Saygılarımızla.. 4-2

doesluck

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Turkcell Süper Lig'de 2008-2009 sezonunun ilk yarısı dev bir maçla kapandı. 16. haftada karşılaşan ezeli rakipler Galatasaray ile Beşiktaş'ın mücadelesinde gülen taraf 4-2'lik skorla Galatasaray oldu.

B_d11806e545b63d05823a6b4f8b200529.jpg

Sar-kırmızılılar bu sonuçla devreyi 33 puanla 3. sırada kapatırken, Beşiktaş ise 28 puanla 6. sırada kaldı.
Ali Sami Yen Stadı'ndaki karşılaşmaya çift forvetle başlayan ve orta sahasını da kalabalık tutan Galatasaray, kanatlardan atak organizasyonlarıyla Beşiktaş kalesine gelirken, henüz 8. dakikada Servet'in golüyle öne geçmeyi başardı.
Maça başlarken savunmasını kalabalık tutan Beşiktaş, Galatasaray kalesine geldiği pozisyonlarda yaptığı pas hataları nedeniyle etkili olamazken, Servet'in golüne 13. dakikada Delgado ile cevap vermeyi bildi.
Defansında az adamla yakalandığı pozisyonda Delgado'nun golünü engelleyemeyen, ancak hemen 2 dakika sonra penaltıdan Baros'un golüyle yeniden öne geçen Galatasaray, artan Beşiktaş ataklarına karşı ilk yarının son bölümlerinde kalesini korumayı başardı ve devreyi 2-1 önde geçti.

Beşiktaş ikinci yarının başında 10 kişi kaldı. Siyah-beyazlıların Arjantinli kaptanı hakem Cüneyt Çakır tarafından kendisine itiraz ettiği gerekçesiyle ikinci sarı karttan kırmızı kartla oyun dışı kaldı. 50. dakikadaki bu olaydan 3 dakika sonra Galatasaray eksik rakibi karşısında Baros'un ikinci golüyle durumu 3-1 yaptı.
İkinci yarıda artan yağmurla birlikte gollerin de hızı kesilmedi. 10 kişi kalan Beşiktaş iki dakika sonra Holosko ile farkı tekrar 1'e indirirken, 66. dakikada Uğur İnceman, ceza sahası içinde Lincoln'ü düşürünce topun başına geçen Çek yıldız Milan Baros, kendisinin üçüncü, takımının dördüncü golünü attı.

Beşiktaş ilerleyen bölümde Bobo ve Zapotocny ile pozisyonlar yakalarken, Galatasaray'da da Servet'in bir kafa vuruşu direkten döndü.

Kalan dakikalar başka gol getirmeyince, Galatasaray bu sonuçla bu sezon hiç yenilmediği Ali Sami Yen Stadı'nda Beşiktaş'ı da devirerek, ligin ilk yarısını 33 puanla 3. sırada kapattı. Ligde üst üste 4. kez kazanan sarı-kırmızılılar, ezeli rakibine karşı evinde oynadığı son 11 maçta da 10. galibiyetini aldı.

Fenerbahçe derbisinden sonra Galatasaray'a karşı da 10 kişi kalarak kaybeden Beşiktaş ise devreye 28 puanla ve lider Sivasspor'un 6 puan gerisinde girdi. 2002'den bu yana gülemediği Ali Sami Yen'de bir kez daha kazanamayan siyah-beyazlılar, deplasmanlardaki derbi galibiyetine olan özlemini de 5. sezona taşıdı.

