Bu konuyu okuyanlar

ALPHA.7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Başlıkta da yazdığım gibi normalde okuma hızı 70mb olan sd kart okuma/yazma hızı 20 kb ye kadar düştü. Pc ye adaptör ile takınca pc kasmaya başlıyor ve yarım saat sonra ancak kartı görebiliyor. kart üzerinde yaptığım her işlem için yarım saat beklemek zorunda kalıyorum. Dosyalara ulaşabiliyorum. 14 gb kadar dosya var içinde. yedekleyip formatlarım dedim fakat 1 mb lik bir dosya için bile saatlerce bekletiyor ancak kopyalayabiliyor. Zaten sadece kopyalamaya izin veriyor. silme taşıma vs yapamıyorum. Sorunu farkettiğim zaman kartım Telefona takılıydı. Telefon kasmaya başlayınca fark ettim. Karta her ne olmuşsa okumaya çalışırken kasıyor telefon. o da yaklaşık 10 dk sonra okuyor kartı ancak telefonda iken de aynı sorunlar var. silmeye izin vermiyor. kopyalama hızı aşırı düşük. Türlü türlü yollar denedim. farklı adaptörler farklı telefonlar farklı pcler denedim hatta daha güçlü olsun diye daha sağlam pclerde denedim 6 gb ye kadar olan pclerde bile denedim sonuç hep aynı. Yardımcı uygulamalar denedim Hdd recovery pro 4.1.1 gibi ama o da işe yaramadı. Haftalardır uğraşıyorum kafayı yiyeceğim. Yokmudur bir özümü? içindekilerine ulaşmam gerekiyor. Zaten bi kurtarabilsem içindekileri kartı atomlarına ayırıp çöpe atacam. Yardım edin ya yok mu bir çözümü?

Son düzenleme:

umitarabaci

Asistan
Reaksiyon puanı
89
Bide ubuntu işletim sistemiyle ile filan kopyalamayı dene yada dosyaları tek tek dene kopyalayabildiğin dosya açılıyor mu ,bilgisayarın gizli dosyaları gösteriyor mu sd kartın içinde ne olduğu belirsiz dosyalar çıkıyor mu.

ALPHA.7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bide ubuntu işletim sistemiyle ile filan kopyalamayı dene yada dosyaları tek tek dene kopyalayabildiğin dosya açılıyor mu ,bilgisayarın gizli dosyaları gösteriyor mu sd kartın içinde ne olduğu belirsiz dosyalar çıkıyor mu.

Öncelikle cevap için teşekkür ederim. Ubuntu ile deneme şansım yok gibi ama kopyalamayı başardığım dosyalar açılıyor. Demin 300 mblik bir klasörü HDD recovery pro 4.1 sürümü ile 1 saatte geri alabildim pcye. Dosyalar sağlam, çalışıyor. Ayrıca Gizli dosyalar açık ve kartta herhangi saçma bir dosya görmedim. Hem olsa bile silemiyorum