Sd kartı kullanamıyorum

Bu konuyu okuyanlar

alisberat19

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba, Xiaomi Redmi 8 telefonuma depolama hafızası yetmediği için 32 gb sd kart satın aldım herşey normal ama sorun şu ki Telefonun kendindeki 32 gb Alanların bir çoğunu topladım sd karta yalnızca 600 mb düştü ve telefona sürekli "Depolama Alanı Azalıyor" gibisinden bildirimler gelerek moralimi bozuyor haliyle bende oyun vb. yükleyemiyorum acaba Sistem dosyalarının yarısını sd karta yüklemeyi başarmak veya play store'dan indirdiğimiz oyunları direkt olarak sd karta yüklemek gibi bi ihtimalimiz varmı? (Eğer yanlış kelimeler kullandıysam kusura bakmayın telefonlardan çok anlamıyorum)

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526
Merhaba, Xiaomi Redmi 8 telefonuma depolama hafızası yetmediği için 32 gb sd kart satın aldım herşey normal ama sorun şu ki Telefonun kendindeki 32 gb Alanların bir çoğunu topladım sd karta yalnızca 600 mb düştü ve telefona sürekli "Depolama Alanı Azalıyor" gibisinden bildirimler gelerek moralimi bozuyor haliyle bende oyun vb. yükleyemiyorum acaba Sistem dosyalarının yarısını sd karta yüklemeyi başarmak veya play store'dan indirdiğimiz oyunları direkt olarak sd karta yüklemek gibi bi ihtimalimiz varmı? (Eğer yanlış kelimeler kullandıysam kusura bakmayın telefonlardan çok anlamıyorum)
Telefonunuz kaç GB ve SD kartınız hangi markanın kaç GB lik modeli

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
SD kartı takınca dahili olarak biçimlendirdiniz mi? Eğer yaptıysanız ve durum buysa bir sıfırlayın cihazı derim.

Uygulamların SD karta taşınması durumu da şöyle: Android sürümünüzü bilmiyorum ama yine de bir deneyin. Ayarlardan uygulamalar kısmına girdiğinizde oradan bir uygulamaya basın (sistem olmasın) daha sonra depolama kısmına girdiğinide taşı vb. bir bölüm varsa taşıyabilirsiniz.

Ama öyle bir bölüm yoksa (çünkü bu Android'in başka bir sürümünde kaldırıldı) robot olmadan olmaz galiba.

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526
SD kartı takınca dahili olarak biçimlendirdiniz mi? Eğer yaptıysanız ve durum buysa bir sıfırlayın cihazı derim.

Uygulamların SD karta taşınması durumu da şöyle: Android sürümünüzü bilmiyorum ama yine de bir deneyin. Ayarlardan uygulamalar kısmına girdiğinizde oradan bir uygulamaya basın (sistem olmasın) daha sonra depolama kısmına girdiğinide taşı vb. bir bölüm varsa taşıyabilirsiniz.

Ama öyle bir bölüm yoksa (çünkü bu Android'in başka bir sürümünde kaldırıldı) robot olmadan olmaz galiba.
Xiaomi telefonlarda maalesef yok SD karta taşıma özelliği fakat dahili olarak biçimlendirme var activity launcher üstünden yapılabiliyor rootsuz olarak arkadaşın SD kartının class 10 mu olup olmadığını öğrensem bu yöntemi vereceğim de bakmıyor konuya

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Xiaomi telefonlarda maalesef yok SD karta taşıma özelliği fakat dahili olarak biçimlendirme var activity launcher üstünden yapılabiliyor rootsuz olarak arkadaşın SD kartının class 10 mu olup olmadığını öğrensem bu yöntemi vereceğim de bakmıyor konuya
Olabilir, doğrudur.
Ben de o yöntemi biliyorum ama bakar konuya mutlaka.

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526
UYARI Eğer SD kartınız class 10 ise ve okuma yazma hızı yüksek ise bunu yapınız bu yöntem ile SD kartınız telefonun kendi hafızası olacak ve tüm uygulamalarınız SD karta yüklenecek ve taşınacak (bazı uygulamalar hariç)

Yöntemi ek te resimli olarak veriyorum.

4. Resimde bende dahili depolamayı gizle yazıyor sizde göster yazacaktır bastığınız zaman sizi bir ekrana atacaktır ve orada SD kartı göreceksiniz dahili olarak biçimlendir yazan yere basacaksınız karşınıza gelen ekranda dahili depolama olarak kullan seçeneğine basıp telefonu kendi haline bırakın 1 dk süren bir işlem ile hazır hale gelecektir yeniden başlatırsanız telefonu daha yararlı olur
3d79af78dd8cdabc6503d14bfb406cd0.jpg
42c8bd81385b55a50e0219d1c86b8add.jpg
972c53bf2767b44e3e92fb07dd56f1e2.jpg
cd1096a28d9d1249cb04ccc0207245c2.jpg

alisberat19

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bendeki telefon xiaomi redmi 8 3 ram 32 gb,Sd kart Samsung 32 evo

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526

alisberat19

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şu şekilde yapalım sol üstte üç çizgi olan yere basın ve SD kartı seçin sonra yine sağ üstten basın üç noktaya dahili depolamayı göster yapın
Dediğiniz şekilde yaptım fakat herhangi bir şey farketmedi
IMG_20200922_130319.jpg

Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir Daha denedim bu sefer oldu fakat bazı sorunlarla karşılaştım,telefonu yeniden başlattım bu sefer telefon sd kartı bulamadı kartı çıkarıp yeniden takınca ise aynı sorunu verdi fakat böyle bişey dedi ne demeliyim
Screenshot_2020-09-22-13-22-20-571_com.android.settings.jpg

Son düzenleme:

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526
Dediğiniz şekilde yaptım fakat herhangi bir şey farketmedi Ekli dosyayı görüntüle 117291
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir Daha denedim bu sefer oldu fakat bazı sorunlarla karşılaştım,telefonu yeniden başlattım bu sefer telefon sd kartı bulamadı kartı çıkarıp yeniden takınca ise aynı sorunu verdi fakat böyle bişey dedi ne demeliyimEkli dosyayı görüntüle 117292
SD kartı tekrar eski haline getirecek

alisberat19

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O zaman bilgileri yedekleyip Unut diyorum Sıfırlandıktan sonra aynı işlemi tekrar yapıyorum

alisberat19

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dediklerinizi yaptım ancak herhangi birşey farketmedi telefonu satıp 4/64 modelini alacağım ilginize teşekkürler