SDN Forum Üyeleri Telefon Tercihleri

Odessa

Profesör
Reaksiyon puanı
432
Zamanında kamera kodu vardı. 60 fps 1080p ve 4k video gibi geliştirmeleri vardı. Gece takılma yapmıyor ve 2 3 kat daha iyi çekiyordu flash olmadan. Stock kullanmazsan daha gider o cihaz. Makul fiyata satın alabilim ayrıca.
Sadece root yaptım. Gereksiz 2-3 programı silmek için. Onun dışında telefonda oynama yok. Yeni telefon alırsam satış için ilk sana yazarım.

epsilon06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,077
Şu an z5 kullanıyorum.bundan önceki telefonum 5,6 yıllık nokia 7000 ne kadar ilk başta memnun olmasamda sonyden sonra nokiayı özlemedim değil Android olsa düşünmeden alırdım.z5 konusunda o kadar para verdiğim için memnun olmak zorundayım:) şarj konusunda biraz üzülsem ve bir kez kendi kendine kapanınca beynimden vurulmuşa dönsemde sonra çözdüm şu an başka bir sorun yok şükür samsung almadığıma pişman mıyım ön kamera dışında hayır yine olsa yine samsung almam:-D E250 den sonra güvenemez oldum z5 ucuzlarsa alın ama o kadar para vermeyin değmez 1500 üstü telefon almak gerçekten parayı boşa harcamaktan başka bir şey değil! Krediyle apple alınca karnınız doymuyor:)

Odessa

Profesör
Reaksiyon puanı
432
Bence o telefon satılmaz daha götürür. G2 için çubuğu romları mevcut kullanabilirsin.

Zaten telefon iyi ki. Saglam yani. Ihtiyacimi karsilamiyor artik o kadar. Romla pek isim yok

MuhammedGMS

Asistan
Reaksiyon puanı
88
İphone 6 plus kullanıyorum ilk çıktığında almıştım ve şuan diğer cihazlarının hepsinden daha iyi geliyor bana ne bir kasma ne bir uygulamadan atma ne bir şarj sıkıntısı ne bir oyun oynarken vs Allaha şükür hiçbir sıkıntısını görmedim insanlar apple para tuzağı felan özgürlüğünü kısıtlıyor diyorlarda kardeşim tema gibi kişiselleştirilebilir şeyler jailbreak çıkıyor apple size bu imkanı veriyor siz sanmayın hackerlar kırıyor diye apple zararlı olmayan bi açık bırakıyor ki isteyen napıyorsa yapsın bize zarar gelmesinde diyor bu bir stratejidir işte anlamıyor kimse neyse o güncelleme sonrası kasma oldu bilmem ne oldu ben yıllardır tüm apple cihazlarını kullandım hiçbir problem görmedim siz kafanızdan uyduruyorsunuz tamam her telefonda hata olmicak diye birşey yok hatalı bir ürün olabilir fakat bunu büytmeyin yaymayın gidin konuşun apple destele sizi adamdan sayarlar ama diğerleri öyle değil tamam sen bırak 20 gün içinde biz bakarız diye gönderiyorlar lafı uzatmayım. Siz pahalı diyorsunuzda bu ülkeyle alakalı cihaz 600 dolar en düşük fiyatı gidin yurt dışında çalışın 1000 dolara çalışsan 3000 lira para yapar 1 maaşla alıyorsun telefonu ama burda öyle bişi yok 3 yıl geçiyor yinede borcu daha yeni bitiriyon. Şuan okuyorum işe girsem 7 plus almayı düşünüyorum fakat kulaklık işi biraz gıcık etti beni kaldırmasalar iyidi ama yapcak bişi yok neyse benden bukadar:)

giveusfreedom

Asistan
Reaksiyon puanı
31
S4 Active kullanıyorum baya eskidi Samsung ROMu kullanıyorken yavaştı malum touchwiz arayüzü baya ağır CynogenMod kullanıyorum şimdi ama kararsız durduruldu hatası alıyorum arada Mayıs gibi yeniliyeceğim S8 edge yada Note 7 düşünüyorum

Reaksiyon puanı
35
S6 edge plus kullanıyorum kamera pil ve ekran muazzam tek sıkıntı kullanırken bazen edge ekranları kullanımı zorlaştırıyor onun dışında mükemmel bir telefon.Ekran süremde 5-6 saat arası oluyor.

