SDN Fenerbahçe Kulübü

cobra11

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
16
bu arada basın toplantısını izleyemenler için,

[video=youtube;2JMN7bu89Nk]http://www.youtube.com/watch?v=2JMN7bu89Nk[/video]

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Alex'in Basın toplantısının bir kısmını izledim.Bir kısmınıda okudum netten.
Alex tüm Doğrularını yanlışlarını anlattı.Yaptığı hatalarınıda söyledi.
İyide oldu bu.
Şimdi top aa çetesinde.
Bakalım onlar ne martaval okuyacaklar.

Korpe

Rektör
Reaksiyon puanı
16
brezilya-da-alex-cilginligi-4000259_365_300.jpg

Brezilya sokaklarında, Alex de Souza çılgınlığı yaşanıyor.

Brezilya sokaklarında, Alex de Souza çılgınlığı yaşanıyor. Fenerbahçe'den ayrılan ve vedasını dün yaptığı toplantıyla yapan Alex de Souza, Brezilyalı futbolseverler tarafından dört gözle bekleniyor.

Alex'in 2003 yılında formasını giydiği Cruzeiro taraftarları, Belo Horizonte meysanına çıkarak gösteri yaptılar. "Savaşçı Alex, Cruzeiro'ya geri dön" yazan pankart açan yaklaşık 3 bin taraftar, takımın tekrar Brezilyalı futbolcuyu renklerine katmasını istedi.

Gösteri boyunca, çılgınca tezahürat yapan, taraftarlar, Barro Preto sokağında trafiğin ciddi olarak yavaşlamasına neden oldular. Diğer yandan Cruizero kulübüde Alex'i tekrar kadrosuna katmak için hazırlandığı biliniyor. Geçtiğimiz hafta basına açıklama yapan kulüp başkanı Gilva de Pinho, Alex'i kadroya katmak için girişimlere başladıklarını belirtmişti.

Kaynak

Ahmet çakar densizi yine gündem de kalmak için bişilerin peşinde ..

Alex sevilla'yı duman ederek, Ahmet Çakar'a 'Fb sevillayı elesin bikini giyerim' sözünü yedirmişti. Evet Alex hain, bikini giy Ahmet Çakar.

Ümit özat da şaşırmış..

yok alex e krampon fırlatmış

zatura

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Fenerbahçe çok büyük bir marka olduğundan her zaman gündemde , fenerbahçe üzerinden gündem yaratarak kendine pay çıkarmak isteyen o kadar insan varki ... FB'nin kendine gündem yaratmasına gerek kalmıyor ... ( Magazinci deyimi ile ) :)

zatura

Profesör
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=158637]angel75[/MENTION] Fenerbahçeli ve SDN dostları için bir güçle yataktan kalktı günaydın dedi, ve sonrada tekrar yattı galiba... @teşekkürler angel75....

Korpe

Rektör
Reaksiyon puanı
16
[video=youtube;I2ywvE_CFkM]http://www.youtube.com/watch?v=I2ywvE_CFkM&feature=youtu.be[/video]

Cruzeiro taraftarı çıldırmış Alex'i istiyor. Belo Horizonte'nin en işlek caddesini kapatıp kulüp binasına gitmişleR

ALex 20 Ekim Cumartesi günü yeni takımını açıklayacak.

angel75

Dekan
Reaksiyon puanı
18
teşekkürler arkadaşlar..
çok halsizim.. yakında birşeyim kalmaz..

iyi ki varsınız.. siz sanal ortamda nasıl olduğumu merak ediyorsunuz ama çevremdeki bazı insanlar suratıma baktığı halde "nasıl oldun" demiyor... dünya ne hale gelmiş... yazık... üzülüyorum bu insanlara...

vlkn1907

Profesör
Reaksiyon puanı
0
angel75 siz iyileşin gerisi mühim değil :) ayrıca artık alex le ilgili haberler canımı sıkıyor çok üzülüyorum görünce kanal değiştiriyorum ya :(

Korpe

Rektör
Reaksiyon puanı
16
Klub alex e veda konvoyu icin otobüs tahsis etmiş.

Formamıza kaptan olarak veda eden Alex de Souza ve Ailesini ülkemizden birlikte uğurluyor; onu, 12 Ekim 2012 Cuma günü Sabiha Gökçen’e kadar birlikte yolcu ediyoruz.

Alex’e veda etmek isteyen taraftarlarımız, kulübümüzün tahsis edeceği otobüslerden faydalanabilir...

