Satanizm ve New Age

Senisma34

Profesör
Reaksiyon puanı
34
Bana da bir arkadaşım önermişti, izledim gerçekten etkileyici. İlk 27 bölümü soluksuz izledim. Sonra tekrar başlamadım içimden gelmedi bir türlü. :)
Çoğu şey mantıklı ama bazı yerlerde fazlaca paranoyaklık var gibi. Yinede insan Ya öyleyse? diye düşünmeden edemiyor.

Kendisine yol olarak islamı seçmiş bir kişi bunlara hiç kafa yormadan doğru tarafta kalmayı başarabilir. Dinimiz böyle yüce bir din. Ama gerçek anlamda islamı anlayamayanlar iyi ile kötü arasındaki nehirde ne tarafa geçsem diye düşünürken boğuleverir :)

Kur'an'ı okumaya üşeniyorsanız bile bari dinlemeye üşenmeyin:
BURADAN İNDİRİN
Kur'an'ı Kerim'in en sağlam meali Elmalılı Hamdi Yazır'a ait olanıdır. Bu da onun seslendirmesidir.
Merak etmeyin yasa dışı değil. Yayınlayan site tarafından telif hakları satın alınmıştır. :)

Bu sikkofield gibi adamlar konuşmasından belli islamiyet ile alakası olmayan tipler. İlluminati hakkında doğru tespitleri olsa da doğru yolu bulmaya sadece bunları anlamak yetmez. Mesela normalde imanı tam bir insan etrafındaki kadına kıza yan gözle bakmaz, orası burası açıksa röntgenlemez. Oysa imanı tam olmayan insan bunları normal olarak görür ve yapar, yapmaması için illüminatiyi çözmesi mi lazım illaki? Ayrıca İnsanlar farkında olmadan illüminatinin parçası oluyor çünkü idol olarak gördükleri sözde yıldızlar tarafından yönlendiriliyorlar, o idollerini de kukla gibi yönlendiren illüminati tabiki...

Atatürk'ün mason olduğunu iddia edenler var. Atatürk mason değildi, ama onların Türkler üzerindeki gücünün farkındaydı ve bunu kullanmak için onların istediği gibi göründü. Başka türlü bu ülkeyi kurtarmak çok daha zor olurdu çünkü her yanını Sabetayistler sarmış durumda. O çok zeki bir adamdı. Bu milletin birlik olamayacağının bilincindeydi çünkü her kesimden insan vardı ve dışarıdan yapılan kışkırtmaların etkisi ile isyan ateşi sarmıştı heryeri. Zekasını kullandı ve birliği sağlamak için hepsini bir nevi kullandı. Mesela din adamlarını toplayıp görüşlerini aldı, sohbetler etti. Mason gibi davranıp onlara destek verdiğini gösterdi. Türk, Türk dedi başka birşey demedi Türk'leri kazandı. İçkisini sigarasını eksik etmedi radikalleri, aydınları kazandı. Devrimci duruşu ile marksist-leninistleri kazandı. Böyle böyle her kesimden destek buldu. Zaten aksi durumda savaştan galip çıkmamız mümkün değildi tam tersi bıraksalar kendi kendisini bölecekti millet... İşte bu nedenle bilmeden önderimiz hakkında sallamayın. Sözde dinci olan nurcular pek sevmez onu çünkü kullanılmayı hazmedemediler henüz. :)

Necmettin hocadan bahsetmek gerekirse, Zamanında Erdoğan yanındaydı diye onu bu şekilde Erbakan yetiştirdi sanıyor insanlar bu nedenle kendisine karşı bir ön yargı var ama alakası yok açıklaması var. "Biz yetiştirdik ama böyle yetiştirmedik" diyor Erdoğan için. Erbakan'da illüminati'nin farkında olan birisiydi ve onlara karşı düşüncelerini dile getirirdi. Bilmeyenler hakkında çok sallar.

Erdoğan için fazla birşey söylemeye gerek yok. Ne yaptığı ortada, iyice de güçleniyor. Erdoğan mevzusunu fazla uzatmayacağım siyasi diyip mesajı silsinler istemem bu kadar şey yazdıktan sonra.

