h=1]Süperstar'ın teşekkürü Twitter'ı sarstı[/h]
ajda_pekkan_hastaneden_taburcu_edildi13695005140_h1030923.jpg

[h=2]Ajda Pekkan'ın, Taksim'e dikilen çiçekler ve ağaçlar için Kadir Topbaş'a teşekkür ettiği Tweeti binlerce RT aldı.[/h]Gezi olaylarına sessiz kalmayı tercih eden Ajda Pekkan, Gezi Parkı'nın ağaçlandırılmasının ardından sessizliğini bozdu; nadiren kullandığı resmi Twitter hesabından Kadir Topbaş'a teşekkür etti.
Gezi Parkı ve çevresi, olayların normale dönmesinin ardından belediye işçileri tarafından temizlendi ve yaklaşık 100 yeni ağaç dikildi. Ajda Pekkan, bugün twitter hesabından Taksim ve Gezi Parkı'na ağaç ve çiçeklerle bezeyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş'a teşekkür etti.

kaynak

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Gezi Parkı nedir?

kazlicesme-akp-kadin-4EDC-B3E4-03E5.jpg

Türkiye iki ağaçtan çıktığı iddia edilen Gezi Parkı olaylarıyla büyük bir komplonun içine çekilmek isteniyor.

Sözüm ona sanatçı ama gerçekte Suriye ajanı olan ''Memoli'' kod adlı Mehmet Ali Alabora'nın başrolünde bulunduğu bu uluslararası komplo; başbakana kendileri zamanında 5 kat büyüdükleri için teşekkür eden bankalar ve faiz lobisi tarafından finanse ediliyor. Türkiye'deki ekonomik istikrarı tehdit eden bu lobiler aynı zamanda RedHack denilen bir kaç yabancı hacker ile de bağlantılı olarak çalışıyor.(Söylemeden geçemeyeceğim bir vatansever kardeşimiz bu RedHack denen çapulculardan birinin fotoğrafını ifşa etmiş buradan bakabilirsin link)

Türkiye'yi bu hain komplonun içine çekmeye çalışanların yaptıkları en önemli şeylerden biri ise camilere ayakkabıyla girilmesini sağlamak ve camilerde bira içerek hem içkilerinin viral reklamını yapmak hem de %99'u müslüman olan bir ülkenin toplumsal dinamiklerine oynarak halk arasında karışıklık çıkarmak ve bu karışıklıkta AKP'li seçmenlerin zarar görerek hükümetin oylarının azalmasını sağlamaya çalışmak...

Bu kirli komplonun diğer bir tarafında ise kendilerine ''anneler'' adı verilen bir grup yer alıyor. İlk başlarda yıllardır planlanan bu eylem için sistematik olarak çapulcu ve marjinal evlatlar doğurduğu düşünülen bir grup eylemin sonlarına doğru kendileride meydanlara indi. Bu grubun doğurduğu çocukların genel olarak hak talebi, yeşil sevgisi gibi saçma sapan düşüncelere sahip olduğu da gelen bilgiler arasında...

Ve bu komplonun en önemli kısmını sona sakladım. Daha öncede psişik güçler tarafından kendisine yapılan saldırılarla Radikal gazetesinde ''Ağaç katili Topbaş gibi'' yazılar yazan, ülkemizin harika çocuğu Yiğit Bulut tarafından ortaya çıkarılan bu gerçek şu ki; Telekinezi ile başbakanımızı öldürmeye çalışıyorlar. Evet doğru duydunuz Fringe adlı bir lobi tarafından uygulanmak istenen bu plan ortaya çıkarıldı. Yapılan şafak baskınıyla Dr. Walter Bishop ve Olivia Dunham adlı iki yabancı uyruklu kişi yakalanırken çok sayıda VooDoo bebeği ele geçirildi.

Sonuç olarak kimse bu oyuna gelmemesi gerekiyor; zira cehape zihniyetinin de ortak olduğu bu plan ülkemizi sürekli adaletin aranacağı bir kaosa çekmek istiyor. Tüm ülkelerin bu ülke için kötü şeyler planladığını kanıtlayan bir haber belgesi ile yazıma son veriyorum! KAHROLSUN BAĞZI ŞEYLER

TÜRKİYE'Yİ YIKMAK İSTEYENLER SIRALI TAM LİSTE

Not: İroniden anlamayan nesle aşina değilim.