GALATASARAY: 4 - BEŞİKTAŞ: 2
Stat:
Ali Sami Yen
Hakemler: Cüneyt Çakır, Bahattin Duran, Aleks Taşçıoğlu
Galatasaray: De Sanctis, Meira, Servet, Hakan, Barış, Ayhan, Mehmet Topal, Arda, Lincoln, Nonda, Baros
Beşiktaş: Rüştü, Ekrem, Gökhan, Zapotochny, İbrahim Toraman, Seric, Holosko, Cisse, Delgado, Tello, Nobre
Goller: Dk. 8 Servet, Dk. 16 Baros (Penaltıdan) (Galatasaray), Dk. 13 Delgado (Beşiktaş)
Sarı Kart: Dk. 44 Delgado (Beşiktaş)

MAÇTAN DAKİKALAR
3. dakikada Ekrem'in sağdan ortaladığı topu ceza sahası içinde önce havalandıran Nobre'nin daha sonra röveşata ile yaptığı vuruşta, meşin yuvarlak üsten auta gitti.
8. dakikada Galatasaray, Beşiktaş karşısında Servet'in golüyle 1-0 öne geçti. Lincoln'ün sağdan ceza sahasına gönderdiği topu kaleci Rüştü elinden sektirirken, Rüştü'nün ikinci hamlesinden önce topa ayak koyan Servet, meşin yuvarlağı filelerle buluşturdu: 1-0.
13. dakikada Beşiktaş, Delgado'nun golüyle eşitliği yakaladı. Tello'un ara pasıyla Galatasaray defansının arkasına sarkan Delgado, kaleciyle karşı karşıya kaldığı pozisyonda topu filelere gönderdi: 1-1.
15. dakikada Arda ceza sahası içinde Holosko'nun müdahalesiyle yerde kalınca hakem Cüneyt Çakır penaltı noktasını gösterdi.
16. dakikada penaltı atışını kullanan Baros, fileleri havalandırdı ve Galatasaray'ı yeniden üstünlüğe taşıdı: 2-1.
20. dakikada Tello'nun ceza sahası dışından sert şutunda, köşeye giden topu kaleci De Sanctis son anda kornere çeldi.
24. dakikada Lincoln'ün sağdan kullandığı kornerde, ceza sahası içinde iyi yükselen Servet'in kafa vuruşu sonrası top üsten auta çıktı.
43. dakikada gelişen hızlı Galatasaray atağında, Nonda'nın pasıyla soldan Beşiktaş ceza sahasına giren Lincoln'ün kaleciyle karşı karşıya kaldığı pozisyonda vuruşunda, meşin yuvarlak yan direğin hemen dibinden auta gitti.

kaynak : http://www.ntvspor.net/Pages/30810.ASP

souris

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Çok güzel bir maç oldu heyecan yüksekti yine 2 farkla kazanmasını bildik sırada Sivasspor var...

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
bende maçı izledim ama öyle heyecanı yüksek filan bulmadım.Acaba beşiktaşlı olduğum içinmidir:)sanmam genelde bu gibi konularda yanlı düşünmem ama meçta heyecan meyecan yoktu.

Tebrik ederim.Gs bizden iyi oynadı ve kazandı.Bizim kadronun yapabileceği de ancak bu kadar.Ertuğrul'un laneti devam ediyor.....

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
GS nin kazandığı falan yok
BEŞİKTAŞ kendi kendine kaybetti maçı...
Beşiktaşın oyuncuları ve hakem el birliğiyle Beşiktaşı bu hale soktular...
GS sevinmesin... Hakem ya da Beşiktaşta iki üç oyuncu değişik olsa GS hayatta kazanamazdı...
Penaltılarla kazandınız unutmayın...

lovemeorhateme

Asistan
Reaksiyon puanı
2
abi ben onu bunu bilmem mac heyecanlı idi evet zevkli idi zaten iki takım da acık futbol oynuo da hakemin uefa listesindeki en iyi türk hakem olması mal olmamasını ya da cahil olmamasını gerektirmio.delgado ingilizce olması muhtemel sekilde konusarak ''ben tek faulde sarı yedim adam iki kez yaptı arka arkaya ama kart vermiosun'' gibi bisiler solerken kartı yedi.bu kadar basit olamaz ya.fener bir gs iki.ben bundan sonra derbilere on kisi cıkalım diorum nasılsa birini kafasına gore atıo hakemler onları yormayalım yani!!!galatasarayı da kutluorum buradan ayrıca

winstoncash

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Facebook'ta maçtan önce ve sonra arkadaşlarla yaptığım yazışmayı isimleri silerek kopyalıyorum, yorum saatlerine dikkat :)

skor.jpg

skor.jpg

crewd0x

Profesör
Reaksiyon puanı
27
İyi FutboL 4-2 TebrikLer Galatasaray !

