SDN Fenerbahçe Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981

ofarslan18

Asistan
Reaksiyon puanı
226
İyi de illaki GS ile mi karşılaştırmak lazım onu diyorum. Yani bizim takımın yaş ortalaması 30, GS'nin 32 olunca biz daha mı iyi oluyoruz. Bizim bu yıl yaptığımız 13 transferin yaş ortalaması neredeyse 30.
O doğrudur ona bişey demiyorum ama genellikle diğer takımların futbolcularımıza dede demesi olmuyor bende bir örnek verdim karşı takımla :)

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
Denizi severdim bir ara, ama şu anda nefret seviyesindeyim. Cisse transferi ne kadar doğru tartışılır. Samatta'nın yedeği olur ancak.

Kanat lazım kanat.

ofarslan18

Asistan
Reaksiyon puanı
226
Deniz gitti beyler kutlayalımm

Son düzenleyen moderatör:

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
DENİZ GİTTİ BEYLEEEERRRR KUTLAYALIM LOKKEEE LOKKEEE
Evet, buna sanırım en çok @Muhammed Utku Cabir sevinecek. "O gitmeden yorum yapmam" demişti. E bizde ona gözün aydın diyelim. :D

Bu arada... Müthiş bir kadro kurduk yahu. Çok rahat iki takım çıkarabileceğimiz bir kadro. Ali KOÇ sanırım bu yıl takımı şampiyon yapmayı kafaya koymuş. Eh bu kadar malzemeden iyi bir helva yapmak da artık Erol BULUT'a kaldı. Bundan böyle hiçbir mazereti kalmadı. Böyle bir kadroyla takımı şampiyon yapamazsa Fenerbahçe seyircisi onu tükürüğe boğar, bundan eminim. Çünkü Türkiye liglerinde böyle bir kadrosu değil, yarısı ayarında bile kaliteli kadrosu olan takım yok gibi.

ofarslan18

Asistan
Reaksiyon puanı
226
Evet, buna sanırım en çok @Muhammed Utku Cabir sevinecek. "O gitmeden yorum yapmam" demişti. E bizde ona gözün aydın diyelim. :D

Bu arada... Müthiş bir kadro kurduk yahu. Çok rahat iki takım çıkarabileceğimiz bir kadro. Ali KOÇ sanırım bu yıl takımı şampiyon yapmayı kafaya koymuş. Eh bu kadar malzemeden iyi bir helva yapmak da artık Erol BULUT'a kaldı. Bundan böyle hiçbir mazereti kalmadı. Böyle bir kadroyla takımı şampiyon yapamazsa Fenerbahçe seyircisi onu tükürüğe boğar, bundan eminim. Çünkü Türkiye liglerinde böyle bir kadrosu değil, yarısı ayarında bile kaliteli kadrosu olan takım yok gibi.
2,5 diyelim

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135

Evet yaklaşık 10 saattir çiftetelli atıyorum evde :D.

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,409
Fenerliyim ama futbola ilgim sıfır ofsayt neydi :D

Reaksiyon puanı
8,012
Perotti Samatta Valencia üçlüsü ilerde çok can yakar çoook.
Arkada Pelkas Sosa Gustavo

Stopere gerek yok ataktan dönmez bu 6’lı ?

ofarslan18

Asistan
Reaksiyon puanı
226

Perotti olmayacağı zaman Fenerbahçe hücum hattı
E4C5CA78-1C3F-4D3E-A1B8-A58888E23DA9.jpeg

Reaksiyon puanı
8,012
Buraya Galatasaray ve Trabzonlular doluşmadan söyleyeyim

Perotti kronik sakat değil. Falcao kariyerinde Perotti'den daha fazla maç kaçırdı. Roma bile halen daha oynatıyordu Perotti'yi. Tam bir çalım makinesi. Eğer çok merak ediyorsanız Fenerbahçe Katıl'a 5TL verip videolarını izleyebilirsiniz teşekkürler

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323

Savunmamız ilk kez yıllar evvel geçilmez bir armada olan Uche-Högh tandeminden bu yana ilk kez uyum içinde rakiplere göz açtırmayan bir özelliğe kavuştu. Orta sahamız gerçekten göz kamaştıran bir şekle büründü. Böyle bir defans ve orta sahanın önünde artık kimi koysanız gol atacaktır. Sanırım uzun yıllardan bu yana dertsiz, gamsız ve hüzün duymadan yüreklerimiz kıpır kıpır bir sezon geçireceğiz.

Reaksiyon puanı
8,012
02.11.2020 tarihe geçebilir. Uzun yıllar sonra en ofansif oyununu oynayan Fenerbahçe direklerden çok çekti. Diego Perotti ve Sinan Gümüş resmen harikalar yarattı..

Her gün daha iyiye gidiyoruz Allah nazarlardan korusun ?

ofarslan18

Asistan
Reaksiyon puanı
226
02.11.2020 tarihe geçebilir. Uzun yıllar sonra en ofansif oyununu oynayan Fenerbahçe direklerden çok çekti. Diego Perotti ve Sinan Gümüş resmen harikalar yarattı..