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Galaxy s7. Herşeyi ile kusursuz bir cihaz. 2 sene daha götürür beni

x304tfax105yecx105

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Note 4 kullanıyorum ekran kırıldı 600 tl verip yaptırmam.samsung note 7 den sonra gözümde bitti apple da bana göre değil...htc 10 ile ilgileniyorum

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
Çoğu telefonu kullandım telefonculuk yaptım.2 sene önce aldığım m8 cihazımı kullanıyorum hala memnunum 2 seneyi geçti hala bir sorunum yok hızlı..Aklımda İphone 7 vardı fakat beklediğim gibi çıkmadı iphone 6s veya htc 10 düşünüyorum kesin olarak ama htc 10 alırım büyük ihtimal.

Ufukeroglu3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
HTC 10 kullanıyorum 3 gün önce aldim memnunum telefondan nedense android de htc disindaki telefonlar kullanılmaz zevk vermiyor çünkü diğerleri..

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
HTC 10 kullanıyorum 3 gün önce aldim memnunum telefondan nedense android de htc disindaki telefonlar kullanılmaz zevk vermiyor çünkü diğerleri..
İşte herkesin deneyimi farklı bende lg dışında telefon kullanınca içi boş gibi geliyor özellikle son aldığım htc telefon beni komple htcden soğuttu htc benim için artık yok hükmünde.

Drogba39

Profesör
Reaksiyon puanı
381
Note 5 kullanıyorum. Telefondan genel olarak memnunum fakat çok memnunum diyemiyorum, bazı sorunlarla karşılaşıyorum. Belki de sorun olmayan şeyler bana sorun gibi geliyordur, bundan önce Galaxy Ace kullanıyordum, Note 5'i 2. el aldım, aldığımda beklentim çok yüksekti, fakat aldıktan sonra beklentimin altında kaldı. Boyutu biraz fazla, cebimde de rahatsız ediyor biraz, tek elle kullanması da imkansız denebilir, düşürecekmiş gibi oluyor. Kamerası gündüz güzel çekiyor fakat gece ve zoom yapınca biraz bulanıklık oluyor, belki bu her telefonda böyledir ama başka amiral gemisi kullanmadığımdan bilemiyorum tam olarak. Onun dışında şarj soketi 1 ay kullandıktan sonra bozuldu. Bir de TouchWiz'i tam olarak halledememişler sanki. Ram %55-60 civarında kullanılıyor ortalama olarak, uygulama açma konusunda biraz bekletme olabiliyor, kaparken de orta tuşun yanındaki tuşa basarak çalışan uygulamaları açan ekranda uygulamayı kapatmak için kenara kaydırırken takılarak gidiyor, bu arada 32 GB'ın %51'ini kullanıyorum. Aldığım fiyata belki de en iyisi cihaz fakat herkese överek anlatacağım bir cihaz değil. Yeni telefon konusunda; şu anda alacak olsam iPhone 6 veya 2. el iPhone 6s alırdım, 1 kez olsun İOS kullanmak isterim, alma imkanım olsa iPhone 7 Plus alırdım. Ama bir telefona o kadar para vermenin çok saçma olduğunu düşünüyorum.

YunusemreGürbüz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Samsung Galaxy S7 edge kullanıyorum.Şuan piyasadaki en iyi telefon bence Note 7 piyasaya tekrar sürülene kadar. S7 edge almadan önce Note 7 kullanıyordum malum olaylardan sonra iade edip S7 edge aldım. İkisini de kullanınca Note 7 nin apayrı bir kullanım zevki var. Ben acele edip Note 7'yi beklemedim.Alacaklara tavsiyem kesinlikle Note 7. Keşke Note 7 yi bekleseydim ama s7 edge kullandığım için pişman değilim.

