ScreenShot v1.4.3.1 (08.12.2012)

mudvayne

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Screenshot V1.4.3.1

screenshot1ev.png

WinSnap'tan esinlenerek kodlamasına başladığım ekran görüntüsü alma programını sizlerle de paylaşmak istedim arkadaşlar..

WinSnap kadar profesyonel bir yazılım olmasa da ihtiyacı karşılayabilecek düzeyde olduğuna inanıyorum.

Umarım siz de beğenirsiniz.

.: Genel Özellikleri :.
# 3 ayrı fonksiyonda ekran görüntüsü yakalayabilirsiniz. (Tam Ekran, Bölgesel ve Pencere)
# Her çekim fonksiyonu için kısayol atanmıştır. (Değiştirilebilir)
# Bölgesel çekimlerde ekran görüntüsü alınacak alanın rahat belirlenebilmesi için Zoom özelliği mevcuttur. Seçilen alanın ekranın neresinde olduğunu algılar ve buna göre yakalama işleminin rahat yapılabilmesi için yer değiştirir. (İstenmeyen durumlarda ESC tuşuna basılarak kapatılabilir.)
# Bölgesel çekimlerde, seçilen bölgenin uzunluk ve yükekliğinin anlık olarak pixel değerini gösterir. Seçilen alanı algılayarak sürekli görünecek konumda olur.
# Yakaladığınız ekran görüntülerini 3 ayrı formatta kaydedebilirsiniz. (JPEG,PNG,BMP)
# Yakaladığınız ekran görüntülerinde imlecin görünüp görünmemesini ayarlayabilirsiniz.
# Önizleme kısmında resmin orjinal boyutunu pixel cinsinden belirtir.
# Önizleme resmine tıkladığınızda orjinal resmi açar, tekrar tıklandığında veya ESC tuşuna basıldığında önizleme modundan çıkar.
# Ana pencere önizleme boyutuna göre otomatik biçimlenir.
# Aldığınız ekran görüntülerini direk olarak seçtiğiniz bir editöre göndererek üzerinde düzenleme yapabilirsiniz.

.: v1.4.3.1'de Yapılan Düzenlemeler :.
# Default kayıt dizini, kayıt adı, kayıt formatı ayarlayabilme
# Çekim modları için kısayolları ayarlayabilme
# Editör'e gönder butonu (Editör seçebilme imkanı ile)

Ayarlar Penceresi

screenshot2cc.png

Ekran görüntüsü yakalama modları

sshot2pb.png

Bölgesel görüntü yakalama ekranı

sshot1bv.png

Kayıt Seçenekleri

sshot1fy.png

.: Bilgi :.
Boyut : 740 KB
Sıkıştırma : Zip
Pass : Yok
Sunucu : Mediafire
Tarama : ESET Smart Security / Temiz
Platform : Windows Xp / Vista / 7 - x86 & x64 (Windows 8'de denenmemiştir.)
Virustotal : https://www.virustotal.com/file/a3b...dfabeb54efd57d45d4695f87/analysis/1354963615/

.: İndir :.
http://www.mediafire.com/?71jb1evwr3thdc5

sdmh

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Windows 7 de sorunsuz çalışıyor. Güzel bir uygulamaya benziyor. Yakalanan görüntünün kopyalanması ve bmp olarak kaydedilmesi eklenebilir :thumbup1:

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Öncelikle eline sağlık. Yalnız program masaüstündeyken sorunsuz çalışıyorda örneğin tarayıcıyı açtığımda program arkaplanda kalıyor. Tarayıcıdan her hangi bir bölümün ekran görüntüsünü alamıyorum.

Tamam hallettim. Yalnız şu Zoom olayını iptal etsen daha güzel olacak kanısındayım. :wink:

mudvayne

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yorum yapan herkese teşekkür ediyorum. Yorum ve önerilerinize göre fırsat buldukça geliştirme ve iyileştirmeler yapacağım arkadaşlar.

--- Mesaj Güncellendi ---

Birkaç düzeltme ile 1.1 sürümünü hazırladım yetkili arkadaşa konu içeriğini verdim müsait olduğunda ekleyecektir.

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Yeni eklediğin özellik ve düzeltmelerle 10 numara olmuş. Tekrardan eline sağlık...

mudvayne

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
.: v1.4'te Yapılan Değişiklikler :.
#
Bölgesel çekimlerde alanı belirten şeritler 1px'e düşürüldü.
# Tam ekran önizlemedeki pixel kayması sorunu düzeltildi.
# Görüntü yakalama sırasındaki koyu renklerin tonları optimize edilerek daha kaliteli görüntü yakalanması sağlandı.

Boyut : 707 KB
Platform : Windows Xp / Vista / 7 - x86 & x64

İndir : http://www.mediafire.com/?pbn1c6u8jphndfb

VirusTotal : https://www.virustotal.com/file/5fa...ca27595b0961e70323e3612d/analysis/1331029354/

Yetkili bir arkadaş ilk postu ve başlığı güncelleyebilir mi acaba ?

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
İyice güzelleştirmişsin programı valla. Helal olsun. Ufak boyutlu ve seri olması süper oluyor. Tuttum bu programı.