Gülen için de çok birşey demeye gerek yok. Gülen 1, Erdoğan 2. Ilımlı islam diye diye islamiyetin içini boşaltan, islamiyete yahudilik ve hristiyanlıktan öğeler katan bu adamların amacı oldukça açıktır. İllüminati'ye dolaylı yoldan hizmet ettiklerini söylesek yanılmış olmayız.

Ha birde yanlış hatırlamıyorsam bir blogda okumuştum şunu: Sesi güzel olan onca insana rağmen bu kadar kötü sesliler Türkiye'de sanatçı oluyorsa, Beyaz gibi bir konuşma özürlüsü en ünlü TV program sunucularından biriyse ben bunun altında başka şeyler ararım demiş bir arkadaş. Aynen öyle... Sabetayistler falan araştırın bakalım :)

Amma da uzun oldu, herşeyden de biraz bahsettik. Bakalım kaç kişi tamamını okuyupta beğenecek :)

Altına imzamı atıyorum. Erbakan hocamız onlarca seneden beri haykırdı, herkes güldü geçti! Neyse diyorum...

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
Bana da bir arkadaşım önermişti, izledim gerçekten etkileyici. İlk 27 bölümü soluksuz izledim. Sonra tekrar başlamadım içimden gelmedi bir türlü. :)
Çoğu şey mantıklı ama bazı yerlerde fazlaca paranoyaklık var gibi. Yinede insan Ya öyleyse? diye düşünmeden edemiyor.

Kendisine yol olarak islamı seçmiş bir kişi bunlara hiç kafa yormadan doğru tarafta kalmayı başarabilir. Dinimiz böyle yüce bir din. Ama gerçek anlamda islamı anlayamayanlar iyi ile kötü arasındaki nehirde ne tarafa geçsem diye düşünürken boğuleverir :)

Kur'an'ı okumaya üşeniyorsanız bile bari dinlemeye üşenmeyin:
BURADAN İNDİRİN
Kur'an'ı Kerim'in en sağlam meali Elmalılı Hamdi Yazır'a ait olanıdır. Bu da onun seslendirmesidir.
Merak etmeyin yasa dışı değil. Yayınlayan site tarafından telif hakları satın alınmıştır. :)

Bu sikkofield gibi adamlar konuşmasından belli islamiyet ile alakası olmayan tipler. İlluminati hakkında doğru tespitleri olsa da doğru yolu bulmaya sadece bunları anlamak yetmez. Mesela normalde imanı tam bir insan etrafındaki kadına kıza yan gözle bakmaz, orası burası açıksa röntgenlemez. Oysa imanı tam olmayan insan bunları normal olarak görür ve yapar, yapmaması için illüminatiyi çözmesi mi lazım illaki? Ayrıca İnsanlar farkında olmadan illüminatinin parçası oluyor çünkü idol olarak gördükleri sözde yıldızlar tarafından yönlendiriliyorlar, o idollerini de kukla gibi yönlendiren illüminati tabiki...

Atatürk'ün mason olduğunu iddia edenler var. Atatürk mason değildi, ama onların Türkler üzerindeki gücünün farkındaydı ve bunu kullanmak için onların istediği gibi göründü. Başka türlü bu ülkeyi kurtarmak çok daha zor olurdu çünkü her yanını Sabetayistler sarmış durumda. O çok zeki bir adamdı. Bu milletin birlik olamayacağının bilincindeydi çünkü her kesimden insan vardı ve dışarıdan yapılan kışkırtmaların etkisi ile isyan ateşi sarmıştı heryeri. Zekasını kullandı ve birliği sağlamak için hepsini bir nevi kullandı. Mesela din adamlarını toplayıp görüşlerini aldı, sohbetler etti. Mason gibi davranıp onlara destek verdiğini gösterdi. Türk, Türk dedi başka birşey demedi Türk'leri kazandı. İçkisini sigarasını eksik etmedi radikalleri, aydınları kazandı. Devrimci duruşu ile marksist-leninistleri kazandı. Böyle böyle her kesimden destek buldu. Zaten aksi durumda savaştan galip çıkmamız mümkün değildi tam tersi bıraksalar kendi kendisini bölecekti millet... İşte bu nedenle bilmeden önderimiz hakkında sallamayın. Sözde dinci olan nurcular pek sevmez onu çünkü kullanılmayı hazmedemediler henüz. :)

Necmettin hocadan bahsetmek gerekirse, Zamanında Erdoğan yanındaydı diye onu bu şekilde Erbakan yetiştirdi sanıyor insanlar bu nedenle kendisine karşı bir ön yargı var ama alakası yok açıklaması var. "Biz yetiştirdik ama böyle yetiştirmedik" diyor Erdoğan için. Erbakan'da illüminati'nin farkında olan birisiydi ve onlara karşı düşüncelerini dile getirirdi. Bilmeyenler hakkında çok sallar.

