SDN Galatasaray Kulübü

SwateR

Rektör
19 Nisan 2009
10,200
662
293
Müthiş bir 3D kareografi var statda.

--- Mesaj Güncellendi ---

Goooollll Gooooolll Goooolll Dk:14' Elmanderrrrr Asist:Eboue (Adamsın adammm)

micoli27

Doçent
16 Nisan 2011
982
1
18
yediğimiz golden sonra melo ile yine öndeyiz

golllllllllllllllllllllll 3-2

micoli27

Doçent
16 Nisan 2011
982
1
18
hedef ş.ligi
424078_311037038952632_100001390152797_873225_79748730_n.jpg

SwateR

Rektör
19 Nisan 2009
10,200
662
293
Kendi kalemize attıktan sonra moralimiz bozulur Bjk atar diyordum ama iyi toparladı bizimkiler.

Semih' de durdu durdu kritik maçta hata yaptı. Neyse nazar boncuğu olsun. İyi bir ders almıştır umarım.

Tekrardan tebrikler aslanlar tebrikler İmparatoreee...

Karargaht

Dekan
14 Kasım 2007
9,237
112
1,243
719576_htmansetyeni.jpg

Galatasaray lig beşincisi ile puan farkını 19'a çıkardı ve bitime altı hafta kala play-off'a kalmayı garantiledi.

Müthiş bir maçın ardından Beşiktaş'ı 3-2 deviren Galatasaray, puanını 63 yaptı ve şampiyonluk için play-off'lara kalmayı garantiledi.

Cimbom, lig 5.si Gençlerbirliği ile olan puan farkını 19'a çıkararak kalan altı haftada alacağı skorlara bakmaksızın play-off oynama hakkını kazandı.

ZİRVEDE TEK BAŞINA
Şampiyonluk yarışındaki en önemli rakibi Fenerbahçe'nin Eskişehirspor deplasmanında yenilmesi, Trabzonspor'un ise kendi evinde Mersin İdmanyurdu'na mağlup olmasının ardından Galatasaray, Beşiktaş engelini aşarak ligin ilk 4 sırasında yer alan ekipler içinde haftayı puanla kapatan tek takım oldu. Cimbom, 28. hafta sonunda puanını 63'e yükseltirken, normal sezonun tamamlanmasına 6 hafta kala önemli bir avantaj yakaladı.

Lider Galatasaray, en yakın rakibi 54 puanlı Fenerbahçe'ye 9, üçüncü sıradaki 49 puanlı Beşiktaş'a 14, dördüncü sıradaki 46 puanlı Trabzonspor'a ise 17 puan fark atmayı başardı. Galatasaray, normal sezonun tamamlanmasına 6 hafta kala, şampiyonluk için play-off oynamayı garantiledi.

http://www.htspor.com/futbol/haber/719576-cimbom-garantiledi

SwateR

Rektör
19 Nisan 2009
10,200
662
293
Bazıları şimdiden çekememeye başladı. Cevap vermiyorum, akşam akşam tartışmaya girip keyfimi kaçırmak istemiyorum. Size hayırlı geceler kardeşlerim...

YellowRed

Rektör
2 Ekim 2008
13,574
27
0
ikinci yarının ilk 3 haftasındaki 8 puan kaybımız olmasaydı şimdi şampiyonluk bile garantiydi. neyse, buna da şükür. :)

TheJoker

Doçent
26 Kasım 2011
579
3
0
http://forum.shiftdelete.net/spor/244809-galatasaray-3-2-besiktas-%7C-spor-toto-super-lig-28-hafta-4.html

Buraya yazdığım yorumu burayada yazmak istiyorum Renkdaşşşşlaaaaaarımmmmm :D

Yaaa yedildiğinizi kabul etmek istemiyorsanız susun ve işinize bakın takımı belli olmayanların renkli tarafları.Kareografi yaparız fenerliler derki bizden çaldılar.
90+1'de gol atarız faul derler.
Ya siz sosyal paylaşım sitelerindeki Beşiktaş veya fenerbahçe sayfalarında duyduğunuz her şeye inanmak zorundamısınız :D Hiç aklınıza gelmiyor mu araştırmak ?
İlk önce Kareografiden başlamak istiyorum.Facebook'ta arkadaşım bi fotoğraf paylaşmış :)

