Sapphıre rx 550 OC modeli hız aştırma işlemi

Bu konuyu okuyanlar

Hermeles

Asistan
Reaksiyon puanı
28
İyi günler dilerim öncelikle.Rx 550 2g Oc işlemini destekleyen bir kart var elimde.Oyun performansı çok iyi değil 2gb olmasına göre fena değil ama iyide değil.Çok daha yüksekte çalışabilicekken ortalarda bile çalışmıyor şuanda.Amd nin uygulamasında oc işlemi menüsü var otomatiğe tıkladım ve şöyle bişeyler karşılaştım.
F6E967E0-83C7-4855-8673-331A03B8C76E.jpeg

Normal gpu saat hızı 214 vram saat hızı 300 güç tüketimi 2w fan hızı 0rpm sıcaklık ise 30 olarak gözüküyor bunlar normal olan şeyler.Aşağıdaki gpu hız aştırmaya otomatik olarak tıkladığımda ekranda 1276 sayısı gözüktü (çünkü hiçbir bilgim yok ve karıştırmak istemedim) sadece gpu saat hızının normal sayısının 214 ün yanında resimde gördüğünüz gibi 1276 yazıyor o kadar.Gpu saat hızıda vramde fan sıcaklık herşey aynı.Şimdi bu oc mi yaptı ben anlamadım yani tahminen normal hızından 214 ten 1276 ya kadar artık yükselebilir dedi belki bilmiyorum olmayadabilir.Fakat vram neden aynı kaldı ve diğerleri aynı kaldı.Zaten manuel tıkladığım zamanda..
340AF4B4-E7A8-4956-B5B9-01E1B8868ED1.jpeg

Birçok ayarı orda aktif edip tek tek ayarlarını yapmamı istiyor buda aşırı karışık ve bilgimin olmadığı bi konu.

Bu hız aştırma konusunda bana yardımcı olursanız çok sevinirim çünkü en azından kart kendini aşırı değilde orta derecede zorlasın yada az amacım zaten kartı zorlamak değil ama bari biraz olsun daha hızlı çalışsın.Yardımlarınız ve değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yardımcı olabilicek varmıdır ?

Son düzenleme: