SDN Fenerbahçe Kulübü

Korpe

Rektör
Reaksiyon puanı
16
[h=1]Fernandes iddiası![/h]
26 Nisan 2013 Cuma * 09:56

Beşiktaş'ın yıldız futbolcusu Manuel Fernandes, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda UEFA Avrupa Ligi yarı final ilk maçını izledi.

screenshot_1-1366958238.jpg

superfb_v2.png

haber_alt_image.gif

Portekizli oyuncu, Fenerbahçe'nin rakibi Benfica ile yaptığı mücadeleyi sarı-lacivertli taraftarların arasında 90 dakika boyunca büyük bir heyecanla takip etti. Fernandes, ülkesi Portekiz'in temsilcisi Benfica'nın Fenerbahçe'ye 1-0 yenildiği maçta yakın çevresindekilerin meraklı sorularına da maruz kaldı.

Yıldız oyuncu, yakınında oturan taraftarların, "Fernandes Fenerbahçe'ye gelir misin" sorularına cevap vermeyerek, gülümsemekle yetindi.
PERDE ARKASINDA SEZER VE STOCH İLE FERNANDES TAKASI KONUŞULUYOR
Fernandes'in, Beşiktaş ile sorun yaşadığı bir dönemde Fenerbahçe'nin maçını Kadıköy'de izlemesi transfer söylentilerini de beraberinde getirdi.
DHA'nın edindiği bilgiye göre, iki kulüp yöneticilerinin bu transfer için konuştukları ve Fernandes'e karşılık Fenerbahçe'nin Sezer ve Stoch'u önerdiği belirtiliyor.Sezer'in daha önce de Beşiktaş tarafından istendiği bilinirken, Stoch'un da pazarlığın içine dahil olması bu takasın gerçekleşme ihtimalini güçlü kılıyor.
Aykut Kocaman'ın Cristian'ı oynattığı bölgede daha etkili bir isim düşündüğü ve bunun için Fernandes'in çok ideal olduğu yorumları yapılırken, Slovak oyuncu Stoch'un ise Beşiktaş'a gitmeye sıcak baktığı ifade ediliyor.

Kaynak

- - - Mesaj Güncellendi - - -

selamün aleyküm hayırlı cumalar

Önder baba hoş geldin.. aleyküm selam

formalarla atkılarlayız bugün :D
ötesi yok sanırım :devil:

ötesi var :D köy takımı ya la :D [MENTION=70615]erjan[/MENTION] doğru diyo zaten hep şans :D

554766_469067363173409_506735378_n.jpg

59668_469067369840075_1390714473_n.jpg

311062_469067379840074_1660901032_n.jpg
424521_469067429840069_849372236_n.jpg
936641_469067446506734_1490775171_n.jpg
528272_469067466506732_1839670337_n.jpg
417852_469067486506730_828126230_n.jpg
395591_469067563173389_799993308_n.jpg

554690_469067579840054_1999039476_n.jpg

Whisper1907

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Mais Futbol: Benfica İstanbul’da beklediğini bulamadı

Benfica, Fenerbahçe ile oynayacağı maç için İstanbul’a enerji dolu gitse de, yapılan hatalar 1-0’lık mağlubiyet getirdi. Fenerbahçe daha iyi bir oyun ortaya koyarak, bol pozisyona girmekten çok ele geçirilen fırsatları değerlendirmenin ne kadar önemli olduğunu gösterdi.

Benfica için Amsterdam hayal olmasa da gelecek hafta zorlu bir maç oynamak zorunda. Benfica, sahaya beklendiği gibi kırmızı şeytanlar olarak çıkmalı. Topal ve Webo’nun oynamayacağı Fenerbahçe’de, Meireles’de sakatlığı nedeniyle yer alamayabilir.

iOL Sport: Fenerbahçe kararlılığının sonucu aldı

Egemen Korkmaz’ın ikinci yarıda attığı gol, Fenerbahçe’ye UEFA kupası yarı final ilk maçında avantajı getirirken, takım arkadaşı Baroni’nin de gözyaşlarını sildi. Türk ekibi, Baroni’nin penaltısı dahil üç defa direklere takılırken, penaltıyı kaçıran Baroni gözyaşlarına boğuldu.