427384_10150819176509622_138029264621_12496843_922720771_n.jpg

31rwg.jpg

Ben bunu bilirim sadece :)

Maçta kendi çektiğim görüntüleride aktarmak istiyorum :)

31rbu.jpg

31rty.jpg

Bu görüntüleri gördükten sonra yapmak istediğiniz şey ise susmak ve izlemektir :)

Son olarak faul pozisyonuna geçmek istiyorum.Burada size faulun tanımını yapamam, yapsamda anlayacağınızı zannetmiyorum.Yanlış anlaşılmasın.Hakaret falan yok.Faul evrenseldir.
Sadece gidin spor programlarını izleyin, 1 kişi faul diyebiliyormu o pozisyona.
Bırakın arkadaşlar ordan burdan duyduğunuz lafları.
Saygılar.

Bu yazım tüm renklerini belli etmeye korkan taraftarlara gelsin.Hani bize bukelamun diyenler şimdi kendi sayfalarında üç buçuk atıyor.

[video=youtube;PmWX2ONw3KI]http://www.youtube.com/watch?v=PmWX2ONw3KI[/video]

Çok iyi.

Beşiktaş'ı devirerek zirvede puan farkını iyice açan ve play-off'a katılmayı şimdiden garantileyen Galatasaray'ın teknik patronu Fatih Terim'den sürpriz!

Tecrübeli hoca, Lig TV izleyicileri ve Maraton ekibine sürpriz yaparak canlı yayına konuk oldu.

Şansal Büyüka, Hakan Şükür ve Markus Merk ile keyifli bir sohbet yapan Terim'e gelen soruların başında Beşiktaş maçı öncesi tribünde yapılan müthiş şov geliyordu. Taraftarın Şampiyonlar Ligi şampiyonluğunu hedef çizdiği kareografiyi yorumlayan Terim "İnşallah o kupayı alırız" dedi.

Bu arada programa sürpriz bir şekilde konuk olan Terim'i de bir süprzi bekliyordu: Mustafa Denizli

İşte Maraton'dan "Terimli dakikalar"

http://www.ligtv.com.tr/haber/fatih-terim-maratonda

komoon

Profesör
10 Nisan 2008
2,934
8
218
Yurt geneli hava durumu;
Fenevbahce - 9
8esiktas -14
Trabzon -17
Ve diger sehirlerimizdeki sicaklik -20'nin altinda.

not: Alıntıdır..

SwateR

Rektör
19 Nisan 2009
10,200
662
293
Maç Sonu: Fatih Terim

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, 3-2 kazanılan Beşiktaş derbisiyle ilgili olarak, çok mutlu olduklarını söyledi.

B_12654_B.jpg

Maç sonrası düzenlenen basın toplantısında konuşan Fatih Terim, ''Bu haftayı 3 puanla kapatmak, ezeli rakibimizi yenmek, rakiplerimizin kaybettiği bir haftada kazanmak, bunların hepsi bir araya gelince, 3 puanın önemini daha da arttırıyor'' derken, oyuncularını kutladığını söyledi.

Güzel bir derbi olduğunu ve maça 5 gol sığdığını aktaran Terim, ''Son saniyeye kadar kovalayan, kalpten isteyen ve bunun için mücadele eden takımımı 3 puan kazanmış görmek beni çok mutlu etti ama her şey bitmiş değil. Sanki iş bitmiş gibi de davranmamak lazım. Daha oynayacağımız çok maç var. Kafamdakileri yapmaya daha bayağı bir zaman var. Daha çok mücadele ve çalışmayla, uzun vadeli planlarımızı inşallah ortaya koymak, eseri ortaya çıkarmak için daha çok yolumuz var. Her şey bitmiş gibi davranmamak lazım'' diye konuştu.

Fatih Terim, Galatasaray'ın en yakın rakibi Fenerbahçe ile 9 puanlık bir fark oluşturduğunun ve bunun play-off'larda kendilerine önemli bir katkı sağlayabileceğinin kaydedilmesi üzerine, şunları söyledi: "Play-off'u beğenmediğimi her hafta söylüyorum. Böyle bir mucit Türk futbolunda var da biz bilmiyoruz. İçimden değil, dışımdan da çok söyledim, play-off sistemini eleştirdim. Daha oynayacağımız 6 maç var. Herkes gibi biz de kaybedebiliriz. Kaybettik de. Play-off'a kalmak için önemli bir avantaj elde ettik. Evet avantajımız çok büyük. Play-off ayrı düşünülecek bir şey. Ben temkinli konuşmaya devam ediyorum. Daha yapılacak çok iş var." şeklinde konuştu.