Erdoğan için fazla birşey söylemeye gerek yok. Ne yaptığı ortada, iyice de güçleniyor. Erdoğan mevzusunu fazla uzatmayacağım siyasi diyip mesajı silsinler istemem bu kadar şey yazdıktan sonra.

Gülen için de çok birşey demeye gerek yok. Gülen 1, Erdoğan 2. Ilımlı islam diye diye islamiyetin içini boşaltan, islamiyete yahudilik ve hristiyanlıktan öğeler katan bu adamların amacı oldukça açıktır. İllüminati'ye dolaylı yoldan hizmet ettiklerini söylesek yanılmış olmayız.

Ha birde yanlış hatırlamıyorsam bir blogda okumuştum şunu: Sesi güzel olan onca insana rağmen bu kadar kötü sesliler Türkiye'de sanatçı oluyorsa, Beyaz gibi bir konuşma özürlüsü en ünlü TV program sunucularından biriyse ben bunun altında başka şeyler ararım demiş bir arkadaş. Aynen öyle... Sabetayistler falan araştırın bakalım :)

Amma da uzun oldu, herşeyden de biraz bahsettik. Bakalım kaç kişi tamamını okuyupta beğenecek :)

malesef yanlışlarını vurgulamak için baz aldığın makaledeki aynı behbatlığa sen de düşmüşsün. iyi başlamışsın ama kendi yorumunu katınca yazın fiyaskoyla sonuçlanmış. Atatürk eğer bunları yaptıysa bile, başarıya ulaşması için kendinden bile bu düşünceleri saklamış olması gerekir. Ama sen maşallah kararları Atatürk ile birlikte alıp uygulamışsın gibi anlatmışsın. Tamamen senaryo yazmışsın. Ve o senaryoların sonucunda dünyaya İslamı ve Türkiyeyi tanıtan bir cemaat liderini, ve aynı zamanda Türkiye'nin Başbakanını, tekrar behbatca yahudi işbirlikçisi olarak iftiralara boğmuşsun.

Ben de sana bir senaryo yazayımmı? Belki de Erdoğan, bu vatanın kurtuluşu için aynen senin senaryondaki Atatürk gibi 2 yönlü oynadı. ılımlı islama sıcak bakıyor gibi hareket edip, marjinal kesimi yanına çekmeyi hedefledi. ve bunun gerçekleşmesi için Erbakan hoca ile arasını açması gerekiyordu. Çocukluktan itibaren yanında bulunduğu ve her fırsatta hocam dediği Erbakan' ı bir anda silerek, milli görüş gömleğini bir kenara atacağına inanmadığımdan, bu da benim teorimi güçlü kılıyor.

Sözün özü; Kimin ne düşündüğünü o kişi ve Allah'tan başka kimse bilemez. Empati yapacaksanız ya düzgün ve tarafsız yapın, yada hiç yapmayın.

yarışçı

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Yeni bir yazı dizisi daha;
Dili her zamanki gibi maalesef argo o yüzden küçük arkadaşlarımızın okumasını önermem.
Ama yine her zamanki gibi uzun araştırmalar sonucu yazılmış çok iyi bilgi veren bir yazı.
Bu sefer Michael tek değil birkaç kişinin yardımıyla yazmış.
Ben de şu an okumaya başlıyorum yarım saate bitiririm artık :D
Aralarda beğendiğim çarpıcı bölümleri buraya not alacağım.

Stanley Kubrick, Zihin Kontrolü ve Illuminati

---------- Post added at 23:24 ---------- Previous post was at 23:02 ----------

Ekleme: Filmle ilgili uygun olmayan içerikli resimler de var.