Orta saha oyuncusu, 72’inci dakikada gelen golle arkadaşının üzüntüsünü giderdi. Fenerbahçe, ortaya koyduğu oyunla Lizbon’daki maç öncesinde güçlü rakibine karşı ayakta durabildiğini gösterdi. Jorge Jesus, maçtan sonraki açıklamasında, “Normalde fırsatları değerlendiren bir takımız, ancak bu akşam bunu yapamadık. Aldığımız sonuç çok kötü değil, Lizbon’da daha iyi bir oyun ortaya koyacağız” dedi.

Skysports: Fenerbahçe tek gollü avantajı kaptı

Egemen Korkmaz'ın tek golü, Benfica karşısında Fenerbahçe'ye kılpayı galibiyeti getirdi. Maçın ilk dakikaları futbol adına heyecan vermezken, ilk yarının uzatmalarında verilen penaltı heyecanı doruğa çıkardı.

Gökhan Gönül'ün bileğine yapılan hafif temasa verilen penaltı kararı ağırdı. Baroni'nin şutu kaleciyi geçse de direğe takıldı. İlk yarı düdüğünün çalmasıyla, Baroni soyunma odasına gözyaşlarıyla gitti. İkinci yarıya çok hırslı başlayan Breziyalı futbolcunun şutunu, Artur çelerken, dakikalar sonra Meireles’in şutunu da kurtardı.

Kuyt’ın tamamlamaya çalıştığı pozisyon yine direğe takıldı. Birkaç dakika sonra, Nicolas Gaitan'ın şutunda direk tarafından golü engellenen taraf bu sefer Benfica oldu. Maçın bitimine 20 dakika kala galibiyet golünü bulan Fenerbahçe, istediğini almış göründü.

Guardian: ‘Kupayı alacağız’

İngiliz The Guardian gazetesi, Fenerbahçe’nin galibiyetini ‘Egemen Korkmaz’ın golü Benfica karşısında zafere taşıdı’ sözleriyle yer verdi. Gazete maçı şu sözlerle değerlendirdi: Fenerbahçe, taraftarlarının tezahüratlarıyla maça yüksek tempoda başladı.

Benfica ise oyun kurmakta zorlandı. Korkmaz’ın golü Türk takımını ödüllendirdi. Benfica, yenilmezlik serisine son veren Fenerbahçe karşısında kendi evinde tur vizesi almaya çalışacak.Volkan Demirel, maçın ardından NTV'ye yaptığı açıklamada, 'Kupayı alacağız' dedi.

UEFA.COM: Direklerin konuştuğu gece

İstanbul’da oynanan maçta Fenerbahçe’nin üç şutu direkten dönerken, bir tanesi Baroni’nin penaltısıydı. Direklerin geçit vermediği Fenerbahçe, Egemen Korkmaz’ın kafa şutuyla ikinci maç öncesinde Benfica’ya karşı tek gollü avantaj elde etti.

Meireles’in sakatlandığı maçta, Aykut Kocaman’ın takımı formdan düşmedi ve dakikalar sonra golü buldu. Benfica her ne kadar gol için bastırsa da, Fenerbahçe kalan dakikalarda rakibine şans tanımadı. Türk ekibi, yarı finalin ilk maçında iyi bir avantaj elde etmeyi başardı.

BBC: Fenerbahçe direkleri dövdü

UEFA Avrupa Ligi yarı final karşılaşmalarının ilk maçında Fenerbahçe'nin Portekiz temsilcisi Benfica'yı 1-0 yenmesi İngiliz yayın kuruluşu BBC'de de geniş yer buldu. BBC'deki haberde, Fenerbahçeli Egemen Korkmaz'ın Benficalı Melgarejo'nun hatasını affetmeyerek, takımının ilk maçı kazanmasını sağladığı belirtildi.