Yalnız bende mi oluyorsa artık, ekran görüntüsünü yakalayıp Kaydet tuşuna basınca, karşıma gelen Kaydetme penceresi hep arkaplanda kalıyor.

mudvayne

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İyice güzelleştirmişsin programı valla. Helal olsun. Ufak boyutlu ve seri olması süper oluyor. Tuttum bu programı.

Yalnız bende mi oluyorsa artık, ekran görüntüsünü yakalayıp Kaydet tuşuna basınca, karşıma gelen Kaydetme penceresi hep arkaplanda kalıyor.

Telekkürler, beğenmenize sevindim.

Kaydet tuşuna basılınca ana pencerenin minimize olması gerekiyor. Tüm denemelerim de öyle oluyordu sizde olmuyor mu acaba?

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Telekkürler, beğenmenize sevindim.

Kaydet tuşuna basılınca ana pencerenin minimize olması gerekiyor. Tüm denemelerim de öyle oluyordu sizde olmuyor mu acaba?

Minimize olmuyor maalesef sadece arkaplanda kaydetme penceresi açılıyor.

Bu arada XP kullanıyorum sorun ondan olabilir mi? (Gerçi program fazlasıyla işimi görüyor ama aklıma takıldı sorayım dedim :))

mudvayne

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Minimize olmuyor maalesef sadece arkaplanda kaydetme penceresi açılıyor.

Bu arada XP kullanıyorum sorun ondan olabilir mi? (Gerçi program fazlasıyla işimi görüyor ama aklıma takıldı sorayım dedim :))

11 posttaki linkten indirdiniz değil mi ? Şimdi Windows Xp ve 7 x86 ve x64 sistemlerde denedim ana pencere kaydet seçeneğinde sorunsuza minimize oluyor.

Teşekkürler, güle güle kullanınız.

mudvayne

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

mudvayne

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

WinSnap'tan esinlenerek kodlamasına başladığım ekran görüntüsü alma programını sizlerle de paylaşmak istedim arkadaşlar..

WinSnap kadar profesyonel bir yazılım olmasa da ihtiyacı karşılayabilecek düzeyde olduğuna inanıyorum.

Umarım siz de beğenirsiniz.

.: Genel Özellikleri :.
# 3 ayrı fonksiyonda ekran görüntüsü yakalayabilirsiniz. (Tam Ekran, Bölgesel ve Pencere)
# Her çekim fonksiyonu için kısayol atanmıştır. (Değiştirilebilir)
# Bölgesel çekimlerde ekran görüntüsü alınacak alanın rahat belirlenebilmesi için Zoom özelliği mevcuttur. Seçilen alanın ekranın neresinde olduğunu algılar ve buna göre yakalama işleminin rahat yapılabilmesi için yer değiştirir. (İstenmeyen durumlarda ESC tuşuna basılarak kapatılabilir.)
# Bölgesel çekimlerde, seçilen bölgenin uzunluk ve yükekliğinin anlık olarak pixel değerini gösterir. Seçilen alanı algılayarak sürekli görünecek konumda olur.
# Yakaladığınız ekran görüntülerini 3 ayrı formatta kaydedebilirsiniz. (JPEG,PNG,BMP)
# Yakaladığınız ekran görüntülerinde imlecin görünüp görünmemesini ayarlayabilirsiniz.
# Önizleme kısmında resmin orjinal boyutunu pixel cinsinden belirtir.
# Önizleme resmine tıkladığınızda orjinal resmi açar, tekrar tıklandığında veya ESC tuşuna basıldığında önizleme modundan çıkar.
# Ana pencere önizleme boyutuna göre otomatik biçimlenir.
# Aldığınız ekran görüntülerini direk olarak seçtiğiniz bir editöre göndererek üzerinde düzenleme yapabilirsiniz.

.: v1.4.3.1'de Yapılan Düzenlemeler :.
# Default kayıt dizini, kayıt adı, kayıt formatı ayarlayabilme
# Çekim modları için kısayolları ayarlayabilme
# Editör'e gönder butonu (Editör seçebilme imkanı ile)

Ayarlar Penceresi

screenshot2cc.png

Ekran görüntüsü yakalama modları

sshot2pb.png

Bölgesel görüntü yakalama ekranı

sshot1bv.png

Kayıt Seçenekleri

sshot1fy.png

.: Bilgi :.
Boyut : 740 KB
Sunucu : Mediafire
Platform : Windows Xp / Vista / 7 - x86 & x64 (Windows 8'de denenmemiştir.)
Virustotal : https://www.virustotal.com/file/a3b...dfabeb54efd57d45d4695f87/analysis/1354963615/

.: İndir :.
http://www.mediafire.com/?71jb1evwr3thdc5

__________________________________________________________________________________________________

Rica etsem yetkili bir arkadaş başlığı ve ilk postu düzenleyebilir mi?

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Eline sağlık güzel.. Eskisinide kullanıyordum.

Şimdi sıra bi kaç resim host sitesi ekleyip onlara görüntüyü upload edip hemen direk linki alabilmek bunu eklemek için çalış..

Czmi

Doçent
Reaksiyon puanı
2
ilk firsatta deneyip yorumumu yapicam