SDN Galatasaray Kulübü

EropaKING

Profesör
29 Temmuz 2009
1,652
17
0
Konu paylaşılacaksa gene paylaşırsın ama kulakların bir yandan maçta olur..

Ayrıca 60 000 küsürlük Süper Ultra Mega Moderatore kimin sözü geçecek :D

AliA

Ordinaryüs
Emektar
29 Haziran 2007
64,457
530
0
Hagi'nin doğum günü bugün. 49 yaşına girdi. :)

gheorghe-hagi.jpg

Şansal Büyüka: Son 20-30 senedir böyle bir Galatasaray görmedim. Bursa, Real Madrid’in, Barcelona’nın karşısına çıksın, bu takımlar 20 dakikada üç golü zor atar. Fantastik bir Galatasaray izledik. Bunu her zaman görmek mümkün değil. Bursa çok kötü oynamış, rakibe geniş alanlar bırakmış olabilir. Ancak Galatasaray’ın müthiş başlangıcına gölge düşüremez.

AliA

Ordinaryüs
Emektar
29 Haziran 2007
64,457
530
0
[video=youtube;tep8mYYzY1o]http://www.youtube.com/watch?v=tep8mYYzY1o[/video]

drsakal

Profesör
10 Aralık 2009
1,602
23
218
Galatasaray, Ziraat Türkiye Kupası B Grubu'ndaki 5. maçında bugün Tokatspor'a konuk olacak.

GALATASARAY'IN İLK 11'İ
Ufuk - Salih, Chedjou, Burdisso, Telles - Veysel, Yekta, Hajrovic, Ontivero, Emre - Umut Bulut

Kadroyu kes :D

AliA

Ordinaryüs
Emektar
29 Haziran 2007
64,457
530
0
Sancho Lyttle Avrupa'da Yılın Kadın Basketbolcusu

B_19266_b%20(1).jpg

Galatasaray Odeabank'ın İspanyol oyuncusu Sancho Lyttle, FIBA Avrupa tarafından düzenlenen 2013 Yılın Kadın Basketbolcusu ödülünün sahibi oldu.

7654 taraftar ve 281 uzman oyu ile birinciliği elde eden Lyttle'ın arkasından ikinci sırayı da oyuncumuz Alba Torrens elde etti. Torrens 10794 taraftar ve 231 uzman oyu aldı. Her iki sporcumuzun geçtiği isimler arasında Fenerbahçe'den Birsel Vardarlı, Bourges Basket'ten Celine Dumerc, Rivas Ecopolis'ten Frida Eldebrink, Famila Schio'dan Giorgia Sottana, Dynamo Kursk'tan Jelena Milovanovic ve Bourges Basket'ten Johannah Leedham bulunuyor.

Alba Torrens ve Sancho Lyttle 2013 Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda ülkeleri İspanya'yı altın madalyaya taşımıştı. Organizasyonda 18,4 sayı 11,1 ribaund 1,6 asist 2,9 top çalma ortalaması yakalayan Sancho Lyttle turnuvanın En Değerli Oyuncusu ödülüne uzanırken (MVP) Alba Torrens de 16,2 sayı 3,2 ribaund 1,8 asist 1,6 top çalmayla turnuvanın En İyi Beşine seçilmişti. Her iki oyuncumuz Galatasaray formasıyla Türkiye Kupası kazanıp Türkiye Ligi'nde finale çıkmış, Avrupa Ligi'nde de son sekiz takım arasına kalma başarısı yaşamıştı.

Lyttle bu sezon Galatasaray Odeabank formasıyla bir kez daha Türkiye Kupası sevinci yaşarken ligde geride kalan bölümde takımımızın normal sezonu lider geçmesine yardımcı oldu. 11,8 sayı 6,1 ribaund ort. yakalayan yıldız isim Avrupa Ligi'nde de maç başına 15,0 sayı 9,2 ribaund üretti.

2012'de bu ödülü Celine Dumerc, 2011'de ise oyuncumuz Alba Torrens kazanmıştı.

Oyuncumuzu tebrik ediyor, Galatasaray forması altında başarılarının devamını diliyoruz.

Galatasaray

gs_kadir

Profesör
5 Ocak 2011
4,263
8
218
Drogbam benim

So many things have been said these last few days and I normally don't react other such rumors so it's gonna be the first and last time I do it... I'm here focusing on achieving history for my team and nothing will take my eyes out of my goals!!! To all my red and yellow fans let's keep on winning until the end of the season. Ooh and good luck tomorrow to my people ❤️�� #galatasaray#cimbom#team1905

http://instagram.com/p/kIU56nOjAd/

AliA

Ordinaryüs
Emektar
29 Haziran 2007
64,457
530
0
Hakem Burak'a yapılan harekete penaltı çalmadı, kaleciye kırmızı kart göstermedi.