İlk yarının son dakikalarında Gökhan Gönül'ün ceza sahasında Ola John tarafından düşürülmesi sonrasında verilen penaltıyı ise Fenerbahçe'nin orta saha oyuncusu Cristian'ın kaçırdığı ifade edildi. Haberde, Avrupa Ligi'nde ilk kez yarı final oynayan Fenerbahçe'nin direkleri dövdüğü de belirtildi. Musa Sow ve Dirk Kuyt'ın şutlarının direkten döndüğü vurgulandı.

Virgula: Cristian sahada ağladı

Portekiz'deki haber sitesi "Virgula" Fenerbahçe ile Benfica'nın Avrupa Ligi yarı finalinde ilk kez karşı karşıya geldiğini yazdı. "Virgula"nın haberinde, Fenerbahçeli orta saha oyuncusu Cristian'ın penaltı kaçırdıktan sonra sahada ağladığı belirtildi. Fenerbahçe'ye galibiyeti getiren golün ise Egemen Korkmaz tarafından atıldığı ifade edildi. Haberde, Türk takımı Fenerbahçe'ye tur atlaması için rövanş maçında beraberliğin yettiği de belirtildi.

Der Spiegel: Fenerbahçe avantajlı gidiyor

Alman Der Spiegel dergisi internet sayfasında Fenerbahçe-Benfica maçına geniş yer verdi. Haberde, 23 yıl sonra Avrupa'da final hayali kuran Lizbon takımı Benfica'nın hayalini maçın sonlarına doğru Egemen Korkmaz'ın attığı golün buğulandırdığı belirtildi. Maçın bazı bölümlerinde Portekiz takımı Benfica'nın üstün oynadığı ancak ilk önemli gol şansını Fenerbahçe'nin 18'inci dakikada Musa Sow'la bulduğu ifade edildi. Sow'un kafa vuruşunun 18'inci dakikada direğe takıldığı, 45+2'de ise Fenerbahçe'in kazandığı penaltıyı Cristian'ın yine direğe vurduğu belirtildi.

Maçın ikinci yarısında Fenerbahçe'nin konuk Benfica'ya hakimiyetini kabul ettirdiği, 51'inci dakika Dirk Kuyt'ın şutunun direkten döndüğü, sonrasında ise Egemen Korkmaz'ın golüyle İstanbul tarımının öne geçtiği vurgulandı. Haberde, Türklerin bir hafta sonra oynanacak rövanş maçına 1-0'lık bir avantajla gittikleri de belirtildi.

Kicker: Egemen Korkmaz'ın gücü

Almanların spor dergisi "Kicker"ın internet sayfasında yer alan haberde, Avrupa Ligi yarı final maçında Fenerbahçe'nin kendi evinde Benfica'yı 1-0 yenerek zafer elde ettiği belirtildi. Fenerbahçe'nin maçın başlamasıyla birlikte kontrolü ele geçirdiği ancak ilk yarıda gol atmayı başaramadığı, Cristian'ın 45+2'de penaltı kaçırdığı ifade edildi. İkinci yarıda Fenerbahçe'nin Dirk Kuyt'la attığı şutun direkten döndüğü, galibiyet golünün ise, 72'inci dakikada Egemen Korkmaz tarafından atıldığı belirtildi.

vlkn1907

Profesör
Reaksiyon puanı
0
f-bahce-turkiye-yi-ilk-10-a-tasidi--3226701.Jpeg

F.Bahçe, Türkiye'yi ilk 10'a taşıdı!

UEFA Avrupa Ligi yarı final ilk karşılaşmasında Portekiz'in Benfica takımını İstanbul'da 1-0 yenen Fenerbahçe, Türk Futboluna çok önemli puanlar da kazandırdı.
26 Nisan 2013 | 10:45

Fenerbahçe'nin Benfica'yı 1-0 yenerek UEFA Avrupa Ligi'nde final şansını yakalamasının yanında ülke futboluna da çok değerli puanlar kazandırdı. Fenerbahçe'nin bu maçta aldığı puanla Türkiye, 34 biner puanlı Yunanistan ve Belçika'yı geride bırakarak 34 bin 500 puana yükseldi ve Avrupa'da ilk 10 içine girdi.