Kaynak

Bazı konularda haklısın ama amma uçmuşsun bir an amerikan dizi senaryosu okuyorum sandım ayrıca telekinezi beyin güçleri kullanmak ile alakalı vodo bebekleri büyü de kullanılıyor ikisini bir arada kullanan uçuklar a daha denk gelinmedi.

Turab Garip

Dekan
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
178
Bu Otpor neymiş arkadaş, bir baktım neler var.. Dünyanın neresinde "gizli" bir örgütün kendini nerede çalıştığına varana kadar tanıtma videosu çekilmişse.. Özeti şöyle:

- Bizim adımız Otpor, gizli(!) işler çeviririz, işte bunları şu binada yaparız, şu adımları izleriz, bu şekilde yaparız, size en ince ayrıntısına kadar anlatıyorum ama biz gizliyiz bak valla! Biz üç beş kişiyiz, benim adım şu.. arkadaşımın adı bu.. yerimiz de burası, ama bak billa çok gizliyiz tamam mı?

Erdoğan'a yakın bütün haber kaynaklarında bomba gibi patlayan bu Otpor'dan bahseden başka kimse yok. Ve nedense bu Gezi Parkı olayları öncesinde de bahseden yoktu.. Fakat yine aynı Erdoğan'a yakın olan bu aynı kaynaklar, Arap baharının Otpor'un en önemli işlerinden olduğunu söylüyor. Hadi bakalım; Libya'yı Otpor devirmiş, en büyük destekçilerinden biri Erdoğandı. Mısır'ı Otpor devirmiş, Mübarek'e halkını dinle diye naralar atan, devrim(!)i destekleyen baş aktör Erdoğandı. Şimdi Otpor Arap Baharına Suriye'de devam ediyor, Erdoğan kana susamış gibi destekliyor.

Madem ki bunlar gizli(!) örgüt Otpor'un işi, öyleyse Erdoğan neden destekledi. Hadi bilmiyordu, şimdi öğrendi, öyleyse neden hala desteklemeye devam ediyor? Çünkü iki seçenek var; ya başkalarına kazdığı kuyuya kendisi de düşmesin diye yalan uyduruyor, ya da kendisi de bu işin içinde. Başka seçenek bulabilen var mı Allah için? Riya akıyor her yerden.

Bugün Kazlıçeşme müthişti !
1-Mitinge katılan herkese para verildi mi !? (Kainatta söylenebilecek en saçma iftira bu arada)
-Ben öyle bir para almadım.Alanıda görmedim.

2-Hepinizi evinizden mi aldılar ?
-Hayır.Ben Avcılar Ak Parti binasına gittim.Mitinge katılacak vatandaşlar için otobüs tahsis ettiklerini, isteyenlerin otobüsle gelebileceğini söylediler.Saat 2 gibi otobüs gelmesi lazımdı.15 dakika gecikti.Sonra otobüs bir geldi. HURDA ! Bizi alacak otobüsü yolda önünü kesip taşlamışlar.Bütün camları dökülmüş.Ve bunu yaparkende içerde kadınlar varmış.Otobüs Ak parti binasının önüne geldiğinde içindeki kadınlar ağlaya ağlaya binaya kaçtı.Çok karıştı ortalık o anda.Sonra yeni otobüs gelmeyeceğini söyleyip metrobüsle gideceğimizi söylediler.Zaten toplanan kalabalığı 30 otobüs alamazdı.Yukardaki resimde de hal ortada zaten.Metrobüse ücret vermedik.Gişelerde özel akbilli görevliler basıp herkesi ücretsiz geçirdiler.

Dönüştede onlarca görevli otobüs mitinge katılan vatandaşları semtlerine götürmek için hazır bekliyordu.Bütün otobüslerin üzerinde hangi semte gideceği ve numarası yazıyordu.Herkes sağ sağlim ücretsiz şekilde oturduğu semtlere ulaştırıldı.

3-Karnınızı doyurdular mı !?
-Evet.Miting alanında belirli bölgelerde su kolilerinden yapılmış dağlar vardı.2-3 milyon kişiye yetecek kadar su vardı.Herkes dilediğince su içti.Sonra herkesin karnı suya doyduğunda suları kafalarından aşağı dökmeye başladılar.O da yetmedi şişe sularla ayakkabılarını yıkayanlarıda gördüm.Koli koli suları büyük poşetlere koyup ve ellerinde taşıyıp evlerine götürenleride gördüm.