---------- Post added at 23:26 ---------- Previous post was at 23:24 ----------

O yüzden linki kaldırıyorum, okumak isteyenler, ilk sayfadaki linkten biraz araştırarak ulaşabilirler.

yarışçı

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Genel itibariyle harika bir yazı olmuş.
Ama anlayamadığım bir gariplik var birçok şeyi havada bırakmış.
Mesela Kubrick neden öldürüldü sorusuna hiç cevap vermemiş veya Kubrick bu kadar yüksek dereceli masonken neden ters döndü ve en önemlisi neden Rotschild'ın evinde çekildi? Rothchild nasıl izin verdi, peki sonra niye öldürüldü, bunlar hiç izlemedi mi filmi yapılırken veya senaryosunu okumadı mı hiç evine izin verirken?
İlla açıklaması vardır ama
Araştırması eksik kalmış, zaten yazı da kısa olmuş diğer yazılarını bir buçuk saatte okuyordum şimdi yarım saatte okudum.

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Son yazıyı okumadım henüz, aslında bu kadar çabuk yazmasını beklemiyordum.

Bu arada Mentmore Kuleleri Londra'daymış, film New York'ta geçiyor.

İnsanlar elit tabakasının yaşantısına özenirler ya aslında o elit kesim köle olarak yaşayıp perişan şekilde ölüyorlar.

daniel33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dunyayi surekli boyle bos konularla mesgul etmenin en onemli basliklari artik bunlar oldu. belki baska bir grup var ve siz sadece bu basliklar altindaki konulara egilim gosteriyorsunuz.

yarışçı

Profesör
Reaksiyon puanı
9
[MENTION=160599]daniel33[/MENTION]
biz bunları çok tartıştık 16 sayfada
gelip 5. mesajında bunları yazman garip

Maykıl :D
Burayı okuyorsan sana bir sözüm var.
Hani cnbc-e'de bir dizi vardı "buffy the vampire slayer" diye
Hatta esprisi vardır buffy de vampir sayılır diye :D
Onun içerisinde bir karakter vardı Angel diye
O kendi dizisini çekmişti eğer bilirsen, bilmezsen gerisini okumasan da olur
O dizi vampir klasmanı altında illuminati'yi anlatıyormuş
Eğer ki diziyi biliyorsan ayrıntılı analiz bekliyorum.
Başka yabancı arkadaşlar da farkına varmış özellikle son 2 bölümde
http://www.expansions.com/angel-illuminati/
[URL="http://forum.davidicke.com/archive/index.php/t-72395.html"]http://forum.davidicke.com/archive/index.php/t-72395.html
ş
i[/URL]mdi benim bilmek istediğim joss whedon mu bize birşey anlatmaya çalıştı david greenwalt mı

Mta

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Vay vay bu sefer herkesten (istisnaları saymaya değmez) çok süper fikirler gelmiş. Öyle kulakltan dolma sıkıcı basit şeyler değil. Baya teori üretir olmuşsunuz gerçekten. Gerçekten çok şaşırdım ve mutlu oldum tartışma süper bence devam beyler daha öğrenecek çok şeyim var :)

---------- Post added at 01:40 ---------- Previous post was at 01:14 ----------

1 sayfa yazdım silindi ya ağlarım ulen ben buna hani auto kayıt vardı ne oldu :(

Mta

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Hepsini okudum çok güzel..

Hadislere inanamıyorum. Hz. Muhammed vefat ettikten bile kısa süre sonra dinde mezhepler çıkmaya başlamış. Öyleki islamın savunduğu şey hep aynı olmaktı. Lakin çok kısa bir sürede bozulmuş o kural. Bugün mezhepsizim diyene din adamları dinsiz diye bakıyor. Bu şartlar içinde hadislere inanamıyorum ne yazık ki.

erenberk

Rektör
Reaksiyon puanı
101
Bu başlığı uzun zamandır görüyordum ama girip de hiç bakma fırsatı bulamamıştım. Başlık Satanizm olduğu için ve satanizmi hiç merak etmediğimden içeride neler yazıyor diye merak da etmedim. Şu sıralar illuminati, masonluk, sabetaycılık gibi şeylere bakıyorum, okudukça kanım donuyor resmen. Sıradan bir insan için çok büyük şeylermiş bunlar. "Biz dünyada mı yaşıyoruz? Yani yaşıyor muyuz özgürce?" diye sorar oldum. O kadar oyun, dümen... Dünyada olup bitene uyanmak için araştırmaya başladım. Forumda neler var acaba derken bu başlığa rastladım.

yarışçı

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Hocam blogun tamamını okumanızı öneririm sondan başa veya baştan sona farketmez.
Kubrick yazısını okuduktan sonra Amy Winehouse için sadece şunu söyleyebilirim.
Yarın birgün zaten çıkar nedeni ama yüksek dozdan öldü derlerse şaşırmayın.

