Rehber Şarkı Cover kanalı açmak?

Bu konuyu okuyanlar

Bilgx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Merhaba arkadaşlar, ben yerli yabancı popüler ve sevdiğim şarkılara vokal cover videoları çekeceğim. Birkaç sorum olacak.
1- samsung m21 telefonla çekeceğim mikrofonum da yok, bu telefonla çekerken ve sonrasında hem görüntüyü hem sesi editlerken neler yapmalıyım?
2- cover için şarkıların enstrümental müziklerini nereden bulmalıyım ve videoya nasıl yerleştirmeliyim?
3- videoyu çekerken şarkı arkada net bir şekilde çalarken ben de net bir şekilde vokal şarkıyı seslendireceğim bu konuda nelere dikkat etmem gerekiyor?
4- telif sorun olur mu yoksa para kazanmayı açmadığım sürece sorun olmaz mı?
amatör başlamak istiyorum zamanla tutarsa ekipman alırım.

sharp44

Doçent
Reaksiyon puanı
351
1 - Sesi ve videoyu ayıracak bir yöntem bulun daha sonra sesi özel olarak editleyin.
2 - Youtube üzerinden bulabilirsin üzerine eklemeyi biraz uğraştıktan sonra çözeceksindir.
3 - bu konuda bir bilgim yok
4 - Telif yersin ama videon kaldırılmaz onun yerine gösterilecek reklamların gelirleri şarkı sahibine gider. Kanalın tehlikeye girmez

Bilgx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
1 - Sesi ve videoyu ayıracak bir yöntem bulun daha sonra sesi özel olarak editleyin.
2 - Youtube üzerinden bulabilirsin üzerine eklemeyi biraz uğraştıktan sonra çözeceksindir.
3 - bu konuda bir bilgim yok
4 - Telif yersin ama videon kaldırılmaz onun yerine gösterilecek reklamların gelirleri şarkı sahibine gider. Kanalın tehlikeye girmez
vokal cover için en uygun ücretsiz ve kolay görüntü ve ses edit pc programı öneriniz var mı?

sharp44

Doçent
Reaksiyon puanı
351
vokal cover için en uygun ücretsiz ve kolay görüntü ve ses edit pc programı öneriniz var mı?
Sesini ayrı editleyeceksen Audacity kullan. Video montaj için ise Wondershare Filmora önerebilirim.

Martin Archimbaud

Profesör
Reaksiyon puanı
3,656
1- samsung m21 telefonla çekeceğim mikrofonum da yok, bu telefonla çekerken ve sonrasında hem görüntüyü hem sesi editlerken neler yapmalıyım?
Profesyonel yapmıyorsanız Audacity ile dip sesi kaldırmanızın yeterli olacağını düşünüyorum.

ytichain

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sesi ve videoyu ayrı kayıt etmenizi tavsiye ederim. Ses ve görüntüyü ayrı olarak işledikten sonra birleştirebilirsiniz.