Şarj Cihazlarının Plastik kısmı neden aşınır?

Bu konuyu okuyanlar

Melih Beyefendi

Profesör
Reaksiyon puanı
886
Merhabalar sayın Forum ahalileri. Telefonumun şarjının plastik kısmında aşırı derecede aşınma yüzünden şarj artık eski şarj hızını kaybetti. Şimdi de General Mobile ORİJİNAL şarjını kullanıyorum. Ama onun da üstünde "Turbo Charger" yazıyor. Yani Beyler,size soracağım sorular;
1- Resimde olduğu gibi plastik kısmında aşınma neden olur?
2- General Mobile ORİJİNAL şarjını kullansam batarya şişer mi? Veya başka 1 sıkıntı olur mu?
(Bonus soru): Bu şarj cihazı tamir edilebilir mi?
IMG_20190724_180741.jpg

Mesaj otomatik birleştirildi:

Son düzenleme:

AMC

Profesör
Reaksiyon puanı
772
Özenli kullanılmadığı için.

Melih Beyefendi

Profesör
Reaksiyon puanı
886
Öncelikle orası tamir olur, ek atılıp güzelce makaron ile kapanırsa çokta sağlam olur.
Oralar genelde en çok şarjda iken telefonu kullanmaktan bu hale gelir.
Hocam peki General Mobile orijinal şarjının kullansam 1 sıkıntı olur mu? 1 kaç kez kullandım da hızlı şarj ediyor.

Özenli kullanılmadığı için.
Hocam sizce tamir edilebilir mi? Ve General Mobile orijinal şarjının kullansam 1 sıkıntı olur mu?

AMC

Profesör
Reaksiyon puanı
772
Hocam peki General Mobile orijinal şarjının kullansam 1 sıkıntı olur mu? 1 kaç kez kullandım da hızlı şarj ediyor.

Hocam sizce tamir edilebilir mi? Ve General Mobile orijinal şarjının kullansam 1 sıkıntı olur mu?

Değişmesi gerekir yeni kablo al daha iyi onla uğraşmaktansa.

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,370
Kıvrılmasından kaynaklı aşınma sonucu orası açılır.
Telefonun markası neyse o adaptörü kullanmaktan kaçınma, kablo kaliteli bir şey olsa yeter.

Melih Beyefendi

Profesör
Reaksiyon puanı
886
Kıvrılmasından kaynaklı aşınma sonucu orası açılır.
Telefonun markası neyse o adaptörü kullanmaktan kaçınma, kablo kaliteli bir şey olsa yeter.
Hocam orijinal şarjı da. GM şarjını kullansam sıkıntı olur mu? (Batarya şişmesi vb.)

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
Demekki telefonunda hızlı şarj uyumu var, bence kullanmanda sıkıntı olmaz

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
Kıvrılmaktan ve özenli kullanılmamaktan kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Adaptörü orijinal (mutlaka) kablosunu farklı marka ancak kaliteli marka kullanabilirsiniz dandik marka kullanmayın.

Melih Beyefendi

Profesör
Reaksiyon puanı
886
Kıvrılmaktan ve özenli kullanılmamaktan kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Adaptörü orijinal (mutlaka) kablosunu farklı marka ancak kaliteli marka kullanabilirsiniz dandik marka kullanmayın.
Hocam General Mobile orijinal şarjını kullanıyorum.

Mert0

Profesör
Reaksiyon puanı
1,702

Kardeşimde şarj kablosunu çok hart hurt kullanıyordu. Orijinal kablosunu aldım. Ttec aldım felan hiç dayanmadı. En son Çankaya'dan resmini attığım kabloyu aldım. Bunu 3 aydır kullanıyor hiç bir şey olmadı.

sowngard

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17

Kardeşimde şarj kablosunu çok hart hurt kullanıyordu. Orijinal kablosunu aldım. Ttec aldım felan hiç dayanmadı. En son Çankaya'dan resmini attığım kabloyu aldım. Bunu 3 aydır kullanıyor hiç bir şey olmadı.
Bu fotoğrafı gece açmış olsaydım kör olacaktım kesin. Kablom zarar görebilir ama gözlerim asla.