Fatih Terim, Elmander için ''Son güne kadar oynayıp oynamayacağı merak ediliyordu. Biz oynayacağını biliyorduk. Fedakarlık yapıp oynadı ama tüm oyuncularım teşekkürü hak etti'' dedi.

Karşılaşma öncesi sarı-kırmızılı taraftarların kendisiyle ilgili hazırladığı şovla ilgili olarak Fatih Terim, çok duygulandığını ve yoğun dakikalar yaşadığını söyledi. Bu şovun bir yerlere mesaj olup olmayacağı kaydedilmesi üzerine Fatih Terim, ''Nereden baktığınıza bağlı. Beni çok mutlu ettiler. Benim bir sürü resmim asılmıştır ama bunu ben de beklemiyordum. Hislenmemek elde değil. Dünyada da çok rastlanan bir şey değil. Takım da vardı orada, bir hedef gösterilmişti. Bir Galatasaraylı'ya, kendilerinden olan birine sevgilerini ifade eden bir kareografi olarak düşünüyorum. Şık ve güzel oldu. Benim aldığım mesaj bu. 'Seni seviyoruz, takıma inanıyoruz' olarak aldım mesajı'' şeklinde konuştu.

Oyuna ikinci yarıda giren Aydın Yılmaz ile ilgili olarak, ''Her türlü hatayı hoş görüp, toleranslı davranıp, kazanmaya yönelik olarak destek olacak taraftarımıza sesleniyorum. Futbol hatalar oyunu, ben de hata yapabilirim. Bazı oyuncular hata yaparsa alkış, bazı oyuncular hata yaparsa tepki olmaz. Kantarın topuzu kaçarsa, sıkıntı olur. Önce bir yutkunup içlerinden saysınlar. Oyuncular çabuk etkilenir. Kimse hata yapmak istemez. Aydın da Galatasaray'ın çocuğu, ocaktan yetişme. Ben tercihimi öyle yapmışsam, ona saygı duyulmasını isterim'' diye konuştu.

Semih’i kendi kalesine attığı gole değil ama henüz maçın başında gördüğü sarı kart için ikaz ettiğini belirten Terim, ''Kendi kalesine insan her zaman gol atmaz. Bir oyuncu çok enteresanlık yoksa, kendi kalesine hayatında kaç gol atar ki. Bunu için kimseye kızmam. Erken alacağı sarı kart için ikaz ederim. Özellikle gençler için teorik olarak değil ama pratik olarak öğrenmek çok faydalıdır. Tüm insanlar için hayat bazen acı da olsa öğretir. İlk 10 dakikada stoper olarak sarı kart görürsen, 80 dakikayı stresli geçirirsin. Quaresma'nın hareketlerine basamazsın. Galip geldiğimiz için onun adına mutluyum'' dedi.

Terim ayrıca, A Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı ve ekibine başarı dileklerinde bulunurken, hiçbir oyuncu için neden aldı veya almadı diye cümle kurmayacağını sözlerine ekledi.

http://www.galatasaray.org/futbol/superlig/haber/12654.php

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rakamlarla Beşiktaş Karşılaşması

B_12653_2B.jpg

Galatasaray, Spor Toto Süper Lig'in 28. haftasında Beşiktaş ile karşılaştı. Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena'daki mücadelede üç kez öne geçen takımımız, son dakikada 3-2'lik skorla sahadan galip ayrıldı. Galatasaray'a galibiyeti getiren golleri, Johan Elmander (2) ve Felipe Melo attı. Takımımız, bu skorun ardından puanını 63'e çıkararak en yakın rakibi Fenerbahçe ile arasındaki puan farkını dokuza yükseltti.