PORTEKİZ YANDI!

Fenerbahçe karşısında alınan mağlubiyet sadece Benfica'yı değil Portekiz futbolunu da derinden sarstı. Şu anda 58.6680 puanla 5'inci sıradaki yerini Fransa'ya kaptıran Portekiz futbolu tüm umutlarını Benfica'ya bağladı. Eğer, Benfica gelecek hafta Fenerbahçe'yi yenemezse Fransa 5'inci sıradaki yerini koruyacak.
ŞAMPİYONLAR LİGİNE 2 TAKIM!
UEFA’nın 5 yıllık kulüpler sıralamasında ise Galatasaray 54.400 puanla 41. sırada yer alırken, Fenerbahçe 46.400 puanla 47. durumda. UEFA sıralamasınnda hızla yükselen Türkiye, bu başarısını sürdürürse, yakın zamanda Şampiyonlar Ligi’ne direkt 2 takımla katılabilecek.KAYNAK

vay arkadaş bu galibiyet büyütüldü ha olmaz ki bu kadar birde Türkiyeye puan kazandırdınız yuh size

Korpe

Rektör
Reaksiyon puanı
16
[video=youtube;THX-KsAJsng]http://www.youtube.com/watch?v=THX-KsAJsng&feature=share&list=FLJtE9oSx1U0IdBSHqkwYor w[/video]

Whisper1907

Profesör
Reaksiyon puanı
24
2013-04-26_tar538.jpg

Dün, Çubuklu'nun sahada döktüğü tere paralel, tüm aidiyeti ve inancı ile tribünlerde adeta ses tellerini feda eden, Fenerbahçe'ye "SENİNLEYİZ" diyen "Büyük Fenerbahçe'nin Büyük Taraftarı";

Fenerbahçemizin baş koyduğu Amsterdam yolunda, yine takımımızın en büyük destekçisi, rakibin korkulu rüyası oldunuz…

Çubuklu'nun, 90 dakika sadece desteğinize ihtiyaç duyduğu bu maçta;

Fenerbahçe'nin 12.Adamı olarak, tüm dünyanın gündemine oturan görsel şovunuz ve 90 dakika ile sınırlanamayacak duruşunuz ile galibiyette yine büyük pay sahibisiniz!

Siz var oldukça; Fenerbahçe Yıkılmaz!

Teşekkürler, Büyük Fenerbahçe'nin Büyük Taraftarı!

Fenerbahçe Spor Kulübü

cobra11

Profesör
Reaksiyon puanı
16
portekizdeki mac cok zorlu gececek. Webo topal cezali. Kaldikmi caner ve selcuga :) mireles de sakat orta saha cok kotu kaldi. Selcugun İcindeki xavi ciksa bari :D

Whisper1907

Profesör
Reaksiyon puanı
24
portekizdeki mac cok zorlu gececek. Webo topal cezali. Kaldikmi caner ve selcuga :) mireles de sakat orta saha cok kotu kaldi. Selcugun İcindeki xavi ciksa bari :D

Volkan-Gökhan-Yobo-Egemen-Ziegler-M.Topuz-Salih-Caner-Kuyt-C.Baroni-Sow

Bu 11 işi bitirir orada :)

Ne olursa olsun orda bizi amsterdama taşıyacak 11 savaşçı olacak. Kim oynarsa oynasın.

angel75

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
18
Benfica maçı öncesi, taraftarlarımızın kendi emekleriyle ortaya çıkardığı koreografi hazırlıkları devam ediyor.

