[Şaşırtan Sonuçlar] 8 aylık iPhone 7 ve 1 aylık 6s Deneyimlerim

Bu konuyu okuyanlar

Physico

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Selamlar.
Ben de sofrada tuzum olsun diye kendi iPhone deneyimlerimi paylaşmak istiyorum.

Kasım 2016 tarihinde, Mat Siyah 32 GB iPhone 7 satın almıştım. Zaten aldığım zamandan beri bu telefonu beğenmiyordum. Mat siyah renginde de hiç gönlüm yoktu açıkçası ama zorla almak zorunda kaldım. En fazla 8 ay idare edebildim bununla. İyi bir telefon ama tasarımsal açıdan ve o Phone tuşu yüzünden çok puan kırdım.

Daha sonra, Haziran 2017 tarihinde de 16 GB Uzay Grisi iPhone 6s Plus'a geçme kararı aldım. Şuan da elimde telefon. iPhone 7'ye bakaraktan çok daha şık ve kaliteli (zerafet akan) bir görüntüsü olduğunu söyleyebilirim. (Arka tarafından bahsediyorum, ön kısmı 6s ile 7 arasında hiçbir fark yok). Phone tuşu da tam beklediğim ve istediğim gibi geldi. Keşke 7 almayıp bunu alsaymışım dedim. 8 ayda beni tatmin etmeyen iPhone 7 ile 1 ayda beni kendine hayran bırakan 6s Plus...

Telefondan gayet memnunum. Yeni iPhone düşünenlere, 7 alacağına 6s/Plus serisine yönelmelerini şiddetle tavsiye ederim.

Arkadaşlar,
İnanın bana iPhone 7 yerine daha uygun fiyatlı 6s alabilirsiniz. Phone tuşu daha iyi (gömçermeli), Stereo kulaklık girişi var (bu + özellik 7'de yok), 6s'in anten çizgileri kendine hava katıyor. 7'de öyle miiiii? Hiç.

iPhone 7'de en çok eleştirdiğim noktalar
- Anten çizgilerinin kaldırılması (tasarımsal açıdan telefon kötü duruyor)
- Uzay Grisi renginin kaldırılıp Mat Siyah Renginin Gelmesi (şahsi görüşüm felaket ötesi bir renk/hiç kimseye tavsiye etmem)
- Phone tuşu. (Alışmak zaman alıyor, ilk günlerde cidden sinirim bozuluyordu.)

iPhone 7'de beğendiğim noktalar
- 7 Plus'taki çift kamera (çift kamera tasarımsal açıdan çekici bir görünüme sahip olsada günlük kullanıcı için pek bir işe yarayacağını zannetmiyorum)
- Yeni Hoperlör/Kulaklık kısmı. (Daha hoş görünüyor fakat Stereo'nun kaldırılması sebebiyle artık şarj ederken müzik dinleyememiz kötü oldu)

Ben iPhone 7'de beğendiklerimi yeterli bulmuyorum şahsen. O yüzden 6s'e geçtim. Ve şuan güle güle kullanıyorum telefonu.

NOT: Bazı donanımsal ve donanımsal değerler açısından iPhone 7 önde olabilir tabi ki. A10 çip vs... gibisinden. Lâkin günlük kullanıcı için hiçbir şey fark etmez. Eğer telefon oyunlarda kasmıyorsa, rahatça film/video izleyebiliyorsanız, o size yeterlidir zaten. Ha A10 çip olsun, Ha A9 olsun. Eğer kasmıyorsa, rahat geliyorsa hiçbir öneminin olduğunu düşünmüyorum.

Siz bilirsiniz, eğer ufacık değişiklikler hatta eksiltmelerle dolu iPhone 7'ye 400-500 ₺ daha fazla para vermeye razıysanız siz bilirsiniz. Ama daha şık, daha alışılmış özelliklerle donatılmış, zamanının efsanesi olan bir telefon istiyorsanız iPhone 6s'i gözünüzü kırpmadan alın derim.

İyi geceler dilerim.

Physico

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Aslında çok istiyorum ama o kadar parayı bulsam şahin alırım kendime. 5000 tl nedir yha :D

M

Murat Burç

SDN Okuru
Aslında çok istiyorum ama o kadar parayı bulsam şahin alırım kendime. 5000 tl nedir yha :D
Yok hocam s8 Plus 5000 s8 ise 4400den tanıtıldı fakat tepkiler ve anlatmaya usendigim bazı sepeblerden ötürü çıkmadan önce 4000 ve 4500e düştüler .
Şimdi hepsi buradada S8 ciddi fiyat kaybı yaşadı ve 3300-3400e satılıyor .
İthalatçı değil direk Samsung tr garantili

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Yazdığınız sebepler telefonu iğrenç yapmaz. Sadece zevkinizle uyuşmamış olur

Physico

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
SONG hocam lütfen 7'yi savunmayın bana.
Tamam zevkime uymamış olabilir ama başkasının karşımda 7'yi savunmasını hazmedemem.

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
SONG hocam lütfen 7'yi savunmayın bana.
Tamam zevkime uymamış olabilir ama başkasının karşımda 7'yi savunmasını hazmedemem.
Bende iphone 7 var. Hiç sorunum yok. Saydğınız bazı nedenler - değil firmanın eleştirilen kısımlarını düzeltmesi oluyor