Reaksiyon puanı
10,327
izniniz olursa bu maykıl denen küfürbaz ve de çok akıllı, dünyada olup biten herşeyi çok iyi bildiğini iddia eden arkadaşımız hakkında edindiğim fikrimi söylemek istiyorum.

biz müslümanlara göre kâinatta en büyük güç ve kudret Allah Tealadır. her şeye o hükmeder, bir ağacın üzerindeki yaprak bile ondan izinsiz kıpırdayamaz! onun herşeye gücü yeter vs...

şimdi bu maykıl denen arkadaşımız demek istiyor ki, "ey müslümanlar, sizin bu inanışınız yanlış! çünkü bu özellikleri haiz olan güç bugün yahudilerdir! onlar herşeye hükmeder, onların izni olmadan yaprak kıpırdamaz... dünyadan olan, olacak bütün işleri onlar tasarlar, tarihin akışına onlar yön verir.

yani... yanisi şu ki, Allah'ı boşverin, bu dünyada onun gücü bile yahudiyi yenebilmeye mutkedir değildir(haşa) öyleyse, güç kimdeyse, kim dünyaya hükmedebiliyorsa tanrı o'dur(haşa)"

sanırım adam bu konuda bayağı da başarılı olmuşa benziyor. ki, onu tastikleyen, farkında olmadan zokasını yutan bir çok arkadaş olmuş.

by efsane

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
O zokasını yutan arkadaşlar arasında bende varım sanırım. Öyle bir şey demiyorum ben. Allah herşeyi dizayn eder, kul etmiş gibi görünmesine müsade eder. Bir program yaptığınız zaman Allah yaptı demezsiniz, siz yaptınız, Allah da yapmanıza müsade etti. Sizin bu programı yapacağınızı bildiği için kaderinize yazdı. Benim öğrendiğim kader kavramı budur, yanlış ise doğrusunu öğretmenizi talep ederim :).

yarışçı

Profesör
Reaksiyon puanı
9
İki cümle okuyup on cümle yorum yazmak milletimizin genel özelliği.
Maykıl denilen kişinin ne kadar müslüman olup olmadığını sen bilemezsin, Allah-u Teala bilir.
O kişi kendisinin müslüman olduğunu iddia ediyor ki etmesine de gerek yok bütün yazılarını okursan kendin görürsün.
Ayrıca herkes kendi süzgecinden geçirmeli ben elimdekileri sunuyorum diyor yanlış da olabilir bazıları insan sonuçta.
Sen bu yazılanlardan bunu çıkarıyorsan işte o seni ilgilendirir, şair kuşu anlatmak ister sen ördek anlayabilirsin.
Ama ben o blogu yazanın onu demek istemediğini zaten biliyorum çünkü bütün yazılarını istisnasız sonuna kadar verdiği linkleri, resim, video vb iyice inceleyerek okudum.
Yanlış şeyler var doğru abarttığı şeyler var yine doğru.
Onlar senin süzgecinden geçer sana bir şekilde ulaşır ama genele bakarsan haklı olduğu noktalar fazla.
Hadi diyelim olmasın, yine de okunabilir güzel bir blogu var.
Küfür meselesine katılıyorum, yanlış yapıyor kendisine tepkiler bu konuda çok ama insanın argo konuşması ile müslümanlığını ölçemezsin.
Hatta hiçbir şeye dayanarak hiçbir kimsenin müslümanlığını ölçemezsin, o kişi müslümanım diyorsa sen onu sorgulayamazsın.
Sen kendine bakacaksın, kendini kurtardığın kesin mi? O arkadaşın ne olacağı kesin mi?
Böyle muhabbetlerle konuyu baltalamayın bu verdiğim en hafif cevap olur.
Saygılar, sevgiler...

