SDN Joomla! Club

feedback78

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Joomla! ile ilgili ne istiyosanız yazın...

m1903

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Güzelim Türkçe'yi kullanmak yerine niye gidip İngilizce'yi de katlediyorsun ???

m1903

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Hadi tamam İngilizce kullandında bari onu düzgün kullan benim şikayetimde o !!!

feedback78

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Neresi yanlış onu anlamadım

Bu arada benim sizinki gibi her zaman elimin altımin altında internet olmuyo internet "cafe"den giriyorum ve artık gitme vaktim geldi

"Bye"

m1903

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Sözlüğü açıp bakarsan anlarsın nerenin yanlış olduğunu.İngilizce'de clup diye bir sözcük yok !!! Kaynak olarak OXFORD,CAMBRIDGE ve LONGMAN'IN sözlüklerini tavsiye ederim.

kmp16

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bence karşılıklı restleşmektense bu mesaj altında bildiklerinizi bizlerle paylaşsanız nasıl olur arkadaşlar :)

feedback78

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
m1903 dedi ki:
Sözlüğü açıp bakarsan anlarsın nerenin yanlış olduğunu.İngilizce'de clup diye bir sözcük yok !!! Kaynak olarak OXFORD,CAMBRIDGE ve LONGMAN'IN sözlüklerini tavsiye ederim.

Ben de sana yakın gözlüğü tavsiye ederim. İddalı bi model istemezsen 40 ytl'ye halledersin. Hele tanıdığın varsa yaşadın.

m1903

Profesör
Reaksiyon puanı
8
feedback78 dedi ki:
m1903 dedi ki:

Ben de sana yakın gözlüğü tavsiye ederim. İddalı bi model istemezsen 40 ytl'ye halledersin. Hele tanıdığın varsa yaşadın.
Sonradan gelipte başlıktaki clup yazısını club diye değiştirmekle olmuyor bu işler.

feedback78

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
m1903 dedi ki:
feedback78 dedi ki:
m1903 dedi ki:

Sonradan gelipte başlıktaki clup yazısını club diye değiştirmekle olmuyor bu işler.

İftira atıcana ne biliyosan yazsana

m1903

Profesör
Reaksiyon puanı
8
feedback78 dedi ki:
m1903 dedi ki:
feedback78 dedi ki:
m1903 dedi ki:

Asıl iftira atan sensin.Hem haksızsın üstünede yalan söyleyerek lekelemeye çalışıyorsun.Neyse sana iyi günler.Senin gibilere mesaj yazarak zaman geçirmeyeyim.

feedback78

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
m1903 dedi ki:
feedback78 dedi ki:
m1903 dedi ki:
feedback78 dedi ki:
m1903 dedi ki:

Asıl iftira atan sensin.Hem haksızsın üstünede yalan söyleyerek lekelemeye çalışıyorsun.Neyse sana iyi günler.Senin gibilere mesaj yazarak zaman geçirmeyeyim.

Sen benim gibilere iftira atarak profesör olmuşsun bi de mesaj yazmıyım diyosun. Peh!

tertunc

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
21
Joomla!
Vikipedi, özgür ansiklopedi
Git ve: kullan, ara
Joomla!
Geliştirici: Open Source Matters
En güncel sürüm: 1.5 / 22 Ocak 2008
İşletim sistemi: Bağımsız
Platform: Bağımsız
Kullanımı: İçerik yönetim sistemi
Lisans: GNU Genel Kamu Lisansı
Web sitesi: joomla.org

Joomla!, PHP ve MySQL kullanan açık kaynaklı bir içerik yönetim sistemidir. Kaliteli arayüzü ve gelişmiş içerik yönetim mantığı ile dünyada çokça yeğlenir. Türkçe desteği sağlıklı olmakla birlikte tamamıyla yapılandırılabilir ve çok esnek bir (sistem) dizgedir. Bu nedenle birçok ağ sayfası tasarımcısı bu sistemi kullanmaktadır.

Joomla! ismi Swahili dilindeki "hep beraber" veya "bir bütün olarak" anlamlarındaki "jumla" kelimesinden gelmektedir. İlk sürümü (Joomla! 1.0.0) 17 Ekim 2005 tarihinde yayımlanmıştır. Bu sürüm Mambo 4.5.2.3 sürümünün çeşitli iyileştirmelerle yeniden yayımlanmış olan sürümüdür.

Joomla! bugüne kadar 1 terabayt ziyaretçi trafiğine dayanabilen ilk bağımsız özgür içerik yönetim sistemidir. Joomla! için bileşen hazırlayan birçok öbek ve firma bulunmaktadır. Google'ın desteği ile Joomla! birçok dilde kullanılabilir hale gelmiştir.

Kurulum ve kullanım kolaylığı sayesinde birçok ağ yöneticisi (webmaster) bu içerik yönetim sistemini yeğlemektedir. İsteyen online alışveriş bileşeni, Ajax ve CB gibi bileşenler ve modüller ile bir arkadaşlık sitesi de hazırlanabilir.

Günümüzde birçok okul, Joomla! içerik yönetim sistemiyle ağ sayfalarını hazırlar duruma gelmiş, alışılmış FrontPage ve HTML sayfalı sitelerin yerini Joomla! içerik yönetim sistemli ağ sayfaları almıştır.

Eleştiriler [değiştir]

Joomla! 1.0.0 sürümünün yayımlandığı 17 Ekim 2005 tarihinden bugüne kadar (Temmuz 2007) yazılıma hiçbir yeni özellik eklenmemiştir. Bu iki yıl boyunca içerik yönetim sistemleri alanında pek çok yenilikler olmasına rağmen Joomla! geliştiricileri bütün gayretlerini Joomla! 1.5 sürümüne sarfetmeyi yeğlemişlerdir.

Bu iki yıllık uzun dönemde özellikle İnternet günlükleri sayısında patlama yaşanmıştır. Bir Genel Ağ (İnternet) günlüğü yazılımından beklenen en önemli özelliklerden kullanıcı yorumları desteği, geri izleme ve kolay etiket oluşturabilme gibi özellikler Joomla!'nın standart dağıtımında bulunmamaktadır. Bu nedenle günlüğünü yayımlamak isteyen kullanıcılar alternatif sistemlere yönelmişlerdir.

_MuRaT_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bilimsitesi için güzel bi template arıyorum yardımcı olursanız sevinirim

erol_1982

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Kaç gündür joomla uğraşıyorum, prof kullanıcı değilim, ama kura boza öğrendim.yanlız bir kaçgündür delirmek üzereyim

Tema veya açılır menüden mi kaynaklanıyor anlayamadığım bir hata var alt başlık olarak açınca oluyor.

Mecburen yedeği geri atılacak başka çare yok.