Karşılaşmanın öne çıkan rakamları ise şu şekilde oldu:

%63,6 – Karşılaşmanın son dakikasında Galatasaray’a galibiyeti getiren golün altına imza atan Johan Elmander, bu sezon 11. kez skor kâğıdına adını yazdırdı. İsveçli golcü, önce 0-0’da, sonra 2-2’de sahneye çıktı. Elmander, bu sezon attığı 11 golün 7’sinde skordaki eşitliği değiştirerek bu alanda %63,6’lık bir oran yakalamış oldu.

2 – Beşiktaş maçına ilk 11’de başlayan oyunculardan dokuzu, sezon başında veya sezon içinde Galatasaray’a katıldı. Bu oyunculardan Semih Kaya, kiralık olarak forma giydiği Kartalspor’dan sezon öncesinde geri dönmüştü. Necati Ateş, 25. haftadaki Gaziantep deplasmanında bu sezon ilk kez Galatasaray formasını giydi. 2010-2011 sezonunda da Galatasaray’da oynayan iki oyuncu ise Emre Çolak ve Hakan Balta’ydı.

3 – Johan Elmander, Spor Toto Süper Lig’de Galatasaray ile birlikte puan tablosunun ilk dört sırasında yer alan üç takımın filelerini havalandırmayı başardı. İsveçli forvet, sezon içinde Fenerbahçe ve Trabzonspor’a birer, Beşiktaş’a ise iki gol attı. Galatasaray, sezonun kalan bölümünde Fenerbahçe ve Trabzonspor ile birer maç daha yapacak.

4 – Beşiktaş karşılaşması öncesinde ceza sınırında bulunan oyunculardan Engin Baytar, son dakikadaki golün ardından bu sezon dördüncü kez sarı kart gördü. Başarılı orta saha oyuncusu, Süper Lig’in 29. Haftasındaki Sivasspor maçında forma giyemeyecek.

8 – Beşiktaş maçında Galatasaray’ın ikinci golünü atan Felipe Melo, bu sezon Spor Toto Süper Lig’de sekizinci kez rakip fileleri havalandırdı. Brezilyalı oyuncu, bu golün ardından kariyer rekorunu kırmayı başardı. Daha önce 2007-2008 sezonunda La Liga takımlarından Almeria için yedi lig golü bulan Felipe Melo, o sezonun sonunda 13 milyon avroluk bonservis bedeli karşılığında Serie-A’nın güçlü ekiplerinden Fiorentina’ya geçmişti.

9 – Galatasaray, Spor Toto Süper Lig’de 28. haftanın sonunda 63 puana yükselerek en yakın rakibi Fenerbahçe ile arasında dokuz puanlık bir fark yarattı. Takımımız, bu alanda ikinci sıradaki herhangi bir takımla sekizden çok puan farkı en son 1999-2000 sezonunda oluşturmuştu. Fatih Terim’in Galatasarayı, 1999-2000 sezonun 25. haftasında 66 puanla lider konumda yer alıyorken, ikinci sıradaki Beşiktaş’ın 55 puanı vardı.

11 – Selçuk İnan, Beşiktaş karşılaşmasının son dakikasında Johan Elmander’in yaptığı vuruşa anlam kazandırarak bu sezon 11. kez golden önceki pası veren isim oldu. Başarılı oyuncumuz, Galatasaray’ın 54 golünden 19'una (8 gol ve 11 asist) direkt katkı sağladı.

12 – Galatasaray, Spor Toto Süper Lig’in 24. haftasındaki Medical Park Antalyaspor (1-1) beraberliğinin ardından Gaziantepspor (2-1), Kayserispor (1-0), Mersin İdman Yurdu (3-1) ve Beşiktaş (3-2) maçlarında hata yapmayarak toplam 12 puan elde etti.

19 – İkinci sıradaki Fenerbahçe’ye 9, üçüncü Beşiktaş’a 14 ve dördüncü Trabzonspor’a 17 puan fark atan Galatasaray, normal sezonda sona altı hafta kala beşinci Gençlerbirliği’nin 19 puan önünde kalarak şampiyonluk grubu için play-off biletini alan ilk takım oldu. Galatasaray, devam eden haftalarda play-off grubundaki diğer üç takımı bekleyecek.

11.462 – İsveçli oyuncumuz Johan Elmander, iki gol attığı Beşiktaş karşılaşmasında 90 dakika boyunca 11.462 metre koşarak en fazla mesafe kat eden isim oldu.

http://www.galatasaray.org/futbol/superlig/haber/12653.php