çağlar522

Doçent
Reaksiyon puanı
5
blogda yazılarını takip ettigim arkadaş,yani maykıl,konuları çok karıştırıyor bir konudan bahsederken daldan dala atlıyor,bilgili insan bunu yapmaz işte ,eger bir konu hakkında bir fikrin varsa onu söylersin birbirinden alakasız konuları aynı başlıkta çorba gibi karıştırmak ne saçmalıktır...vede birşey daha hayat akıp gidiyor,bunca seneryo paranoya... ,ilümünati,siyonizm,zihin kontrolü vs,her şeyde bir anlam aramak ve bunlara kafa yoran binlerce insan oldugunu dünyayı yönettiklerini, tüm zamanlarını buna harcadıkları vs düşünmek...ya ben bu dünyada yaşamıyorum ya anlatılanlar başka bir dünya, yada hepimiz uyuyoruz...

Reaksiyon puanı
10,327
O zokasını yutan arkadaşlar arasında bende varım sanırım. Öyle bir şey demiyorum ben. Allah herşeyi dizayn eder, kul etmiş gibi görünmesine müsade eder. Bir program yaptığınız zaman Allah yaptı demezsiniz, siz yaptınız, Allah da yapmanıza müsade etti. Sizin bu programı yapacağınızı bildiği için kaderinize yazdı. Benim öğrendiğim kader kavramı budur, yanlış ise doğrusunu öğretmenizi talep ederim :).

efsane kardeş, bildiğin şeyler doğrudur elbet. ben aksi bişey ifade etmedim zaten.

yarışçı

Profesör
Reaksiyon puanı
9
yazılarının büyük kısmı yabancı kaynakların Türkçe'ye çevirisi görece daha az kısmı ise kendi yorumu ve düşüncelerinden oluşuyor.

Reaksiyon puanı
10,327
İki cümle okuyup on cümle yorum yazmak milletimizin genel özelliği.
Maykıl denilen kişinin ne kadar müslüman olup olmadığını sen bilemezsin, Allah-u Teala bilir.
O kişi kendisinin müslüman olduğunu iddia ediyor ki etmesine de gerek yok bütün yazılarını okursan kendin görürsün.
Ayrıca herkes kendi süzgecinden geçirmeli ben elimdekileri sunuyorum diyor yanlış da olabilir bazıları insan sonuçta.
Sen bu yazılanlardan bunu çıkarıyorsan işte o seni ilgilendirir, şair kuşu anlatmak ister sen ördek anlayabilirsin.
Ama ben o blogu yazanın onu demek istemediğini zaten biliyorum çünkü bütün yazılarını istisnasız sonuna kadar verdiği linkleri, resim, video vb iyice inceleyerek okudum.
Yanlış şeyler var doğru abarttığı şeyler var yine doğru.
Onlar senin süzgecinden geçer sana bir şekilde ulaşır ama genele bakarsan haklı olduğu noktalar fazla.
Hadi diyelim olmasın, yine de okunabilir güzel bir blogu var.
Küfür meselesine katılıyorum, yanlış yapıyor kendisine tepkiler bu konuda çok ama insanın argo konuşması ile müslümanlığını ölçemezsin.
Hatta hiçbir şeye dayanarak hiçbir kimsenin müslümanlığını ölçemezsin, o kişi müslümanım diyorsa sen onu sorgulayamazsın.
Sen kendine bakacaksın, kendini kurtardığın kesin mi? O arkadaşın ne olacağı kesin mi?
Böyle muhabbetlerle konuyu baltalamayın bu verdiğim en hafif cevap olur.
Saygılar, sevgiler...

yarışçı kardeşim,
yazdıklarımı nasıl okuduğunu, ne anladığını, yahut ne anlamak istediğini anlamadım doğrusu. ben kimsenin dinini, imanını, müslümanlığını falan sorgulamadım. böyle şeyleri tartışmak da adetim değildir benim. ben onun şahsını değil, vermek istediği mesajın özünü vurgulamaya çalıştım. ve bu yazdıklarım da şahsi görüşümdür, doğru ya da yanlış beni bağlar. ve bu bir fikir beyanıdır. e madem burası bir forumdur ve tartışma arenasıdır, herkesin aynı doğrultuda fikir beyan etmesi diye bir kanun mu var?! ben öyle inanıyorum, öyle bir tespit yaptım ve söyledim bunu. kalkıp tehdit ediyorsunuz, "şimdilik en hafif cevapla karşındayım, daha ileri gidersen.... " diye gösterdiğin reaksiyonu yakıştıramadım size...

