Scud füzeleri Türkiye'ye çevrildi!

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Suriye'nin Rus yapımı Scud füzelerini Türkiye'ye çevirdiği söyleniyor

692018_detay.jpg

İran’ın İngilizce yayın yapan devlet kanalı Press TV’nin Ankara muhabirine göre Suriye, Rus yapımıSCUD füzelerini Türkiye istikametine çevirdi.

İran’ın İngilizce yayın yapan devlet kanalı Press TV’nin Ankara muhabirine göre “Türk kaynaklara” dayandırdı. Bu kaynaklar, Türkiye ve Irak’a yakın olan Kamışlı ve Ayn Divar bölgelerindeki füzelerin, Ankara’nın Şam’a yönelik eleştirilerini artırdığı bir dönemde Türkiye’ye nişan aldığını öne sürdü.

Arap Birliği ve Türkiye, Suriye’ye yönelik yaptırımları ağırlaştırırken, Arap Birliği’nin krizden çıkış için verdiği yol haritasını reddeden Şam Yönetimi operasyonları dün de sürdürdü. Muhaliflerin iddiasına göre 6’sı isyanın merkezindeki Humus’ta olmak üzere dün 8 sivil öldü. Deyrezzor’da 17 kişi gözaltına alındı. Bahreyn ve Katar Dışişleri Bakanlıklarından dün yapılan yazılı açıklamalarda, şiddet ve istikrarsızlık nedeniyle Suriye’deki vatandaşlarına ülkeyi bir an önce terk etme çağrısında bulunuldu. Açıklamalarda, iki ülke vatandaşlarından Suriye’ye gitmemeleri de istendi. Birleşik Arap Emirlikleri de Suriye’deki vatandaşlarından ihtiyatlı olmalarını ve bu ülkeye seyahat etmeyi düşünenlerden yolculuklarını ertelemelerini istedi.

haberturk

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92
Kuzu mu çeviriyor bunLar ? Yavaş.

xmonte

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Suriye yönetimi scudlardan önce uçmaya başlamış sanırım. Kaşısındakini Lübnan sanıyor galiba biri onları uyarsa iyi olur.

Ufak bir bilgi;
Scud sıvı yakıtlı bir balistik füzedir. Bu füzeler Soğuk Savaş döneminde Sovyetler Birliği tarafından yapılıp tasarlanmıştır. Uzun menzilli ve çok büyük bir patlama gücüne sahip bu füzelere şu an eski [[Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği|Sovyet] cumhuriyetleri bazı Ortadoğu ülkeleri ve Uzakdoğu'daki komünist ülkelerin bir çoğu sahiptir.İran-Irak Savaşı sırasında Saddam Hüseyin tarafından İran'da bulunan petrol rafinerilerini yok etmek için kullanıldı. Menzili 130 ile 1500 kilometre arasında değişen Scud füzeleri nükleer, biyolojik ve kimyasal olarak 3 farklı savaş başlığı taşıyabilecek biçimde tasarlanmıştır. Aynı zamanda bu füzeler Saddam Hüseyin tarafından Körfez Savaşı'nda İsrail'e karşı kullanılmışsa da psikolojik tesir dışında etkili olmamıştır. İsrail ise bu füzelere Patriot'larla karşılık vermiş fakat Scud'ları düşürmede pek bir başarı elde edememiştir

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Belayı kendimiz bulduk. Neyse, Esad'ın gitmesi şart.

Al Arabi

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Gazlanmış türkiye kefal gibi atlarsa olacağı buydu! Ne bekliyordunuz! Birilerinin maşası olursan olacağı budur.

openline

Asistan
Reaksiyon puanı
0
adamlar haklı 500 yıllık geçmişi olan bir imparatorluğun devamı olan türkiye cumhuriyeti avrupa ve amerikanın maşası olursa böylke olur sadcece suriye diil iran da tehdit etti evet çok başarılı dış politikamız var dünyayı amerikadan ibaret sanıyoruz

