SDN reklam kanalı olmaktan çıkmalı artık

Bu konuyu okuyanlar

TeknoLocks

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
332
3 yıldır hem rakip kırmızı logolu kanalı hem sdnyi takip ediyorum eve gelince acaba hangi videoları var diye açıp bakarım ve izlerim son dönemlerde her ikisinde de (galiba reklam verenlerle ilişkiyi iyi tutmak için) çoğunlukla güzel özellikleri veriliyor kötü özellikler videonun 1/50 sini bile kapsamıyor hem tüketici hem de izleyici olarak sdn deki eski samimiyeti istiyorum sonuçta reklam veren takipçi için geliyor ve bu bir takipçi olarak büyük kanallardan uzaklaştırıyor görece küçük kanalları izlemeye başlıyorum acaba bir tek ben mi böyle düşünüyorum .

Pain_

Doçent
Reaksiyon puanı
656
Hmm yapacak birşey yok bu zamanda tüm kanallar böyle küçük kanallar büyüyor ve dediğiniz gibi oluyor

Çay Perisi

Müdavim
Reaksiyon puanı
938
YT incelemeleri en objektif kanalda bile tam anlamıyla objektif olmaz, sonuçta ürünleri sana marka gönderiyor. Sen şimdi sana incelemen için sürekli ürün gönderen markanın laptopuna "Bunun soğutması çöp, kasa teneke gibi" der misin?

En iyisi forumlardaki incelemelere bakmak.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Türkiye'deki çoğu kanalda bu var sadece SDN değil maalesef. Bir tek yabancı (çoğunlukla ABD) kanallarda iyi ve kötü yanlardan bahsediliyor. Ülkemizde de bir bilemedin iki kanal böyle ama onlarda da objektif olduğu için büyüyemiyor haliyle.

TeknoLocks

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
332
YT incelemeleri en objektif kanalda bile tam anlamıyla objektif olmaz, sonuçta ürünleri sana marka gönderiyor. Sen şimdi sana incelemen için ürün gönderen markanın laptopuna "Bunun soğutması çöp, kasa teneke gibi" der misin?

En iyisi forumlardaki incelemelere bakmak.
birçok kanal demiyor ama demesi lazım bence çünkü marka o kanala takipçisi var diye gönderiyor o kanal o markayı övüyor diye değil ki sponsorlu videolara karşı değilim bazı videolar sponsorlu olsun para kazanmalarına lafım yok ancak yakındığım şey tüm videoların sponsorlu ürün tanıtımına dönmesi ,gerekirse o ürünü kendi cebinden almalı yada hiç incelememeli (markaların pr yapan insanlarını da anlamak mümkün değil ürünlerini kötüleyenlere ürün yollamıyorlarsa e madem övdüreceksin sponsorluk ver sponsorlu olduğunu bilelim ,ben bir ürün 10/10 diyince o ürünü almıyorum negatif tüm özellikleri pozitif tüm özelliklerini kıyaslayıp ona göre satın alıyorum)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Türkiye'deki çoğu kanalda bu var sadece SDN değil maalesef. Bir tek yabancı (çoğunlukla ABD) kanallarda iyi ve kötü yanlardan bahsediliyor. Ülkemizde de bir bilemedin iki kanal böyle ama onlarda da objektif olduğu için büyüyemiyor haliyle.
bunu düzeltmek için büyük kanalların bir çaba sarfetmesi gerekmiyor mu sizce sadece SDN değil diğer kanallar da..

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Ne alaka? Ürün tanitiyorlar biz almadan inceleyelim diye. Her kanal yapiyor. Abartmayin.

Melker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
130
İnceleme vs. olan tüm videolarda bu böyledir. Değişmesi de zor. Hele ki SDN gibi büyük kanallar için çok zor.

xKemalC

Doçent
Reaksiyon puanı
627
Sponsorluk maalesef lazım. Bu ürünler ya da çalışanlar için belli bir bütçe lazım. Bunları da Sponsorluk gibi şeylerden kazanıyorlar.

TeknoLocks

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
332
Sponsorluk maalesef lazım. Bu ürünler ya da çalışanlar için belli bir bütçe lazım. Bunları da Sponsorluk gibi şeylerden kazanıyorlar.
yukarıda yazmıştım ama bi daha yazayım , benim sponsorlu videolarda sıkıntım yok elbette para kazansın ancak tüm içeriklerin sponsorlu gibi olması hoş değil

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
bunu düzeltmek için büyük kanalların bir çaba sarfetmesi gerekmiyor mu sizce sadece SDN değil diğer kanallar da..
Herkes kazandığı paraya bakıyor açıkçası. Ürün övülmezse markalar ne ürün yollar ne de tanıtımlara çağırılır. Bu da kimsenin işine gelmez :)