Belki 7-8 atacaktık.

Kınıyorum hakemi. :p

AliA

Ordinaryüs
Emektar
29 Haziran 2007
64,457
530
0
Selçuk İnan: Drogba'ya sürekli soruyorum "Chelsea maçında ne yapacağız?" diye "Merak etme bende" diyor.

:wink:

AliA

Ordinaryüs
Emektar
29 Haziran 2007
64,457
530
0
Son 17 günde 6 maç yaptık, 15 gol attık ve hiç yemedik. :)

26.01.2014 Gaziantepspor 0-0 Galatasaray
29.01.2014 Galatasaray 3-0 Elazığspor
02.02.2014 Galatasaray 6-0 Bursaspor
05.02.2014 Tokatspor 0-3 Galatasaray
08.02.2014 Galatasaray 3-0 Eskişehirspor
12.02.2014 Galatasaray 0-0 Antalyaspor

AliA

Ordinaryüs
Emektar
29 Haziran 2007
64,457
530
0
GSTV'yi şifresiz izlemek hayal oldu. :)

Özkan Olcay: GS TV ile Digiturk arasında yapılan sözleşmenin başlangıç tarihi: 26 Temmuz 2013. Yalnızca reklam gelirleriyle GSTV'nin yayın hayatını sürdürmesi mümkün değildir. GS TV'nin şifresiz yayın yapabilmesi için ödenecek tahmini bedel 3 milyon 800 bin lira. Lisans bedeli 300 bin lira, 2 milyon lira yatırım bedeli, 1 milyon 200 bin lira uydu değişimi için ödenecek tutar.

AliA

Ordinaryüs
Emektar
29 Haziran 2007
64,457
530
0
Mancini oğlunu da idmana çıkarmış. :D

21 yaşındaymış, orta sahada ve Honved takımında oynuyormuş.

Adı Andrea Mancini.

1183533_24756214_640_360.png

AliA

Ordinaryüs
Emektar
29 Haziran 2007
64,457
530
0
Helal olsun ya.

Galatasaray'ın başarılı savunma oyuncusu Semih Kaya, GQ dergisine verdiği röportajda başarıya uzanan zorlu yolu ve bilinmeyen yönlerini anlattı. 22 yaşındaki oyuncu, Galatasaray'da kaptan olmanın en büyük hedefi olduğunu belirtirken, genç yaşında geçirdiği sakatlık sonrası yaşadıklarına da değindi. Terim sonrası teknik direktör Roberto Mancini'yi değerlendiren genç oyuncu, Selçuk İnan ile arasında özel bir ilişki olduğunu da ifade etti.
İşte o röportajdan satır başları...

BATUHAN KARADENİZ SAKATLAMIŞ

“Ameliyattan sonra tekmeye kafamı uzatmaktan çekinen bir futbolcuya dönüşseydim, bana bu formayı emanet etmezlerdi.”

Semih Kaya, insanın yaşıyla değil yaşadıklarıyla olgunlaştığının canlı kanıtı. Daha şimdiden hayatına iki büyük dönüm noktası sığdırmış. İlkinde ölümün soğuk nefesini ensesinde hissetmiş. 16 yaşında, Galatasaray altyapısında oynadığı dönemde, hava topuna yükseldiğinde, Beşiktaş altyapısında oynayan Batuhan Karadeniz’in tekmesiyle yere yığılmış. Beyninde oluşan pıhtı nedeniyle ameliyat geçirmiş. Bu denli zor sakatlıkların yıldıramadığı "Kaya Adam" bunun aksine sakatlıklarıyla güçlenmiş. İkili mücadelelerdeki soğukkanlılığının arkasındaki neden bu. Rakibine “Daha önce çok sakatlandım, gerekirse yine sakatlanırım ama o topla geçmene izin vermem” hissini yaşatması.

BÜYÜK FEDAKARLIK

“Sırtımdaki bu formayı giyebilmek için sadece çok çalışmadım, aynı zamanda çok direndim, çok fedakarlık yaptım. Parasız pulsuz kaldığım günlerde bile bu renklerden vazgeçmedim.”