blgram

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Gelen geçen Türkiye'yi vururuz yok yıkarız. Kendilerini ne zannediyor bunlar. Üzgünüm ama nah vurursunuz. Arkadaş ırkçılığı sevmem ama bu Araplar biraz sorunlu. Elbette hepsi öyle değildir ama tanıştıklarımın çoğu değişik değişik görüşlere sahip. Ulan sizene ondan bundan gelmiş benim ülkem hakkında yorum yapıyor önce kendine ülkene bak.Bizim g**** gibi onu bunu eleştiriyor kendi her türlü bo.u işliyor.Bi gidin Allah'ınız aşkına İslamcılık falan oynayın siz. Bunları demek istemezdim ama tanışdıklarım hep böyle insanlardı.Bir tane adam akıllı biriyle tanıştım gayet beyefendi biriydi ama gelip bendeki türk lirasını görünce demez mi siz niye alfabenizi arab harflerinden latine çevirdiniz ki ?? Hey Allah'ım. Adamın derdi başka bizde Arabça bilmeliyiz gibi davranıyor. Yahu ben Türküm Türk evet sonuna kadar Müslümanım ama benim kültürüm farklı. Offf offf hiç bir önyargım yoktu.Ama bunlar birde Fransızlar adamı fıtık ederler. Çok fena önyargılarım oluştu. Çoook fena. Ama hâlâ bir Arap ya da Fransız görsem önyargılarımdan sıyrılmaya çalışıyorum,olmuyor.

tun@h@n

Doçent
Reaksiyon puanı
6
1-türkiye ikircikli ve emperyalistlerin isteğine göre hareket ediyor.

2- bugün ki mısır ın hali için (asker halka ateş ediyor,suriye de ki gibi)halka destek veren yok!

3-suriyenin türkiyeyle dalaşması,cami duvarına işemesi gibi birşey.

4-türkiye alır o rus yapımı scutları,tepesine esad ı oturtur geri iade eder.

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Bunlar sadece piyon.

Al Arabi

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Gelen geçen Türkiye'yi vururuz yok yıkarız. Kendilerini ne zannediyor bunlar. Üzgünüm ama nah vurursunuz. Arkadaş ırkçılığı sevmem ama bu Araplar biraz sorunlu. Elbette hepsi öyle değildir ama tanıştıklarımın çoğu değişik değişik görüşlere sahip. Ulan sizene ondan bundan gelmiş benim ülkem hakkında yorum yapıyor önce kendine ülkene bak.Bizim g**** gibi onu bunu eleştiriyor kendi her türlü bo.u işliyor.Bi gidin Allah'ınız aşkına İslamcılık falan oynayın siz. Bunları demek istemezdim ama tanışdıklarım hep böyle insanlardı.Bir tane adam akıllı biriyle tanıştım gayet beyefendi biriydi ama gelip bendeki türk lirasını görünce demez mi siz niye alfabenizi arab harflerinden latine çevirdiniz ki ?? Hey Allah'ım. Adamın derdi başka bizde Arabça bilmeliyiz gibi davranıyor. Yahu ben Türküm Türk evet sonuna kadar Müslümanım ama benim kültürüm farklı. Offf offf hiç bir önyargım yoktu.Ama bunlar birde Fransızlar adamı fıtık ederler. Çok fena önyargılarım oluştu. Çoook fena. Ama hâlâ bir Arap ya da Fransız görsem önyargılarımdan sıyrılmaya çalışıyorum,olmuyor.

Sözlerin bana mı?

blgram

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Sözlerin bana mı?

Estağfurullah, size niye laf atayım ki. Tanımadığım kişi hakkında nasıl yorum yaparım ki. Benim demek istediğim Araplar hakkında hiç kötü bir fikrim yoktu.Hani derler ya 1.dünya savaşında bizi sattılar falan.Bir şey kesin ki her Arap bir olamaz nasıl her Türk bir değilse bazıları Türkleri sever kimisi de sevmez.Sevmek zorunda da değiller.Neyse bir önyargım yoktu normal herkesle arkadaş oluyordum yurtdışında nesye bu suudiler falan saçma saçma konuşuyorlar insanın sinirini bozuyorlar.İslam onların diniymiş gibi falan fulan fazla uzatmayacağım benim ülkem hakkında yorum yapmaya kalkıyorlar falan.Şu anda çok büyük ön yargı içerisindeyim onlara karşı.Biliyorum ki onların görüş açışından Türkiye çok farklı.Kimisi Türkleri islam dinini karalıyor falan diye düşünüyor.Tabii ki hepsi öyle değildir ama.Biraz sinir oldum.Neyse o kadar önemli de değil.Ama şunu diyeyim.Arapların işi çok zor bu kafayla.

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
iddiaya girerim o füzelin içinde barut yoktur. hatta tahtadan olmaları bile muhtemel :)

meLodrama

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İçten pazarlıklı ve omurgasız bi ton ilişki. Yaygara vesvese suriye'de gram akıl varsa o füzeleri en son dogrultacagı yer burası olmalıdır. ki o birazda sıkar. ha deyinki rusya çevirdi çin çevirdi japon çevirdi korkarım. bu saydıklarım kendi çapında degil artık dünyada süper güçler. Ama suriye bize çevirse ne havada iner o füze bırakın atsınlar. 2 f16 kalkmasıyla o füzeyi indirmesi arasındaki dakikaya iddiaya girebilirim. :D