Ayrıntılar netleştikçe resmi internet sitemizden, twitter hesabımızdan ve FB TV’den bilgilendirme yapılacaktır.

FENERBAHÇE SPOR KULÜB

Kaynak

Mehmet10ur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Türkiyenin En Büyük Klubu Sadece Futbol Takımı Değil Spor Klubuyuz.

thruthreign

Guru
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
159
GS Yandex'e girerek "Türkiye'nin En Büyük Spor Kulübü" yazar mısınız ? :D

581001_476171052413381_2124996035_n.jpg

Karargaht

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
112

Bu google, yahoo, bing'de dahil bütün arama motorlarında geçerli. Nedeni de sitenin başlık kısmında Türkiyenin en büyük diye bi cümlenin başlaması.

mila12

Dekan
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
255
fbyandex.com alan adınıda biri satın almış. :)

Reaksiyon puanı
10,327

yahu arkadaşlar, az evvel bununla ilgili bir haber görmüştüm bir internet sitesinde, konu açılmış mı diye baktım, bi yerde göremeyince ben de bu haberi galatasaray bölümüne konu olarak açtım. burada bunu görünce şüpheye düştüm şimdi, acaba başka biri açmış olamaz demi?

thruthreign

Guru
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
159
yahu arkadaşlar, az evvel bununla ilgili bir haber görmüştüm bir internet sitesinde, konu açılmış mı diye baktım, bi yerde göremeyince ben de bu haberi galatasaray bölümüne konu olarak açtım. burada bunu görünce şüpheye düştüm şimdi, acaba başka biri açmış olamaz demi?

Yok yok ben bu resmi facede gördüm ve burda paylaştım.
Yani senden başka kimse açmadı. :)

Reaksiyon puanı
10,327
F.Bahçe'den Alex değil Aykut gitmiştir!

Habertürk TV'nin Spor Müdürü Faik Çetiner Alex De Souza'nın klübünden olaylı bir şekilde ayrılmasına hayli iddialı bir yorum getirdi...

Fenerbahçe'nin efsane futbolcusu Alex De Souza'nın klübünden olaylı bir şekilde ayrılması Habertürkekranlarında mercek altına alındı. Habertürk TV'nin Spor Müdürü Faik Çetiner canlı yayında Pelin Çift'in sorularını yanıtlarkenAlex'in tartışmasına çarpıcı yorumlarla katıldı.

"BU KARARLA ALEX DEĞİL AYKUT FENERBAHÇE'DEN GİTMİŞTİR"

"Bence bu olaylardan sonra Alex değil Aykut Kocaman gitmiştir. Aykıt Kocaman,Fenerbahçe'de artık şekil olarak vardır ama camianın büyük bir bölümünde yoktur. Aykut tarihe geçmiştir. Tarihe geçme sebebi de şudur: Alex'i gönderen teknik adam. Nasıl Ali Şen tarihe geçmişse... Ali Şen'in Aykut ve Oğuz'u göndermesini Fenerbahçe seyircisinin büyük bölümü kabüllenemedi. Ali Şen ne kadar haklı olduğunu savunursa savunsun taraftar "Aykut'la Oğuz'a bu yapılır mı" demiştir."

"AYKUT 16 YIL ÖNCE KENDİNE YAPILANI ALEX'E YAPMIŞTIR"

"O Aykut kendine yapılanı 16 yıl sonra Fenerbahçe'nin bir başka kaptanına yapmıştır. Ki Aykut o zaman kaptan da değildi. Ali Şen'in gönderdiği Oğuz ve Aykut'a Aziz Yıldırım sahip çıkmıştı. Önce Oğuz'u olmayınca da daha sonra Aykut'u takımın başına getirmiştir. Aykut Kocaman bu kararıyla bence bütün teknik direktörlük kariyerinde büyük bir yara açmıştır. Bence Fenerbahçe'de gitmiştir Aykut Kocaman. O'nu en iyi tanıyan gazetecilerdenim, tepeden tırnağa tanırım o dönemin futbolcularını. Bu dönemin özeti şudur ki Aykut Kocaman Fenerbahçe'den gitmiştir..."