Rmznetka2

Asistan
Reaksiyon puanı
19
Lenovo p70 kullanıyorum işimi görüyor memnunum .Alacak olsam s7 edge veya lg g5 alırdım

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Lg g2 kullanıyorum şuan mecburen yeni aldığım htc one a9 hala tamircide zaten gelince de satacağım.
Lg g2 ile başlarsak 1 ay sonra 3. Yılı olacak telefon 3 kez servise gitti bir kez ekran sararmadan 1 kez kulaklık jakı bozulmuştu 3.de ise biraz keyfi yolladım kapak değişti.Cihazın en kötü yanı benim 16 gb olduğu için hafıza sorunu oldu. kamerası gece kötü ses çıkışı hoparlörden zayıf ancak lg arayüzü çok güzel ve kullanışlı tabi güncelleme kesilince rom kurdum bende.Şuan ekran kırık yarısı çalışmıyor 360 derece döndürme sayesinde cihazı kullanabiliyorum.Htc one a9a gelirsek hoparlör vasat kamera gece kötü 3g açıkken mübarek turboya geçiyor sanki deli gibi ısınıyor arayüz çok sade hızlı ama sıkıcı ses kalitesi güzel ancak cihazım kendi kendine şarjda iken yandı sebebi nedir bilmiyorum ama güç entegresi yanmış farklı şarj cihazı olduğu için olabilir ama emin değilim.Almak istediğim cihaz ise kesinlikle lg v20 eksiği yok fazlası var lg arayüzünü de zaten hiçbirine değişmem.Bu arada htc one a9 kimseye tavsiye etmem fiyatını haketmeyen bir ürün ben yurtdışı aldım diye ucuza geldi oda zaten 220 lira masraf çıkardı yoksa 1400 lira edecek bir cihaz değil.
Bir sonraki telefonum suya dayanıklı olacak muhtemelen sony olacak bu şansla başka alternatifim yok pek.

emrsnel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iPhone 6 kullanıyorum çevremde ilk akıllı telefona geçenlerden biriydim ve yaptığımız iş gereği teknolojiyle yakın durmamız gerekiyordu . Geçmiş senelerde bir android fanatiğiydim iOS a karşıydım ve apple firmasının stratejisini kabul etmiyordum iPhone 5 alana kadar . Bir farklılık basitlik ve kalite gördüm devamlı yavaşlayan bir telefon görmedim. Yenisi çıksın sana yenisini sattırıyım diyen bir telefon markası olmadığını gördüm . Sonrasında telefonumun bataryası yan sanayi şarjlar yüzünden bozulunca 6 ya geçtim ilk çıktığı zamanlardı sanırım. Uzun süresinde kullanıyorum. Bu adamlar bu işi biliyor. Android kullanacaksam ki bu zamandan sonra Google ham androidi nexus kullanırım.

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
iPhone 6 kullanıyorum çevremde ilk akıllı telefona geçenlerden biriydim ve yaptığımız iş gereği teknolojiyle yakın durmamız gerekiyordu . Geçmiş senelerde bir android fanatiğiydim iOS a karşıydım ve apple firmasının stratejisini kabul etmiyordum iPhone 5 alana kadar . Bir farklılık basitlik ve kalite gördüm devamlı yavaşlayan bir telefon görmedim. Yenisi çıksın sana yenisini sattırıyım diyen bir telefon markası olmadığını gördüm . Sonrasında telefonumun bataryası yan sanayi şarjlar yüzünden bozulunca 6 ya geçtim ilk çıktığı zamanlardı sanırım. Uzun süresinde kullanıyorum. Bu adamlar bu işi biliyor. Android kullanacaksam ki bu zamandan sonra Google ham androidi nexus kullanırım.
Muhtemelen gidip o eski samsung cihazları kullandın sonra android kasıyor yavaşlıyor bunlar tarihe gömüldü artık.Forumda birçok insanın lg g2siyle 3. Yılı buna bende dahil ekranı kırılmasa 4 yılda giderdi demek ki android yavaş değil senin kullandığın cihaz yavaş.Bu arada htcnin yeni arayüzü sonynin arayüzü de en az nexuslar kadar hızlı çalışıyor illa nexus alman gerekmez yani sen çok eskide kalmışsın :)