Her gün daha iyiye gidiyoruz Allah nazarlardan korusun ?
Maçın özetini izledim bence sinan gümüş yaptığı kabul edilemez gustavo nun şutu direğe çarpınca AMAN TANRIM Dedim. :D YUNANİSTANDA İYİYDİ ozan her zaman harikalar yaratıyor bu sene şampiyon olup seneye şampiyonlar liginde ozan la herkesi mahvedicez sonra ozanı 25-30 a göndercez ayrıca bu Caner de korner bug ı(u) var bu kesinleşti gözümde bugün

Reaksiyon puanı
8,012
Maçın özetini izledim bence sinan gümüş yaptığı kabul edilemez gustavo nun şutu direğe çarpınca AMAN TANRIM Dedim. :D YUNANİSTANDA İYİYDİ ozan her zaman harikalar yaratıyor bu sene şampiyon olup seneye şampiyonlar liginde ozan la herkesi mahvedicez sonra ozanı 25-30 a göndercez ayrıca bu Caner de korner bug ı(u) var bu kesinleşti gözümde bugün
Marcao hakeme vurunca kart yok Sinan yapınca kırmızı...
Tff şaşırt be ?

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Maçı izleme şansım olmadı, lakin spor yazarlarını okudum. Adamlar öyle bir heyecanla yazmışlar ki "Aman nazar deymesin" diye ödüm kopuyor. :)

103 golle şampiyon olup tarihe geçtiğimiz o muhteşem yılı buradaki arkadaşlar sanırım hatırlamaz. Çünkü aradan baya uzun yıllar geçti.

O yıl ki teknik direktörümüz Veselinoviç tıpkı bugünkü gibi tam bir hücum delisi bir adamdı. Kolay gol yiyebiliyorduk ama hiç umur etmezdik, çünkü misliyle karşılık verebiliyorduk. Ve ben o yılları hiç unutamadım. Son beş-altı yıldan beri hep kâbuslar yaşattılar bize, o muhteşem yılların hayaliyle, rüyasıyla yaşayıp geldik bu günlere.

Galiba bu defa o zamanların harika takımından da kaliteli ve daha heyecanlı bir kadroya sahibiz. Sanırım bize bu muazzam görüntüleri sağlayan sebep yedek kulübemizin diğer üç büyük kulübün sahadaki kadrolarından daha klas oyunculara sahip olması. Bu zenginlik adeta coşturuyor takımı. Her oyuncu biliyor ki terimi akıtmazsam forma bana hayal olur diyor adam.

Lakin beni bir husus da çok üzüyor... O da Ferdi KADIOĞLU ve Ömer Faruk BEYAZ'ın yedek kalma zorunda olmaları. Sanırım Erol hoca skoru garanti altına aldığı maçlarda onlara mutlaka görev verecektir.

Reaksiyon puanı
8,012
Lakin beni bir husus da çok üzüyor... O da Ferdi KADIOĞLU ve Ömer Faruk BEYAZ'ın yedek kalma zorunda olmaları. Sanırım Erol hoca skoru garanti altına aldığı maçlarda onlara mutlaka görev verecektir.
Ferdi neyse de Ömer Faruk çok yetersiz. Ferdi oynayamaz çünkü yerinde Perotti - Pelkas - Valencia gibi isimler var. Ömer Farukta hiçbir oyuncunun yedeği olamaz bence şu an.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Ferdi neyse de Ömer Faruk çok yetersiz. Ferdi oynayamaz çünkü yerinde Perotti - Pelkas - Valencia gibi isimler var. Ömer Farukta hiçbir oyuncunun yedeği olamaz bence şu an.
Erol hocaya güveniyorum. Eminim gerekli dengeyi kuracaktır. Takım kazandığı sürece sorun yok! :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Adamsın sen be evlat, sadece sahada değil, saha dışında da... Eğer Avrupalılar kapmazsa en az on yılımız seninle...

Targaryen

Asistan
Reaksiyon puanı
269
Cumartesi Fenerbahçe-Konyaspor maçı hakkında düşüncelerinizi merak ediyorum. Benim düşüncem; Perotti kesinlikle ilk 11 de başlamalı diye düşünüyorum. Bunun sebebi pelkasın kötü olması değil yanlış anlaşılmasın. Pelkasın kesinlikle sahte forvet olarak Samattanın arkasında kullanılması gerektiğini düşünüyorum ancak bunu yaparken Ozanı mutlaka 11 de tutacak bir sistem geliştirilmeli. Sosa nın son 2 maçtaki ilk yarılardaki nispeten kötü performansı Ozanı oraya çekmek için bir nevi fırsat olabilir. Ancak tüm bu düşüncelere rağmen Erol Bulut un "Altay-Gökhan-Tisserand-Serdar/Lemos-Caner-Gustavo-Sosa-Ozan-Perotti-Valencia-Samatta" ile çıkacağını düşünüyorum. Eğer Sosa performansı son iki maçın ilk yarısındaki Sosa performansı olursa Sosa nın çıkıp yerine Pelkas ın girdiği ve Ozan ın Sosa mevkisine çekildiği bir sisteme dönülebilir. Eğer böyle olursa ilk yarının nispeten ikinci yarıya göre biraz daha kısır geçtiği bir yarı olabilir (Ozanın yaratmadan çok şok pres yapan oyuncu olduğunu göz önüne alarak). Neticede Fenerbahçemizin galip geldiği ,rahat ve milli araya daha güvenli girdiğimiz haftayı tamamlarız.