Semih’in hayatındaki ikinci dönüm noktası, uzun süreli sakatlıkları sonrası kulübünün onu satmaya karar verdiği sancılı dönemdeki inadı. Hayat çok sınamış Semih’in Galatasaray sevgisini ve bağlılığını. Altyapıda oynayan her çocuk gibi, onun da hayali günün birinde A takımına yükselmekmiş. Sakatlandığı dönemde bir an önce iyileşip geri döneceği günü iple çekerken Gaziantepspor’a kiralanacağını öğrenmiş. Sakatlıktan yeni çıktığı için forma şansı bulamamış. Her fırsatta ısrarla Galatasaray’a dönmek istediğini söylüyormuş. Derken daha kötüsü olmuş; transfer döneminde bonservisiyle birlikte Denizlispor’a gönderileceği haberi gelmiş. Kabul etmemiş, Galatasaray’dan başka bir kulübün futbolcusu olma fikrini içine sindirememiş. Transfer olmayı kabul etmediği için sözleşmesi karşılıklı olarak feshedilmiş. Yılmamış. Bank Asya liginden Kartalspor’u bulmuş, konuşmuş. Galatasaray’ı da yeniden sözleşme imzalayıp hiçbir maddi talepte bulunmadan kendisini Kartalspor’a kiralamalarına ikna etmiş. O dönemde ailesi para gönderemez olmuş, aylarca böyle gezmiş, dayanacak gücü kalmamış. Sırf başka bir takımın oyuncusu olmamak için futbolu bırakıp köye dönmeyi düşünür hale gelmiş ki Fatih Terim, Semih’i kulübe geri çağırmış. Hayatındaki ilk dönüm noktası onu cesur ve soğukkanlı, ikincisiyse çalışkan ve vefalı bir adama dönüştürmüş.

BABAMA G.SARAY MI SEMİH Mİ DİYE SORSANIZ DÜŞÜNÜR

“Babama Galatasaray mı, Semih mi diye sorsanız, cevap vermeden önce bir düşünür. Küçükken tek hayali futbolcu olup Galatasaray’ı şampiyon yapmakmış. Onun hayalini gerçekleştirdiğim gün neler hissettiğimi kelimelerle anlatamam. Bir evlat hayatta daha ne ister ki...”

Semih’in Galatasaray tutkusu babasından miras. Başka bir takıma gitmemek için bu kadar direnmesinin nedeni de onun hayalini gerçekleştirebilmek. Dedesi, tek oğlunun futbolcu olmasına izin vermemiş. Sonrası bilinen hikaye. Semih’in babası bakmış, ailede top en çok Semih’in ayağına yakışıyor, oğlunu Galatasaray’a futbolcu yapabilmek için her türlü fedakarlığı yapmış. Hani derler ya, yememiş yedirmiş, giymemiş giydirmiş. Galatasaray formasıyla şampiyonluk kupasını kaldırdığı gün, “Hayalimi gerçekleştirdin, bundan sonra profesyonel hayatınla ilgili ne istersen yapabilirsin, her ne karar verirsen saygı duyarım” demiş.

http://www.gq.com.tr/3536/il-capitano-olacak-cocuk/sayfa/1

AliA

Ordinaryüs
Emektar
29 Haziran 2007
64,457
530
0
Endoğan Adili'nin çapraz bağları kopmuş. Adam oynamadan sezonu kapattı.

AliA

Ordinaryüs
Emektar
29 Haziran 2007
64,457
530
0
Albert Riera, Ukrayna takımı Metalist Kharkiv ile sözleşme imzaladı. Sporx

Şu yabancı sınırı olmasaydı gönderilmesini istemezdim.

gs_kadir

Profesör
5 Ocak 2011
4,263
8
218
Ağlaya ağlaya bi hal oldular...Ağlayacaksanız sermaye artırımı yapmayalım :D:D

B_19384_sportifasB.jpg

Galatasaray Sportif A.Ş.'den Açıklama

Şirketimizin sermaye artışı süreci Sermaye Piyasası Kurulu'nun 14 Şubat 2014 tarihli bülteninde yayınlanmış olan kararı doğrultusunda ve daha önce yapılan açıklamalarımıza uygun olarak devam etmektedir.

Sermaye artışı bazı basın yayın organlarında iddia edildiği üzere iptal edilmiş değildir. Bugün yapılan son açıklama, SPK'nın vermiş olduğu tahsisli sermaye artışı izninden evvel alınmış olan 10.10.2013 tarihli Yönetim Kurulu kararının iptal edilmiş olduğu ifadesinden ibarettir. Sermaye artışı süreci, 20 Şubat 2014 tarihinde alınmış olan Yönetim Kurulu kararı doğrultusunda devam etmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Galatasaray Sportif A.Ş.

http://www.galatasaray.org/futbol/futbol_as/haber/19384.php