Sayfalarımızdaki link kirliliği

Bu konuyu okuyanlar

axilik

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
2-3 gündür sıklaştı ama bayağıdır vardı. Bu paylaşılan linkleri kontrol eden bir mekanizma yok mu? Önüne gelen saçma sapan link paylaşıyor. Yok hotfile, yok şu yok bu... Bu duruma acil bir önlem alınmalı yoksa verilen linklerin sahipleri kazandıkları upload değerlerini göz önünde bulundurarak daha fazla saçma sapan link verecekler.....

221BSHERLOCK

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
2-3 gündür sıklaştı ama bayağıdır vardı. Bu paylaşılan linkleri kontrol eden bir mekanizma yok mu? Önüne gelen saçma sapan link paylaşıyor. Yok hotfile, yok şu yok bu... Bu duruma acil bir önlem alınmalı yoksa verilen linklerin sahipleri kazandıkları upload değerlerini göz önünde bulundurarak daha fazla saçma sapan link verecekler.....

Kesinlikle katılıyorum. SDN umarım bunun farkındadır...

NecronomicoN

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
bence sizin birazcık sakin olmanız gerekiyor :) bu kadar büyütülecek bir şey yok ortada.

221BSHERLOCK

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Hepimiz sakin mi olalım :) ommmmmmmmmmmm:sleeping:
Saldım çayıra Mevlam kayıra:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
daha öncede söyledim bence üyelik sisteminin kapatılma zamanı geldi

NecronomicoN

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
ayrıca bu işlerde üyelerin de yardımı çok önemli. sorunlu veya illegal gördüğünüz konularda, üyenin aşağısındaki üçgen içindeki ünlem butonuna basarak gerekli mesajı moderatör'e bildirebilirsiniz. daha sonra da moderatör gerekli gördüğünü yapar, üye uzaklaştırılır mesaj silinir vs vs...

221BSHERLOCK

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
SDN kaliteli bir forum oluşturmuş. Burada olmayı seviyorum. Bu kalitesini de kurallarına bağlı kalarak koruduğunu söylemeliyim. Konuya bu yönden bakıyorum. Ben sadece uyarabiliyorum. Gerisi ilgililere kalmış. Teşekkür ederim.

raxetul

Müdavim
Reaksiyon puanı
31
NecronomicoN 'ın haklı olduğu nokta biz kullanıcıların da duyarlı olup SDN'ye yardımcı olmamız. Tamam herşey otomatiğe bağlandı hotfile falan filan servislerin linkleri otomatik olarak yasaklandı. Ya birisi bit.ly gibi bir servis ile hotfile linki paylaşırsa?? Yani taşın altına el koymak gerekiyor. Kısaltılmış URL'nin ya da hotfile linkinin zararlı olup olmadığını bildirmek gerekir. Hotfile üzerinden kaynak kod, resim ve multimedya (yasal içerik olmak kaydı ile) paylaşımını 15. madde bir şey demiyor. Arkadaşın belki anlatmak istediği bu ve belki anlatamadı. Niye birbirimizi kızdırıyoruz ki? Birazcık hoşgörü ve arkadaşlık çerçevesinde empati kurulmaya çalışılsa bu kadar atışmaya gerek kalmayacak.

washaq

Asistan
Reaksiyon puanı
9
linklerin uzunlugundan mi sikayet yoksa kiskanclik vs. mi? sayet uzunluk ise url kisaltan tarzda siteler sart kosulabilinir ki bence mantikli fazla link kirliligi olmaz obur turlu kiskanclik ise pess :) google'a url shortener yazin bissuru sey cikar ama en iyisi bit.ly dir bence, kayit olursaniz verdiginiz linklerin tum istatistiklerini gorebiliriniz ve istediginiz gibi kisaltma yapabilirsiniz.