-Yiyecek olarak kaşarlı sandviç vardı.İsteyen herkes dilediği kadar alabiliyordu.Bazı insanların çantalarına ve koca koca poşetlerine sandviç ekmeklerini doldurduklarınıda gördüm.Herkes karnını doyurdu ve hatta evlerinede götürüp evlerinde de yediler.

4-Miting alanı ne kadar kalabalıktı !?
-Oradayken pek farkına varamıyorsunuz tabi ki.Şimdi eve gelince bende bütün resimlere baktım.Hem ordaki gördüklerim hemde resimlerde gördüklerimi değerlendirecek olursam bence miting alanında 450-500 bin kişi falan vardı.1 milyon kişinin olduğuna kesinlikle katılmıyorum.1 milyon insan olsaydı zaten bunu tartışmazdık bile.Görür görmez "Evet ! Burası 1 milyon" derdik.

Ancak işin bir diğer noktasıda miting alanındaki insanların haricinde alana girmeyen, giremeyen, dışarda kalan, trafikte mahsur kalan bir o kadar daha insan vardı.Yani bugün İstanbulda 1 milyon insan Kazlıçeşmeye gitmek için sokaklara döküldü.Ama resimlerde görebildiğimiz kadarı alana ulaşabildi.

5-Amacınıza ulaştınız mı !?
-EVET.Bence ulaştık.Milli İradeye Saygı Mitingi tam anlamıyla amacına ulaştı.2 gündür Ankara ve İstanbulda yapılan bu dev mitingler vatan hainlerine karşı kesinlikle bir ders oldu.

Yanlış anlamayın ama tam bir itiraf listesi gibi olmuş :) (spoiler nasıl kullanılıyordu? mod arkadaşlar alıntıyı spoiler içine alabilir mi?)

İSYAN-1

Asistan
Reaksiyon puanı
1
AHAHAA... bunuda gördük Türkiyede sosyalizm ve emperyalizm(Abd,koç vs.) elele.

Hafiye

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Taksim'de 'Duran Adam'

20518697.jpg

Taksim'de dün akşam saat 20.30'da Atatürk Kültür Merkezi karşısında durarak, AKM'de asılı Atatürk posteri ve Türk bayrağına bakan 'duran adam' sosyal medyada dünyada trend topic oldu. Kımıldamadan AKM'ye bakan 'Duran Adam'ın dört saatten beri kımıldamıyor.

Taksim Meydanı'nda Atatürk Kültür Merkezi'ne bakan bir kişinin 'pasif eylemi' sosyal medyada geniş yer buldu. AKM yönüne bakan duran adam, Twitter'de dünyada trend topic oldu.

Pasif eylemciyi fark eden polis memurları Duran Adam'ın çantasını aradı.

TAKSİM'DE 'DURAN ADAM' / FOTO GALERİ

Öte yandan Twitter'dan açıklama yapan oyuncu Ruken Demirer 'Duran Adam'ın kendi ev arkadaşı olduğunu, eylemin 1 ay süreceğini, akşamları üç saatliğine kandisinin eylemi devralacağını iddia etti.

Demirer ayrıca Duran Adam'ın çantasında su ve bisküvi olduğunu belirterek yarın için bisküvi bırakılmasını rica etti.

ÜNLÜ OYUNCU DA DURAN ADAM OLDU

Geniş Aile ve Bir Zamanlar Osmanlı Kıyam dizilerinden tanıdığımız ünlü oyuncu Fırat Tanış, Taksim Meydanı'ndaki 'Duran Adam'dan esinlenerek yolun ortasında durarak çektirdiği fotoğrafı Twitter'dan paylaştı.

20518712.jpg

Kaynak

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Arkadaş o bu değilde, gidipte çapulcu tişörtleri satmadığıma yanarım :D

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
@mr_rain mesajım niye silindi yau şaka herhalde ya da ayranı fazla kaçırdın :D

dur yau benim tarayıcı kafayı yedi neden sekmedeki isim farklı içerik farklı çıkıyor yau :blink:

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
zeki akasya metin alpınar nereye bakıyorlar filimi ile bu #duranadam hareketine öncü olmuşlar dir.