yarışçı

Profesör
Reaksiyon puanı
9
tehdit mi.
estağfirullah.
en hafif cevap derken diğer sözlerim kalbinizi kırabilir anlamında demiştim.
sonuçta burası bir forum.
ancak yazdıklarınız birbiri ile çelişki içerisinde

Allah'ı boşverin, bu dünyada onun gücü bile yahudiyi yenebilmeye mutkedir değildir(haşa) öyleyse, güç kimdeyse, kim dünyaya hükmedebiliyorsa tanrı o'dur(haşa)

İşte siz o blog sahibine bunu derseniz ben sizin iyi niyetinizi sorgularım.
Ki bırakın blogun tamamını herhangi bir yazının tamamını bile okumadığınız zaten anlaşılıyor.
Yani neredeyse illuminatiye inanları dinden çıkartacaksınız.
Ya yazdığınızın hangi anlamlara gelebileceğini bilmiyorsunuz ya da kötü niyetlisiniz.
İstediğinize inanmakta özgürsünüz ama çamur atmak bu kadar kolay olmamalı.
İyi forumlar...

erenberk

Rektör
Reaksiyon puanı
101
Michael Sikkofield'ın tarzını sevdim :) Fight club yazısını biraz önce okudum, resimlerle gösterdiği şeyleri biliyordum önceden zaten. Fakat herkes gibi itiraf etmeliyim ki filmi ilk izlediğimde ben de bu kadar derin anlamları olduğunu bilmiyordum. Sonradan öğrenmiştim, hatta yakın bi zamanda tekrar izlesem iyi olacak...

Reaksiyon puanı
10,327
yarışçı kardeşim, size bu konuda geniş bir izahat yapacağım bi iznillah. ne ki şimdi çok geç bir vakitteyiz. bulabildiğim ilk fırsatta ilk işim bu olacak bi iznillah. evet, ben şahsın yazılarının hepsini okuduğumu söyleyeyem. buna vaktim de imkanım da yok zaten, ancak önemli bir bölümünü okudum. edindiğim intibayı size bazı uzun hayat tecrübelerimizle harmanlayarak anlatacağım inşaallah.

yarışçı

Profesör
Reaksiyon puanı
9
@|SeYYaH| hocam ciddiyim anlatma.
burada konu ile ilgili mesaj yazacaksan eyvallah ama yazmayacaksan kendi hayat tecrübelerini başka bölümde yaz.
hatta konu ile ilgili mesaj yazacaksan en azından herhangi bir konunun tamamını oku bak blogun demiyorum öyle yaz.
kimse seni zorlamıyor dediklerimi yanlış anlama kötü niyetim yok sana karşı ama
eğer ki devam edersen ilgili moderatöre durumu iletip alakasız mesajları sildirmek zorunda kalacağım.
son cümlem olarak insanlar hakkında hemen önyargıya kapılma
işte sana o blogtan sadece birkaç cümle

İşte tüm mesele de buradan başlıyor zaten. Lucifer da Adem'in önünde secde etmeyi reddediyor, "ben ateşten yaratıldım, o çamurdan yaratıldı, ben ondan üstünüm" diye kibirleniyor ve iş buralara kadar geliyor.

Kibrin ve egonun ne kadar büyük bir düşman olduğunu hala göremiyor musunuz?

Lucifer, Allah'ın varlığına inanmıyor mu? La zaten Allah'a isyan ediyor bu eleman, inanmadığı bir şeye isyan edebilir mi birisi? Fakat kibri ile şirk koşuyor Allah'a, onun emrine karşı çıkıyor, çünkü kendisinin Allah'tan daha doğru düşündüğünü iddia ediyor, sen bilmiyorsun "ben" ondan daha üstünüm diyor.

işte bu blogun amacı insanları dinden çıkarmak dediğin adamın yazdıkları.
zamanında kafirler ve münafıklar da peygamberimizin söylediklerinin tamamını dinlemez aradan iki cümle cımbızlar kendi aralarında işte bu adamı mı dinliyorsunuz derlerdi.

tekrar iyi forumlar...