Uber

Profesör
Reaksiyon puanı
798
beyler sakin biraz. kalp kırmadan devam edelim.

kibar mühendis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Galaxy ace kullanıyordum, telefonu bozdum şimdi nokia'nın bir modelini kullanıyordum. Fakirliğin gözü kör olsun :) ama işimi görüyor, beni arayınca ulaşabiliyorlar.

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
Samsung Galaxy S7 edge kullanıyorum.Şuan piyasadaki en iyi telefon bence Note 7 piyasaya tekrar sürülene kadar. S7 edge almadan önce Note 7 kullanıyordum malum olaylardan sonra iade edip S7 edge aldım. İkisini de kullanınca Note 7 nin apayrı bir kullanım zevki var. Ben acele edip Note 7'yi beklemedim.Alacaklara tavsiyem kesinlikle Note 7. Keşke Note 7 yi bekleseydim ama s7 edge kullandığım için pişman değilim.
bende ithalatcı garantili s7 edge almayı düşünuyordum.önce note 5 den sonrs s 7 den vazgeçtim.s7 edge ile yakın fiyat olursa note 7 yi bekleyebilirim.size göre s7 edge den üstün kılan özellikleri neler ?

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
S6 edge plus kullanıyorum kamera pil ve ekran muazzam tek sıkıntı kullanırken bazen edge ekranları kullanımı zorlaştırıyor onun dışında mükemmel bir telefon.Ekran süremde 5-6 saat arası oluyor.
edge ekranları kullanımı nasıl zorlaştırıyor?bende alacağım için soruyorum

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
edge ekranları kullanımı nasıl zorlaştırıyor?bende alacağım için soruyorum
Sadece edgelerde değil çerçevesi aşırı ince her telefonda el böyle yana çarptığı için değişik yerler açılıyor olmadık yerde birde edgelerde extradan telefonu kavramak daha zor.

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
Sadece edgelerde değil çerçevesi aşırı ince her telefonda el böyle yana çarptığı için değişik yerler açılıyor olmadık yerde birde edgelerde extradan telefonu kavramak daha zor.
kullanıcının biri bu şekilde yorum yazmış:
"en büyük sıkıntı kenarlardan aşağı sarkan ekranlar nedeniyle istemsizce klavyenin "0" ve "p" tuşlarına basmam."
bu durum sizde de oluyor mu?

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
kullanıcının biri bu şekilde yorum yazmış:
"en büyük sıkıntı kenarlardan aşağı sarkan ekranlar nedeniyle istemsizce klavyenin "0" ve "p" tuşlarına basmam."
bu durum sizde de oluyor mu?
Bende s7 edge yok bu gidişle hiçte olmayacak sanırım ama g2 den biliyorum elle tutarken hafif elin taşınca hemen başka şeylere basıosun ister istemez.Bir arkadaştan aldım öyle birkaç dk bakmak için s7 edgeyi cidden çok rahatsız edici bir tutuşu var.

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
Bende s7 edge yok bu gidişle hiçte olmayacak sanırım ama g2 den biliyorum elle tutarken hafif elin taşınca hemen başka şeylere basıosun ister istemez.Bir arkadaştan aldım öyle birkaç dk bakmak için s7 edgeyi cidden çok rahatsız edici bir tutuşu var.
s6 edge plus ekranı ile s7 edgenin ekranı aynı değil mi?yani boyut olarak sormuyorum