Kaynak

mila12

Dekan
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
255
Fenerbahçe ile sözleşmesini fesheden ve cuma günü Türkiye'den ayrılacak olan Alex, kişisel internet sitesinden bir mektup yayınladı. Mektupta birçok kişiye teşekkür etti

İŞTE ALEX'İN MEKTUBU:

"8 yıllık Fenerbahçe'deki futbol yaşantım böylece bitmiş oldu. Bundan sonra ancak arkadaşlıklar ve iyi hatıralar yad edilecek. Beraber üzüldüğümüz ve sevindiğimiz çok güzel anılarımız oldu. Mutluluğa da yaşadık üzüntüyü de... Çok kötü yenilgilere de katlandık ve bunun yanında çok güzel galibiyetler de tattık. Hayat nasılsa futbolun içinde de aynısını yaşadık. Bu site aracılığıyla bazı 'teşekkürler' iletmek istiyorum.

İlk başta eşime çok teşekkür etmek istiyorum. Çünkü evinden, ülkesinden uzakta hem de her zaman bana destek çıkarak burada, yabancı bir ülkede farklı bir ortamda 8 yıl benimle beraber yaşadı. Sıkıntılı anlarımda her zaman benimle oldu ve bana destek çıktı.

Fenerbahçe'nin inanılması güç fedakarlıklara katlanan taraftarlarına teşekkür etmek istiyorum. 2004'Ten beri şahit olduğum bu taraftar aşkı her türlü galibiyeti ve sevinci hak ediyor.

Hakan Bilal'e çok teşekkür etmek istiyorum. Çünkü kendisi olmasaydı buraya gelmeyecektim.

Daum'a çok teşekkürler, dokuz ay boyunca bana sabır gösterdi ve bu şekilde beni ikna etti.

Aziz başkana çok teşekkürler, her ne kadar aramızda ki ilişki inişli-çıkışlı olsa bile Fenerbahçe formasını bunca sene giymeme izin vermiş olduğundan dolayı çok teşekkürler.

Kulübün yönetim kadrosundaki herkese bana gösterdikleri saygıdan dolayı teşekkürler. Belki aramızda ufak tatsızlıklar yaşandı ama buna rağmen herşey için teşekkürler.

Beraber futbol oynadığım arkadaşlarıma teşekkürler. Özellikle Fabio Luciano ilk geldiğim dönemde bana çok yardımcı olmuştu. Marcio Nobre yine bana ilk başta destek olan arkadaşlarımdan bazıları.

Türk futbolcu arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum. Herzaman saygı-sevgi çerçevesinde bir ilişkimiz oldu. Özellikle Semih'e teşekkür etmek istiyorum. İlk geldiğinde çalışkan, savaşan, büyümek istiyen bir çocuktu. Ve hatta şans bulduğunda da bunu gerçekleştirdi ve 2008 yılında hem gol kralı oldu hem de Avrupa şampiyonasında iyi bir turnuva çıkardı.

Beraber çalışma şansı yakaladığım hocalarıma teşekkür etmek istiyorum.

Daum, disiplinli, ve çalışkan biriydi. Bana her türlü imkanı sağladı. Bundan dolayı ona sonsuz teşekkürler borçluyum.

Zico, benim çoçukluk rüyam... Bana hem saha içinde hem de saha dışında çok yardımı dokundu. Edu Coimbra'yla beraber iyi bir iş çıkardılar. Çünkü Zico genelde takım kurulumu, veya strateji geliştirme kısmıyla ilgilenmezdi. Edu bu noktada onun boşluğunu dolduran isim olmuştu. Zico her zaman açık sözlü oldu. Birşeye karar verdi mi kolay kolay değiştirmezdi. Fenerbahçe'ye Zico'yla çalışma imkanı verdiği için ayrıca minnettarım. Onunla öğrendiğim en önemli ders 'zihinsel hazırlık her işin temelini oluşturur.'

DON Luis Aragones- Bu adam futbolun her şeyini çok iyi biliyor. Her şeyi takip ediyor ve çok sayıda futbolcu tanıyor. Onunla ancak bir yıl çalıştım ancak futbolla ilgili düşünçeleri hiç şüphesiz beni çok zenginleştirdi. Bir yıl çalışmış olması da ayrı bir üzüntü çünkü çok ciddi ve bizlere çok şeyler öğretmişti. Herkes bu yılın en kötü sezonumuz olduğunu söylüyor ancak bana göre o yıl hepimiz için önemli bir eğitim yılı oldu.

