Satışını vermediğim araç kaza yapıp kaçmış? Ne yapmalıyım?

codding

Asistan
Reaksiyon puanı
13
şimdi polislerde telefonda görüştüm. polis diyorki bu adam ifade vermeye gelmedi bu adam ifade vermeye gelmezse bi aya kalmaz kasko şirketleri parayı ruhsat sahibinden tahsil eder diyorlar. polis sen safmısın neden satışı veriyorsun ? adam kazadan haberim yok kazanın yapıldığı tarih şu arabayı aldığım tarih şu dese sen zan altında kalacaksın diyor...
Yazıyı eksik yazdım galiba eniştemde olan olay şöyleydi: aracı satarken geçici satış sözleşmesi yapmış noterden onun için sonraki kazada sorun yaşamamış sen böyle birşey yapmadın mı? sözleşme noter satışı falan? eger bunlar yoksa ceza sana kalır. sattığın kişi tanıdık mı peki?

djfancy07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yazıyı eksik yazdım galiba eniştemde olan olay şöyleydi: aracı satarken geçici satış sözleşmesi yapmış noterden onun için sonraki kazada sorun yaşamamış sen böyle birşey yapmadın mı? sözleşme noter satışı falan? eger bunlar yoksa ceza sana kalır. sattığın kişi tanıdık mı peki?
sattığım kişi babamın bi arkadasının damadı. ama kazayı yapan kardeşi. aslında arabayı ona almışlar. ben bunu kaza sonrası öğrendim. arabayı satarken hiç bir evrak felan bişey yapmadık... öyle verdik gitti... allahım ben nasıl bi hata yaptım... olamazzz...

codding

Asistan
Reaksiyon puanı
13
sattığım kişi babamın bi arkadasının damadı. ama kazayı yapan kardeşi. aslında arabayı ona almışlar. ben bunu kaza sonrası öğrendim. arabayı satarken hiç bir evrak felan bişey yapmadık... öyle verdik gitti... allahım ben nasıl bi hata yaptım... olamazzz...
Korkma herşeyde bir hayr vardır. Dua et düzelsin o elemanlar halletsinler. şimdiden geçmiş olsun

djfancy07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
fenerli kardeşim allah senden razı olsun. korkmaktan çok daraldım tuhaflaştım psikolojim bozuldu. sağı solu her yeri arıyorum herkeze danışıyorum... avukata danışsam danışmanlık ücreti ne kadar bilen varmı ?

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
ooo hocam sakat olmuş senin iş bende motorumu satmıştım elemandan paranın tamamını aldım ruhsat yanımda değil dedim ben almaya gideyim noterde buluşuruz demiştim ama demez olaydım adam ayrıldıktan 2 dk sonra birine çarpmış gerçi hata yaya da ama kaza yaptığı gerçekğini değiştirmiyor neyse bana 318 tl ceza yolladılar elemanın kulağından tutup emniyete gittik ordanda gerekli cezai tutarı ödettim hemen akabinde de üzerine verdim motoru. Gerçi ceza yememin sebebi bu dangalak arkadaşın ehliyetsiz olmasıymış sınavlara girip kazanmış ama 1 hafta içinde çıkacağı için bir şey olmaz diyerekten bu işe bulaşmış. Neyse ki ucuz yırttım. Demem o ki araç satışlarında paranızın tamamını aldıktan sonra hemen devir işlemini gerçekleştirip aracı öyle verin yoksa başınız çok ağrıyor. Tekrar geçmiş olsun diyorum.