DRAGUEA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
hee hakem orda delgadonun ne dediğini anlamadı sen tv başında hemen çözdün olayı :D hakemin çok bariz hataları yoktu açıkcası. temiz maç yönetti diyebilirim. sağa sola çamura gerek yok. iyiyse iyi kötüyse kötü.artık bu eleştirileri kabul etme zamanı geldi diye düşünüyorum. taraflı olmamak olmuyor malesef....

мυяαт

Asistan
Reaksiyon puanı
1
gs li taraftarların meksika dalgasına koptum ya, şahan skeci gibiydi:D

doesluck

Profesör
Reaksiyon puanı
1
2 penaltıda çok net tartışacak varsa zaten futbol bilgisinden şüphe ederim yada göz doktoru numarası verebilirim..

kırmızı kart zaten kaçındıda yedi delgado.

ADAM gibi oynadık aldık..daha da atardık.

technonur

Asistan
Reaksiyon puanı
0
hakemin verdiği kararlar doğruydu özellikle penaltıların 2sindede bir problem yok

lovemeorhateme

Asistan
Reaksiyon puanı
2
hee hakem orda delgadonun ne dediğini anlamadı sen tv başında hemen çözdün olayı :D hakemin çok bariz hataları yoktu açıkcası. temiz maç yönetti diyebilirim. sağa sola çamura gerek yok. iyiyse iyi kötüyse kötü.artık bu eleştirileri kabul etme zamanı geldi diye düşünüyorum. taraflı olmamak olmuyor malesef....

hocam gir imkanın varsa bjk.com.tr ye oku ne demismis bakalım!!!!!!

DRAGUEA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
hocam kırmızıyı yedikten sonra kalkıp ben kart istedim mi diyecek :D elbette ben orda iletişim kuramadığım için hoca beni yanlış anladı verdi kırmızı kartı diyecek. profesyonel bir oyuncu hocam bunlar :D her denilene de bi inanmasak ....

doesluck

Profesör
Reaksiyon puanı
1
anlamam ihtimalini düşünücek haklıdır belki öyle yapmak stememiştir ama hakem ne bilicek ya. s

lovemeorhateme

Asistan
Reaksiyon puanı
2
daha o an soledim ben onu ya tepkilerinden belli idi hocam.ya neyse olan oldu her derbide oldugu gibi

hta1905

Profesör
Reaksiyon puanı
1
abi ben onu bunu bilmem mac heyecanlı idi evet zevkli idi zaten iki takım da acık futbol oynuo da hakemin uefa listesindeki en iyi türk hakem olması mal olmamasını ya da cahil olmamasını gerektirmio.delgado ingilizce olması muhtemel sekilde konusarak ''ben tek faulde sarı yedim adam iki kez yaptı arka arkaya ama kart vermiosun'' gibi bisiler solerken kartı yedi.bu kadar basit olamaz ya.fener bir gs iki.ben bundan sonra derbilere on kisi cıkalım diorum nasılsa birini kafasına gore atıo hakemler onları yormayalım yani!!!galatasarayı da kutluorum buradan ayrıca
Hakem bence Delagado'ya gösterdiği ilk sarı kartta hatalıydı.çünkü direkt kırmızı göstermeliydi.İlahi adalet tecelli etti ve hak eden hak ettiğini aldı.Galatasaray'ın 2 gol yemesi beni üzdü,4 gol atmamıza şaşırmadım.Baros'un 3 gol atmasını bekliyordum.Bakınız: http://forum.shiftdelete.net/spor/65339-galatasaray-besiktas.html#post539380 :D

malatya

Profesör
Reaksiyon puanı
6
güzel maçtı 4 golle kazanmasını bildik bjk ye basarılar dilerim..

mustapha_84

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Ben gsliyim ama gsyi hiç beğenmedim.Gs derbilerde kaybetse bile hep iyi oynardı ama bu sefer kötü oynayarak kazandı.Olsun bir kerede biz kötü oynayarak kazanalım.