BIpLfRnCQAEViWd.jpg:large

[MENTION=287660]vlkn1907[/MENTION]

vlkn1907

Profesör
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=158637]angel75[/MENTION] biliyorumda taraftarın yaptığını, yani bunun fikri kimden çıkmış diye çünkü taraftar gruplarından dolayı sormuştum cevabın için ayrıca teşekkür ederim

angel75

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
18
@angel75 biliyorumda taraftarın yaptığını, yani bunun fikri kimden çıkmış diye çünkü taraftar gruplarından dolayı sormuştum cevabın için ayrıca teşekkür ederim

fikir kimden inan bilmiyorum.

@angel75 biliyorumda taraftarın yaptığını, yani bunun fikri kimden çıkmış diye çünkü taraftar gruplarından dolayı sormuştum cevabın için ayrıca teşekkür ederim

fikir kimden inan bilmiyorum.

aagkn

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Selamün aleyküm, Fenerbahçe'nin Neferleri :)

[MENTION=70615]erjan[/MENTION] abi tek başına takılıyorsun ne ayak ? :D

72836_332285303540528_230380603_n.jpg

aagkn

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Neymiş Efendim Marsilya 21 Maçtır Yenilmiyormuş
Neymiş Efendim Lazio 19 Maçtır Yenilmiyormuş
Neymiş Efendim Benfica 38 Maçtır Yenilmiyormuş

Sorun Değil Hallederiz

Fenerbahçe 1-0 Marsilya
Fenerbahçe 2-0 Lazio
Fenerbahçe 1-0 Benfica

Aleykümselam abi hoşgeldin bekliyoruz gelmiyosun sabahtan beri alla alla :D

Geldim abi, ben varken sana bişey olmaz :D

Korpe

Rektör
Reaksiyon puanı
16
[MENTION=115926]aagkn[/MENTION] aleyküm selam

vlkn1907

Profesör
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=115926]aagkn[/MENTION] Viktoria Plzen unutmuşun ayıp hımm:D

ben burdaysam konuklardan 20'si kim ki :D (sbr reyiz gibi oldu soru:D)

aagkn

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Cristian Baroni : "Topa vurdum ve kaçırdım o anda kafamdan bir çok şey geçti! Ondan sonra tüm stadyumu bir anda kafamın içinde hissettim.

Onların akıllarından geçenler, düşündüklerinin hepsi benim kafamda canlandı"."

Daha sonra tüm arkadaşlarım yanıma kadar geldi ve bana destek oldu, sonra tüm stat adımı bağırdı. Bu bana daha fazla güç verdi ama daha fazlasını da verdi.

O anda ikinci yarıda sahaya çıkabileceğimi ve takımım için en iyisini verebilecek gücü kendimde hissettim" diye konuştu.

Soyunma odasına girdiğinde çok üzgün olduğunu hatırlatan Cristian devre arasında yaşananları, "Yanıma gelen arkadaşlarım hiçbir şeyin bitmediğini söylereyek bana güç verdiler... İhtiyacım olan desteği hep beraber verdiler.

Başımı yerde tutmamamı, güçlü olmamı ve sahaya karakterimi koymamı söylediler" sözleriyle anlattı.

Korpe

Rektör
Reaksiyon puanı
16
67527_10151572947023188_807502954_n.jpg

Avrupanın Zirvesinde, En Büyük FENERBAHÇE!

aagkn

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Fenerbahçemizin Maç Programı

LİG | Fenerbahçe - Kayserispor | 28 Nisan 2013 | 20:00 | Lig TV

UEFA | Benfica - Fenerbahçe | 02 Mayıs 2013 | 22:05 | Star TV

Salih Ucan : '' Bu Kadar Genc Yasımda Bu Kadar Onemli Bir Kulvarda Final Gormek Uzereyim Suan Cok Mutluyum Fenerbahce'ye Geldiğim İçin Her Gun Allah'a Sukur Ediyorum'

zatura

Profesör
Reaksiyon puanı
0
inanç , kenetlenme takım ruhu ve birde futbol şansı olduktan sonra herşey mümkün ..

aagkn

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Zafer gecesinin muhteşem klibi!

[video]http://www.ntvspor.net/video-galeri/zafer-gecesinin-muhtesem-klibi[/video]