#duranadam son durum durmaya devam ediyor Acil Ihtiyac listesi
leğen soğuk Su varis çorabı

#duranadam /dur’u durdurmaya duramıyorum durak
sandığımda köprüleri
oysa her şeyi birleştiren köprüler yine
ayırdı bizi
saçlarına sakladığın rüzgârı biraz
savursan açılmayacaktı bu kıyı şeridinden
zulamdaki sardunya suskuları

#duranadam Cüneyt arkın ın vatandaş rıza filiminden esinlenerek durma eylemini başlatmıştır.

Ahbârî

Dekan
Reaksiyon puanı
346
Esin kaynağı olarak başka şeylerde olabilir mi? Örnek: yalı kazığı.

Turab Garip

Dekan
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
178
Hirsizliktan sabikasi olanlari mi soruyorsun? Veya terör ile icli disli olan doktorlari? Onlar suan karakolda üc bucuk atiyor.

Yok onu sormuyor, hani bu sabıkalarından dolayı yıllardır polisin sallamadığı, bulamadığı, ama ne hikmetse bu olaylar çıkınca iki dakikada enselediği doktorları soruyor.

Korpe

Rektör
Reaksiyon puanı
16
resize.php

resize.php

Bu da cnn haberine yönelik yapilan asparagas haber

benianla

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Yiğit Bulut Avrupa'nın en büyük iki ülkesinin ortak istihbarat unsurları ile bir rektör tarafından ortak hazırladığı Türkiye raporunu kamuoyuna açıkladı. Bulut, 2009 yılında hazırlandığını iddia ettiği raporda "Nihai hedefin İslam olduğu yazılı" dedi.

Kanal 24 canlı yayınında Gezi Parkı olaylarını değerlendiren genel yayın yönetmeni Yiğit Bulut, iki büyük Avrupa ülkesinin istihbarat unsurlarının Türkiye'yle ilgili ortaklaşa 10 rapor hazırladığını kamuoyuna açıkladı.
Raporun IMF'ye borcun ödendiği günden sonra hazırlandığını ve Türk istihbaratı tarafından ele geçirildiğini öne süren Bulut, raporda "Nihai hedefin İslam olduğu"nun yazılı olduğunu belirterek, "belge üzerimize oynanan oyunun ne kadar büyük olduğunu gösteriyor" dedi.
İŞTE YİĞİT BULUT'UN AÇIKLADIĞI RAPORDAN KORKUNÇ DETAYLAR:
-Türkiye 2009 başı itibariyle özellikle IMF ile ilişkisinin kesilmesiyle kontrol edilemez bir noktaya kaymış, belirlenen yeni hedefler ve alınacak önlemler doğrultusunda uygulanabilecek senaryolarda yer alacak paramiliter ve sivil unsurların yeniden gözden geçirilmesi zorunlu hale gelmiştir.
-Son 300 yıldır hiçbir İslam ülkesinin etkin ve aktif olmasına izin vermeyen emperyakl strateji Türkiye'nin de bu insiyatifi ele geçirmesine asla izin veremez.
-Türkiye'nin bu çıkışı ve durdurulmadığı takdirde bu gidişatı küresel emperyal denklemi bozacağı gibi varlıkları tamamen emperyal odaklarımız tarafından yönetilen İslam ülkelerini akıllarında olmayan yeni bir bağımsızlık yoluna itebilir.
-Bu gidişat varlıklarımız ve etki alanlarımız için bütün denklerimizin yeniden tanımlanması anlamını taşıdığı gibi dünya denklemi açısından da kabul edilemez.
-Bu çalışmada kullanılacak kriterler Güney Amerika ülkelerinde dikkate alınan kriterlerden farklı olup Ortadoğu ve Türkiye databeseleri dikkate alınmalıdır.
YAPILMASI GEREKENLER 1. ETAP
1- Türkiye'nin ekonomik büyümesi ve siyasi bağımsızlığı rahatsız edici olup emperyal çıkarlarımız için kabul edilemez bir dayatmaya dönüşebilir.
2- Ekonomik üstünlük, özellikle petrol ve gaz arzına ulaşımdaki üstünlük oluşabilecek bir bağımsızlık bilinciyle birleşirse özellikle kısa ve orta vadede çok ciddi sorunlar yaratacaktır.
3- Bu bağlamda varolan iktidarın 10. yılına girmeden sonlandırılması, ekonomik ve siyasi bağımsızlık bilincinin kamuoyunda itibarsızlaştırılması ve özellikle beraber çalıştığımız sivil unsurların güçlü hale getirilmesi gerekmektedir.
2. ETAP
1- Emperyal çıkarlarımızla ortak hareket edecek iç sermaye gruplarıyla (İsimleri de yazıyor) X,Y ve Z ülkeleriyle varlıkları da dikkate alınarak yeni imtiyazlar sağlanması ve bağlılıkları orada uğrayabilecekleri zararın fazlasıyla telafisi ve yeni avantajlar sağlanarak artırılması sermaye piyasası endeksi içerisinde endeks ağırlığını oluşturan hisse senetlerindeki küresel fonlarımızın aracılığıyla varlık toplanılması ve artırılması...
2- Kamuoyu önünde zamanı geldiğinde uyandırılmak üzere güçlü figürler yaratılması veya varolanlarla işbirliği imkanının araştırılması ve kesinlikle sağlanması, beraber çalışılacak kamuoyu figürlerinin internet ve sosyal medya varlıklarının etki alanlarının güçlendirilmesi, gerekirse bunun için yazılımlar kullanılması...
3- İşbirliği yapılan medya kuruluşlarıyla sivil toplum görünümlü olağanüstü hal senaryolarının yeniden gözden geçirilmesi ve iliştirilmiş medya mensuplarıyla fiziki temasın artırılması...
4- İşbirliği yapmayan güçlü figürlerin kazanılması; kazanılamaması durumunda özellikle kurumlarına ihtiyaç varsa kurumların başındaki isimlerin itibarsızlaştırılarak yerine işbirliği yapacak ve ya çeşitli unsurlarla kontrol edilebilecek isimlerin getirilmesi...
ETAP 3 / AKSİYON
1- Toplumun sinir uçları tespit edilerek oluşabilecek çatışmaların önceden rapor edilmesi...
2- Bu çatışma potansiyelleri üzerinden uyuyan hücrelerin herekete geçirilmesi...
3- Çatışma dinaminiği körükleyecek dezenformasyonun sağlanması...
4- Operasyonlar başladıktan sonra devlet ile hükümet; hükümet ile güvenlik güçleri arasında psikolojik duvarların oluşturulması...
5- Operasyonlara karşı operasyonları yürütenlerin itibarsızlaştırılması...
6- Kamuoyunda güçlü figürler tarafından güvenlik güçlerine hükümetin emirlerine uymayın çağrısının yaptırılması...