Rapchy

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
119
Bu sefer süpriz olmadı kazandık tebrikler cimbomum

onursevim

Profesör
Reaksiyon puanı
62
Dediğimiz gibi kazanacak dedik kazandı . MAçı izleyemedim özetide izleyemedim yeni geldim ankaradan :( umarım bi özet deng getirebilirim

onursevim

Profesör
Reaksiyon puanı
62
Golleri zaten oradan izliyorum teşekkür ederim de :) ben özeti izlemek istedim bulamadımda goller var sadece araştıramadım tam olarak da trt 3 de tekrarı çıkıyo maçların onu izlerim artık : )

PRoMeTuS

Profesör
Reaksiyon puanı
5
güzel maçtı, gollü geçeceği bekleniyordu. hakemin kasıtlı hiçbir karar verdiğini sanmıyorum. Zaten hakemler itiraza kolay kart gösteriyor o yüzden kırmızı kartta sorun yoktu, ilk hareketinde direk kırmızı da görebilirdi. hakemin bence iki yanlışı 1:ikinci penaltıda uğura (uğur diye hatırlıyorum yanlış olabilir) sarı vermeliydi, 2: seksenlerde(dakikasını hatırlamıyom) ayhan ikinci sarıyı görmeliydi..
Bir sözüm de skibbeye; o kadar istekli, takım için birşeyler yapma arzusu olan oyuncusu varken, o nonda denen saha içinde naptığı belli olmayan 5 kmlik düz koşularda ki gibi tempolu koşma cabasında olan bir adamın, bir devreyi geçtim ilk 11 de sahaya çıkması diğer oyunculara hakaret değil mi? Aydın diye yetenekli ve hızlı bir adamı kulubeye mahkum ediyorsun yazıklar olsun sana tek diyeceğim bu..

gmduncanidaho

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
delgado ingilizce olması muhtemel sekilde konusarak ''ben tek faulde sarı yedim adam iki kez yaptı arka arkaya ama kart vermiosun'' gibi bisiler solerken kartı yedi.

Delgado konusunda hemfikiriz, ama bu da kart istemek değil mi zaten?

Delgado da demiş ki;
“Bana yapılan faul sonrasında hakeme İngilizce olarak ‘Yaptığım ilk faulde bana kart gösterdin burada rakibe niye göstermiyorsun’ diye sordum. Amacım kesinlikle rakibe kart gösterilmesini istemek değildi. Pozisyon sonrasında rakip için kart isteme hareketini yapmadım. Çünkü bu hareketin kart gerektirdiğini biliyorum. Sadece bana gösterilen kartı sorguladım. Ama hakemin duyduğunu sanmıyorum.”

Kartı gördükten sonra lafı çevirmek kolay :) "Sen bana aynı pozisyonda daha önce kart vermiştin" diyorsa bir futbolcu, "buna da kart ver" demek istiyordur. Hakemin daha önce gördüğü sarı kartı sileceğini düşünmüyordu herhalde :)

Penaltılar da doğru karar gibi geldi bana.

Bu arada her oynadığı maç ile birlikte Ayhan'dan gittikçe daha çok soğuyorum. Galatasaray'a yakışmayan bir oyuncu, çok çirkeflik yapıyor.

Lincoln'ün 3. golde Baros'a yaptığı asist çok güzeldi.

Devre arası geldi artık Nonda gider herhalde. Linderoth ile birlikte boşuna kontenjan dolduruyorlar, yazık.