Reaksiyon puanı
8,012
10/11 Sezonu şampiyonu hakkıyla Fenerbahçe'dir bugün de tescillendi mahkemede. Kupayı görmek isteyenler Fenerbahçe müzesine gelebilir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Cumartesi Fenerbahçe-Konyaspor maçı hakkında düşüncelerinizi merak ediyorum. Benim düşüncem; Perotti kesinlikle ilk 11 de başlamalı diye düşünüyorum. Bunun sebebi pelkasın kötü olması değil yanlış anlaşılmasın. Pelkasın kesinlikle sahte forvet olarak Samattanın arkasında kullanılması gerektiğini düşünüyorum ancak bunu yaparken Ozanı mutlaka 11 de tutacak bir sistem geliştirilmeli. Sosa nın son 2 maçtaki ilk yarılardaki nispeten kötü performansı Ozanı oraya çekmek için bir nevi fırsat olabilir. Ancak tüm bu düşüncelere rağmen Erol Bulut un "Altay-Gökhan-Tisserand-Serdar/Lemos-Caner-Gustavo-Sosa-Ozan-Perotti-Valencia-Samatta" ile çıkacağını düşünüyorum. Eğer Sosa performansı son iki maçın ilk yarısındaki Sosa performansı olursa Sosa nın çıkıp yerine Pelkas ın girdiği ve Ozan ın Sosa mevkisine çekildiği bir sisteme dönülebilir. Eğer böyle olursa ilk yarının nispeten ikinci yarıya göre biraz daha kısır geçtiği bir yarı olabilir (Ozanın yaratmadan çok şok pres yapan oyuncu olduğunu göz önüne alarak). Neticede Fenerbahçemizin galip geldiği ,rahat ve milli araya daha güvenli girdiğimiz haftayı tamamlarız.
Valencia yerine Pelkas oynarsa güzel ofansif bir futbol oynarız diye düşünüyorum. Zorlanmadan alırız eğer geçen haftaki gibi oynarsak.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Galiba burunları fena büyüdü. Kendi evinde Konya gibi sıradan bir takıma yenilmek de ne ya...

Targaryen

Asistan
Reaksiyon puanı
269
Daha önce de yazdığım gibi Erol Hocada sebebini anlamadığım ilk yarıda takımın üstüne yansıyan bir çekingenlik var. İlk yarı futbol defansif ikinci yarı ofansif oluyor. Ayrıca, Valencia nın elinde Erol Buluta ait kasetler olacak ki bu ısrarın başka açıklaması olamaz. Thiamı ilk 11 de gördüğümde dedim ki; "Ne cesaret" haftalardır oynamamış thiam, ki oynadığı zamanlarda vasat futbolu aşamamış. Geçmiş haftadan süper başlangıç yapan perotti ile neden başlanmaz? Dakika 35 de Fenerbahçe hanesinde yazan 104 küsur pas ne demek. O dakikada rakip Fenerbahçeden daha çok isabetli pas atmış, daha çok şut çekmiş, isabetli şut sayısı daha fazla.Fenerbahçe taraftarı içerde rakibi boğan dikine paslarla baş döndürün takımı benimser alışıktır Erol hocam.Gelelim oyuncu değişikliklerine hücumda bana göre etkili bir Pelkası çıkarmak nedir? Valencia dediğim gibi neden bu kadar oyundan geç alındı? Evinde Konya ile oynuyorsan ki konyanın net ilk 11 den en az 5 eksiği vardı. İlk yarıda 2 yi 3 ü atıcaksın ki yok efendim el miydi hakem hakkımızı yedi demeyeceksin.Fenerbahçe her şampiyon olduğu sezon hakemleride yenerek şampiyon olmuştur. Bu senede olacaksak böyle olacak hakem 1 aleyhe hata yapıyorsa 2 gol atacaksın. Şuanda kurulan kadro bana göre 2015-2016 kadrosundan sonra Fenerbahçe tarihinin en derin kadrosu.Elimizde olanak yok demeyeceksin. Geçen sezon ersun hocanın sol beksiz, sağ beksiz yarım stoperle ligin ilk yarısında ve özellikle ikinci yarısında başakşehir karşısında nasıl top oynattığını gördü bu gözler.
Gelelim asıl konuya... takımı izliyorum ligin başından beri takımın sadece gol bulma yöntemi duran toplar ve orta olur mu? Akan oyunda hücum organizasyonları yaparak merak ediyorum kaç gol attık. Hücumda çeşitlilik sağlanmazsa kadıköye kapanmaya gelen hiçbir rakibi kusura bakma ama açamazsın. 9 kişi hatayıda açamadın, bugün inanılmaz eksikleri olan konyayıda açamadın ve belki sahana gelip yeni kapanacak kayseri,malatya,ankaragücü vb. açamayacaksın.