Aykut Kocaman- Dinamik, iyi ve zevkli çalışma yapısı ve gelişmeye açık antrenman tarzıyla fark yaptı. Kendisiyle Türk futbolunun diğer hocaların futbol anlayışından ve benim kendi futbol anlayışımdan farklı olduğunu anladım. Bana bu gerçeği gösterdiği için -her ne kadar çok büyük farklılıklarımız olsa da - kendisine minnettarım.

Teknik ekipten Daum dönemindeki Roland Koch'a teşekkürler. Moraci'ye Zico'yla beraber çıkardığı iş için teşekkürler. Aykut'un ekibindeki Alper'e de teşekkür ediyorum.

Özellikle Eurico Campos ve Dolu Arslan'a çok teşekkür ediyorum. Bu arkadaşlar pek bilinmezler ve hatta varlıklarından kimsenin haberi bile yoktur ama benim için çok önemli isimler. Her zaman onların başarıları için destekliyorum.

Kamp merkezimizdeki tüm çalışanlara çok teşekkür ediyorum. Her zaman dikkatli ve yardımcı oldular. Doktorlara, fizyoterapistlere, masörlere, taşıyıcılara ve diğer tüm çalışanlara sonsuz teşekkürler.

Ali Tunsoy'a, Samet Güzel'e, Umut Köse'ye, Mahmut Sökün'e teşekkürler ediyorum. Bizlere tercüme konusunda yardımcı oldular.

Son olarak Türk halkına sonsuz teşekkürler. İş bu safhaya geldiğinde birçokları evime kadar geldiler ve bana destek oldular. Gözyaşlarımı tutamadım ve onların bu duruşu karşısında çok defalar ağladım... Ben ki sizlere gönülden teşekkür ediyorum!

Türkiye, bu 8 yıl için sonzuz teşekkürler!

Saygılar ve görüşmek üzere Alex"

Kaynak

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Vay Be Kaptan gittiğine hala inanamıyorum.

Reaksiyon puanı
10,327
Vay Be Kaptan gittiğine hala inanamıyorum.

ALEX
’i dinledikçe kendisine olan hayranlığım biraz daha arttı.
Ve bir şeye karar verdim.
“8 yıl Türkiye’de kalması mucize.”
Basın toplantısında gördüğüm derinliğe, birikime, kültüre, özgüvene, mantığa sahip bir futbolcuya Türkiye’de bir kulübün 8 sene tahammül etmesi mucizedir.
Değil Fenerbahçe, hiçbir kulüp edemezdi.
Zaten Alex’in de söylediği gibi, son 4 senesi kâbus gibi geçmiş.
Adama ciddi bir mobbing uygulanmış. Özellikle de Ali Yıldırım tarafından.
Buna rağmen başı sonu belli cümleler, kırmadan dökmeden, hakaret etmeden çok net biçimde anlatılan meram.
Bu basın toplantısını izledikten sonra rahatlıkla söyleyebilirim ki, Alex Türkiye’ye gelmiş“en kaliteli” yabancı futbolcudur.
Fenerbahçe’ye ve Aziz Yıldırım’a, bize böyle bir futbolcuyu tanıma fırsatını verdikleri için teşekkür etmek lazım.

fa

aykutun kişiliği, özgüveni sağlam olsaydı en az iki yıl daha kalır on yılını tamamlar öyle gidebilirdi.

vlkn1907

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Günaydınlar hayırlı sabahlar
bu saatten sonra çok süper de oyuncu olsa 4 yıldan fazla tutmayın gönderin bizi de üzmeyin

mutahhar

Profesör
Reaksiyon puanı
15
günaydın yurttaşlarım... :)

Günaydınlar hayırlı sabahlar
bu saatten sonra çok süper de oyuncu olsa 4 yıldan fazla tutmayın gönderin bizi de üzmeyin

katılıyorum. böyle iyi yürekli futbolcu alıp bize sevdirmesinler, ayrılması çok zor oluyor. severken terk edilmek gibi oluyor...

edit: anasayfaya giremiyorum. sorun bende mi acep ?

vlkn1907

Profesör
Reaksiyon puanı
0
günaydın yurttaşlarım... :)

katılıyorum. böyle iyi yürekli futbolcu alıp bize sevdirmesinler, ayrılması çok zor oluyor. severken terk edilmek gibi oluyor...

edit: anasayfaya giremiyorum. sorun bende mi acep ?

aynı sorun bende var anlamadım birde (juve-del piero,m.utd-giggs,liverpool-gerrard,FENERBAHÇE-ALEX gibi :( )