msozen

Asistan
Reaksiyon puanı
0
CNN'den kirli itiraf: Her şeyi para için yaptık... Sonunda itiraf etti...

Haber Müdürü Mevlüt Yüksel, CNN'in Atlanta'daki merkezine gitti. 20 gün boyunca Taksim olaylarını kışkırtan Christiane Amanpour'la konuştu. İşte ünlü sunucunun ŞOK itirafları...

►Taksim'e bu ilginiz neden?

Bu, yönetim kadromuzun ortak isteğiydi.

►Patronlar size karışır mı?

CNN'i batırmakla tehdit ederlerse karışır.

► Sizi kim tehdit etti?

İlaç, petrol, alkollü içki lobileri, dev finans kurumları... Onlar isterse sizin ülkenizi bile batırır.

► Yanlı yayını onlar mı istedi?

Tabii ki... Patronlar bana bizzat söyledi. Türkiye'deki iki iş ortağı da 'Diktatör' vurgusunu özellikle istedi.

► Türkiye'de kimle görüştünüz?

İsim veremem, ama ülkenizin en büyüklerinden... Bütün masrafımızı karşıladılar. Eylemcilerle de tanıştırdılar.

► Irak savaşında televizyon haberlerinde devrim yapmıştınız...

Evet, savaşı canlı ve yanlı yayınladık. Bazıları bizi suçladı ama o kadar da saf değiliz. Ortadoğu'da hiç kimse yansız kalamaz.

►AK Parti mitingindeki 1 milyon kişiyi niye 'gösterici' diye tanıttınız?

Ne yapacaktık yani...

►Taksim'deki 150-200 kişiyle mi Türk Baharı olacak!

Dünyadaki ilgiyi devam ettirebilmek için küçük bir hile yaptık, hepsi o kadar...

BTWN.jpg

Korpe

Rektör
Reaksiyon puanı
16
resize.php

Bu da israil destekli sözde vatanını mılletin iseven doğru dürüst tarafsiz haber yapan aşağılık gaste dün buradakı mansetleri bir cok kez tartistik ve acıklamalari yapildi ama hala insanlari gaza getirmek ıcın elinden geleni yapan pislikler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...